• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

Fantasy Hercules se nekoná, tato verze co natočili by mě víc seděla pro Conana než pro bájného Hercula.(24.7.2014)

3 hvězdičky za The Rocka a jednu navíc za to, že to bylo ve všech směrech lepší než ta kravina ze začátku roku. Brett Ratner nikdy nebyl ani nebude zárukou kvalitního filmu, ale Herkula spíchnul když ne dobře, tak alespoň obstojně. Film se ale točil snad někde v Maďarsku, takže hodně lokací vypadá podobně příšerně jako v Zrození legendy, ale trikaři to zamaskovali lépe (hlavně co se týče lokací, tak lze poznat vyšší rozpočet). Thrácké války rozhodně od začátku vypadaly na lepšího Herkula a vskutku tomu tak je, nebýt však Dwaynea, film by byl poloviční, to on vdechl filmu duši a je tedy nutné snímek brát jako jeho akční klenot, jelikož větší formu už snad mít ani nemůže. Viděno v kině 2x...70%...[23.7.2014_Cinema City IMAX_Flora](23.7.2014)

Herr Koules se dal na (víceméně) reálnou kariéru (když nepočítáme házení s lidma a dřevěnýma vozama jako by to byly mlíčňáky pro vílu Zubničku a shození sochy Héry, vlastní sestry Másla, která vážila asi tak 50 tun, holýma oholenýma rukama). Mimo to se jedná o velice reálný historický film (možná bych řekl - až dokument!!), který si rozhodně na nic nehraje (narozdíl od Herkules - Zrození (pseudo)Legendy), zabaví, rozesměje (Ian McShane si tam všechny dává k snídani) a všichni záporáci dostanou do držky buď obřím kyjem, kudlou nebo 10ti tunovým šutrákem ve tvaru dámské hlavy, jak si zaslouží. Takováhle sandálová podívaná tu opravdu dlouho chyběla.(25.10.2014)

• paascha

čekal jsem béčko, dostal jsem céčko. Cítím se podveden, asi jako pacoš s žaludečním vředem, kterému zasádrují nohu:-((29.11.2014)

Čekal jsem epický průměr bez vyšších ambicí a odměnou mi byl dobrej zážitek se starověkou epikou, hudbou i humorem. Ale přiznejme si to, táhne to Dwayne a jeho parta. [extended, 5.1] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ***(28.10.2014)

• - Dwayne "The Rock" Johnson (Herkules) prostredníctvom sociálnej siete Twitter prezradil, že čas na úpravu vlasov, fúzov a zamaskovanie tetovania sa pohyboval niečo cez 3 hodiny. (AdamesWWE)

• - Spoiler: Ve filmu se nakonec ukáže, že za vraždu Herkulovy (Dwayne Johnson) rodiny mohl král Eurystheus (Joseph Fiennes), ale v pověsti se píše, že na Herkula seslala bohyně Héra šílenství, v nemž zavraždil své tři a Ífiklovy dvě děti a poté mu zase vrátila rozum. Z tohoto třeštění se zachránil Héraklův synovec Ioláos, který byl také napaden, ale podařilo se mu zachránit. Následně jako své vykoupení musel Herkules splnit 12 úkolů, které mu zadal král Eurystheus. (Sancoo)

• - Spoiler: Podle pověstí to nebyl Herkules, kdo zabil krále Eurystheuse, nýbrž jeho matka Alkména, která neunesla tehdejší urážky a ponižování jejího syna, a tak mu vyškrábala oči a probodla ho dýkou. Ve filmu je to však Herkules, kdo jej zabije. (Sancoo)