• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

Asi největší problém tohohle filmu je, že neví čím chce být a co chce vlastně vyprávět... A jen díky jménu Hercules je to film o herculovy, ale mohl by se klidně jmenovat "řečtí žoldáci" nebo podle jakéhokoliv hrdiny z herculovy skupiny. Většina z nich totiž byla opravdu zajímavá a já byl zvědavý na jejich osud skoro více než na to jak to dopadne s hlavním hrdinou. A to je také hlavní důvod, proč budu film nakonec hodnotit pozitivně, i když režisér je podle mě blb. Vedlejší role a jejich představitelé mě totiž opravdu bavili. za mě 70%(3.9.2014)

Pan Hercules má za tři, ale s tak odřenejma ušima, že si na ně už ani brejle nenasadí. Sám Johnson mě sice po dlouhý době zaujal - ono taky aby ne, když tu má ramena tak široký, že se málem nevešel na plátno -, ale mytologická vážnost a úchylnost mi přišla divná už na základce při hodinách dějepravy, natož pak u filmu jedoucím po vedlejší silnici. A jak byl krátký výpravný epos o polobožím drsňákovi, tak je krátký i můj poloboží komentář. Nashle u Xeny. (Ashburton, NZ)(13.8.2014)

S tých sandalových filomv za rok 2014 (Pompeje, Harlinov Hercules) asi najlepší film aj keď ani toto nieje bohviečo. Tešil som sa na namakaného The Rocka a aj som ho dostal, tak isto aj slušnú výpravu, kostými, hercov , či hudbu, ale toto všetko je len audiovizuálny zážitok (ktorý som si užil). Neviem či to tak mali aj tvorcovia v pláne, ale od Herculesa som čakal lepší príbeh, ale na druhú stranu pri tých akciách a tempe sa moc nedá nudiť. Obľúbený soundtrack: Arrival At Lord Cotys City. 70% - 3*(28.7.2014)

Je v tom chaos, má to tunu digitálních efektů, ale zároveň se tenhle příběh Herkulese může pochlubit Kráčející skálou. A to není vůbec málo. Pořád je to ale dost málo, když pominu fakt, že Pompeje byly podobně honosné a bavily mě přeci jen o stupeň víc.(29.12.2014)

Tragédi, ktorí si pozrú film len z toho dôvodu aby mu naparili odpadové hodnotenia, tak nech si pozerajú priame prenosy zo svätých omší v nedeľu na STV2. Kto z vás predsa čakal heroický film, ktorý by dosahoval kvality ako Scottov Gladiator, či Gibsonov Braveheart?! Určite nie tí, ktorí poznajú rutinéra Ratnera. Ja som vopred rátal s tuctovým popcorňákom, plným mystických príšer, jednoduchým scenárom typu krivda-odplata, burácajúcou akciou podporenou nemalou dávkou CGI a priemernými hercami. Na to som sa pripravil, naladil a film tomto ohľade nesklamal. Dokonca scenár kde-tu prekvapil, skvelo sa vydaril casting do vedľajších úloh, akcia bola miestami prekvapujúco obstojná, samozrejme sem-tam to smrdelo prúserom, ale Ratner to nakoniec zvládol a upevnil si pozíciu režiséra, ktorý je takzvanou "stávkou na istotu". 65%.(10.11.2014)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku a Chorvatsku. (Terva)

• - Podľa gréckej mytológie je Autolycus Odyseov starý otec. (beso74)

• - Dwayne "The Rock" Johnson držel během natáčení speciální dietu, která se skládala ze 7 jídel za den. Zároveň to pro něj bylo nejdelší a nejvyzývavější natáčení. Vstával ve 4 ráno, aby stihl 2x posilovat před tím, než šel natáčet. Nabral celkem 14 kg svalové hmoty. Před intenzivními 12 hodinami natáčení ho ovšem každý den čekaly ještě 4 hodiny líčení. (RadimX)