Petr (J. Čenský) je mladý horolezec, který právě prožívá trauma z tragické smrti svého staršího bratra na výpravě do Himálají. Přijíždí do Vysokých Tater, aby se dozvěděl od Filipa (R. Brzobohatý), tehdejšího vůdce expedice, jak se tragická příhoda udála. Domnívá se totiž, že Filip mohl jeho bratra zachránit, ale že byl zbabělý, neprokázal dostatek odvahy a dal přednost svému vlastnímu bezpečí. Tragická situace mu brání posuzovat věci racionálně a přes nabízenou pomoc psychologa, terapeuta i bývalé bratrovy přítelkyně (L. Šafránková) situaci vyhrotí. Vyprovokuje Filipa k výstupu na nebezpečnou horu právě ve chvíli, kdy se počasí začíná kazit… (Česká televize)

ALchemik

Nádherná dramatická hudba. Trochu ztísněná atmosféra daná jak natáčením v jedné chatě, tak i atmosférou velehor, kde není úniku ...A kdo by řekl, že nekorunovaný král českých princů bude takovej psychouš? Luděk Munzar a Radek Brzobohatý mě jako vždy dostali. Nevím, jak dlouho to natáčeli, ale byli všichni pěkně opálení :-). ()

LadyRainier

Před dnešním shlédnutím jsem si tu nastudovala .-) co mne má čekat ...No za mě průměr, Čenský byl fakt na Bohnice, Vaculík na zaražení flétny do zadku ...Líbil se mi Brzobohatý i Munzar ...líbí se mi jeho změkčování v řeči a tady to bylo docela slyšet ,-))) Vyloženě zklamání to nebylo a určitě stojí za shlédnutí ... ()

rigby

Snaha o psychologický film se moc nevydařila. Ale hory jsou pěkné. A výborné herecké obsazení plejády známých herců. ()

Winster

Pribeh je to pekny jen se koukat pres hodinu na načuřenýcho čenskýho neí zrovna ažur :D Moc pekne je prostredi horskych chat, horske sluzby. Filip (R.Brzobohatý) roli opět nehraje, ale zije...V dalsich rolích vyborny L.Munzar a L.Šafránková. Mega štěk tu ma i P.Trávníček. Mohli si trosku pohrát s gastronomií, protože pokaždé když se ve filmu jí tak všeci dlabou buřta :D ()

lu1

Viděla jsem film poprvé az nyní a čuměla jak puk, že mi něco takového mohlo uniknout. Příběh sice nijak komplikovaný, ale vyborne natočený,Radek Brzobohatý jako vždy skvělý a mužný ;-) Libuska Safrankova jako vždycky krásná a Jan Český jako vždycky tragický- to byla z mého pohledu jedina slabina filmu. Už chybělo jen aby začal zpívat krrrálovské rrregé. ()

Peddro

Mně se film líbil, jak po stránce vizuální (Tatry jsou opravdu nádherné), tak i zápletka byla dobrá. Nejslabší stránkou je postava Petra, které pro přílišný patos, nemohu uvěřit. Buď je to chyba režiséra, že Jana Čenského nemírnil, nebo má Jan Čenský omezené herecké možnosti. Ale  jsem rád, že se v závalu prostoduchých komedií našlo solidní drama. ()