Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

Untentrauer

Atmosféra Skotské vysočiny, tajemných jezer a hradů spolu s hereckým umem pozvedla tento díl na novou a nezapomenutelnou úroveň celé série. ()

Pradlík

Poslední dobrodružství se odehrává v gentlemanském stylu (nojo, angličani...) na zámku ve Skotsku nedaleko slavného jezera Loch Ness. Takže od strašidelných večerů se dostaneme až k honu na lišku, kdy komisař Juve předvede další kus svého univerzálního "umění". Tento díl je podle mě nejslabší, ale příběh není špatný a vtipné momenty se zase vyskytují každou chvílí a komisařovo pokřikování "Zabili lorda McRashleye! Zabili lorda McRashleye!" se zapomenout nedá. Navíc ten Fantomasův odchod ve velkém stylu, mmmmm srdce zaplesá. komisař Juve: Kde je ten oběšenec, kam zmizel můj oběšenec? sluha: Pane ujišťuji vás, že jsem vám žádného oběšence nikam neuklízel. ()

Wolvie

Jediný díl Fantomase,který mě bavil a když se na něj dívám,nenaskakuje mi kopřivka.Četníci to nejsou,ale slušná porce poctivé francouzské komedie ano.A fakt,že tento díl je považován za nejhorší,s klidem ignoruji. ()

sadlokan

Když Fantomas na třetí minutě vytasí svůj nový vynález-laptop vzor 1966,je jasno,že,ovšem ukáže se,pouze teoreticky,je lidstvo úplně v prdeli. ()

MickeyStuma

A jeto. Třetí snímek o Fantomasovi je už čistokrevná komedie, kde je hlavním tahounem Louis de Funes. Postava novináře Fandora tu už hraje jen druhé housle. A tak máme možnost si pořádně potrhat bránici nad kousky komisaře Juvea. Tvůrci se pro tento krok rozhodli hlavně kvůli tomu, že Louis i ve druhém snímku na sebe strhl veškerou diváckou pozornost a thrillerová myšlenka upadla vniveč. A zde se opravdu vyřádil. Škoda, že jeho cholerické chování způsobilo odmítnutí Jeana Maraise podílet se i na čtvrtém dílu. Oba měli časté spory nad realizací scén. A tak se od natáčení opustilo. Marais byl prostě nenahraditelný. Každopádně ani tento snímek nestárne. Technické triky sice viditelně ano, ale v tomto případě se to dá klidně přehlédnout. ()

Person

Vypusťte Artabana! Správně ujetá Funesova komedie, která už je podle mě klasikou. Opravdu jsem se hodně nasmál. Obzvláště hledání pistole pod peřinou bylo prostě boží... ()

lemonova

Neviem sa rozhodnúť, či je tento film lepší ako ten predošlý, lebo scéna vo vlaku (okrem iných) je jedna z najskvostnejších. Avšak prostredie chladného Škótska s jeho sakrastickými pôvabmi a hovoriacim koňom má tiež niečo do seba.. takže stav bude asi nerozhodný. :)) ()

Joeey

Přiznám se, že jsem čekal, že Fantomas bude dopaden... Jinak tento film docela rovnoměrně uzavírá celou trilogii, komisař Juve ve Skotsku chrlí jednu hlášku za druhou - "Přijedu inkognito. Tentokrát mi ten darebák neupláchne!" ()

Al44...

Opět vynikající a důstojné zakončení Fantomas série. Po tomto díle je však jasné, že aby bylo skutečně možno filmového Fantomase nějak polapit, nesmí u toho být komisař Juve. Škoda, že ho nechytili, vždycky jsem chtěl vědět, kdo je pod (poslední) maskou. .. ()

dalziel

Pre mňa jednoznačne vrchol serie o Fantomasovi.A pravdepodobne je to asi môj najobľubenejší film s Funesom.Rozhodne v prvej trojke je isto. ()

Ozzy2

Bohužel, strašně to zestárlo a je to téměř nekoukatelné.jediný film s Funésem, který mi ještě má co říct je Velký flám.Ale Fantomas je fakt slátanina. ()

tranquill

"Francouzský policista dává želízka skotskému strašidlu?" Honba za Fantomasem pokračuje, škoda, že nebyly další pokračování. ()

Razzor_82

"Já nesnesu aby se mi někdo smál." Pro mě nejslabší díl trilogie. Tak trochu nadstavovaná kaše předchozích dvou výborných dílů. 6/10 ()

chlebos

Tenhle film je prostě čistá zábava a pokud má člověk tu šanci ho vidět jako malý kluk tak se mu do hlavy zapíše stejně jako Indy.Bravo ()