• slovenský

Hercules: The Thracian Wars

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 98 min (SE: 101 min)

3 hvězdičky za The Rocka a jednu navíc za to, že to bylo ve všech směrech lepší než ta kravina ze začátku roku. Brett Ratner nikdy nebyl ani nebude zárukou kvalitního filmu, ale Herkula spíchnul když ne dobře, tak alespoň obstojně. Film se ale točil snad někde v Maďarsku, takže hodně lokací vypadá podobně příšerně jako v Zrození legendy, ale trikaři to zamaskovali lépe (hlavně co se týče lokací, tak lze poznat vyšší rozpočet). Thrácké války rozhodně od začátku vypadaly na lepšího Herkula a vskutku tomu tak je, nebýt však Dwaynea, film by byl poloviční, to on vdechl filmu duši a je tedy nutné snímek brát jako jeho akční klenot, jelikož větší formu už snad mít ani nemůže. Viděno v kině 2x...70%...[23.7.2014_Cinema City IMAX_Flora](23.7.2014)

S tých sandalových filomv za rok 2014 (Pompeje, Harlinov Hercules) asi najlepší film aj keď ani toto nieje bohviečo. Tešil som sa na namakaného The Rocka a aj som ho dostal, tak isto aj slušnú výpravu, kostými, hercov , či hudbu, ale toto všetko je len audiovizuálny zážitok (ktorý som si užil). Neviem či to tak mali aj tvorcovia v pláne, ale od Herculesa som čakal lepší príbeh, ale na druhú stranu pri tých akciách a tempe sa moc nedá nudiť. 70% - 3*(28.7.2014)

Bitva, kecy, bitva, kecy, bitva. Některá ve tmě, jiná příjemně přehledná. Mytologické prvky jdou stranou, Hercules se živí jako žoldák, má partu spřízněných přátel a za peníze to řeže, co hrdlo protivníků ráčí. Bývalý gigantický wrestler Dwayne Johnson se svou družinou smysly neomámí, hlavu nezamotá, emoce nerozdmýchá (ač představuje psychicky zdeptaného hrdinu, jehož užírají vnitřní démoni z minulosti). Ale ani nenaštve. A to má ve svém čele režiséra Bretta Ratnera, který měl málokdy v minulosti svou chvilku. Nápady neoplývá, hláškování je v jeho režii spíš trapné. I tak je tahle nemytologická sranda snesitelná. Na tři hvězdy. Btw. Irina Shayk na premiéře zatraceně sexy!!(22.9.2014)

V první řadě chci pochválit tvůrce traileru, který sice naoko láká na další trikovou podívanou plnou mytologických postav a oblud, ale nakonec je to úplně jinak. Hercules to u mě zkrátka vyhrál i bez hyder, obřích kanců, nemejských lvů a kdoví čeho dalšího. Jeho příběh sice není nijak závratně fantastický, ale odsýpá, aniž by se zastavil, a stále nabízí nějakou tu zábavu. Způsob, jakým scénář akci odlehčuje humorem, mi připomněl staré dobré filmy Arnolda Schwarzeneggera (Existuje někdo, kdo nevyprskne smíchy například při scéně s ohnivým oštěpem?) a herectví Dwayna Johnsona, kterému nelze nefandit, vlastně také. Dobře obsazené a zahrané jsou i ostatní postavy a režisér zvládl bitky natočit drsně navzdory tomu, že z nepřátel nestříká krev (tu si chytře nechal až na závěr pro titulního hrdinu), ale jen se z nich práší.(17.9.2015)

Nebylo to vůbec špatné, neporovnatelně oproti zmrsenemu Zrození legendy...(29.12.2014)