Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

vodkasesemte

Hm, byli všichni strašně sympatičtí a miloučtí, ale mně se z těch holejch zadku líbila jen ta lučištnice. Vyfotil jsem si s ní snad každý záběr (což normálně nedělám). Měla takový sportovní pohyby, tak jsem si ji hned našel a dělá kixboks a jmenuje se strašně cize, že to nedokážu ani napsat. Jinak film totální sračka. Scény bez kixbokserky jsem náležitě přeskakoval. A stáhnul jsem si to kvuli Rebecce Fergusonový, což jsem už zapomněl, i že tam hraje. Verbal tomu dal skoro 5. Něco se děje. Bud se mnou, nebo s váma. To bylo tak špatný, že se to nedá ani vypsat. Celý to pusobilo takovým pohádkově odfláknutým dojmem, že i jakýkoli díl ze seriálu Xena, potažmo Hercules, pusobil napínavěji a mín komicky. Co se týče toho wrestlera v hlavní roli, tak ta mu vubec nesedla. Vypadá s tím příčeskem a fousama jako totální debil. Syn Ježíše. ()

moviefan4

Čo povedať k filmu ktorý to najlepšie čo má ukáže v trailery? Asi iba tolko že je to čistý priemer ktorý nenadchne ani neurazí, neunudí ale ani plnohodnotne nezabaví. Dobrí herci a skvelé akčné scény z priemeru dokonalosť nespravia. Škoda mohlo to byť ovela lepšie. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

SteveV

V prvotním nadšení bych se nebál dát plných 5 hvězdiček, ale jak se znám, ustálí se to nakonec na čtyřech. Bylo to od počátku jasné, ale mohu to potvrdit - Kellan Lutz byl měl být poctěn, pokud by mu bylo umožněno Dwaynovi alespoň vyčistit sandály. Myslím že v Holywoodu není nikdo povolanější pro tuto roli - bicepsy velikosti stehna (ale pořádného tlouštíka!), stehna velikosti stehen...koně. Ale samotná postava, jak Hérakla samotného tak The Rocka, by na utáhnutí filmu samozřejmě nestačila. Dobře...kdo by očekával drama hodné Schindlerova seznamu, ten by se asi spálil. Ale k tomuto filmu přistupuje jiné publikum, nebo případně stejné publiku, ale s úplně jinými očekáváními, a pro něj je to velice povedený zástupce žánru sword-and-sandal. Já jsem si film skutečně velice užil. Děj ubíhal, akce bohatá, přehledná a nebylo jí málo. Velice dobře se zadařil casting, podpůrné role byly obsazeny skutečně dobře. Jen postava králova vrchního generála tem být ani nemusela. Jo a co se 3D týká (byl jsem v IMAXu), tak sem tam bylo vidět, ale nutné asi není. Nicméně to obří plátno za to skutečně stálo! Děkuji FandímeFilmu.cz za možnost shlédnout tento film již v předpremiéře!!! ()

vofo

Ano, dávám 3 hvězdy. Za co, asi se ptáte. Nuže zde jsou. 1. Za Rocka 2. Za jeho pobočníky. 3. Za Ian McShanea a jeho komické vsuvky. Nebýt těchto 3 věcí, tak by se to v pohodě rovnalo lednovému skvostu od Harlina. ()

RomaS

Jestli se vydáte na Herkula jako na historicko-výpravný epos, tak to raději vemte svou drahou polovičku na hezkou večeři při svíčkách. Už jen obsazení Dwayna alias Herkula (nově Dwaynkules) by mohlo napovědět o jaký druh zábavy tady půjde. Ano, je to jednoduchá řežba bez možnosti zapojit ten šedý orgán, co se skrýva hluboko za očima. Kombinace kyj-krev a sandály jde Dwaynkulovi na jedničku. Po pravdě nevím, kdo lepší by mohl tuto roli obsadit. Jeho kombinace výšky a hrozivých bicáků nahání respekt na první pohled. Příběhově se ale Herkules odlišuje od svých předchůdců. Vydal se totiž po alternativní, bezbožné cestě podobné Troji s Pittem, ale aniž by ztratil příběhy s ním spojené. Všechny nadpřirozené osoby, skutky nebo bestie byly tady racionálně vysvětleny a splynuly s příběhem. Uvěřitelnosti taky pomohl výborný výběr v obsazení podpůrné skupiny, která Dwaynkula všude doprovázela. Pokud vám tohle stačí, budete spokojeni. ()

brodži

Na Herculovi jsem byl ve 3D a musím uznat, že to nebylo špatné. Boje, které se ve filmu odehrály byly efektní. Takže stály za to. Oproti jiným filmům zde při bitvách nepoužili moc vizuálních efektů jak třeba u Transformers a nebo jiných filmů, které mají u diváka vyvolat úžas či epileptický záchvat. Divák je do bitvy vtažen a aspon tato část filmu ho strhne. Bohužel jsou zde i hluché části, které kazí dojem nadmíru kvalitního snímku. Ale vlastně jde pouze o legendu, pohádku, takže v tomto pojetí mohu říct, že film byl nadmíru dobrý i když vlastně jsem čekal, že bude delší. ()

Esinti

Není to totální odpad, ale takové množství kýče jsem viděl naposledy v podání Jaeger Meisterů z Pacific Rimu. Dwayne opět vsadil na svou velikost a celý film odehrál jako vždy s jediným, univerzálním výrazem v obličeji. Podobně tak zbytek jeho skupiny, jejíž složení je stejně kýčové jako způsob, kterým se setkali. Jediné na co se dá ve filmu dívat, pokud tedy máte rádi spoře oděné bojovnice, je Ingrid Berdal, neb produkci zřejmě došli peníze po zaplacení stravy pro hlavního aktéra a zbytek ženského obsazení museli najmout v nějakém vesnickém nízko rozpočtovém ochotnickém divadle. No abych to neprodlužoval, za hodinu a půl trvající znásilňování mého oblíbeného antického poloboha kráčející skálou a jeho veselou partou, dávám jednu hvězdu. Za Ingrid dávám druhou a třetí za pokus o nový pohled na tento mýtus. ()

kreion

Dwayne Johnson 5*, Rufus Sewell 5*, zvyšok komparzu 3*, príbeh 2*, efekty 2*= priemer 3 hviezdy. Ako oddychovka super, ale nič viac od toho nečakajte. ()

Idoviren

Co naplat, Dwayne Johnson není Kevin Sorbo. Pokud jste ve filmu (tak jako já) čekali jak se popere s úkoly, tak jste se dost (tak jako já) spletli, protože všechno o úkolech už bylo v traileru. Taky mě dost naštval John Hurt, ale to pochopíte, až to uvidíte. Takže mi z toho zase vychází slabý průměr, Hercules všehovšudy pořád křičí, pořád bojuje, všichni pořád bojují a moc srandy si s nimi taky neužijete. ()

carlos.s

Hercules by podle mě měl být film, ve kterém se hlavně bojuje a až v druhé řadě se vedou dialogy. Zde to bohužel bylo naopak. Bitev tam bylo bohužel málo a na relativně krátkou stopáž se tam vede příliš "prázdných" dialogů. Čekal jsem film prošpikovaný akcí skrz na skrz, bohužel to nebyl tento případ. ()

Merenre

Těžké zklamání roku. Film na který jsem se těšil. Po jednom nejmenovaném tématickém díle, které nám dokonale předvedlo jak se to dělat nemá, mělo tohle být dílo, které předvede, jak se to dělat má. Paradoxně to dopadlo ještě hůř, protože zde panovali určité nároky a naděje. Rock si hvězdu plně zaslouží, ale nezasloužil si za svou dřinu takové zneuctění a už vůbec si ji nezaslouží asi největší hrdina všech dob, Héraklés. Už jej nechte raději jen naší fantazii, protože sem přestal doufat že se jeho skutky dočkají kinematografického uznání. Ostatně se to stává mytickým bytostem málokdy, jako světlá a ojedinělá výjimka mě napadá snad jen Končalovskiho Odysseus a do jisté míry Zemeckisův "kreslený" Beowulf. ()

metztlimoon

Paródia na heroický epos s pátosom wanna-be vážnosti pretkanej niekoľkými vskutku srandovnými hláškami s nádychom psychologickej hĺbky. ALE jedna scéna zarezonovala: tá v tej vínnej pivnici, kde je Herko priviazaný retiazkami o kus šutru a veštec Teodor mu kecá do duše. To bola vážne pecka a po chrbte mi preleteli zimomriavky... No čo už, u mňa je jediný správny Herkules asi nadosmrti len a len Kevin Sorbo ;) ()

wick

Primitivní, ale celkem zábavné dílko....kdy mytologie dostává pěkně na frak, ale na nedělní odpoledne celkem snesitelné podívání. ()

hufnagel

No s legendou o Herculovi,to nemá nič spoločné.Kľudne to mohli nazvať,že Rockova podoba gréckej mytológie.Neviem prečo američania robia v poslednej dobe filmy pre debilov,asi aby sa zabudlo na domáce problémy s ekonomikou a politikou. ()

david666

Slušná práce - Dwaynovi role sedí. Škoda však, že se film nazaměřil na plnění úkolů Hercula z úvodu filmu - to by bylo super. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)