• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

Jako prezident, řekl bych o snímku Bretta Ratnera toto: Podívejte se, pane redaktore, kdybyste nebyl idiot, tak byste jistě věděl, že jsem snímek Herkules viděl už kdysi, no, jen od jiného režiséra a nebyl to pan Sedláček, který, jak vy tvrdíte, vy idiote, nedostal ode mne medaili za službičku, nýbrž za celoživotní dílo, ale to byste věděl, kdybyste viděl Pravidla lži, které já, na rozdíl od vás viděl a podotýkám, že anglicky se Robert čte jako pan Littlefarmer. Herakles, tak se to překládá, vy idiote, jelikož se jedná o řeckého hrdinu, nikoliv amerického, no, jak jste si už určitě domýšlel, tedy Herakles, v překladu pražské kavárny jako velice oblíbený termín Kundun, což je, jak byste jistě věděl, kdybyste nebyl idiot, rovněž vynikající snímek Martina Scorseseho, což je v překladu Martin Hovínko, ale to jsem odbočil, no, tedy Kundun se vydává na dobrodružství, které s řeckými bájemi Eduarda Petišky, což se čte jako Edward Shemale, ovšem vůbec nesouvisí. Američané to zkurvili, jako ostatně vše. Takhle by se dějiny, pane redaktore idiote, neměly vyprávět ani za hovno, no. (25.11.2014)

Brett Ratner by měl vyfasovat zákaz natáčení potencionálně zajímavých filmů! Další látku totiž pohřbil do totální průměrnosti, která není ani natolik blbá, aby dostatečně bavila. The Rock coby Hercules by si zasloužil mnohem víc.(5.12.2014)

Totální bojová extáze. Právě jsem zhlédnul krvavý režisérský sestřih a nebojím se jej označit za zdaleka největší antickou řezničinu od prvního 300. Zcela vážně asi tak desettisíckrát akčnější, výpravnější a epičtější, než slibovaly rýpavé recenze (kinoverzí).(18.1.2015)

Vysoká očekávání chtě nechtě byla a bohužel, nepodařilo se dostat z toho ultimátní biják, nýbrž "jen" pohodovou akční mytologickou srandu. Je to sice sympatický sled bitev a rubaček, ale namísto pořádně krvavé a brutální spásy přišlo PG-13, člověk si neužije ani příšer - těch $100m upřímně nevím kam se podělo, nemá to v sobě nic extra. Není to epický, ani ultra zábavná oddychovka, ani zdaleka nic novýho pod sluncem. Chemie mezi Herculovou družinou funguje, postavy si oblíbíte, nuda nebyla, nějaký kouzlo to ve výsledku mělo, ale prostě jsem chtěl radostí se posrat, což se nestalo. Podvědomě viním patolízala Ratnera, ale co já vím kdo za to může. Škoda, průměr, ten film jako by si tak pečlivě naposilovanýho ROCKa vůbec ani nezasloužil.(25.7.2014)

Čakal som viac vtipných hlášok a zábavy, kvôli ktorým by sa v pokoji dala odpustiť mierna slaboduchosť celého filmu, alebo naopak trocha serióznejšieho nádychu, no to by som už asi chcel až príliš. Tak či onak sa ale jedná o sledovateľnú záležitosť, no predovšetkým kvôli Rockovi, ktorý je prosto klasa. Nebyť neho, išiel by som o hviezdu nižšie.(24.7.2014)