• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

Koeficient poměru svalové hmoty ku tělesnému tuku mne neopravňuje k tomu, abych o Herculovi napsal cokoli špatného. Nechci totiž být rozmačkán, rozkrájen ani ledabyle odhozen za obzor. Proto se spokojím s konstatováním, že Hercules mne pobavil a jeho družina na tom měla nemalou zásluhu. Možná bych mohl i nějakou hvězdu přihodit za skvělého věštce, ale když si vzpomenu na to klišoidní vyhrožování porcováním nezletilého následníka trůnu, tak to nechám na průměru.(13.1.2015)

Fakt se divím, že mě to tak bavilo. Možná je to tím, že jsem viděl hutnější rozšířenou verzi, která má k PG-13 vejšplechtu dost daleko, ale Ratner upekl zábavný přímočarý výplach, za který se rozhodně nemusí stydět. Záplavu klišé tu vyvažuje sympatická a soustavně hlaškující banda hrdinů, mezi kterou se kupodivu nikdo neztrácí. A Rock do toho vyloženě dává všechny svaly (srdeční nevyjímaje), což na prodání takhle svižného materiálu v klidu stačí. (7/10)(27.10.2014)

"Fucking Centaurs!" Nečakane zábavná "conanovka". Samozrejme, dejovo je to primitívne a dokonale predvídateľné, ale aj preto to má svižné tempo až do poslednej minúty. Rock je cool, jeho družina dupľom (všetci hláškujú ako o život, hlavne Ian McShane) a bitky sú výživné a šťavnaté na samotnej hranici PG-13. Navyše ma bavilo to uzemnenie mýtu. O triedu lepšie ako noví Titani a skoro som dal o hviezdičku viac.(6.8.2014)

• salahadin

Bacha na spoilery/////// Šmankote! Pořád se přetřásá, že studenti vysokých škol jsou rok od roku blbější. Mně přijde, že stejný trend panuje ve sférách filmových hlav, které už prostě neumí natočit ani průměrně špatný film... původně jsem chtěl dát 1* aspoň za Ingrid, ale bylo by to neadekvátní milosrdenství. Jenom poznámka pod čarou - začínám si budovat rezistentní odpor vůči podobným filmům, pro které vytvářím zcela nový žánr: "exactly-know-what-will-happen-in-next-moment", zkráceně "predictable", česky "blbost". Tenhle film nemá vůbec ambice podat nám strhující přepis řeckých mýtů, má jen průměrně bavit. Čím? Asi jen tou skvadrou hlavních ksichtů. Tak si je pojďme rozebrat: Co tu dělá R. Ritchie, snad neví ani on sám. Prý vypraveč, leč film vypráví úplně jiná postava, a to Ian McShane. Ten prosím pěkně rozevírá náruč letícímu kopí jen proto, že volal věštci na Prima Love. A už v půlce filmu se s ním všichni loučí. Cheche. Ingrid Berdal tady měla dělat maso, teda možná že ne sado maso, ale stehýnka, bříško, prostě aby si ti diváci (nepředpokládám, že by film zaujal i ženy) taky přišli na svý. Film bez ženských je přece předem odsouzen ke kasovnímu peklu. Rufus Sewell - chachá, kolik podobných charakterů jsem jen ve filmech viděl? Nepočítaně. V jedné scéně žblábolí, jak by za Erkila život položil, v další scéně zbaběle zařadí zpátečku, aby se hned na to hrdinsky vrátil!! Moje reakce? ---> ne, tu vážně nechcete slyšet. Kdyby to nebylo fakt smutný, bylo by to k popukání. A Aksel Hennie jako malé roztodivné zviřátko holt musel ze hry pryč, to je jasné. Ale jako beranidlo probíjející se testudem dobrý. A Skála? Tady to tvůrci totálně nedomysleli. Dwejn hrát neumí, to je každému jasné, stejně jako Arnie. Jenže toho si byli filmaři vědomi a nenechali Arnieho v Conanovi moc mluvit a film dopadl dobře. Jenže bůh-filmových-pásek ví, proč tohle Ratnerovi prostě nedošlo a nechává to testosteronový dvoumetrový hovado kdákat nesmysly jako z učebnice etikety Guth-Jarkovského!!!! Aaaaach jo........, kdeže jsou ty časy, kdy si Arnie pozval kámoše z Gold gymu na natáčení filmu, který neměl scénář....protože tyhle filmy by vůbec neměly mít scénnář!! Howgh(5.5.2016)

• Shushika

Kinoverze 4/10, extended cut 7/10. Cajk, i pokračování bych bral.(25.3.2016)