Vinnetou a míšenka Apanači

Vladimir Tadej

Kostýmy:

Irms Pauli
  • špaček421

Překvapilo mě, že byl tenhle díl lepší než Petrolejový princ, nicméně... ne o moc. Lidi si stěžovali, že Vinnetou hraje čím dál menší roli. Tak tady ubrali roli i Old Shatterhandovi, který se v podstatě jen mihne. Jinak, scénář opět napsal Denger, takže to s Mayem nemá nic společného. Tím nemyslím jen po dějové, ale především po myšlenkové stránce. Spory indiáni vs. běloši nikdo už neřeší, je tu velká banda, která jde po zlatě a terorizuje všechny. Bandu vede naprosto nezajímavý chlap, ve skutečnosti je ale řízena jeho drzým podřízeným. Ten šéfa před koncem sám oddělá, nicméně nabízí se otázka - proč to neudělal dřív? A jsou tu další věci, ze kterých mi vstávaly vlasy na hlavě. Old Shatterhand sám přinutí zajaté, aby všechno banditům vykecali a tím vlastně dali děj do pohybu. Götz George (ve svém nejprotivnějším módu) se vetře do bandy, nikomu není podezřelý a uprostřed přestřelky, během které podle autorů pomáhá Vinnetouovi, pošle bandity tajnou chodbou hrdinům přímo do zad! A bandité toho nevyužijí, Vinnetoua nezastřelí, prostě utečou... Následně je George prozrazen, tak dá šéfovi pěstí a uteče - přičemž banda si dál dělá svoje a nikoho to nezajímá... Není nic snazšího než unést lidi z tábora Kiowů - mimochodem, nebyli to úhlavní nepřítelé Apačů? Tady jsou to Vinnetouovi přátelé. Já bych se ani nedivil, kdybych před touhle Mayovkou viděl logo Cannon. To je podobnej vejplach, jako dělali v osmdesátkách Golan s Globusem. "Dnes se setkám s Vinnetouem v Údolí černých bobrů."(13.2.2015)

• gogos

Tak toto se opravdu nepovedlo. Naprosto přímočará a lineární podívaná bez špetky napětí či dějových zvratů. Po scénáristické stránce břečka, akční scény dvakrát neuchvátí a efekty (orel na začátku) jsou místy až k zblití. Dlouho mi tak nepil krev někdo, jako mladý Happy. Korunu všemu nasazuje otřesný český dabing... Když cca 46 letého Shatterhanda dabuje 70 letý Ráž, je to opravdu nekorektní. 2* za překrásnou hlavní hrdinku, zdařilé vtípky vetrána Sama, pár starých známých a za tradičně povedený hudební podklad.(6.8.2014)

• MikO_NR_1909

Otravná, preafektovaná a nechutná báchorka v každom smere. A ešte si dovoľuje vycuciavať sto-krát obohraté ústredné Böttcherove motívy a oprašovať demytizáciu divokého západu optikou politického východu. Na pôvodnú ságu sa dalo aspoň pozerať (dokonca je právom nadhodnotená), takéto pásové vývary mrhajú to dobré, čo vzniklo a známe postavičky strácajú na svojej hodnote vlastnými chybami ...(7.5.2014)

• Dont

Už jako mladší jsem z toho byl notně zklamaný. Film zachraňuje jen klasická hudba Martina Böttchera a osvědčené duo Lex Barker a Pierere Brice. Nevadil mi vcelku ani Götz George, jenže režijně a scénáristicky je na tom tenhle díl opravdu bídně. Ani herecké výkony nejsou zrovna výstavní. K výslednému špatnému dojmu pak bohužel přispívá i nepovedený český dabing, na hlasech hlavních hrdinů už je znát věk dabérů a ostatní jsou nadabováni vyloženě tragicky.(24.8.2014)

• AngelAngie

Už opravdu špatný díl.(10.6.2008)