Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

togaf

Jo jo, co by to bylo za Vánoce bez anglických koled. Příšerný film, vážně. Možná by to obstálo jako parodie Lásky nebeské, ale to by se ten "film" nesměl brát tak vážně. Ale pokud nemůžete otěhotnět, dostanete skvělou radu. A abyste nemuseli trpět u filmu, tak vám to prozradím: zkuste si zajet do zahraničí, podvést manžela a vrátíte se gravidní. A nebojte, příbuzní vás za to budou milovat a manžel to nikdy nezjistí. Ale jako sarkastická paralela k trojúhelníku Marie-Josef-Bůh, to docela sedí, že? ()

kajas

Snímek stejně zvláštní jako jméno jeho režisérky. Jsem ráda, že jsem si tímto "kulturním zážitkem" nezkazila Štědrý večer (ale pouze několik dalších dnů, kdy jsem se marně pokoušela dokoukat zbytek filmu v kuse). Naprosto o ničem. ()

dyfur

....ako sovietske filmy 70-tych rokov.....rozvláčne pomalé,s dlhými a nudnými dialógami a s dejom o ničom.A nepomohli tomu ani herecké výkony ozaj ploché....teraz mňa tak dodatočne napadá-tie sovietske filmy boli lepšie.... ()

honajz2

Úplně stejné chyby, jako u Ženské na vrcholu - přepálená stopáž, málo funkčních vtipů, nepromyšlený scénář, neexistující příběh, utahanost, žádný finální dojem. Má to sice slušnou kameru a občas něco přivodí alespoň pousmání, ale jinak na tom není nic zajímavého a celým filmem jsem se pronudil. Podívat se na to už chci 5 let - a teďka se mi potvrdilo, že jsem to oddaloval oprávněně... 2* ()

Hennes

Jednoduchý vykonstruovaný příběh, kde do sebe vše až přehnaně zapadá. Každý je ve správnou chvíli na správném místě a k tomu je film prošpikován scénami jako s Uršulou Klukovou a podobnými nesmysly. Hlavně měl film skončit v ten pravý čas a přidaný dovětek "o rok později" je už přehnaný kýč. Shlédnout, nepřemýšlet a nerozebírat, pak to vezmu jako jednorázovou oddechovku a jde to. Těžko se však budu k filmu někdy vracet, snad jen Dolores Heredia by mohla být tím důvodem, ale raději ji budu hledat v jiném filmu. ()

Aljak odpad!

Márna snaha vytvoriť ten príjemný koncept príbehov, ktoré sa začínajú každý inde, postupne sa k sebe približujú a napokon sa spoja. Dlho predlho som čakal kým sa to vôbec nejako konzistentne rozbehne, a keď už prišiel prvý náznak prepojenosti príbehov, razom to bolo dosť predvídateľné. Navyše ani tá komediálna zložka, ktorá by to mohla ako tak zachrániť nijako nevynikla. Jediné čo bolo na tom dobré, bola asi fakt tá hudba a pekné zimné pražské scenérie. Ale inak obrovská bieda - od povrchného scenáru, cez slabú predvídateľnú dejovú líniu až po samotné postavy. V podstate dosť zbytočný film, akoby bolo treba nasilu na Vianoce niečo natočiť... ()

rakovnik

Největším kouzlem tohoto filmu je zasněžená Praha a největší pravdou, že pouštění kapra z chlorované vody ve vaně do studené Vltavy je nesmysl (tvůrci tohoto filmu rozhodně nemohou napsat do titulků, že nebylo ublíženo žádnému zvířeti). Film se snaží o jistou romantiku, ale náměty na příběhy a minipříběhy jsou kostrbaté a vyznívají naprázdno. Výsledkem je pohledná nuda v mezinárodním podání. Doufám alespoň, že si mexičané užili romantickou bílou Prahu a že i pan Abrhám mohl v rámci natáčení těch několika minut filmu navštívit Mexiko. ()

Martin741

Neskutocna planoba, fakt ako 2. projekcia, to je uz brutalny utok na psychicke a fyzicke sily divaka ....... hrozi uplne osprostenie po skonceni projekcie, bez prdele : 5 % ()

bourec

Film zezačátku docele v pohodě,a jediný ,co mi tam nesedělo,byla ta mexikánská manželka Pepy Abrháma.Docela ten film rušila.Po půlce šel ale film do kopru,a konec naprosto vyšuměl do ztracena.40%. ()

Joges

Není to nic převratného, je to jen o příjemná oddechovku, na které je vidět, že herci, především ti starší, si natáčení užili. Tj. žádná křeč, jen sympatická pohoda. ()

zette odpad!

Jeden z nejvetsich kycu, ktere jsem za posledni dobu videl. Od odpadu me neusetri ani Stedry den. Abrham uz je zcela mimo, momentalne jeden z nasich nejhorsich hercu, nechapu takovy vykonnostni propad za posledni roky... ()

kocik1 odpad!

Tak nám Ježíška prokleli. A chtějí ho zase vrátit, abychom byli všichni šťastní. Nekonečná nuda a trapnost vybízí k jediné otázce: proboha proč bylo toto natočeno????? ()

andiek05

Atmosféra filmu se mi moc líbila. Dĕj nebyl špatný, ale myslela jsem, že se na konci dočkám odpovědí na otázky, které mi během filmu vystanuly na mysl ... ()

HonzaBez

S ohledem na celkové hodnocení jsem se trošku toho filmu bál, ale když kvůli ničemu jinému, tak aspoň kvůli Šafránkové s Abrahámem jsem jej chtěl vidět. A nakonec jsem byl docela mile překvapený. Tedy ta hlavní dějová linka kolem návštěvy emigranta Joseho a jeho rodinky v Praze trošku pokulhává. Diskutabilní je třeba uvěřitelnost legendy o záměně pražského Jezulátka. Naopak bych ocenil určitou autenticitu filmu postavenou především na tom, že jednotlivé postavy spolu komunikují ve filmu vždy tím jazykem, který nejlépe odpovídá dané situaci. (tj. dočkáme se třeba komunikace J. Abrháma ve španělštině či roztomilým pokusům jeho dcery o češtinu). Díky tomu přitom vznikají někdy i vtipné momenty, resp. roztomilé trapasy (např. když se snaží Jose před svou ženou Doleres předstírat, že se nezná s Květou a začne ji vykat, i když Dolores zjevně neumí česky). Co mě každopádně zaujalo je vedlejší příběhová linka filmu spojena s rodinkou Igora Chmely. Ostatně je to právě hláška jeho malé dcery "A přijde letos Ježíšek," které vděčí film za název. Při těchto scénách má film docela příjemnou vánoční atmosféru, byť ji podbarvují koledy v nikoliv českém ale spíše mezinárodním hábitu. To lze ale asi vzhledem k mexické koprodukci pochopit. Ve svém žánru vánočního rodinného filmu tak jde celkově o stravitelný počin. I když vytěžit se z toho dalo určitě mnohem více. ()

jedna_vrana

Film som začala pozerať pred Vianocami a to, že som ho bola schopná dopozerať až po dvoch mesiacoch, svedčí o tom, že nebavil a že som si ho vlastne odtrpela. Pustila som si ho z úcty k Josefovi Abrhámovi a Libuši Šafránkovej, dúfajúc, že obdiv, ktorý k tejto hereckej dvojici mám, film len upevní. Lenže – toto bola ozajstná mexická telenovela natočená v Prahe. Nesmiala som sa, nebavila som sa a celý príbeh je príliš jednoduchý a ľahko čitateľný. A úplne zbytočné bolo pridať: „o rok neskôr“. ()

ecceHOMMO

Mozaika niekoľkých príbehov s ľudmi, ktorých život sa pretína. Nech sa však autori snažili akokoľvek, nefunguje to! Ani príbehom ani atmosférou. Chýba tomu to čaro, kúzlo i uvoľnenosť. I keď miestami sa dostavia aspoň náznaky. ()

Sfinkter

Lehce zapomenutelné slabší tři hvězdičky. S hereckými výkony jsem byl vcelku spokojen, mnoho scén však potápí scénář. ()

Hillock

Koukám, že nejsem jediný, koho napadlo, že se snažili vytvořit českou variaci na Lásku nebeskou, ale tohle se moc nepovedlo. Soundtrack je znamenitý, škoda že ne film. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám