• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $72,688,614Tržby Celosvetovo $244,819,862Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,958,922 //počet predaných kusov 407,150Tržby za predaj DVD v USA $9,005,322 //počet predaných kusov 483,644║ len ďalšie úmorné béčko, Dwyane Johnson ako nesympatický pahýľ, k tomu tie vlasy a brady, no brrrr, zlý casting celkovo, otravné plané dialógy, akcia trochu újde, tlápanina ako ostatné podobné úlety roka 2014 /40%/(30.10.2014)

Dwayne byl jako Herkules boží a jeho parta překvapivě sympatická. U podobnejch filmů je zázrak, že přicmrndávači hlavního hrdiny řeknou aspoň jednu vtipnou hlášku na hodinu, ale Herkulovi přistála celá hromada parádních herců jako McShane a Sewell a nejvíc mě potěšil Aksel Hennie a jeho bojovnej zápal. Akce a triky OK, ale strašně mě zklamalo, že se tak odbylo pověstnejch 12 úkolů. Proč čumět na pár zmalovanejch křováků a nudný tahanice o moc, když jsme mohli mít celej zápas s Hydrou, krádež jablek Hesperidek, vyklízení Augeášova chlívku (to by mohlo bejt obzvlášť šťavnatý) nebo třeba vyvedení psa Kerbera z podsvětí. Ale mohlo to bejt i mnohem horší, hlavní roli mohl dostat třeba Lautner, jeho partu hrát pár nagelovanejch modýlků a o krev bysme nezavadili. Celkově na hraně s mírným převažováním do kladna.(21.12.2014)

Bitva, kecy, bitva, kecy, bitva. Některá ve tmě, jiná příjemně přehledná. Mytologické prvky jdou stranou, Hercules se živí jako žoldák, má partu spřízněných přátel a za peníze to řeže, co hrdlo protivníků ráčí. Bývalý gigantický wrestler Dwayne Johnson se svou družinou smysly neomámí, hlavu nezamotá, emoce nerozdmýchá (ač představuje psychicky zdeptaného hrdinu, jehož užírají vnitřní démoni z minulosti). Ale ani nenaštve. A to má ve svém čele režiséra Bretta Ratnera, který měl málokdy v minulosti svou chvilku. Nápady neoplývá, hláškování je v jeho režii spíš trapné. I tak je tahle nemytologická sranda snesitelná. Na tři hvězdy. Btw. Irina Shayk na premiéře zatraceně sexy!!(22.9.2014)

• paascha

čekal jsem béčko, dostal jsem céčko. Cítím se podveden, asi jako pacoš s žaludečním vředem, kterému zasádrují nohu:-((29.11.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Ryan J. Condal, Evan Spiliotopoulos / Predloha: Steve Moore - Hercules: The Thracian Wars | Hudba: Fernando Velázquez | Distribúcia: Paramount, MGM | Štúdio: Flynn Picture Company, Radical Studios | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 243,4 milióna $ | Ocenenia: - || Výhodou druhého celovečerného Herkula v tomto roku je, že sa oproti Hercules: The Legend Begins neberie vážne, a tak má skôr humorný potenciál, než epický. Každopádne, aj napriek tomu, že má film viacero vtipných scén a odkazov, na komédiu to predsalen nestačí, a na plnohodnotný historický akčňák už vôbec nie. Takže svojim spôsobom úplne rovnako zbytočný film, ako ten prvý. Tie herkuloviny nie sú zlé, ale keby boli nevznikly, nič by sa bolo nestalo :) 50% | FullHD, THX, EN DTS |(28.3.2015)