salahadin

Pravda...Belmondo mi nikdy nic neříkal a francouzských dobrodružných filmů jsem zase tolik neviděl, ale Cartouche je na mé gusto rozvláčný a natažený, jako když namažete málo másla na velký krajíc. Velkým štěstím pro film je zapřažení hudebního skladatele jménem Georges Delerue, jehož hudba uměla s ušima to, co čokoláda s jazykem... Claudia Cardinale byla nádherná baba, takže na ni se taky dívá jak na Monu Lisu, jen by potřebovala mně sympatičtějšího herce. ()

Snorlax

Několik velmi zdařilých vtípků, například Hahnovo povalení koně, by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Romantika byla zkažena hodně depresivním závěrem. Takového Belmonda nechci. A nepomůže tomu ani CC. ()

Anderton

Non stop akčná historická jazda, ktorej nevadí ani trochu prepálená dĺžka. Prvá polovica je komédia, ktorá sa neberie vôbec vážne a tá druhá je viac dráma s nejakou tou snahou o psychologickejšie prekreslenie postáv, ale taktiež s dostatočným množstvom akcie. Nejak to spolu konzistentne koexistuje, čo je myslím veľké plus. Ako brať ale dnes tie nekonečné súboje, toť otázka. Absolútne odklonenie od reality v nich film zráža trochu na kolená, na druhú stranu to patrilo k dobe vzniku a prístupu k žánru a je to potom i keď nechcená, ale poriadna zábava. Ako príklad uvediem scénu, keď Rochefort hádže do diaľky meč a ten zasahuje protivníka z opačnej strany, ako stojí herec. Ale vlastne aj kvôli takýmto momentom má Cartouche svoje čaro aj dnes. ()

Sašenka165

Cartouche mám ráda a můžu ho vidět pořád dokola. Belmondo, Cardinaleová, Romantika (s velkým R) a Akce (s velkým A) dávají do hromady vážně moc pěkný film. ()

Mariin

Snažil jsem se, ale přesto se mi tento film nelíbil. Je pravda, že Belmondovi role drzého darebáka sedí, ale nebaví mne dívat se na filmy, které straní lůze a podsvětí, a naopak karikují šlechtu, církev a neuznávají zákon. Jako dítě jsem to nechápal, ale nyní je mi jasné, proč komunistické Československo vítalo takovou tvorbu ze Západu (Francie, Itálie), rovněž ovlivněného salonním marxismem (podobně viz Robin Hood a podobní hrdinové-rebelové). Zde je nutno podotknout, že dobrodružné francouzské filmy s Jeanem Maraisem jsou lepší, na rozdíl od tohoto mají úroveň a eleganci. ()

Willy Kufalt

Nastanou nám chladné noci. Něco ještě podnikneme a pak skončíme, jak určí osud... Těchto francouzských historických velkofilmů, z nichž se řada těšila obrovské oblibě i u nás, jsem neviděl dosud mnoho a tak neumím posoudit, nakolik může Cartouche spomezi nich vyčnívat, zda byl v něčem přelomový nebo naopak v mnoha směrech (jak tady píšou někteří) spíše jen kopíroval dřívější úspěšné kostýmní veselohry. Pro mě je důležité, že jsem viděl podmanivý film s bohatou výpravou a výborným hereckým obsazením, který mě od začátku dokázal vedle toho upoutávat hlavní postavou neochvejně rázného zbojníka, přesto ctícího morální čest, stejně tak znamenitou porcí dobrodružství, napětí a humoru. Také vím, že mi v druhé polovině Cartouche začal již chvílemi připadat mírně vleklý a že jsem po dvounásobně silném vyvrcholení s působivou temnější atmosférou naopak trochu zalitoval náhlého konce a toho, že se Philippe de Broca se svým tvůrčím týmem neodhodlal pokračovat v příběhu Cartouche dál a navzdory odlehčenému stylu nezakončil svůj film přeci jen dle vzoru antické tragedie onou popravou... i když chápu, že v roce 1962 diváci na něco podobného nemuseli být v komedii připraveni. Přesto jsem velmi rád tuto klasiku s mladým živelným Belmondem a krásnou Claudií zhlédl a po uzemňujícím závěrečném dovětku se přikláním ve svém hodnocení k 4. hvězdičce. [70%] ()

dopitak

Spíš praštěná komedie než cokoliv jiného. Belmondo na začátku své největší slávy a nejhezčí filmová kráska dekády po jeho boku. Na rozdíl od třeba Fanfána Tulipána tomu chybí rozsáhlejší motiv, snaha svést prefektovu ženu to celé prostě neutáhne. Z jiného soudku je ale původní český dabing se skvělými Jany Třískou a Hlaváčovou, ale také Frantou Němcem a Mílou Besserem. Za něj plný počet bodů, zatímco film je tak na tři. ()

Crocuta

Snímek podávající historický dobrodružný děj bez zbytečného patosu, s vtipem a nadhledem. Belmondo je mužný jako obvykle a Claudia tak přitažlivá, jak to umí jenom ona - zkrátka film, který skoro nestárne. ()

Chrustyn

Por mě prakticky neznámá Belmondovka, která vlastně ani není filmem, který by si Belmondovský příznivec pod tím pojmem představil. Zdlouhavé a nudné dobrodružství, kde chybí typické Belmondovské akční kreace i humor. ()

Arsenal83

Ak si chcem pozrieť zbojnícku romancu, tak jednoznačne uprednostňujem slovenského Jánošíka, ktorý je akčnejší i emočnejší. Samozrejme s výnimkou poľského blábolu z roku 2009 Jánošík- Pravdivá história. Tu napriek hviezdnemu obsadeniu nevidím nič, čím by sa film vynímal z klasickej pásovej výroby historických filmov vo Francúzsku v šesťdesiatych rokoch. Belmondo je dozaista skvelý, ale jeho rola, jeho postava, mne pripadá málo hrdinská, romantická i sympatická. Ženské obsadenie je vynikajúce, hoci mladučká Cardinale nedostala toho priestoru veľmi veľa, je to pastva pre oči. Odile Versois tu herecky vyhráva. ()

classic

• V čisto hypotetickej rovine si viem predstaviť i to, že povedzme francúzsky lupič par excellence → Louis Dominique Garthausen, ktorý vystupoval aj pod inými menami, ako sú napríklad Cartouche, či trebárs i Louis Bourguignon, a zase na druhej strane náš vari celkom najvýznamnejší bandita → Juraj Jánošík, sa mohli dokonca i fyzicky stretnúť, keďže žili a pobývali na tomto svete v rovnakej dobe, čo by nemuselo byť v konečnom dôsledku úplne najhoršou možnou eventualitou, keď si následne dovolím pokračovať v miernejšom fantazírovaní asi v takom význame, že ak by dajme tomu ešte spojili svoje úsilie dohromady, spočívajúce skrátka v tom, že by i naďalej bohatým kradli majetky, ktoré by rozdávali chudobným, tak vtedy by sa mohli stať pravdepodobne naprosto (ne)ohrozenými, pretože skôr, či neskôr, by mohla vzniknúť bitka medzi (obi)dvomi mužmi, ktorá by nakoniec vyústila do astronomických rozmerov?  • Na samý úvod som sa najprv viac zamyslel nad týmito, vskutku legendárnymi, ľudovými hrdinami, ktorí mi zasa nepripomínajú nikoho iného, než zrovna anglického zbojníka zo sherwoodského lesa → Robina Hooda, ktorý je predsa trochu viacej opradený rúškom tajomstva, než predchádzajúci dvaja páni, pričom filmári sa zvyčajne venovali výhradne iba posledne menovanému, ktorému ponúkli neúrekom filmových možností, medzi ktorými najviac vyčnieva akurát to z roku 1938, a to konkrétne s titulom The Adventures of Robin Hood, kde sa preslávil nikto iný, ako práve Errol Flynn, ktorý sa stal vďaka tejto postave nesmrteľným. • ...Povedal by som, že Jean-Paul Belmondo štylizoval svojho protagonistu nielen do kože Errola Flynna, ale zároveň aj do samotného Douglasa Fairbanksa, ktorý sa ešte v nemom filme zaskvel, ako Zorro pomstiteľ, kedy si pamätám, že sa nasledujúci, hereckí predstavitelia zakaždým podpisovali veľkým "Zedkom" , že zas Cartouche sa pre zmenu podpisoval typickým "Céčkom" , kedy všetkým zástupcom určite nechýbal neustály pohyb v priam pohlcujúcich a v dych vyrážajúcich, dynamických záberoch, kedy sa kameramani zväčša zameriavali na celé telá hercov, čím ich v podstate nechávali priamo pred kamerou maximálne vyniknúť, pretože sa teraz nevyužívali výstupy kaskadérov. • Režisér, Philippe de Broca, ma dostatočne zamestnával množstvom dobrodružnej akcie v kombinácii komediálneho nádychu, ktorých bolo miestami možno až nadmieru, do čoho vzápätí taktiež pridával i pestrofarebné kostýmy, ktoré zaujímavo vyobliekaný ansámbel privádzal do najrôznejších, krkolomných situácii, alebo čo sa týka scenáristickej stránky, tak občas na mňa (za)pôsobila až prekombinovaným spôsobom, čo ma niekedy privádzalo do zúfalstva (smiech) • Summa summarum: Z tohto filmu som mal nadštandardne kvalitný pocit, a to už iba z toho prostého hľadiska, že v súčasnom stave samých brakov, sa takéto počiny vôbec nenakrúcajú, a už ani nikdy nakrúcať nebudú, lebo dnešným tvorcom chýba elán na to potrebný, no treba sa rovnako zamyslieť aj na tým, či by aktuálne, zhýčkané publikum, na túto hru i pristúpilo? Bébel sa azda až týmto stvárnením konkrétnej postavy, natrvalo zapísal i do širšieho a hlbokého po(d)vedomia divákov. () (méně) (více)

Flego

Podľa mňa je to najlepší historicko - romantický film. Skvelé súboje, humor, láska... Všetko dobré, čo Francúzi s Talianmi dokázali v tých časoch namixovať je v tomto príbehu. ()

MontyBrogan

Záver predstavoval aspoň čiastočné vytriezvenie z naivnej veselohry o tom, ako francúzsky Bud Spencer a Terence Hill 18. storočia stretnú Frantíka Robina Hooda, ktorý mohol mať všetko, keby mu nechýbal lepší vkus na ženy. Občas mám pocit, že tieto výpravné maškarády sa točili len preto, že historické uniformy a večerné róby vyzerajú pekne farebne. Fakt díky za mrazivý koniec. ()

BMW12

Povedený dobrodružno-historický francouzský snímek v hlavních rolích s hvězdnými Jean-Paul Belmondem a Claudiou Cardinale. Výprava, kostýmy, lokace byly výborné. Příběh se mi také líbil, jen škoda, že Cartouchovi nestačila krásná Venuše, ale chtěl sbalit další šlechtičnu. A Venuše musela mít opravdu dobré srdce, když šla zachraňovat chlápka, o kterém věděla, že ji podvádí a touží po jiné. ()

honajz

Taková poměrně jalová, nevtipná historka bez charakteru o lupiči který chtěl mít stále víc, až jednoho dne zjistil, že o to nejlepší, co měl, přišel. Ale už bylo holt pozdě. Když to třeba srovnám s obdobným Černým Tulipánem... tak se tady vlastně Belmondo ani moc nepřevedl a jeho postava mi byla krajně nesympatická, nemůžu si pomoct, takový namyšlen, sebestředný hajzlík - čím mi jako divákovi měl imponovat? Dobrý komentář od mortak ()

špaček421

Belmondo je tady pěknej vůl. Má nádhernou Cardinalovou, a stejně furt dolejzá za tou hnusnou šlechtičnou. Jinak chvílema nuda, chvílema sranda (hlavně část v armádě "To není náš prapor" "A neměli bysme ho vrátit?"), jak film postupuje, je to čím dál vážnější a napínavější a nakonec i smutný. 7/10 ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo