Hilly Kristal si po dvojitém bankrotu půjčil v roce 1973 peníze a koupil v New Yorku podnik Palace Bar. Vždycky si přál dát příležitost živé hudbě, hlavně country, bluegrassu a blues. Odtud pochází nový název klubu: CBGB... Country, bluegrass a blues - tyto tři hudební žánry daly název uznávanému newyorskému klubu CBGB, který se díky svému majiteli Hilly Kristalovi stal kolébkou undergroundového rokenrolu a punku. Protože v jeho klubu na Bowery nechtěly country kapely vystupovat, rozhodl se dát příležitost i jiným formám rocku. V jeho podniku mohly hudební skupiny vystupovat pod jedinou podmínkou – musely hrát jen vlastní tvorbu. Žádné pecky z hitparád, žádné předělávky. Jeho krédem bylo podporovat umělce za každou cenu. Hilly Kristal se tak proslavil a je právem označován za kmotra punku, který stál u zrodu kapel jako Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys nebo The Police. (HBO Europe)

mac000

Tak ten děj hezky plyne, všechno na sebe navazuje, pěkně se na to kouká... Ale je to také kus (hudební) historie. Takže za tuto nenásilnou formu její prezentace hvězdička navíc. Pro mě nová - a skvělá - herecká poloha Alana Rickmana. ()

jeaq

Ako Punkáč som si to užíval každu minutu pre mna ....vynikajuci film....a skvely vykon Alana Rickmana..... ()

pekas

Kdo si tam nenašel aspoň některé kapely, které má rád, ten nejspíš považuje tenhle film za zbytečný. Mě taky nějak zvlášť neoslovil, ale pár kapel a závěr s poděkováním Talking Heads to vyvážily do plusu. Slabá čtyřka. 67% ()

RigorMortis

Alana som najprv ani nespoznal, no Hillyho imidž mu fakt sekol. Film sa mi na tých 101 minút videl prirýchly, zletel ako voda, Obsadenie nesklamalo a komiksové "prestrihy" mali tiež niečo do seba. ()

Lewisssek

Film o punku, který se nese v rytmu country. A stejně jako hlavní hrdina kašle na všechno, na děj, postavy, dialogy...naštěstí.ale ne na to hlavní, čím je hudba. Ta je dokonalá a casting mladých punkových hvězd nemá chybu. Kdyby film sestával jen z hudebních vystoupení s minimálními prostřihry na ksicht Alana Rickmana plus sem tam nějaké ty kozy, pálím plnou. * Hodnotím film, nikoli myšlenku či motivaci hlavního hrdiny, jehož obdiv vůbec nechápu. V závěrečném proslovu by bylo příhodnější říct, že to byl sebestředný kretén, kterému víc záleželo na feťácích a poloretardech z ulice než na vlastní rodině. ()

AndyMars

Po dopozeraní filmu som sa o ňom bavila s kamarátkou, ktorá mi ho odporučila a po diskusii o historických nepresnostiach, ktoré poznala hlavne ona, som povedala: punk nie je dokonalý. Tak prečo by mal byť film o ňom dokonalý? ()

ESW

Není to moc dobrý film, ale vidět všechny tyhle filmy o začátcích počátků je nutnost a radost. ()

scorpios

Já mezi punkerama vyrůstal a tak byl pro mě tento film možná i o něco záživnější než pro standartního diváka. Sledovat všechny ty legendy - Ramones, Talking Heads, Iggy Pop a mnoho dalších - byl pro mě luxusní zážitek. A proč tomu nedávám 5* ? Když už o tom takto básním? Odpověď je vskutku prostá: Na takový bombastický námět by se prostě nemělo vyčerpat jen něco přes hodinku a půl! To mě na tom rozhořčilo. Jinak bych dal plnou palbu. V každém případě na ostatní stránku filmu si nemohu stěžovati. Rickman parádní, humor hezky ostrý, necenzurovaný (což obvzlášť v tomto případě považuji za velmi důležitou část celku). Prostě Punk's not dead jak se patří. ()

VanBradley89

Není to tak dokonalý film, jakým mohl být. Jenže to o čem vypráví.. kurva zažít alespoň jeden večer v tom klubu. Být u toho, když se rodili legendy Prožít si svojí malou hudební revoluci. Co film vytáhne bezpochyby ze tří na čtyři je obsazení a ta hudba. Při vystoupení Talking Heads mi normálně běhal mráz po zádech. ()

generalmagor

Moc příjemný a moc zhuleně vožralý, relaxačně, poblitě uchopený snímek za ten správný konec se vší parádou, jak má být správně natočen film o punku a jeho začátcích. Alan je tu nepřemožitelný stejně tak feťák Idoha, který podle mého hraje na oscara. Výborná pohoda, kvalitně provedený snímek, který je stvořen tak, že potěší a řekne ti, že líp to ani nešlo. Odpůrci punku a rock´n´rollu prosím, nehodnotit. Tohle je prostě punk. A tak je i punkově udělán film. Mám rád, když film si na nic nehraje. ;) 80%. ()

klichem

Vauuuuuh. Perfektná punkrocková vypekačka na plátne. So skvelými hercami, vtipným scenárom, dobrým strihom a hlavne kvalitnou punkovou hudbou. Tento film je a bude kultový. Odporúčam všetkým rockerom a punkerom! ()

Gloory

nesmyslně použitý komiksový prostřihy byly hlavně ze začátku k nevydržení - časem se naštěstí jejich intenzita a debilita (zvuky klekajícího auta?....) zmírnila a už šlo jen o zachycení všeho kolem čeho TO všechno začínalo - a to se zdá z dnešního pohledu takřka k neuvěření.... ()

pafka

Velky prekvapeni. Ct2 valcuje svym vyberem Netflix. Fakt. Krasne a vtipne vykresleny klub a jeho majitele, ktery bral vedeni klubu jako poslani a rozhodne se nechtel zajimat o to, jestli vydelava nebo krachuje. Snilek v podani Alana Rickmana je skvely. Povedlo se vlastne uplne vsechno a moc dekuju tvurcum, ze vlozili orig. songy do ust hercum. Coz znamena zadna ztrata kvality zvuku. Zabava cely film. ()

whimsy

aj keď som človek, ktorý pre dobrý výber pesničiek dokáže oceniť aj strašné filmy, tak ani úžasný soundtrack nemusí z priemerného dobrého oddychového filmu urobiť parádny film. punk by si zaslúžil iný film. tá hudba a tento film mi jednoducho nesedia spolu - akoby obe zachytávali ducha inej doby.. a super pesničky by si zaslúžili byť celé – Talking Heads, Television.. ()

wick

Spokojenost s hudební složkou..a to proto, že jsem fanoušek hudby 80,let. Tedy 100% za muziku, 50% za filmové zpracování. ()

proda

Dvě hvězdy přidávám za připomenutí všech těch hudebních pecek. Jinak samotný příběh je prakticky o ničem. ()

Saxos

Film mě hrozně moc připadal jako knížky od Charlese Bukowskiho střihnutý pořádným punkem. Uvidíte blonďatou Debbie Harry s Blondie, Iggy Popa, Wayne County, Patti Smith, Ramones a další co vytvořili něco úplně novýho. ()