poster

Vinnetou a míšenka Apanači

 • Západní Německo

  Winnetou und das Halbblut Apanatschi

 • italský

  Il giorno più lungo di Kansas City

 • slovenský

  Winnetou a miešanka Apanači

 • anglický

  Half-Breed

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1966, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kusper
  ***

  Tolik kritiky a vždycky když to dáváj v TV tak se dívá 2 miliony lidí... =D(19.6.2009)

 • Gilmour93
  **

  Eintopf western křečovitě ždímající oblibu zfilmovaných Mayovek o apačském fízlovi, co bojuje proti bezpráví v Jugoslávii (pro neznalé zeměpisu je to stát někde mezi Texasem a Novým Mexikem). Zápletka i jednání postav vykazují známky nesmyslnosti a stupidity, což lze nejlépe pozorovat u činů nejznámějšího tria. Vyhlášený rudý gentleman drží v ruce dynamit častěji, než Alfred Nobel a v rozporu s jeho gentlemanstvím ho hází ze zálohy na bezbranné bandity, Sam Hawkens se projevuje jako člověk s pokročilou stařeckou demencí a vy se jen podivujete, jak mohou úřady takové osobě vystavit zbrojní pas a co je vůbec nejhorší, Old Shatterhand, jinak známý svou počestností, si hraje na pasáka, snaží se sbalit bordelmamá a se svými compañeros plánuje schůzky v Údolí černých bobrů! Spousta po Posledním výstřelů smířených fanoušků by asi uvítala alternativní čtyřminutovou verzi, kdy by Apanači při příjezdu syna Inču-čuny na farmu zamířila namísto na sluku o trochu níž. Název by se jen kosmeticky upravil na Vinnetou a minoucí Apanači..(11.8.2016)

 • stration
  *

  Nechápu, jak se z onoho krásného, dobrodružného Vinnetoua stala taková nudná, debilní sračka...pardon.(27.2.2009)

 • sud
  **

  Nejslabší Mayovka. Jedna hvězdička za Piera a druhá za Lexe.(7.2.2005)

 • AngelAngie
  **

  Už opravdu špatný díl.(10.6.2008)

 • - Hrdina filmu původně nebyl Old Shatterhand, nýbrž Old Firehand. Jelikož však producent Wendlandt při hledání vhodného představitele Old Firehanda nebyl úspěšný, byla role přepsána na Old Shatterhanda, což bylo pro Lexe Barkera vlastně štěstí, jinak by se totiž v roce 1966 v žádné Mayovce neobjevil. (hippyman)

 • - Pro rok 1966 měl producent Wendlandt následující plány: nejprve chtěl natočit Míšenku Apanači, následně druhý díl Old Surehanda a třetí film měl být věnován hrdinovi Old Firehandovi, který se měl dokonce objevit již v Míšence Apanači. O Vánocích 1965 bylo však zřejmé, že právě promítaný první díl Old Surehanda bude propadák a Wendlandt narychlo změnil své plány: druhý díl Old Surehanda zcela vyškrtnul a místo něho nasadil po Míšence Apanači Old Firehanda. Jako třetí film pro rok 1966 byl plánován snímek Vinnetouova závěť, pro který se však nenašel vhodný scénář a tak se ho filmaři rychle vzdali. (hippyman)

 • - Premiéra se konala 17. srpna 1966 v mnichovském Mathäser-Filmpalastu za účasti hlavních protagonistů Pierra Brice, Uschi Glas, Götze George, malého Marinka Cosiće, režiséra Haralda Philippa a skladatele Martina Böttchera. Lex Barker tentokrát chyběl, protože ležel s těžkou virózou v nemocnici v Marseille. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace