Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

AgnesDee

Tohle je prostě film mého dětství. Měla jsem ho vždycky ráda a občas jsem se u něj i děsila. Sice po čase mám s tímto filmem nějaké problémy, jako například některé pasáže ve scénáři nebo ty stíhačky na konci, ale to se nevyrovná skvěle vtipnému a skvěle natočenému filmu. Jsem ráda, že existují ještě dobré komedie, u kterých se člověk opravdu zasměje. ()

kirmakX6on

ostatní zde kritizují poněkud neuspořádaný příběh, podle mě tato paleta mnoha motivů ale dodává potřebný spád, díky ní ani třetí díl není nudný a Funès si může zašaškovat i jinak než při vysvětlování a lektorování na policejní stanici (např. u "honu" na koně a posléze na honu na "lišku"... jeho prupovídky na téma duchové myslím byly též zdařile humorné...). Nejslabší se mi zdál druhý díl, tento je pro mě určitě alespoň na úrovni prvního. 45% ()

PlayEasy

Tak fakt jsme nevěděli co čekat od 3 Fantomase. U nás to je takové dívné, nejvíce se nám líbila 2, potom asi 1 a pak 3. Ale ta 3 byla fakt od té jedničky jenom o píď a André Hunebelle nám tu nabídl poslední skvělý film celé triologie. Navíc změna prostředí tomuto filmu také pomohla a u nás to dostalo plus, protože tyhle skotské strašidelné (podle Louise De Funése) hrady fakt máme rádi a navíc si plánujeme cestu do Skotska. Prostě srandy neubylo a Filipovský a De Funés jsou jako vždy úplně sehraní. Prostě krása!!!!!! (Jo víme, že u Funés se píše ta čárka na opačnou stranu, v případě napište jak se to dělá).:) 80% ()

subic

Poslední výstraha před popravou... Fandor, Helena a hlavně komisař Juve i s Bertranem se tentokrát vydávají na zámek kdesi ve Skotsku, kde se koná i velkolepý hon na lišku... na konci mě vždycky mrzí, že je to případ poslední. ()

ostravak30

Fantamas kontra Scotland Yard je pro mě opět o level výše než Fantomas se zlobí. Opět vtipnější, za což může především Louis de Funès a zápletky kolem něj. Především hrátky s oběšenci či nahánění koně. Zvláštní je pak fakt, že Fantomas si sice nasadí masku lorda MacRashleye, ale nezmění se mu hlas. A pro změnu záběry krajiny nesedí s jezdci, kteří jedou za sebou - u každého se objevuje jiný typ krajiny. Hlavně je to vidět při pronásledování Heleny. Každopádně je velký škoda, že série o Fantomasovi nemá svůj konec. Čtvrtý díl by to ještě sneslo, takhle je vše bohužel otevřené. ()

Tominni

Podařené zakončení trilogie o Fantomasovi, změna prostředí filmu pomohla, na hradě se děje spoustu divných věcí, ale hlavně se koná opět spoustu zábavy, o kterou se stará znovu komisař Juve v podání skvělého Louise de Funese. A tak jezdí postele, mizejí mrtvoly a toho Fantomase ne a ne chytit ()

Pitryx

Závěr celé trilogie dělá mistrnou tečku. Komedie která má říz a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Vřele doporučuji. Budete se zaručeně bavit. ()

mac000

Louis de Funés v jedné ze svých vrcholných rolí a ve skvělé formě. Jestliže se s ním Jean Marais při natáčení a v soukromí moc nemusel, potom na filmu to není vůbec poznat . Ve spojení s nezapomenutelným hlasem F. Filipovského dabujícího komisaře Juva patří trojice Fantomasů k filmům, na které se s odstupem pár let dá dívat znovu a znovu... ()

adamix

Tretia časť fantomasovskej série nemá taký dobrý dej, ako predchádzajúce časti. Samotný Fantomas tu už nechce zničiť celý svet, ale iba obrať o peniaze niekoľko bohatých mecenášov a nenájde sa tu ani toľko akčných scén. Avšak... Slnečné Francúzsko vystriedalo hmlisté, pochmúrne Škótsko a do toho strašidelné škótske panstvo a film nabral aj hororové prvky (vyvolávanie ducha, tá nepríjemná chodba s dverami na konci od izby, v ktorej sa zjavujú obesenci - ktorých som sa ako malý chlapec strašne bál) a neskutočne mu to prospelo. Ako som spomenul, dej samotný je až moc jednoduchý, ale ako komediálny triler s prvkami hororu to funguje na jednotku. ()

Max Q.

Už jen to prostředí - starý hrad, ve kterém se tento díl odehrává, zaručuje plno strašidelných, ale hlavně vtipných scén. A ty tvůrci využili do mrtě. A samozřejmě skvěle cholerický Funes. "V MÉM POKOJI JE OBĚŠENEC!" "COŽE?!? V MÉM POKOJI JE OBĚŠENEC?" "NE, V MÉM!" :-))) ()

moviepill

V detstve som mal zo scén vyvolávania Waltera Browna riadne "bobky". A v dospelosti si vychutnávam mysterióznu atmosféru anglického vidieka a vydarené akčné scény. Jediná chybička krásy je to, že Funesa tu trochu zatieňuje Jean Marais. ()

lobo87

Záver Fantomasovej trilógie je možno menej akčný, ale o to zábavnejší. Demongeot je krásna žena, Marais štýlový gentleman bondovského typu a de Funés kráľ komikov. Zub času síce toto dielo trošku nahlodal, ale hlavne de Funés ho stále drží v nadpriemerných žánrových vodách... 70% ()

martins

Tak tohle je opravdu vyjímka, neznám jinou trilogii, kde by byl další díl lepší než předchozí, ale u Fantomase to neplatí. Tento díl považuji za vrchol celé trilogie. Skotsko, ve skutečnosti natáčené ve Francii, dobré jezdecké scény, opět skvělé duo Marais - Funés, prostě klasika. ()

Gig

Fantomas tentokrát přeplul kanál La Manche. Jsme na území Skotska. To přináší nové možnosti pro další střeštěné nápady inspektora v podání Luis de Funes. Hon na Fantomase může začít. Škoda, že tímto filmem i skončil. I když se uvažovalo o dalším pokračování. Jenže prostě dva velcí herci si nesedli. Mluvím o Funesovi a Maraisovi. Je tu stejný roblém, který už tu byl mnohokrát jako v případě sedmi statečných, kdy Brynner (Chris) se nemusel s McQueeenem (Vinnem). ()

swinevenca

Jakkoli byl Jean Marais na kluky, nedivím se, že to s o rok mladším Fuňésem neklapalo. Králem Fantomasovin je totiž právě Fuňés a Maraisovi nezbylo než na něho žárlit a po boku krásné Heleny litovat svého orientačního omylu. ()

Stanmi

Komisař Juve (Louis de Funès) se svým asistentem Bertrandem (Jacques Dynam) a novinář Fandor (Jean Marais) se svou snoubenkou Hélènou (Mylène Demongeot) jsou pozváni Lordem McRashleyem na jeho hrad ve Skotsku, kde záhy zjistí, že Fantomas vymyslel nový plán, jak získat obrovské sumy peněz od největších boháčů světa... Jedno se musí trilogii o nepolapitelném superzločinci nechat, všechny díly si dokázaly udržet svou kvalitu i zábavnost (což se rozhodně nedá napsat o všech trilogiích, kvadralogiích, pentalogiích, atd.), takže i tento závěrečný díl je opět povedená komedie, byť o něco slabší než jeho předchůdci. Příběh se tentokrát odehrává na Britských ostrovech, konkrétně na jednom skotském hradě a v jeho okolí, a i když se tvůrcům podařila navodit ta správná (místy lehce strašidelná) atmosféra, tak přece jenom Paříž i Řím byly o něco zajímavější. Herecké obsazení je opět velmi vhodně zvolené (stejně jako český dabing) a opět mu vévodí Louis de Funès, ale i Jean Marais dostane prostor a to především v akčních pasážích v druhé polovině filmu. Komisař Juve se zase přichomýtne do několika vtipných situací (u mě vede mluvící kůň nebo pojízdná postel), byť některé fórky či scény už nejsou tak úderné jako v minulých dílech. Fantomas kontra Scotland Yard je tak kvalitním zakončením celé série, a to především díky skvělým hercům, vtipnému scénáři, stylovému prostředí a ikonické hudbě. ()