Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

Odpadlik

Poněkud slabší než "jednička" Fantomas. Humor zde poněkud ustupuje akci (honičky na koních apod.), ale zase to vynahrazuje atmosféra starého skotského zámku. ()

Sosak

Tento díl Fantomase zdá se mi poněkud vhodnější. Prostředí Skotska prospělo a vůbec to působí mnohem lépe, než původní film. Až na pár nevychytaných technických vychytávek v oblasti "efektů" je to docela zábava. ()

HonzaMag

Nepatrně temnější závěr vynikající volné trilogie. Také vás tak dokáže vytočit když vám ukradnou oběšence?! ()

waska

Nejslabší, ale stejně stále výborný 3.díl, tentokrát s trochou starého dobrého anglického humoru. Některé rozhovory mezi komisařem Juvem a Bertrandem jsou chloubou komediálního žánru. ()

Acrobat

Moze seri zabavit aj do tretice? Veru moze, spravil to aj tento diel. Hýkať ako z provtiny sa zakonite nedalo, divak uz len cakal na dalsie dobrodruzstva a komickost. Okliestenost miesta deja nie je na skodu, robi to "trojku" o trochu temnejsou. Avsak uz z obsahu deja, pribehovej akcie a hereckych kreacii bolo na konci badat, ze je spravne ak sa nenatocilo dalsie pokracovanie. Snad vsetko uz bolo pouzite, herci by sa uz nevedeli tvarit inak a urcite sa netreba pustat do znasilnovania velmi uspesnej serie. Takto sa dala kinematografickemu svetu vyborna nostalgicka trilogia, ktora s urcitosotu obstoji popri dnesnych coraz viac teenagerskych filmoch a upiroch. Sam som velmi ale velmi zvedavi v akom duchu a velkoleposti sa ponesie novodoby francuzsky Fantomas. ()

swiss

Tohle je jeden ze tří mých nejvíce oblíbených francouzských filmů. Další dva jsou další dva díly této vyrovnané trilogie. Ano jsem to já..... ()

Armin82

Trošku změna oproti předchozím dílům,děj se odehrává defakto na stejném místě,ale zábavy tady je pořád spousty a ten originální nápad v podobě daně z práva na život, mě pokaždý rozesměje...to bych dal podepsat všem našim politikům a celebritám :-D ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: pakobylka, filmmovier, Anderton ... Ve třetím dílu, tak jak bylo mnohokrát v komentářích sděleno, se už Fantomas ani tak moc nezabýval stylovým zločinem, ale stal se spíš podnikatelem ve finančním sektoru, byl něco jako finanční poradce, prostě obyčejný zloděj. Jeho daň z práva na život ho ale přežila, neboť ještě i dnes ve zprávách cítíme ozvěny tohoto podnikatelského kroku ... :-) To ale neubralo na celkovém dojmu z filmu. Opět herecký koncert dua Marrais - Funes (s krásnou Helenou po boku), krásně temné skotské prostředí s nezbytnými strašidly a duchy, hromada skvělých scén (snad nejznámější je scéna s oběšencem), hlášek k popukání (Ujišťuji vás, že jsem neuklidil žádného oběšence z vašeho pokoje!) a neuvěřitelně chytlavá melodie. Film se nese, tak jako celá trilogie v duchu staré dobré francouzské komedie. Myslím, že není co dodat, všechno podstatně jsem vlastně napsal v předchozích komentářích. Zbývá jen hodnocení a to neuhne ani o píď od předchozích - 5 hvězdiček - 100%. Nakonec bych snad ještě poněkud rozvinul nešťastné postesknutí jednoho gangstra z filmu: "Tak proč jsem gangstrem, když mám platit daně?" "Staň se tedy politikem a jsi za vodou ..." ()

danny_21

Obávám se, že tvůrcům už krapet začínal docházet dech, poslední díl vidím jako nejslabší z celé trilogie, snad jen to tím britským venkovem ... Nicméně na ty 4 hvězdy to v pohodě stačí. Zbývá už jenom dodat, že klasika někdy vždycky zůstane perfektní podívanou i když uplyne spousta let - 80 % ()

rublik05

Třetí díl, tentokrát z drsného Skotska, na mě pokaždé působí trochu vážněji, než jeho předchůdci. Děj je sice plný neuvěřitelně šílených a vtipných scén, ale má také několik drsnějších záběrů, ze kterých se tají dech. Film však neztratil nic na kvalitě oproti předešlým dílům a stále se jedná o perfektní krimikomedii. Louis de Funès tvrdě útočí na naše bránice, Jean Marais rozdává rány jednu za druhou. Co dodat, Fantomas kontra Scotland Yard je velmi důstojné zakončení trilogie, a i když je trochu drsnější, stále dokáže dokonale pobavit skvělým humorem. 9/10. ()

gemi

Jó, je to klasika... Ale třetí díl je jednoznačně nejslabší, většinou se odehrává v interiérech, není tady bombastická výprava ani sofistikované Fantomasovo sídlo a celé to táhne Louis de Funés. Nebýt jeho, je to nuda a šeď. Mimochodem, je zajímavé, že se tak geniální zločinec (Fantomas) obklopuje bandou tak neschopných troubů, a přesto mu všechno krásně vychází. A taky - tento díl se jmenuje Fantomas kontra Scotland Yard, ten tu ale hraje naprosté cameo v osobě jakéhosi místního šéfa a Fantomas s ním vůbec nepřijde do styku. Detaily, kterých jsem si jako kluk nevšímal. :-) ()

Inozuka

Sundej tu masku Fantomasi! Finální díl trilogie jde na věc trochu z jiného úhlu a vypráví příběh nenapravitelného misantropa až komorně. Převážná část děje se odehrává na skotském zámku a přilehlých blatech, což mu dodává na ponurosti. Juve hláškuje jako o život, Fandor pořád stejný kokot, Helena stále neodolatelná a Fantomas stále stejně nad věcí. ()

junxi91

Všehoschopný zlosyn Fantomas, mistr maskování a převleků, má opět nový ďábelský plán. Tentokrát chce okrást nejbohatší lidi v Anglii pomocí tzv. daně z práva na život. Každý boháč, který na tento plán nepřistoupí, bude zabit. Lord McRashley se odmítá tomuto vydírání podvolit, nemá v plánu zaplatit šest milionů liber, a tak na svůj luxusní a strašidelný zámek ve Skotsku pozve novináře Fandora s jeho snoubenkou Helenou a komisaře Juveho, kteří mají s tím zločincem už nějakou zkušenost. Společně s nimi se na zámku sejdou nejbohatší lidé Anglie. Netuší ovšem, že Fantomas je na hradě s nimi, a snaží se přivést komisaře k šílenství. V jeho pokoji se objevují mrtvoly a oběšenci, vyděšený komisař to rozhlásí po celém zámku, ale jakmile do jeho pokoje všichni dorazí, tak jsou mrtvoly pryč. Nikdo nemá tušení, za koho se Fantomas opět přestrojí a nikdo neví, že se lorda McRashleyho chce zbavit také jeho žena během honu na lišku. A tak probíhá celá tato ztřeštěná komedie, ve které komisař Juvé během svého zápalu často spáchá více škod než užitku. ()

Daginka

Můj nejoblíbenější díl z fantomasovské trilogie.Nezapomenutelné scény, hlášky a herci.K tomu úchvatné prostředí zámku a bláznivý komisař Juve opět v akci v geniálním, dabingovém podání Františka Filipovského.Řekněte mi, co může být lepší :)? Já dávám 100%. Tenhle film mě vážně dostal a dala bych i více. ()