balba

Potrhlá komedie.První díl je tak trochu vážnější o proti dalším dílům.Jinak herecké vystoupení obou hlavních hrdinů je excelentní. ()

lekr

Dnes už kultovní záležitost. Funes je prostě boží a Marais taky, a to jako neodbytný novinář, tak i jako někdy až hororový fantomas. Bezpochyby jedna z nejlepších francouzských komedií vůbec!! ()

rakovnik

Sice některé situace přiliš přitažené za vlasy a z dnešního pohledu (hodnotím v roce 2010) už ne tak vtipné, ale stále skvělá konverzační komedie s převleky a sympatickými postavami. Navíc vyzdvihuji geniální dabing Pana (ano, s velkým P) Filipovského, který dodal filmu ten zbytek do 5ti hvězdičkového hodnocení. Je až neuvěřitelné, že Jean Marais je starší, než Louis de Funés. ()

SallyZen

Tento komentář napíšu za všechny Fantomasy. Jedny z mála francouzských komedií, které moc nezaujaly a radši se jim vyhýbám. Jistě můžu říci, že to vtipné je, ale mě to vůbec nebavilo. Hodně tomu přidává na mém hodnocení skvělá hudba v podání pana Magne a charismatický Marais + Funes. No já si radši pustím Návštěvníky. :) 40% ()

Martin741

Legendarny film od rezisera Andre Hunebelle-a. Louis De Funes prerazil roku 1964 / sranda, ze sam nepredpokladal vyraznejsi uspech Cetnika / po kultovom Cetnikovi zo Saint Tropez a jednak aj tymto Fantomasom. Aj ked sice nemam rad Maraisa, musim uznat, ze komedia je to vyborna. 100 % ()

marcek

Louis de Funès je proste klasa, to vi asi kazdy. Miluju jeho filmy, zvlast cetniky, ale i ostatni a porad nemuzu prijit na to proc se mi filmy o fantomasovi nelibi. Vzdycky kdyz to nekde jde tak se na to kouknu ale porad na to nemuzu prijit ()

Petoss1

Už te mám Fantomasi už mi neutečeš! Nezabudnem do konca života ako som chodil späť k dedkovi a babke a práve v ten večer dávali Fantomasa, to bola pohoda a kásny zážitok. 90% ()

joker.george

Jedná se sice bezesporu o inteligentní a propracovanou zábavu, ale ale přesto se jsem se ani jednou od srdce nezasmál, maximálně jsem se pousmál, což však bylo vzhledem k množství gagů poměrně často. Fantomas byl výborný, ale zde mi zrovna postava Louis de Funès moc nesedla a to ho považuji za prvotřídního komika... Škoda, ale, že jsem zatím neviděl další snímky... ()

tomtomtoma

Příjemně hravá mystická detektivní parodie o zločinci mnoha tváří, jen ne té vlastní. Fantomas (Jean Marais s hlasem Raymonda Pellegriniho) je vskutku troufalý a ješitný zločinec, který si může dovolit vynaložit značné prostředky, aby mohl páchat bizarnější a velkolepější zločiny, i když jsou, jako krádež šperků při přehlídce, konstruované jako past. Je obklopen velkou bandou přisluhovačů a kažou troufalost trestá svým originálním způsobem, že jménem troufalců páchá zločiny. Ale do cesty se mu staví dotěrný novinář Fandor (druhá role dobrého Jeana Maraise) se svojí snoubenkou, novinovou fotografkou Héléne (půvabná Myléne Demongeot), po které zatouží sám Fantomas. Ale žárlivost lady Baltham (Marie-Héléne Arnaud), Fantomasovi partnerky, je dostává na vratkou svobodu. Dalším Fantomasovým protivníkem je poskakující a povykující komisař Juve (dobrý Louis de Funes) se svým pomocníkem Bertrandem (Jacques Dynam). A když se Fantomas rozhodne zbavit se obou protivníků, nastává obrat a velkolepá honička, která končí jak jinak, zmizením zločince. Má to pořádnou dávku tajemna, napětí, ale především jemného až škodolibého humoru, kerý si utahuje z policie. Zábava, která zpříjemní jinak fádní den. Aneb kam může dovést neotřelý důvtip novináře a horlivost trochu zmateného policejního inspektora. ()

C0r0ner

Český dabing je podle výzkumů nejlepší na světě. I když už spousta špičkových dabérů nežije, tak si to pořád myslím. František Filipovský je toho jedinečným důkazem. Dokonce sám de Funés uznal, že v českém podání je to lepší, než jeho vlastní originál. A to už je co říct. Bez něj by byl Fantomas jenom průměrným filmem, takhle míří výš. 80% ()

lakikaki

Takmer kultový film (aspoň v našich končinách), ktorý ale po mnohých rokoch trochu zostarol a stratil čo-to zo svojho čara. A hoci by som z nostalgie možno udelil Fantomasovi 5 hviezdičiek, nemôžem to urobiť, lebo film má miestami dosť hlúpy scenár a zopár ďalších chybičiek. Ale šialená jazda autom dolu kopcom, navyše so zaradenou spiatočkou a herečka, ktorá objavila podprsenku zrejme až tesne pred nakrúcaním konca filmu, tak takéto veci sa len tak v hocijakom filme nevidia a už len kvôli nim sa Fantomasa vidieť oplatí. A ešte kvôli famźnemu Louisovi de Funès. :) ()

Martrix

Zub času tady zahlodal tak moc, že snižuji hodnocení dokonce o dvě hvězdy. Všechny akční scény jsou dávno překonané, Funesova komika tady zdaleka nevynikne tak, jako v jiných filmech, které stojí převážně na něm a závěrečná honička je pekelně dlouhá. Za zmínku tak stojí snad jen trčící bradavky Fandorovy snoubenky, zajímavý záporák, ikonická hudba a skvělý dabing. ()

Juto

Je to ľahký žáner a je vyrobený s krásnou precíznosťou. Jeho atmosféra zostáva aj po pol storočí výnimočná a plná humoru. 8/10 ()

emo

Skvelá komédia, ktorá síce v porovnaní s dnešnými pôsobí naivne a interiéry trošku papundeklovo, ale geniálny De Funes, chlapácky mužný Marais spolu s nádhernou Demongeotovou robia z tohto filmu jedinečnú záležitosť. ()

messiah

Fantomas možná nedosahuje na Četníky, ale přesto se jedná o jedinečné dílo. Funes je špička, s ním se člověk prostě baví i u sebevětší "hovadiny". Střeštěná unesovská klasika, miluju to. ()

mortak

V šedesátých letech se už brakovost románů na pokračování nemohla brát tak vážně. První díl Filmových dobrodružství Fantomase však, i díky dohledu jednoho z literárních tvůrců Marcela Allaina, zachovává kouzlo levných krvavých dobrodružství pro školou povinné kluky, a nedělá z nich prázdnou přepálenou řachandu. Fandor/Fantomas i Juve maji vlastní hudební motiv vyjadřující přesně jejich úlohy a Marais i Funes přesně ví, kdy má být na plátně dobrodružství a romatika, kdy se má divák zasmát - nepřekáží si, neberou si prostor, ale vzájemně se doplňují a vyvažují. ()