Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

Kubi21

Nemůžu jinak. Jenom jedno musím říct. Je to o maličko slabší, než pokračování, ale stejně je úžasné a skvělé. ()

henrycruel

Tenhle film jsem jako dítě miloval a pořád jsem ho sjížděl na videu. Prostě rodinná klasika s Tomášem Holým, která nikdy neomrzí! ()

george82

To byly doby, kdy to Poledňákové ještě šlo dohromady a vše ladilo. Bylo to jednoduché, pravdivé, nijak se to nezkrášlovalo. Prostě paráda. ()

Joiner

Po čerstvém shlédnutí filmu jsem musel dát plný počet. Prostě jiný "nový" Tomáš Holý se do dnes nenarodil a hlavně díky jemu je film tak skvělý. Samozřejmě i František Němec a Jana Preissová zde vytvořili nezapomenutelný pár. Apropo: tohle, že byl televizní film??? A to dnes lidi dávají dobrovolně v kině velký peníze za filmy typu "Babovřesky"?????? wtf?! ()

ostravak30

Já hndd v úvodu řeknu, že vše podstatné jsem napsal u pokračování Jak dostat tatínka do polepšovny. Druhý díl se mi líbí o hodně víc, neboť srší mnoha nápady a komediálními situacemi. Jestliže Marie Poledňáková chtěla z tohoto filmu udělat původně drama, je to nakonec vidět. Ač pravda, Tomáš Holý jej hodně zjemňuje. Jednička je právě víc drama než komedií. Ve dvojce je to přesně naopak. ()

JosefTomas

Pro mě vlastně lepší, než následující díl, díky fantastické dramatické vložce a hereckému výkonu Tomáše Holého. ()

Tominni

Já jsem na hory jako dělanej! Výborný rodinná komedie se skvělým Tomášem Holým, který by tak moc chtěl nějakého tatínka. Až na horách potká Luboše…..Moc hezký film, který hodně pobaví a taky občas dojme ()

PlysovyMacko

Seriozne, aka je sanca ze chlapec stretne takto nahodou svojho biologickeho otca, ktory ani nevie, ze existuje? Frantisek Nemec hra velkeho symposa. Maly je uplne genialny, to ako si hlada otecka je velmi zlate. Preco jeho mama udrzuje vztah so svojim chladnym kolegom, ktory ani nema rad jej syna? Je to prijemna rodinna komedia, kopec srandy. ()

DJ Kritik

Toto je jednoznačne najlepšia detská komédia, kde postava detského hrdinu, ktorú hraje Tomáš Holý, nemá konkurenciu ani po temer 50 rokoch. Marie Poledňáková mala cit pre takýto typ filmu. ()

maoc

Je jaro roku 2023 a já dvaačtyřicetiletý poprvé vidím Jak vytrhnout. Přitom Jak dostat tatínka do polepšovny miluji. Pouštím dětem i sobě s určitou obavou. A ano, obava byla na místě. Toto je jiný film než Jak dostat. Je mnohem závažnější, dospělejší. Dvojka je skvělý letní film a komedie. Jednička je přesně to, co píše sportovec, Radek99 nebo Nathalie. Prvních 10 minut je až děsivých. Zmar, šedo a postupující blouznění kluka po tátovi. Je poznat, že Poledňáková měla načtenu (a možná zažitu) vývojovou psychologii, protože přesně v tomto věku se kluci až narkoticky upínají k otci. A Vašek je tak sám... A matka by mu tolik chtěla pomoci, ale nemůže. A do toho pracovní a obyčejné všednodenní starosti. Nevědět, že to je komedie, možná bych první minuty nedal a ten marast vypnul. Ne proto, že by byl špatný, ale proto, že nemám zapotřebí se koukat na opravdové horory. Takto jsem vydržel a byl odměněn sice přece jen komedií, ale opět se zásadním dramatickým prvkem lži a sebeklamu, který Vaška drží. Dostal se z něho tedy poměrně svižně a nezraněn, ale je to film, ne život. Přece nebude konec o tom, jak se dá v 16 na fet a po pár letech frenetického hledání hloubky a chybějícího muže v sobě sama si podřeže žíly. Do toho až filosofické dilema baletního šéfa (předabovaný Harapes). Na malém prostoru skvěle vyjádřeno (od letmého setkání s Lubošem v šatně až po scénu s kytkou před panelákem) plus silný vnitřní monolog. A zachoval se v podstatě charakterně! To tohoto víceméně hnusáka (aspoň tvůrci chtěli, aby ho tak divák vnímal) posouvá do úplně jiného světla a činí z něj až shakespearovskou postavu. Hustý! Drama vlastně film povýšilo. Protože bez něj by to bylo fajn, ale plytké. A musím říct, že ani po tolika letech mi film nepřipadal zestárlý. Některé věci se opravdu mění pomalu až vůbec. Krev není voda. Paní Poledňáková a další lidé ze štábu, děkuji za hluboký, upřímný a opravdový film, který chvílemi mrazí a chvílemi hřeje jak spacák z kajčího peří a vzpomínka na milované tam doma v táboře C5 v zóně smrti na Annapurně. ()

moviepill

Plne súhlasím v užívateľom Boss321. Niet čo dodať. Úžasný klučík to bol, ten Tomáš! :-) Kam sa hrabe "Jak se krotí krokodýli". ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková