route60

Lehké, zábavné a hlavně to nezestárlo ani po mnoha létech od svého vzniku což se nedá říci o mnoha současných komediích. ()

Zed70

Když jsem byl dítě a dávali Fantomase, druhý den ve škole jsme nemluvili o ničem jiném. Zhruba od sedmnácti mě tyhle filmy moc nebraly. Jenže jak šel čas, tak za dvacet let se mi zase začaly líbit a zase mi přijdou vtipné. Možná víc než když mi bylo těch deset dvanáct. Sledovat Funese, jeho gesta, grimasy a slyšet úžasný dabing Františka Filipovského mě zkrátka nepřestává bavit. ()

lobo87

Francúzska klasika s elitným hereckým duom Marais - de Funés a čarovnou Myléne Demongeot. Klasická dobrodružná komédia z toho obdobia. De Funés patrí k najlepším komikom všetkých čias. Dnes pôsobí film trošku naivne, ale to mu vôbec neuberá na kvalite a dá sa povedať i nesmrteľnosti...80% ()

Stanmi

Paříž je sužována zločiny tajemného a nepolapitelného Fantomase. Novinář Fandor (Jean Marais) však nevěří v jeho existenci a tak o něm napíše fiktivní článek, jenž Fandorovi zajistí setkání se skutečným Fantomasem, který plánuje krádež vzácných klenotů... Snímek Fantomas je bez nejmenších pochyb naprostou francouzskou komediální klasikou, které navíc nechybí ani kriminální zápletka, ani skvělé herecké obsazení v čele s Jeanem Marais, Louisem de Funès, Mylène Demongeot a Jacquesem Dynamem. Především pro Louise de Funès se jednalo o jeden z klíčových filmů jeho kariéry (společně třeba s Četníkem ze Saint Tropez), který se díky těmto snímkům stal hlavním představitelm francouzské komedie. Skvělí herci, scénář, humor, atraktivní prostředí Paříže a charakteristická hudba, to vše číní z Fantomase opravdu povedený a zabavný film, na který se vždy rád podívám. ()

Gig

Dva výteční herci na jednom platzu. Sice prý za kamerou to bylo neúnosné a ti dva se nemuseli, protože přece oba dva jsou hvězdy a jednoho je vidět víc než druhého a Funes si vlastně celý film urval pro sebe, ač není hlavní postava, tak přesto, když mi někdo řekne ono Fantomas, vybaví se mi Luis a né Marais jako první. Ale z filmu vůbec ta rivalita mezi těmi dvěma herci nejde cítit. Je to výtečný film s výtečným dabingem. Navíc Maraise tu dabují oba hlavní dabéři tohoto herce ženských srdcí a to jak Vladimír Ráž jako Fandor, tak Miroslav Moravs, coby Fantomas. ()

JuveIt

Oblíbená série z dětství. Velmi povedený mix komedie, krimi a akce, i když akční scény v dnešní době působí poněkud komicky. Jean Marais dokazuje, že je herecký mistr a Louis de Funes mě přivádí k záchvatům smíchu. Mezi těma dvěma funguje skvělá chemie. Určitě na to má vliv i to, že ve skutečnosti si ti dva až tolik nesedli. Nesmrtelná klasika. Jak já jsem si přál mít takové sídlo a vybavení jako Fantomas :-D ()

honzic

Filmová klasika s prima hudbou, scénářem (ač trochu bez logiky) a hlavně skvělými hereckými výkony a dabingem. Hodnocení: 80 %. ()

ZHODNOTITEL

Na tomhle filmu je úžasná jedna věc, a to sice, že po skončení máte dojem, že jste viděli opravdový film s pořádným dějem, a že to bylo velké. U nás to samé uměl pan Lipský. ()

Leonisa

Chtělo by to přidat buď víc komedie nebo krimi. Takhle je to takový kočkopes, ve kterém padouch občas nejedná smysluplně. ()

Eire

V dnesnej dobe sa to moze zdat trochu PRInaivne az PRImitivne, ale vtedy za temneho Socializmu ZJAVENIE z NEBIES..... :-DDDDDDDDDDDDDDD 80% ()

Mikecat

"Nejkrásnější klenoty na nejkrásnějších stvořeních" Funes vo vedľajšej úlohe vyšetrovateľa záhadných zločinov tajomného Fantomasa. Jeho charizma prináša humor do tejto kriminálky. Zaujímavé naháňačky žeriav, autá, motorky, vrtuľník, parný vlak, motorový čln a dokonca ponorka. Scéna dole serpentínami autom bez bŕzd trochu prestrelená. Najviac používané vety vo filme: "dávej pozor", "rychle, rychle", "tempo, tempo". Fajn komédia. ws ()

hrumsrt

Legendární zlotřilec z říše pohádek pro dospělé, v přesitosti homuru a takového až bondovského nádechu. Příběh je jednoduchý hon policejního komisaře Juvea na lupiče a kriminálníka v tajemné masce. Jenže kriminálník, skrývající se pod maskou říkající si Fantomas, je daleko nevyzpytatelnější, než běžný zlodějíček. Obcházení zákona má na denním pořádku a ve svém repertoáru má řadu vynálezů, za které by se nemusel stydět kdejaký zločinec v Bondovkàch. Právě s touhle značkou se nabízí nejlepší porovnání. Pohybujeme se zhruba v podobné době, taktéž honíme zločince, jen ve francouzském pojetí je to daleko osobitější. Každý to vnímá jinak, ale já se nebojím říct, že Fantomas je pro mě funkčnější značka. Právě kvůli univerzálnějšímu vnímání a že u něj se i přes dalekosáhlé napětí musíte pobavit. Z postav logicky tyčí dvě jména - Jean Marais a Luis de Funès. Každý tomu přidává něco ze svého umění. První kousek svého charisma a druhý dává přes svá gesta a výrazové projevy celému filmu tvar a s velkou pravděpodobností i ono samotné kouzlo. Inu ne, bez francouzského hereckého génia de Funèse by šlo o takřka poloviční zábavu i kvalitu. I přesto, že jde spíše o komediální snímek, nechybělo mi patřičné napětí a kousek dramatizace. Závěrečná poklona již jen legendárnímu hudebnímu doprovodu, jehož dramatické vsuvky dodávají správnou atmosféru. 80% ()

marason

Jeden z mála filmů, které snad nikdy nezestárnou. Vynikající Louis De Funes i Jean Marais. Bavím se vždycky když ho v televizi reprízují, což mimochodem není zas tak často. ()

ERiki

Po tomto filmu sahám docela často. Funes je prostě skvělý herec a tato série je jedna z nejvydařenějších! ()