Fantomas se zlobí

• Francie Fantômas se déchaîne (více)
Z natáčení  - Mylène Demongeot

Ludva

2021-04-12*[2009-06-19] * O něco lepší (nebo jen méně okoukané?) než první díl. Funes zde má více prostoru na úkor Maraise, což je jen dobře. I když občas je to takový ťulpas, že mě to až naštve :) ()

Lucky001

Klasika klasik francouzských komedií. Klidný Jean Marais a nervózní Louis de Funés je dokonalé spojení, které fungovalo a fungovat bude. ()

P/\/EL

nejlepší část trilogie, asi má nejoblíbenější - dobrodružná, sci-fi i romantická trochu rozverná komedie...francouzská a ne-li světová..tak českej dabing dělá strašně hodně....Filipovský, Ráž...hmm ()

insky

Fantomas je kulťák, vždy ma zaujímalo či mu strhnú tú masku a niekedy ma naštvali tým že už ho mohli chytiť a nejakým triviálnym spôsobom im Fantomas vždy ušiel, ale to patrí asi k tomu :)) ()

SNCIS

Hlášky: (Komisař Juve se obhajuje na psychiatrii.) Komisař Juve: "Pronásledují mě, já se otočím a srazím dva lotry svou třetí rukou." Psychiatr: "Tak vy máte třetí ruku?" Komisař Juve: "No samozřejmě, tu na břiše." / Komisař Juve: "Musíme změnit svoje metody, skončila idylická doba kapesních krádeží a znásilnění. Jasný? Zapracovat musí mozek, máte šedou kůru, tak jí používejte!" / Bertrand: "Vypadá to jako miniponorka." (Jeden z mužů komisaře Juvea): "Prosimtě, to je raketa!" Komisař Juve: "Pánové, je to doutník." Bertrand: "Cigáro?" - Legendární Louis de Funès, skvělej Jean Marais a bradavky Mylène Demongeot. - 80%. ()

Jirkacek

Moje oči poprvé spatřily šedou masku Fantomase v osmdesátých letech minulého století, když byl uveden do českých kin. Tehdy jsem si zašel na všechny tři díly a byl jsem z nich nadšen, což se vzhledem k absenci podobných snímků v televizi nebo kinech dalo čekat. Jako mladík jsem hltal šílené dobrodružné pronásledování zločince v masce, jehož totožnost nebyla nikdy ve francouzské verzi odhalena. A jelikož jsem nikdy nečetl knihy Pierra Souvestreho a Marcela Allaina, tak jsem se to vlastně ani nikdy nedozvěděl. Celou trilogii jsem podruhé shlédl někdy na začátku 21. století, když jsem si je koupil na DVD. Později jsem disky prodal a teprve v lednu 2019 jsem si je koupil podruhé, tentokrát již ve formátu blu-ray. Pochopitelně jsem si jej doma pustil znovu a vychutnával si nekonečné honičky mezi policií, novináři a Fantomasem. Co se týče druhého dílu s názvem Fantomas se zlobí, tak ten jsem si zařadil soukromě na první místo, protože se mi líbil ze všech tří dílů nejvíce. Film začal úvodní scénou v níž zrovna komisař Juve, jehož si opět střihl skvělý Louis de Funes, přebíral státní vyznamenání za zásluhy, spočívající v tom, že se Fantomas už rok neobjevil. Jenže vzápětí muž v šedé masce unesl jednoho vědce, který pracoval na nové zbrani, jenž by dokázala vnutit lidem vůli držitele zbraně. Boj mezi Fantomasem a zbytkem světa tak mohl propuknout nanovo. Jeho hlavním pronásledovatelem byl opět Jean Marais, který si zde zahrál zajímavou trojí roli. Jednak stejně jako v prvním díle nepolapitelného padoucha Fantomase, dále nezdolného novináře Fandora, který tak vlastně pronásledoval sám sebe a nově také profesora Lefévra, autora objevu oné nové zbraně, kterého se Fantomas chystal unést také. Profesor měl odjet do Říma na vědeckou konferenci, ale místo něj odjel namaskovaný Fandor, jenž si vzal podobu učence. Doprovázela jej jeho milenka a kolegyně Helena v podání krásné blondýnky Myléne Demongeot, její bratr Michel, jehož si zahrál skutečný syn Louise, Oliver de Funes, dále do Říma jel Juve a samozřejmě kolegové od policie v čele s asistentem Bertrandem, jehož si střihl opět Jacques Dynam. Také komisař Juve vytáhl do boje proti Fantomasovi s novými zbraněmi a převleky a tak cestou vlakem došlo na několik nepřehledných situací, které mne dokázaly velmi pobavit. Zajímavé byly následné scény během konference v Římě, na které se objevila hned trojice profesorů Lefebrů - ten skutečný, Fandor i Fantomas. Největší perlou byl ale maškarní bál, na který Fantomas pozval Helenu, aby jí nabídl svou lásku - haha - a na který ji doprovázeli všichni její přátelé i policie. Po skvělém bále pak přišla již závěrečná scéna, kdy se museli dostat z nového domova Fantomase, který si svůj úkryt vybudoval pod mořskou hladinou. Jak jsem už psal na začátku, druhý díl mne bavil z celé trilogie nejvíce, i když jednička byla přímo napěchovaná akčními scénami a honičkami. Dvojka totiž přinesla více situačních scének s pěknou kupou humoru a spoustu zvratů, které mne bavily ještě více než napínavé honičky na nebi, kolejích i ve vzduchu. Francouzský Fantomas tak pro mne navěky zůstane mezi těmi nejlepšími počiny ze země galského kohouta. Suma sumárum, snímek Fantomas se zlobí ode mne získal pět zlobivých hvězdiček *****. () (méně) (více)

Daky

Fantomas, Fantomas, Fatomas, populární jméno. Film Fantomas se zlobí je ten nejlepší díl z fantomasů. Úžasný výkon předvedli herci:Jean Marais a Louis de Funés. jediný co jsem na tomto filmu nepochopil proč musí hrát profesora lefévra zrovna Jean Marais už tak dost má hodně rolí. Fantomase a Fandora tak proč zrovna on? Ale tenhle film je výbornej. Není nic lepšího aby si tenhle film zasloužil 5 hvězdiček. ()

T1000

Pro mě asi nejlepší komik co kdy žil, muž na kterého se stačilo jen podívat a svými gesty a tím jak se tvářil vás dostal. Na druhou stranu nebýt Františka Filipovského, tak možná není u nás dodnes tolik populární. Na Funesových filmech jsem vyrůstal, dodnes na zasmání a spravení nálady se na ně podívám. Fantomas se zlobí je jeho asi nejlepší film, falešná ruka, umělá noha a scény ve vlaku jsou nezapomenutelné. ()

mistr97

Fantomas se zlobí bohužel za prvním filmem zaostává. Děj mě tentokrát moc nezaujal. Celý stojí vlastně jen na dvou dvojnících profesora Lefebvra (který není zrovna sympatický) a žádný jiný nápad se neobjevuje. Film zachraňuje nikdo jiný než můj oblíbenec, Louis de Funes, který svými vzrušenými projevy dokáže opravdu pobavit a naštěstí ve filmu dostal docela hodně prostoru. Bohužel jen 65 % ()

Sejkorka

Kdo v dětství neviděl Fantomase, jako by nebyl. Ale mám dojem, že tento, tedy druhý díl tehdy nepromítali, čili pouze "jedničku" a "Scottland Yard". ()

gggggg

Tak toto už je iné ako Fantomas z roku 1964. Humor bol povýšený z tretieho stupňa na prvý, aj vďaka nezabudnuteľnému Louis de Funésovi, na ktorého humor sa nedoťahujú ani zvyšní protagonisti dokopy. Aj krimi zápletka bola lepšia, aj vďaka tomu, že je nepredvídateľná a nikdy neviete odkiaľ vyskočí Fantomas. Myslím, že tento film je najlepší film tejto trilógie. ()

topol999

Nejlepší Fantomas, tentokrát spoustu akce, skvělé vychytávky, v tomto jediném díle působí komisař  jako profík, jenž se alespoň vzdáleně vyrovná Fantomasovi. To mu to ale trvalo... Skvělá třetí ruka, dřevěná noha a doutníčky :) A Helena, to byla kočka (nejen v tomto díle).... Plný počet. ()