Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení. Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera". Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár" a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál", pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.
S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo LICHOŽROUT! (Falcon)

monny9

Mno takže, teší ma, že takýto námet tu ešte nebol :) pretože ono tie ponožky sa naozaj tak nejako strácajú pri praní :D Oceňujem animáciu (i keď, mne sa tento typ animácie nepáči...) je tak trochu hezký unikát u nás (teda CZ-SVK). 1. bod dávam teda za nápad, 2. bod za animáciu a 3.za skutočné vyzobrazenie Prahy (v príbehu som sa tak nestrácala, keďže to tam dobre poznám, vždy som vedela, kde presne sa postavy (dej) odohráva :) ) ()

Raichu.Cz

Popravdě řečeno mi to splnilo očekávání, za to že to je česká animovaná pohádka je opravdu k sežrání, knihu jsem sice nečetl ale tohle mi prozatím stačí. Grafika perfektní aniž by se u ní objevila chyba (COŽ SE NESTALO!) , hudba je v pohodě. dabing velice sedí, příběh který by ještě trošku chtěl doladit. Za mě 82% (Viděl v kině) ()

krysarr

Bohužel ani krásná animace nezachrání debilní příběh. Knížky jsme s dětmi četli, ale taková přemíra násilí a negativity v příběhu pro děti, rádoby cool... Na druhou stranu, bohužel nebýt tam to, byla by to úplně brutální nuda, takhle je to jen nuda, kterou víckrát vidět nemusím. Že si berou každou sudou ponožku, ale říkají si lichozrouti, už je jen taková srandička :) ()

DonBohemian

Je až s podivem, kolik recenzentů si zde plete výrazy animace a grafika. Animace u Lichožroutů je poměrně zdařilá na české poměry, ale graficky je to těžký podprůměr někde dvacet let zpátky. Jinak celkově se ztotožňuji s převládajícím názorem, že se jedná o nepovedenou šeď a nudu. Postavy by zasloužili pořádného chrakter artistu s citem, zkušenostmi a nadhledem. Enviromentalistu vypráskat a nechat ho dohnívat někde v zapomění u čtvrtého Poldy. ()

Korpy22

Animovaná tvorba měla v minulosti v české republice velký ohlas. Poté na nějakou dobu upadla, ale v tomhle případě zde vnímám určitou renesanci kvalitní tvorby. Galina Miklínová zde odvedla obrovský kus práce. Úžasný námět a scénář, který je tak ryze český a originální. Zvuk, písničky a dabing dodávají pohádce opravdu skvělý rozměr. Povedené, úchvatné , překvapivé. ()