Ve filmu se znovu setkáváme s hajným Strakou, který moudře zasvěcuje svého vnuka Vaška do tajů a zákonů přírody. Vašek si znovu užívá prázdnin v dědově hájence. Klid lesa však narušuje neustálé přelétávání helikoptéry, která pomáhá dopravovat materiál na stavbu rekreačního střediska. Ničí stromy a plaší zvěř. Dědu však trápí i to, že má dělat průvodce při lovu muflona generálnímu řediteli. Avšak vždy, když vyjdou na lov, stádo je něčím vyplašeno. Děda zjistí, že to byl Vašek, kdo poplašným signálem stádo varoval. Ale díky Vaškovi dojde ke smíru mezi ředitelem a dědou. Také jeho otec se po dlouhých letech usmíří s dědou, svým otcem… (Česká televize)

Lukoboss

Toto jsem nikdy nemusel, nevidím na tom nic extra, ale tak proti gustu... Spíš, když toto vidím, vzpomenu si na Tele Tele a jejich parodii. No a to asi není úplně v pořádku, že parodie předčí originál a nechá za sebou větší brázdy než samotnej film. ()

Paity

Tomáš Holý zase o něco vyrostl a natočil poslední dílek trilogie vyprávějící příběhy ze Šumavy. Nevím, jak pro ostatní, ale já to vnímal tak nějak smutně. Příběh nebyl příliš "rodinný" ani dobrodružný a celkově jsem si ho neužil, tak jako filmy předchozí. Ale možná, že to ostatní vnímají jinak. ()

Prochy38

Tato volná trilogie mě prostě učarovala a je mi vcelku jedno, na který díl se zrovna dívám. Miluju šumavskou krajinu, T. Holý i G. Valach jsou skvělí, no a les a zvířátka prostě nemají chybu. Kdykoliv a s kýmkoliv! ()

Paldiny

Tretia kapitola je iná než predošlé. Zakladá si viac na vzťahoch, čiže sa v nej narozpráva toľko čo v predošlých dvoch dohromady. Našťastie tu nikto známy nechýba, dokonca nepotatený papík ukáže svoju tvár a Vašek, ten zas kusisko charakterného herectva. Zápletka sa šikovne zakomponuje už do úvodných tituliek, kde miesto symfonického orchestru sa pohľadom na prírodu započúvame do zvuku helikoptéry. Tá ma celým filmom prenášať materiál na stavbu chaty riaditeľa, ktorého podnik zas pozdvihnúť hospodárstvo tamojšieho kraja. Lenže nie všetci budú mať toľké pochopenie ako miestni súdruhovia. Tretí diel mi príde na úrovni toho predošlého, čo naďalej znamená, že ten prvý – jednoduchší, posolstvami a spoločenskou kritikou nie až toľko ambiciózny, zostáva môjmu oku najbližší. ()

Zeek

Dětská klasika s tím nejlepším, s Tomášem Holým, který jako obvykle dělá z obyčejného filmu neobyčejný, ale tentokráte v nekomediální roli. Film mého mládí, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Moje hodnocení: 80% ()

zdeny99

Závěrečný díl příjemné oddychové trilogie pro děti i dospělé ze Šumavy. Tomáš Holý opět přijíždí na prázdniny na Šumavu. Tentokrát se se svým dědou soustředí na boj za záchranu zvěře, jenže v závěru to Véna až moc přehání. Jeho plašení zvěře při lovu je vrcholem celého dílu. [9637. hodnocení, 108. komentář, 61%] ()

tyna97

Třetí díl už nebyl potřeba. Ztratilo to svoje kouzlo, nic napínavého, jako v těch předchozích, už zde nebylo, vlastně mě nikdy moc nebavil. ()

Ham.and.eggs

Všechny tři díly mi splývaj, takže budu hodnotit dohromady. Nejradši bych dal 2 rudý hvězdy, ale na druhou stranu to má alespoň trochu poetiky. A nostalgie je svině. Takže za 3 ... ()

Ben Nevis

Tento díl je nejkomunističtější z celé trilogie. Tudíž i nejdospělejší, protože se tu řeší složitější věci než pytlák. Ač se Véna k tomu snaží přistupovat dospěle, scénář z něho dělá retardovaného blbečka, který si myslí, že pana ředitele uplatí dvěma lahváči. Alespoň se snažili trilogii uzavřít nějakým happyendem, protože minulé díly vyzněly do ztracena. ()

Besyn

Poslední díl je asi nejslabší (opravdu už jen vaří z vody),ale ty tři hvězdičky si to plně zaslouží.Mám pro to holt tak trochu slabost. ()

tranquill

Třetí film také obsahoval krásné přírodní záběry, které pohladí po duši, ale točil se především okolo helikoptéry, a tak uplynul, aniž by mne nějak nadstandardně zaujal. ()

Likan7

Z celé trilogie nejslabší díl. Hrajeme na vážnější notu, Tomáš Holý maličko vyrostl, a tak se místo hraní si v lese zachraňuje les a hlavním tématem je ekologie. Příběhově je ale třetí díl už slabý odvar, ve kterém je hodně znát, že už neměl co vyprávět. ()