Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

pursulus

Mé hodnocení všech tří dílů Hunebelleho "Fantomase" ("Fantomas", "Fantomas se zlobí" a "Fantomas kontra Scotland Yard") a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

Autogram

Scotland Yardu sa to ani veľmi netýka, film ho má iba v názve, so Škótskom ho spája len zámok, kde sa dej odohráva a zbytočný detektív s fajkou. Francúzskeho komisára však nesmie ani trochu usmerňovať, ten je predsa geniálny. Komediálne stále dobré, ale zdá sa mi, že Funès je tu príliš krotký a nedostáva toľko priestoru, koľko potrebuje na svoje vyvádzanie. ()

vyfuk

Zázrak se nekoná. Spíše opak. Klišé Fantomase se opakuje jenom v novém kabátě a novém místě. Zvláště se stejným rozuzlením a trochu otravnějším provedení. Humor mi skoro nic neříká a nakonec je to zvrhnuté na bláznivé nic. Série s tímto maskovaným mužem pro mě končí strašně. Asi i stejně jako samotné zakončení, které ani není jasné jako zakončení ()

pfa

Do třetice parta, která nezklame. Fantomas, Fandor, Helena, komisař s Františkem Filipovským a nezapomenutelný oběšenec... [8/1O] ()

lenulii

Bohužel nejslabší z celé trilogie. Žádné Fantomasovy vynálezy ani proradná překvapení, jen dost jednoduchá konverzačka. Skvěle vystihnul ve svém komentáři EdaS.. ()

Braddy

Škoda jen, že kvůli Funesovi se už další díly Fantomase netočily. Měl příliš přehnané požadavky na honoráře a tak z toho sešlo. Ale celá trilogie je skvělá. ()

dr.jacoby

Vyvrcholenie trilógie o Fantomasovi. Pri Fantomasovi jednoznačne neplatí, že čím viac sa točí voľných pokračovaní k filmom, tým ide úroveň dolu. Film charakterizujú nezabudnuteľné hlášky tipu : posledná výstraha pred popravou, daň z práva na život, "v mém pokoji je obješenec" atď. Výborný film, ktorý ani po rokoch nestratil nič zo svojej vynikajúcej strašidelno - komediálnej atmosfére. A tie Fantomasove masky sú ešte lepšie ako v predchádzajúcich dieloch. Stabilne dobrá hudba, čs. dabing, herecké výkony a krásne prostredie škótskeho vedieka. Spomenúť musím aj postavu komisárovho zástupcu Bertranda, ktorý sa vo všetkých troch dieloch prezentoval skvelým výkonom. A Helena, tá je stále veľmi krásna. Predsa jedna malá výhrada k dvom veciam : odkiaľ získal Fantomas video nahrávky svojich zločinov z predchádzajúcich dvoch dielov, ako napr. ponorenie ponorky, alebo prepad herne v maske komisára Juva? A ako sa mu podarilo vybudovať to geniálne podzemie na zámku lorda Rashleya? Ale inak sa priznávam, že aj po tých dlhých rokoch kedy som Fantomasa sledoval prvýkrát sa hrdo hlásim k tejto nazabudnuteľnej trilógii. ()

Maynard.

Co k tomuhle dodat? Snad jen, že je obrovská škoda, že se De Funes s Marém nepohodli a nenatočili 4 díl - Fantomas v Moskvě. Páč věřím tomu, že i 4.pokračování by bylo legendární. Takle Fantomase završili na skotským hradě, což je sice taky hodně origoš nápad, ale ta Moskva by byla určitě zajímavější. Trochu mi tady vadilo, že se to celý odehrávalo na jenom místě. Na druhou stranu taková operace Artaban je již dnes kultovní hláškou :o). De Funes a jeho "přeludy" dávaj :o) ()

klúčik

Posledný diel je opäť výborný. Hlavne nezabudnuteľný Funes v škótskej sukni pri vyvolávaní duchov a aj úžasný prisprostý sluha na zámku. 85%. ()

Han22

Poslední díl se stěhuje od vážné kriminálky a bondovské parodie do Anglie, kde z něj vzniká nefalšovaná crazy komedie., plná narážek na Anglii. Fantomas uplatňuje daň na život a na sídlo přijíždí komisař Juve, Fandor i Helena. Nechybí tu nic - strašidla na hradě, hon na lišku, vraždící komorník i vyvolávání duchů. Nezapomenetulné jsou scény s mizející mrtvolou nebo mluvícím koněm. A ve finále dojde i na trochu té akce. Co jediné mě zklamalo kdysi, že Fantomase zase nechytili a že nevznikl další díl. ()

Billie777

"Hrome, co zas máte?" - "Zavraždili lorda MacRashleye!" - "To je hrůza!" - "Leží mrtví u mě na posteli!" - "U mě na posteli, taková hrůza!". Skvělá zábava, příjemné skotské prostředí, starý zámek, hon na lišku, mluvící kůň, Lady Dorothy, Godfrey, Albert, Tom Smith a samozřejmě komisař Juve, Fandor, Helena a Bertrand. SPOILER - Ale i přesto, nějaké mínusy bych našla. Na lorda má políčeno Fantomas a když na zámku začne Juve objevovat mrtvoli, všichni se domnívají, že za tím stojí Juveovi halucinace, místo aby pochopitelně podezřívali Fantomase. A výhra Fantomase mě taky štvala. ()

KoRner

Regulárne komediálny diel, ktorý asi lepšie vyzeral na stránkach komixu, než vo filme, avšak ja som sa zabavil. Zásluhu má na tom samozrejme najmä Louis de Funes, ktorého komisár Juve je parádny debil a nezaostáva ani jeho pomocník, ktorý mu na vtipy často prihráva. Zdiskreditovanie jeho postavy Fantomasovi vážne veľa síl nezoberie. Pre mňa lepšie než vážne sa tváriaca jednotka. ()

Zagros

Do třetice všeho… skvělého. Znovu platí mé předchozí komentáře k prvním dvěma dílům. Jen doplním, že skvělá je celá trilogie a dech jí nedochází ani v posledním díle. Výrazně k tomu přispělo skotské prostředí a tajuplný hrad, což mě bavilo velmi. Režisér André Hunebelle si trilogií Fantomas stvořil své životní dílo. Filmy s Fantomasem jsou jedny z mála, kde vystupuje Louis de Funès a přitom si pro sebe „neukradne“ celý film. :-) Jean Marais mu zdatně sekunduje a pěkná tvářička Mylène Demongeotové se k nim hodí a nic nekazí. Hlavní postavou je ale Fantomas a je jen dobře, že si udržuje své tajemno celou trilogii. Francouzi zkrátka opět dokázali, že v šedesátých letech byli absolutní filmovou velmocí, čtyřikrát bravo. ()