• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

• Shushika

Kinoverze 4/10, extended cut 7/10. Cajk, i pokračování bych bral.(25.3.2016)

• Jordan

po úvodných piatich minútach končí grécka mytológia a začína hollywood... to by ani tak nevadilo, bohužiaľ však začína ten najprevarenejší hollywood plný okukaných a stokrát vyluhovaných klišé, bez nápadu, bez zaujímavejšej scény, bez humoru a napätia, so síce vypiplaným vizuálom, ale tiež kombinatoricky vyskladaným iba z ničím výraznejšie nezaujímajúcejšieho priemeru letných hollywoodskych historických a fantasy blockbusterov posledných 30 rokov... štruktúra vskutku otrepaná, dej sa neposúva vďaka kauzalite, ale po akýchsi skokoch - krátka informatívna scénka, kde sa všetko povie do 2 minút a potom sled ilustračných scén bez informatívnej hodnoty, kde sa predvádzajú efektári, maskéri, kostyméri a kaskadéri... keď niekto prehovorí, je to patetické, keď má prísť nejaký "zvrat" je to očakávané a jediná zábavka, ktorou si to môžete okoreniť, je hádať "odkiaľ" okopírované... asi najväčšie sklamanie tohtoročnej letnej blockbusterovej sezóny (lebo - priznajme si - od transformerov nikto nič vážne čakať nemohol);(9.8.2014)

Totální bojová extáze. Právě jsem zhlédnul krvavý režisérský sestřih a nebojím se jej označit za zdaleka největší antickou řezničinu od prvního 300. Zcela vážně asi tak desettisíckrát akčnější, výpravnější a epičtější, než slibovaly rýpavé recenze (kinoverzí).(18.1.2015)

Asi největší problém tohohle filmu je, že neví čím chce být a co chce vlastně vyprávět... A jen díky jménu Hercules je to film o herculovy, ale mohl by se klidně jmenovat "řečtí žoldáci" nebo podle jakéhokoliv hrdiny z herculovy skupiny. Většina z nich totiž byla opravdu zajímavá a já byl zvědavý na jejich osud skoro více než na to jak to dopadne s hlavním hrdinou. A to je také hlavní důvod, proč budu film nakonec hodnotit pozitivně, i když režisér je podle mě blb. Vedlejší role a jejich představitelé mě totiž opravdu bavili. za mě 70%(3.9.2014)

• paascha

čekal jsem béčko, dostal jsem céčko. Cítím se podveden, asi jako pacoš s žaludečním vředem, kterému zasádrují nohu:-((29.11.2014)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku a Chorvatsku. (Terva)

• - Podľa gréckej mytológie je Autolycus Odyseov starý otec. (beso74)

• - Dvanáct úkolů pro Herkula (Dwayne Johnson) zahrnovalo zabít Nemejského lva, zabít Hydru, chytit Kyrenejskou laň se zlatými parohy, chytit Erymantského kance, vyčistit Augiášovy chlévy, zahnat Stymfalské ptáky, přivést Krétského divokého býka, přihnat Diomédovy lidožravé koně, přinést pás královny Amazonek, přihnat dobytek obra Géryona, přinést tři zlatá jablka ze zahrad Hesperidek, přivést psa Kerbera - strážce podsvětí. Úkoly mu zabralya 12 let. (KillHurt)