Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

IronRocky

Francouzská komedie a v hlavní roli Louis de Funes, tak to je zaručená kvalitní zábava. Funes je v tomto filmu přímo bravurní a totálně mě rozesmál. ()

alldo.raine

Haló, je tu někdo? Já přece! Vy držte hubu!.....V mém pokoji je oběšenec? Ne, v mém pokoji je oběšenec. Taková hrůza, v mém pokoji je oběšenec. Bože….. Skvělé zakončení jedné velké 3-dílné detektivní komedie. Tohle Francouzům vždy velmi šlo, dělat si ze sebe srandu.. Duo Bertrand-Juve je nezapomenutelné:))))) ()

joelly01

:D A pro me nejlepsi z pan tomasu (ano, jako dite jsem dusledne rikavala "Pan Tomas"!)! :D "Obesenec, ktereho jsem si povesil... eeee, chci rict vyfotil" Srdcova zalezitost & Funes je kral a ja se mu klanim! ()

Knor

Zakončení trilogie je můj nejoblíbenjěší díl. Asi to udělala ta změna prostředí a kapka černýho humoru. Je mi hrozně líto komisaře Juvea, ten si něco vytrpěl chudák :-) ()

papadoce

Návrat ku koreňom. Lepšie ako dvojka, miestami nudný, miestami dokonca vtipný (sám som neveril). Mylène krásna na mašľu, fantomasové plány plné chýb a nelogickosti proste dokonalé. Bež Fany bež. ()

topi80

Výlet mezi anglickou šlechtu celé partě kolem Fantomase neprospěl. Po dvou excelentních dílech přišel velmi znatelný propad kvality, když se nám úplně ztratil děj a většina filmu se smrskla na Funesovo šaškování, které jsem sice vždy zbožňoval (v dětství pochopitelně víc než teď), ale tady mi místy leze až na nervy. Z nostalgie (jako malý jsem ten rozdíl samozřejmě až tak nevnímal) tři hvězdičky. ()

Clark_Kent

Do třetice všeho dobrodružného, tentokrát nás příběh zavedl až na Scotland Yard. Tenhle díl jsem viděl nejvíckrát, taky je můj nejoblíbenější. Báječný komediant Louis De Funes, září absolutně v každé scéně. Zámek lorda MacRashleye, má svoje kouzlo. ()

simi78

Mám úchylku pro francouzské filmy která začíná už od dětství, částečně kvůli tomuto filmu. České znění je parádní a má to atmosféru která je těžko hledatelná v dnešní sféře filmů. ()

DANAT

Nemecky nazov: Fantomas bedroht die Welt. Povodne to nemal byt posledny film zo serie s Fantomasom, avsak pre obrovske stale viac rastuce nezhody odstupil urazeny Jean Marais od projektu a posledny diel v suvislosti s Moskvou sa nenatocil. ()

Kajislav89

Pro mě je poslední díl triolgie tím nejlepším. Louis de Funes opět vynikající a scénka s oběšencem prostě bezchybná. ()

Aiwn

Mně osobně se třetí díl nezapomenutelného Fantomase líbil asi nejméně, ale i tak je u mne zastoupen na opravdu vysoké příčce. Skotsko s jezerem Loch Ness a tajuplným hradem převýšilo tajemností snad i jedničku. Tam jste Fantomase neznali, ale tady navíc dochází k vraždám, které myslím filmu ubrali. Naopak, co se týče akčnosti, tak trojka skvěle zavrcholila trilogii a i když čtyřka už nevznikla, tak pořád otevřený konec tohoto dílu diváky navnadí a znovu se podívají na jedničku. Myslím si, že bylo jen dobře, když filmaři s Fantomasem dál nepokračovali. Třeba ještě měli nápady, ale většinou je nejlepší první díl a další se natáčejí jen proto, aby se vydělalo. A to dnešní producenti nedokážou pochopit. Raději skvělou jedničku, než pět dílů, kdy po trapné a strašné pětce ani nemáte chuť se na ten původní díl podívat. Ale zpět k Fantomasovi. Louis de Funes je znovu impozantní, a i když mu na účinnosti oproti dvojce trochu ubrali, tak si své výstupy zabírá výhradně pro sebe. Scéna s koněm, s oběšenci a mnoho dalších si vybavíte i po mnoha letech, kdy jste Fantomase neviděli. S bravůrní hudbou a vším možným dávám 80%, protože i na tento díl se budu koukat opakovaně, a to je hlavní. ()

Havala

Nejvyrovnanější Funesovská serie. Každý díl je stejně (a hodně) zábavný jako ostatní. Škoda že netočili dál, alespoň pět bych zvládnul. ()

Horxus

Nejlepší ze všech Fantomasů. Množství masek se zvýšilo, vtipů také víc, atmosféra Fantomasova doupěte ještě lepší a nápad je ze všech tří dílů nejpropracovanější. 5*. -Vous savez qu'il m'a parlé, hein, ce cheval. -Ah oui? -Oui, il m'a parlé ce cheval! -Oui, oui oui -Et ca c'est du poil de cheval! Et ou il est le cheval, en ce moment? -On est en train de l'interroger. -Tant mieux, sale bete! Il a avoué? :D ()

anyonecek

Závěr kouzelné trilogie o zločinci v modré masce. Tentokrát se děj odehrává na nějaké periferii ve Skotsku a Fantomas si opět dělá srandu z komisaře Juva, který je bezmocný a stále vidí v jeho pokoji oběšence a nebo mluví s koněm. Musím i pochválit dabing, že jako jeden z mála je povedený a radši se vždy podívám na verzi s Českým dabingem než s tím původním. Hold František Filipovský propůjčil svůj perfektní výbušný hlas perfektnímu herci a tohle z toho vzniklo ;). ()

kubilov

Fantomas je tu potřetí a znovu si vymyslel na strážce zákona pěknou vychytávku, chystá se vybírat od nejbohatších lidí na světě tzv. daň za život. Na schůzi takto poškozovaných boháčů na skotský hrádek tedy přijede nejen Fantomas, ale samozřejmě i komisař Juve, novinář Fandor a fotografka Helena. Louis de Funès a jeho repliky jsou geniální. ()

helrohir

Záverečný diel trilógie je svojím spôsobom zaujímavým zakočením, ale podobne ako tomu bolo pri dvojke, ani tu sa nekoná žiadne bezchybné vystúpenie a kvality jednotky sa tak opäť nepodarilo úplne naplniť. Mimo to musím povedať, že má tá kriminálna zložka príbehu nikdy až tak nebavila, pričom záujem vo mne vzbudzoval skôr humor, o ktorý sa primárne staral Louis de Funes, ktorý určitým spôsobom zvyšoval kvalitu filmu. ()