Ve filmu se znovu setkáváme s hajným Strakou, který moudře zasvěcuje svého vnuka Vaška do tajů a zákonů přírody. Vašek si znovu užívá prázdnin v dědově hájence. Klid lesa však narušuje neustálé přelétávání helikoptéry, která pomáhá dopravovat materiál na stavbu rekreačního střediska. Ničí stromy a plaší zvěř. Dědu však trápí i to, že má dělat průvodce při lovu muflona generálnímu řediteli. Avšak vždy, když vyjdou na lov, stádo je něčím vyplašeno. Děda zjistí, že to byl Vašek, kdo poplašným signálem stádo varoval. Ale díky Vaškovi dojde ke smíru mezi ředitelem a dědou. Také jeho otec se po dlouhých letech usmíří s dědou, svým otcem… (Česká televize)

rigby

Z celé trilogie nejslabší film. Nelíbil se mi ani jako klukovi, nelíbí se mi ani jako dospělému. Je to o ničem, zbytečné protahování. Navíc ani to nejdůležitější není nakonec řečeno. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Dvojirakri

Helikoptéra, pivoně, alkohol, soudruh ředitel, projektor, pijani nutící zvířata na pivo, tohle všechno trilogii vůbec nesluší. Další díl už by byl velmi slabý a je dobře že nikoho nenapadlo se o něj pokoušet. Malý Vena už taky nebyl úplně malý a jeho kouzlo se pomalu vytrácelo. ()

Winster

Ono uz to proste je trosku jine, nez ty predesle dva pribehy. Ale kdo to dneska natoci? Kdo vás vtahne v bource na pilu a za dedou k trnkovému keři. ()

veere odpad!

Další z řady "dětských, rodinných filmů" na které jsem byl nucen koukat se školou a ke kterým mám nepřekonatelnou averzi, stejně tak k tomu Holýmu klučinovi. Filmový mor na žáky základních škol. ()

Sa.sa

Poslednímu dílu už chybělo trochu z předcházejících 2, ale pořád je radost se podívat.... Je dobře, že již nebylo natočeno žádné další pokračování ()

Rahowaa

Tak tento díl se mi líbí ze všech dílů asi nejméně!I, když určitě má co nabídnout a když beží v televizi nevpnu ho. ()

bratr_jezek

Třetí pokračování bohužel ubralo na plynu. Tam, kde první díl nabídl drama (boj o záchranu psa) a druhý díl detektivku (pátrání po pytlákovi), nabízí třetí jen ekologicky zdvihnutý prst a náznak urovnání pokřivených vztahů (konečně by si mohli syn s otcem vyříkat staré křivdy, nejlépe za trnkovým keřem). Naštěstí krásná příroda a skvěle hrající Tomáš Holý pořád i ze třetího dílu "série" dělají nadprůměrný film. ()

k.rakonos

Tohle asi nepotřebuje komentář. Krásná, pohodová rodinná trilogie, jen více takových filmů. Škoda ne zcela využitého potenciálu Tomáše Holého, který odešel příliš brzy. ()

andydufrsn

Pořád moc dobré i když tady už většinu toho dobrého odtahává sama krásná Šumava! V dnešní době bych klidně podezříval správu národního parku, že si film objednala jako reklamní kampaň :-) ()

topol999

Nijak neshazuji ochranu přírody, ale ve zdravé míře prosím. Ty ekoaktivisty bych nakopal někam..... Ale vystavit na tomto tématu celý film, je troufalý krok, který se dle mého soudu nevyvedl. V Jezevčí skále byl děj soustředěn na kontrast mezi městským a venkovským životem a boj s nebezpečným jezevcem. Ve II. dílu se hledal pytlák, a ve třetím díle je zápletka? Vlastně žádná.... Pilous má přivítat nového ředitele (no super), Straka bojuje proti vrtulníku, který plaší zvěř, a malý Véna se snaží zabránit odstřelu muflona, na kterého dostal zálusk papaláš ze závodů (tohle mě bavilo). Bohužel.... Kde chybí smysluplný děj, pointa, a naopak hrají prim nesnesitelné postavy (tentokrát ještě mnohem více prudí Čahoun a Pilous), tak tam je zle. ()

horskejvlk

Poslední díl se na nás tedy v 80’ letech dítky školou povinné zaměřil na zvýhodňování ekonomických přínosů socialistického hospodářství na úkor přírody, budiž vyrostli jsme v ekologickou generaci Zelených kteří vše dělali jen pro zelený lobing a ani nevěděli co to je…viz. ztroskotaná politička za Zelené Kateřina Jaque, a její “znalost” biomasy😃. K filmu: Vždy jsem nechápal proč je tu za hrdinu nepříjemný Hajný co nemá rád lidi a bydlí v polorozpadlé hájence co nechal postavit pro své hajné ještě kníže Felix Schwarzenberg v roce 1848. I tak je film koukatelný díky hezké kameře, krásné instrumentální hudbě pana Sluky a jednoduchému - nejslabšímu papalášskému dramatu. Jinak je to nejslabší díl co nabízí měšťandu Brejchovou co na to šlape v socialistickěm sporťáku Erku a konečně vyříkání si to otce se synem ministerským ůředníkem frajerským Ladislavem Frejem. ()