Vinnetou a míšenka Apanači

Winnetou a miešanka Apanači

Half-Breed

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1966, 87 min

Dvě hvězdičky jsou málo a tři moc. Úplně tragické to ale také není. Celkový dojem: 50%(8.12.2016)

• Davies182

Sice slabší, ale pořád Vinnetou, navíc ve starých Mayovkách se pořád něco děje...(28.5.2009)

ČT1 HD - Nejslabší díl z "klasické série" Mayovek o Vinnetouovi. Nemám tedy na mysli Žut, Kurdistán nebo orientální sérii. Dabing občas trhá uši, nejenom Olda, ale také vedlejší postavy, které mluví pár herců. Jednou dokonce jednu postavu mluví 2 herci během pár vteřin :) Neseděla mi také humorná vložka. No ale šlo to, mám pro Máyovky slabost. 67% (with J.)(17.8.2016)

• novoten

Už jako mladší jsem tušil zradu. A ta přišla v podobě jednoznačně nejhorší západní Mayovky s Lexem Barkerem. Sice s tradiční hudbou, ale šílenými hereckými výkony a prachbídným scénářem. Takový pokus si Vinnetoua v názvu nezaslouží.(17.7.2005)

Rozpočet DEM 3,5milióna/45%/(13.1.2006)

• - Ve filmu si zahrál orel skalní jménem Peter. Dvaatřicetiletý dravec nasbíral bohaté zkušenosti již během natáčení filmů "Der Adler vom Velsatal" a "Tal der Adler a Der Cornet". (hippyman)

• - Po premiéře se tvůrci přesunuli do Stuttgartu, kde hlavní představitelé podnikli v napucované tramvaji okružní jízdu městem. Uschi Glas se ukázala jako schopná průvodčí, zatímco Pierre Brice vozil pasažéry - především lidi od tisku - úzkými uličkami města. (hippyman)

• - Natáčení začalo 4. dubna 1966 u Omiše, poslední klapka padla o 65 dní později, tedy 8. června 1966. (hippyman)