Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

Evander

Zklamání! Film úplně o ničem, což docela zamrzí, obzvláště když jsem se na něj tak těšil. Vyjádřeno procentuálně, dávám slabých 50%. ()

Luk Skywalker

Když pominu reklamu na Globus a hudební hit minulé zimy, tak mi zůstane vcelku slušný, ale předvídatelný film, který mě ke konci už nebavil a nudil. Nadpřirozeno Richarda K. jsem taky moc nepobral, ten příběh by fungoval i bez něho. ()

atmen

Bohužel soundrack výrazně převyšuje (nejen titulní Cesta) celý film. Karin Babinská po originálně pojatých Pusinkách přešla na obchoďákový výprodej lidských duší... Karin ještě jednu Pusinku bych si dal... ()

Olík

Jsem rád, že si slečna Babinská vybrala ostravským charismatem přetékajícího Richarda Krajča nejenom jako dočasného zahřívače svého lože, ale i za hlavního hrdinu své vánoční pohádky, pro ty jenž nepřestali věřit. Ne, že by byl nějakým skalním ultras jeho herectví (to ho spíše uznávám jako muzikanta), ale jeho (a jeho domovského Kryštofu) hudební tvorba mi krásně poslouží jako přirovnání právě ke snímku Křídla vánoc. Krajčo také nepíše (nebo neumí napsat) jednoduché, jasně řečené texty......žádné znala panna pána nebo potkal potkan potkana pod kamenem, ale křídla z mýdla, nad talířem večer a do perutí v konečcích řas........jinotaje, alegorie, metafory a posluchači vrhni se sám do hloubky Krajčových básnických obratů. A stejné to máte i s Babinské druhotinou......někdy už je toho až tak akorát a chtělo by to méně zašifrované sdělení, ale co se týče výsledku, nemůžete jinak něž konstatovat, že tvůrce ví co dělá a dělá to dobře. ()

hazaba odpad!

Nevím, čím je tento film výjimečný, mě neskonale nudil a do konce jdeme jej nedokoukala. Film o ztroskotancích - česká klasika, která nepřináší nic nového. ()

JohnSorrow

Snová záležitost, která dokáže díky příběhům hlavních, ale současně obyčejných hrdinů v leckterém divákovi pěkně rezonovat. Upozornit si pak dovolím na výkon Davida Novotného, který je oproti jiným stoprocentně uvěřitelný... ()

viktorka181

Tak já nevim s těma českejma filmama.. OK, přiznávám, že jsem proti nim někdy drobátko zaujatá. Ale bohužel mám pocit, že můj despekt vůči tuzemské kinematografii má většinou celkem opodstatnění. Tak třeba Křídla Vánoc... Nebylo to nějak extra špatný. Jenže to nebylo ani dobrý. A já se musím ptát proč?! Protože nelze pochybovat o tom, že všichni představitelé hlavních rolí jsou výborní herci, že to byl celkem zajímavej námět, a že by šlo vystopovat jakýsi náznaky snahy o originální zpracování. Proč jsem si ale na konci opět musela říkat: "A tohle má bejt jako všechno? A co jako?" Takvýhle mrhání potenciálem mě dokáže nasrat snad víc, než když je film očividná kravina. Vždyť tam vůbec nic nebylo dotažený do konce! Ani příběh, ani charaktery, ani hereckej projev (ono totiž ti fajn herci ani neměli moc co hrát, co si budem povídat). Prostě neslaná nemastná záležitost, u který to zamrzí o to víc, že kdyby to nebylo tak odfláknutý, mohlo to bejt vlastně asi i dost dobrý. Dávám tři rány z milosti a na film z tuzemský dílny, kterej nebude buď odfláknutej, nebo nedotaženej, potažmo trapnej, či zmatenej, rádobyoriginální nebo rádobysrdceryvnej hold budu čekat dál. (Podotýkám, že všechny tyhle atributy se v Křídlech Vánoc nevyskytujou, to bych jim zase křivdila. To jen vzpomínám na většinu českejch filmů, co jsem za posledních pár let viděla). ()

Heroine odpad!

Prapodivné sdělení o "napravování" více či méně ztracených existencí, které nefunguje proto, že jako diváci nevidíme příčinu jejich problémů, charaktery nemají hloubku, a k žádnému napravení vlastně nedojde... Nudné, hloupé, nesympatické, a díky obsazení Kerekeš a Krajčete taky směšné a odpudivé. ()

burton

Trefa do mého..... černého...... srdce :). Zvláštní vánoční pohádka. Příběh čtyř lidí, kteří si něco přáli. Od Andělů. A Ti jim to, po svém, splnili. ()

anitae

Tak trochu jiný vánoční film - na české poměry nadprůměrný - alespoň pro mě. Dobře vystihuje myšlení lidí z retailu a hláška Niny o Vánocích je mi hodně blízká. 4* dávám i z důvodu, že jsem od filmu po předchozích Pusinkách raději vůbec nic neočekávala. ()

Harts

velmi pěkné, i hlubší k zamyšlení, jen to zkazil ten konec, kdy to v podstatě divákovi raději ještě vysvětlili, aby to pochopili všichni ()

martiňák

Je to úplně přesně mezi ** a ***. Přišlo mi to jako 2 filmy v jednom - první z nich byl celkem sympatický, svým způsobem romantický příběh o skupince životních outsiderů, kteří se snaží najít štěstí a sami sebe. Ten byl zajímavý i když ne originální, pokud si vzpomínám figurka zajíčka byla už dokonce hlavní postavou jiného filmu, důležitou roli měla i v mých oblíbených Flákačích, stejně jako prostředí nákupního centra, ve kterém se velká část filmu odehrává. Druhým filmem jakoby byla vcelku tuctová vánoční romance a tyto dva filmy se do jednoho autorce moc spojit nepovedlo. Co se povedlo byly výkony Krajča, Kerekes, Prachaře, Novotného a Preisse. Naopak další známá jména vůbec nedostala prostor předvést svůj talent, např. jindy výborná Lenka Vlasáková nedostala od režisérky žádný prostor něco ukázat, její roli klidně mohla hrát jakákoliv bezejmená tvář, je to pak škoda mít tolik kvalitních herců a vůbec nevyužít jejich potenciál. A způsob, jakým se splnilo vánoční přání postavě D. Novotného, tak ten byl opravdu hodně podivný. Sečteno a podtrženo: zajímavý a koukatelný film, to určitě, ale zároveň s výhradami a ve výsledku dost rozpačitý. ()

Rara-avis

Nejhezčí na tom je ta písnička... Nesympatické postavy, jejichž chování je mi naprosto cizí (stejně jako v Pusinkách - asi s Karin Babinskou nejsme stejná krevní skupina), nemám s kým se ztotožnit nebo aspoň někoho, komu držet palce. Naopak - skoro nikomu nepřeju nic hezkýho. Největší antihrdina je Krajčo - místo, aby pořádně dostal po čuni, což by si zasloužil (ne že by to k něčemu bylo), tak se do něj všechny holky z Globusu zblázněj... fakt na palici.... jedinej, kdo mi nevadil, byl Zajíc Takže za Zajíce, za Cestu a že jsou ty Vánoce, tak se zavřenejma očima 3 pohasínající hvězdičky.... P.S. Všimli jste si, že ve filmech Karin Babinský chtěj vždycky jet někam na sever? Ale nikdy tam zatím ještě nedojeli... ale tady už to vypadalo, že se konečně rozhoupali :) ()

horovska

Velké zklamání - ne, že bych byla očekávala nějaký zázrak, ale takovouhle slátaninu....Film k žehlícímu prknu. Tak příjemné herecké obsazení - a opravdu hercům nelze nic moc vytknout, dělali co mohli. Ale ten scénář! Hraní na city. Nakonec v závěru filmu nechají zemřít pouze tchyni s tchánem, takže to všechno dobře dopadlo a vánoční pohoda zůstala nenarušena.... ()

tranquill

Podobné filmy se u nás moc netočí. Myslím, že tento se povedl. Pozitivismus je důležitý a Krajčovy herecké výkony jsou mi sympatické, i jeho hudba je příjemná. ()

Kingjiri

Tohle mě za srdíčko fakt nechytlo. Všechny postavy byly tak nějak nesympatický/divný a nejspíš bylo těch výjevu ze života "obyčejných lidí" až příliš. Nějak jsem nenašel žádnej zajímavej motiv, jen se postupně přibalovaly další a další scénáristický klišé a happy end všechno totálně zazdil. Dvě silnější hvězdy předevšim za slušnou filmařinu. ()

Gixian

Určitý nádech geniality to místy mělo, ale jako celek to prostě nefungovalo. Těch dějových rovin bylo příliš, většina z nich byla přehnaná / ujetá, a ve výsledku to na mě působilo trochu zmateně a přeplácaně. ()

GlamourCat odpad!

O člověku, který dostal záhadným způsobem dar, který odmítal využít a vlastně zejména proto, aby mohl dál spát s vdanými ženskými. Každá jeho věta je více-méně sprostá a cynická, ale všechno to dobře dopadne, protože si taky najde sprostou cynickou ženskou, která pořád jen hledí a kouří a která také nedělá pro nikoho nic a spí s každým. Hmmm.... na to, že scénář se psal prý rok a půl ... ()