Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

Lacike

Treti diel je oproti predoslym az prilis komorny. Cely cas sa odohrava na jednom mieste. Vdaka tomu tu skoro ani nie su ziadne akcne sceny. Prekvapivo ich absenciu nenahradili poriadnou davkou humoru. Funes mi tu znova pripadal slabsi a ani raz ma nerozosmial. Jedine co bolo k smiechu bol diabolsky Fantomasov plan. Tento diel ma aj za detskych cias bavil najmenej a teraz ho uz povazujem za uplne zbytocny. 4/10. ()

Baxt

Klesnout za pět let ze 4* na 1* jsem i já považoval za velké sousto, ovšem má tvář, ze včerejška ještě znechucená, by mluvila za vše, kdyby vám ji bylo umožněné vidět. :) Fantomas kontra Scotland Yard je totiž demence. Samotného mě překvapuje, že zrovna Fantomas se pro mě stal sérií s největším kvalitativním výkyvem mezi dvěma částmi (Batmanův přechod z Schumachera na Nolana nepočítám). Tento šok mi zřejmě zároveň znemožnil si trojici Fantomasů zopakovat, neboť znovu sledovat zcela evidentní logické a faktické dějové přešlapy nehodlám. Co v jedničce a dvojce alespoň na oko fungovalo, to v trojce naprosto vypovědělo službu. Nejhorší muka mi přivedl scénář, nepracující se zákony tohoto ani Fantomasova světa. Takže v 1000 let starém hradu zničeho nic ze dne an den Fantomas postaví výtah vedoucí do jeho podzemního sídla, Funèsovi pro zábavu dává do jeho pokoje oběšence a jeho cvičení psi běhají převlečení za lišku po neznámém území kilometry po vůni buřtu na talíři. Všechny postavy bez výjimky jsou nechápaví tupci, blázni nebo v minulém díle umřeli. Marais je pro roli starý, mlátí desítky padouchů holýma rukama a chemie mezi ním a jeho snoubenkou nefunguje ani v těch nejvděčnějších místech. Funèsův důvtip už spočívá jen v tom, že neustále (nespravedlivě) peskuje svého poskoka a běhá po dvou chodbách monumentálního hradu v bílém prostěradle. Dva Fantomasovy nohsledy uvidíte i přestože byli oba minule prokazatelně zastřeleni. Hudba se skládá z dvou použitých motivů a několikrát se navíc opakuje, stejně jako záběry, které jsou při honu na lišku používány dokonce trojnásobně, ale stejně za moc nestojí. A závěr tomu nasadí korunu, neboť se zde recyklují černobílé filmy z druhé světové války (takže vzlétávají stíhačky, ve vzduchu je ale vidět dvojplošníky) a trvá asi 2 minuty. Něco takového bych nepřál ani největšímu nepříteli. ()

Terva

Co dodat k této klasice ? Hrají : Jean Marais alias Fantomas alias Fandor a Louis De Funès jako komisař Juve. ()

m.krudenc

Velká nostalgie, kdo neviděl jako by nebil. Celá trilogie všech tří dílů, nemá konkurenci a nikdo to nemůže zopakovat. Už od mládí mě vše na tom to filmu fascinovalo a i dnes (i když jsem to vyděl už stokrát) ho dodívám úsměvem až do konce. Fantomas je prostě Fantomas. ()

corpsy

Celá trilógia znamená pre mňa kus môjho detstva, keď som sedel pred telkou, smial sa Funesovi v úlohe Juveho, bál sa Fantomasa a fandil Fandorovi a Helene. Dnes som síce o dosť rokov starší, ale stále pre mňa znamená, samozrejme aj tento snímok, skvelú oddychovú zábavu, akých je dnes málo. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Zde už byla trochu znatelná křeč a humoru oproti dvěma předchozím dílům ubylo. Taky nějak nechápu ten samotný konec, přišlo mi to useknuté. Na to, že se jednalo o závěr celé trilogie, bych si představoval lepší zakončení. Ale i tak nechám ****. 72% ()

Pierre

Tady už trochu došly nápady i když blouznění komisaře Juvea pobaví opět na 199 %. Zbytek filmů jenom Fantomas zabíjí a bere na sebe cizí tvář mrtvého. A Fantomasovi poskoci byli v minulém díle zastřeleni Juveovou cigaretkou takže co tady dělají??? ()

blackrain

Ze sluncem zalité Francie jsme se přesunuli do sychravého Skotska. Tahle změna prostředí Fantomasovi velmi prospěla. Alespoň jeho zločinost nabrala mezinárodních rozměrů. Vždyť Fantomas je přece zločinec světového formátu. Tady si našel nový způsob obživy. Od nejbohatších lidí chce daň za život. Prostě zaplatíš nebo zemřeš. ()

kaylin

Tak ani do třetice jsem na to nenašel nic naprosto úchvatného, proč by mě série měla dostat. Není to špatné, jen mi to prostě celkově nepřijde tak třeskuté, jak by mohlo. Je to více komediální, jsou zde další převleky, jednoduše to jede ve starých kolejích a snaží se to i o nějaký příběh, který v rámci gagů skoro zapadne. ()

IllIlIlIIl

Opět uplynul rok od předešlého dílu a opět tu je komisař Juve, který se stále chce dostat Fantomasovi ,,na kobylku,,. Tentokrát nás příběh zavede do ,,strašidelného,, domu v samotném Skotsku, kde se Fantomas připravuje na velkou loupež drahokamů. Vysoko nastavená laťka humoru z předchozích dílů i tentokrát není pro film fatální a ,,Fantomas kontra Scotland Yard,, nás opět vybízí k nenucenýmu smíchu. ()

topi

Ve třetím díle Fantomas docela solidně vraždí, kdyby to komisař Jueve neokořeňoval svými komickými prvky, tak by třetí díl byl docela hrubá kriminálka. Jinak je to perfektní zakončení celé série a škoda, že už se nenatočil plánovaný čtvrtý díl Fantomas v Moskvě. ()

rt12

Málo kdy je pokračování filmů vyrovnané, ale u Fantomase jsou všechy díly parádní. Dnes už je to Klasika ()

Damiel

Všechny tři Fantomasovky mají u mě stejnou váhu. A ve všech lahůdka v podání dvou pánů herců Jenana Maraise a Louise de Funése. Co chcete víc? ()

L_O_U_S

Líbí se mi atmosféra skotského hradu, kterou tento díl nabízí. Poznat Fantomase je těžší o to, že tentokrát mění i hlasy. Celá série je v kvalitě poměrně vyrovnaná, ale časem vám její sledování zevšední. „Hm, hm, hm, hm, hm....“ (15.) ()