mortak

Bandité mají krásné a vášnivé Claudie, ale souží se pro chladné katolické maloměšťačky. Tento typ "romatických" příběhů opanoval evropská kina mezi válkami (Jean Gabin jako Pepe le Moko je snad nejslavnější), protože byl milován maloměšťačkami žijící v manželstvích bez lásky a pro peníze. Cartouche už částečně opouští tu teatrální předválečnou tragiku vztahu "maloměšťačka a vůdce podsvětí", a narušuje jí komedií a akcí, ovšem na dvouhodinový film je to pořád málo. A vůbec je tu genderová nevyváženost: my slušní maloměšťaci toužíme zase po krásných a vášnivých Claudiích, ale pro nás se romantické slaďárny netočí. ()

PanZahadnyCZ

Z tempa úvodní expozice a kolize to sjelo docela rychle v pouhý průměr a samotný film bych tedy zpětně po zhlédnutí mohl zařadit do kategorie „neurazí, ale ani ničím nevyniká". Belmondo je uspokojící, režie de Brocy standardní. Oba dva svůj talent rozvinou a naplno prokážou až Mužem z Ria. ()

otík

Něco jako Fanfán Tulipán, ale v méně zábavném a Belmondovském podání. Mladík Belmondo předvádí skvělou atletiku, ale jinak z filmu crčí povrchnost a nedopacovanost příběhu i scén. Lehna nadprůměrný francouzuský film ze 60. let a zcela nevyužitá Claudia Cardinale. ()

sir-dave

Jejich statečné chování by zasluhovalo vyznamenání. - Správně, poslat do první linie :)) Nelíbil se mi na Cartouche ani tak příběh, či postavy ale dobře udělané kulisy a celkově barevnost filmu. Belmonda moc nemusím ale Cartouche je jeden z těch jeho lepších filmů. Za to CC byla dokonalá. Ať už je v civilu, nebo hraje zlodějku či vdovu ve westernu, tak v té době vypadala skvěle a charisma měla na rozdávání. Z dob 60. let a francouzských filmů té doby nemám moc odkoukané ale např. s Třema mušketýrama nebo Četníkem to na druhou stranu nemůžu srovnávat... 65% ()

vesper001

Nestárnoucí historická podívaná, jaké kdysi uměli točit ve Francii, o banditovi, co bohatým bral a... dělal všechny ty obvyklé věci. Jean-Paul Belmondo s Claudií Cardinale tvoří krásný pár, jakkoli mám Belmonda radši ve starším vydání. A sympatický Jean Rochefort v roli jeho pobočníka si zaslouží samostatnou hvězdičku. („Tvůj táta je arcibiskup?“) ()

Mylouch

"...seno nebude dražší. A ke štěstí nám stačí kupka sena !" Jeden ze zástupců francouzských filmů, bez nichž by bylo cítit prázdno. Kongeniální Tříska a neskutečně hravá Hlaváčová v českém dabingu (+Ráž, Bohdanová). Prostě poctivá aristokratická zbojničina svůdně casanovsky-prášilovského Belmonda. -" Zbabělče ! Ničemo !" - "Nemohl jsem připustit, abyste vraždila." ()

dr.fish

Belmondo tak jak ho známe- sebevědomý svůdce žen, neporazitelný a hýřící vtipem. Díky tomu, že má po boku ještě Jeana Rocheforta, který svým charismatem místy Belmonda i zastiňuje, má film glanc a je to taková "nekonečná kalba". Historický Cartouche byl popraven, ale tohle je komedie, takže se tragického konce nedočkáme. Trvalo mi dost dlouhou dobu, než jsem tenhle film docenil, je to především a hlavně sranda...85% ()

Radiq

Belmondo je Belmondo, ale tohle je klasická francouzská historická komedie s rebelem v hlavní roli, jakejch už jsme pár viděli. Neurazí, nepokazí, nenadchne, nemá cenu víc se k tomu vyjadřovat. ()

sator

Dnes už působí naivně, ale fajný... Film je laděn jako komedie ale konec je překvapivě tragický a vážný, také jej režisérovi divácí vyčetli...Luxusní dabing, Tříska, Vozka... Rok 1975 ()

fantoci

Tenhle film je francouzská klasika. Svým způsobem připomíná Robina Hooda. Láska, Belmondo novým vládcem podsvětí olupující boháče a šlechtice, uplácející všechny, aby ho nechytnuli vojáci, zrada vůči němu, mocichtivost a další. Láska jeho milé, která položí svůj život za jeho. Cartouche se hodí na nedělní odpoledne, abyste si u něho odpočinuli. ()

andrii

Tuž se, tuž. Ať smíme ti, fanfaróne, zahrát tuš. Hrdlo tvé českým hlasem rozezněl, epický syn stověžaté matičky, jeden z našich nejzáhadnějších. Pán charismatu ze Stínadel. ()

Mirokukii

Velmi zdařilá a zábavná francouzská variace na dílo Robina Hooda. Spousta soubojů a dobrodružství. Belmondo jako horkokrevný hrdina, s překrásnou Cardinale po boku, který pro vášeň a lásku neváhá podstoupit oběť nejvyšší. ()

filmmovier

Romantika, akce, božská CC, božský JPB a špetka francouzské historie od osvědčeného režiséra. Jenže je to docela nuda. Jistě, Cartouche má výborné momenty, ale je strašně dlouhý a vlastně se tam toho celkově moc neděje, na mě prostě nezafungoval před více než deseti lety a bohužel ani teď. Škoda. V rámci žánru/ů existuje hromada lepších filmů. 65%. ()

honz

Byť klasika s Belmondem a Cardinálovou, podle mě Philippe de Broca natočil komedie s větší dávkou vtipu, humoru i děje bystřeji spějícího kupředu. Např. Ukradli torzo Jupitera, nebo se zmíněným J.P.Belmodem Muž z Hongkongu ad. ()

dANo

Klasická dobrodružná romantická komédia... príjemná hlavne v nedeľu poobede, keď sa človek dobre naje a sadne pre telku. ;o) ()

zdenny

Okouzlující Jean-Paul Belmondo s nádhernou Claudií Cardinale ve filmu angelikovského typu sladké Francie osmnáctého století. Co víc dodat. Pro fanoušky tohoto prostředí, žánru a Belmonda naprostá nutnost. ()

lykan9

Pro změnu historický film s Jean-Paulem Belmondem a opět se jedná o luxusní zábavu plnou vtipných scén, napínavých soubojů a nádherných žen (Claudia Cardinale je dokonalá ve všem, co ve filmu dělá i nedělá). Primem je však vyobrazení postav Krtek a Hezoun jsou tak zajímavé postavičky, že je dokonce škoda, že se neobjevily někdy někde i v jiném filmu. Skvělý film. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo