Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Kaka

Je to neuvěřitelně tupá věc a ještě zvláštnější je, že Besson remakuje svůj 10 let starý produkt "Made in France". Je to úplně to samé, jen vedlejší role se prohodily a akce je o něco dynamičtější a více "eye candy dubstep". Bodejť by také ne, když americké publikum je trochu jiné, než to francouzské. Ono nastříhané je to cool, ozvučené rovněž a drajv to má neskutečný. Jen se u toho nesmí vůbec přemýšlet - čemuž díky bohu napomáhá relativně krátká délka. Občas sebeparodické, občas fajn přímočarý výplach, kde chybí na můj vkus krev - zřejmě kvůli přístupnosti, což vidím jako fatální nedostatek. Walker je tam sympatický a rozloučil se jakž takž důstojně. ()

T2

Rozpočet $28miliónovTržby USA $20,396,829Tržby Celosvetovo $68,896,829Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ v skutku dobre nasnímaní adrenalínový film, výborná kamera a choreografia, škoda zas toho moralozačného záveru, ten ma dorazil ale ináč veľmi dobrá akčná oddychovka /60%/ ()

Fiftis

Námet filmu teda veľkú pozornosť nepúta, skôr jeho herecké obsadenie a režisér, ktorého meno sa viaže s filmom 96 hodín: Odplata. Režisérom je teda Camille Delamarre, ale scenár má na svedomí známy Luc Besson a musím uznať, že toto je skutočne bomba oproti jeho filmu The Family, ktorý som videl nedávno. Čo ma hneď na filme zaujalo bolo nezvykle dobré intro, so skvelou hudbou. Camille Delamarre sa celkom vyzná, na to že je to neznámy režisér a presne vie, ktorý štýl sa dá použiť pre ktorú scénu. Nasadil skutočne veľké tempo už od úvodných titulkov a drží ho naprieč celým filmom. Výborná rozlúčka s Paulom Walkerom. ()

Aljak

Po scenáristickej stránke podľa mňa veľmi dobré (tak cca na 4*), teda až na ten úplne rozprávkový koniec. To akože vážne? Nenávidený šéf gangu je zrazu najlepší kamoš a celý drogový kartel, ktorý budoval dlhé roky a ani za nič sa ho nechcel vzdať zrazu opustil a stal sa z neho vzorný "starosta"? To už fakt skôr uverím, že čokolády Milka balia svište ako záveru tohto filmu. Čo sa týka ostatného, tie akčné scény boli extrémne prehnané a to mi vždy prišlo skôr na škodu ako na úžitok. Lino a Damien skáču tak 7 metrov do diaľky a bez problémov prerazia sklo bez jediného škrabanca. A všetky tie bitky, súboje, naháňačky v autách a sniperi, ktorí dokážu trafiť na milimeter presne, no ako náhle sa pred nimi ocitnú Lino a Damien, tak všetky guľky lietajú všade možne, len nie do nich. Ach, hrozne mi idú na nervy tieto akčné hlúposti... Ale príbeh bol fajn, tak aspoň 2*. ()

Jara.Cimrman.jr

"Pomsta a spravedlnost není to samé." Nestává se mi to často, ale mně se v Doupěti líbilo přibližně stejně jako v původním Okrsku 13. Běhalo se, skákalo se, hláškovalo se, holky se rvaly a to mám na Bessonových akčních jednohubkách rád. I mozek je zkrátka potřeba jednou za čas vypnout, vypláchnout a odložit na noční stolek. A Doupě k týhle očistný údržbě nabízí ideální příležitost. ()

• Vo filme sa spomína, že otec postavy, ktorú stvárnil vo filme Paul Walker, tragicky zahynul. Zhodou náhod tragicky zahynul aj herec Paul Walker v reálnom živote. (andykanadan)
  • Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)