• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 94 min (SE: 101 min)

Dwayne Johnsona v podobných filmech prostě můžu. Je to směšné, dělá si to prdel samo ze sebe a v jedné scénce si to udělalo srandu i z konkurenčního Zrození legendy. Casting se povedl díky málo okoukaným hercům. Potěší že se nejedná o jakýsi během 90 minut budovaný pomník Herculových činů. Místo toho se děj příběhu smrsknul na plochu několika dní, kdy sledujeme kterak Hercules pomohl ke svobodě jednomu utlačovanému národu. Takovýhle film čas od času? Proč ne! 65%(30.10.2014)

Jedině extended/unrated cut, jinak to nemá ani smysl. Protože jestli tu má něco hlavu a patu, pak je to několik velmi vydařených akčních/bitevních sekvencí, které vás leckdy strhnou svojí přímočarostí a relativně solidní dávkou rajského protlaku. Zbytek už je jen více, či méně efektní změť klišé. Spíše než k pompézní antické legendě to má blíže ke špinavému a ponurému Conanovi, přičemž i hlavní hrdina se sám tak stylizuje - resp. je stylizován. Je to brak, ale hlavní parta je sympatická a hláškování kupodivu funguje docela dobře a solidně tak odlehčuje nikterak objevný scénář.(18.1.2015)

V první řadě chci pochválit tvůrce traileru, který sice naoko láká na další trikovou podívanou plnou mytologických postav a oblud, ale nakonec je to úplně jinak. Hercules to u mě zkrátka vyhrál i bez hyder, obřích kanců, nemejských lvů a kdoví čeho dalšího. Jeho příběh sice není nijak závratně fantastický, ale odsýpá, aniž by se zastavil, a stále nabízí nějakou tu zábavu. Způsob, jakým scénář akci odlehčuje humorem, mi připomněl staré dobré filmy Arnolda Schwarzeneggera (Existuje někdo, kdo nevyprskne smíchy například při scéně s ohnivým oštěpem?) a herectví Dwayna Johnsona, kterému nelze nefandit, vlastně také. Dobře obsazené a zahrané jsou i ostatní postavy a režisér zvládl bitky natočit drsně navzdory tomu, že z nepřátel nestříká krev (tu si chytře nechal až na závěr pro titulního hrdinu), ale jen se z nich práší.(17.9.2015)

Totální bojová extáze. Právě jsem zhlédnul krvavý režisérský sestřih a nebojím se jej označit za zdaleka největší antickou řezničinu od prvního 300. Zcela vážně asi tak desettisíckrát akčnější, výpravnější a epičtější, než slibovaly rýpavé recenze (kinoverzí).(18.1.2015)

S tých sandalových filomv za rok 2014 (Pompeje, Harlinov Hercules) asi najlepší film aj keď ani toto nieje bohviečo. Tešil som sa na namakaného The Rocka a aj som ho dostal, tak isto aj slušnú výpravu, kostými, hercov , či hudbu, ale toto všetko je len audiovizuálny zážitok (ktorý som si užil). Neviem či to tak mali aj tvorcovia v pláne, ale od Herculesa som čakal lepší príbeh, ale na druhú stranu pri tých akciách a tempe sa moc nedá nudiť. Obľúbený soundtrack: Arrival At Lord Cotys City. 70% - 3*(28.7.2014)

• - Dwayne "The Rock" Johnson po nocích místo spánku cvičil, aby jej neopustila forma. (Dyas)

• - Na začiatku filmu je zmienka o tom, že udalosti sa odohrávajú v roku 358 pred n.l.. Architektúra a historické artefakty sú však typické pre obdobie o približne 1000 rokov staršie. Navyše, Eurystheus je oslovovaný ako kráľ Atén. Minimálne 400 rokov pred tým sa však v Aténach ujala moci demokracia. (beso74)

• - Spoiler: Ve filmu se nakonec ukáže, že za vraždu Herkulovy (Dwayne Johnson) rodiny mohl král Eurystheus (Joseph Fiennes), ale v pověsti se píše, že na Herkula seslala bohyně Héra šílenství, v nemž zavraždil své tři a Ífiklovy dvě děti a poté mu zase vrátila rozum. Z tohoto třeštění se zachránil Héraklův synovec Ioláos, který byl také napaden, ale podařilo se mu zachránit. Následně jako své vykoupení musel Herkules splnit 12 úkolů, které mu zadal král Eurystheus. (Sancoo)