Muzafar a Feruz jsou dva pasáci ovcí z Taboulistanu...malé zemičky ve střední Asii, o které nikdy nikdo neslyšel. Aby se o ní konečně svět dozvěděl, rozhodne se ji syn prezidenta kapičku zpropagovat a povolá tyto dva dobráky na jejich životní misi: zničit Eiffelovku! Aby dosáhli svého, musí se prodrat tím nejnepřátelštějším územím, jaké si vůbec dokážete představit: Francií! Zemí plnou nenávisti, korsických nacionalistů, až moc horlivých policistů, podvodných taxikářů, nepříjemných číšníků a otrávených zaměstnanců. Naštěstí se seznámí s Marianne, mladou pěknou reportérkou, která si je má za ubohé nelegální přistěhovalce a snaží se jim ukázat druhou stránku Francie...pohostinnou, krásnou zemi plnou milých lidí, kde je tak jednoduché žít. Vive la France! (oficiální text distributora)

kaylin

Není to vyloženě skvělé a do "Borata" to má neskutečně daleko, nedokáže vás to takovým způsobem odrovnat, ale sem tam se ústřední dvojici povede nějaký ten vtip, který vůbec není špatný. Tyhle kulturní rozdíly jsou prostě zábavné, ale tady tomu ještě chybí docela dost k dokonalosti a ke skutečně vtipnému filmu. ()

stration

Šílená propagace Francie, která nemá moc hlavu a patu.Pár humorných scének se sice najde, ale postupem času ubývají a film kupodivu začíná trochu nudit. Isabelle Funaro je šikovná, ale tuto lapálii zachránit nemohla. ()

salalala

Jen velmi těžko snesitelný film, který pouze parazituje na popularitě Borata. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Vive la France nenabízí vůbec nic a hodně vtipů je navíc založeno na nutnosti znát nějaké reálie, což může být pro někoho problém. Humor tu moc nefunguje, protože je prvoplánový a dost laciný. Párkrát jsem se pousmál, ale to bylo maximum, které jsem tvůrcům dopřál. Youn se sice občas snaží o tempo, jenže se mu to moc nedaří a všechno je tak nějak rutinní. V hlavní roli dělá, co může a společně s Garciou dodává dvěma ústředním postavám jakous takous zajímavost, jenže ani to nestačí. Všechno už zkrátka bylo někde viděno a mnohem lépe zpracováno. S logikou si Youn hlavu absolutně neláme a některé věci jsou až do očí bijící a nejde je přejít ani v rámci žánru. Novinářka, která dělá oběma "teroristům" průvodkyni, je dost hloupá a ono vůbec celá tahle linie je tak zoufale nepravdědopodobná, že se jí prostě nejde smát. Tenhle film příliš nefunguje a od totální katastrofy ho zachraňuje jen pár úsměvných momentů a to, že není delší. Hřebíček do rakve filmu zasadil český distributor, který ho z neznámých důvodů nechal do kin nadabovat a zlikvidoval tím dost možná polovinu vtipů, která je založena na odlišném přízvuku. Navíc se moc nepovedl a opět přichází s oposlouchanými hlasy. Dost špatný film, který jen trapnou nápodobou. 30% ()

Aljak

Keby doteraz nebol Borat, tak by to bolo naozaj výnimočné a skvelé. Ale bohužiaľ na Borata to určite nemalo, hoci tých zábavných situácií a hlášiek to bolo celkom dosť, a hlavne rôznych sarkastických narážok na Francúzsko, jeho regióny a aj kultúru. Vlastne keď sa to tak vezme, je to tak na rozhraní 3 a 4 hviezdičiek, ale keďže sa to nedá pokladať až za tak originálne, tak predsa len sa prikláňam k tým trom. Príbeh bol ale celkom vydarený a aj cesta naprieč Francúzskom až do vytúženého Paríža. Koniec dosť prekvapil, keďže to celé spelo niekam úplne inde - ale aspoň to nebolo úplne klišé. Ale v podstate účel to splnilo, lebo nič duchaplné som od toho nečakal, išlo čisto len o zábavu - a to vyšlo! ()

Johnny.ARN

Francúzka komédia, ktorá chcela okopčiť Borata. Je tam jedna fakt dobrá hláška, pekné lokácie, krásna Funaro ( !!! ), ukázaná chyba migračnej politiky, chaos v nemocniciach a na letiskách. Celkovo to je ľahké, príjemné, ale Borat je len jeden. 2 z 5 ()

noriaki

Trošku jako Borat, trošku jako Eurotrip, trošku jako parodie na Al-Káidu. Čekal jsem buranskou komedii plnou fekálních vtípků a dočkal jsem se jenom z části. Z té druhé jde o docela chytrou satiru na nectnosti francouzských obyvatel a reálie země obecně a občas se rýpne i do muslimů. Já jsem se bavil výtečně. Od úvodního fackovacího tance, až po konečný fackovací tanec. A kdyby byl humor ještě trošku inteligentnější, tak by to bylo i za plný počet. ()

T-pack

Tahle komedie má dost slušný nástup, pěkný konec, zbytek je ale vata dost nerozhodnutá, čeho chce docílit. Matou mě především dlouhé pasáže s nájezdy na krajinu, panoramatické snímky nebo třeba jen nenápadná scéna jízdy po Paříži, kdy se před kamerou mihne každá pařížská památka – normálně bych nebyl hnidopich a nenarážel na fakt, že aby z odtahového auta viděli všechny tyhle baráky, museli by jet dost nesmyslnou trasu. Důvod, proč to schválně zmínim, tady je, že má jít o komedii! Ne cestopis, ne žádný filosofie nebo romantiky v ulicích Lutécie. I všudypřítomný hlášky Francouzů, že tohle přece není Francie, brzo přestanou působit komediálně a začnou znít otřepaně a kýčovitě. Přidejte do toho tu tradici v rodném městečku novinářky a máte film, který dobře odpovídá názvu, hůř už potom žánru komedie. Když už jsem mimochodem u postavy novinářky – ta měla znamenat co, do prdele? Ta byla tak neuvěřitelná a do filmu tak očividně nastrčená, že jí tam zřejmě přidali, aby alespoň zmírnili ohlasy gendristů. Už jen její vlastní logickej rozpor, totiž že by novinářka a obhájkyně lidskejch práv nezaplatila za útratu a následně šla do trojky s největšíma zoufalcema v okolí… já vim, že to měla bejt komedie, ale není to smutný, když jsou nejvtipnější fóry celýho snímku o fackování žen? Vive la France ve finále připomíná levnou francouzskou napodobeninu Borata. Levnou, protože Borat sází na kontroverzi a tim vnáší do formule jistou inovaci, především se ale nezastaví před každou zkurvenou památkou nebo scenérií! ()

Kosmik 1

Napodobenina Borata? Ano, no a? Bylo to vtipný, bylo, tak co bych pořád řešil. :) V mnoha případech mi tihle dva pasáci ovcí přišli i vtipnější než Borat. Hlavně ty facany při národním tanci. Tvůrci si vymysleli pár dobrých nápadů a mě se to líbilo. 60% ()

Georgex

Příjemná francouzská komedie, která si na nic nehraje a velmi mile překvapila. Tvůrci si vymysleli poměrně originální příběh, ve kterém se pohlaváři neznámé země rozhodnou zviditelnit teroristickým útokem na Eiffelovu věž a za tímto úkolem posílá do Francie dva zjevy, kteří vypadají jako Boratovi dvojčata, samozřejmě by to nebyla francouzská komedie, kdyby vše probíhalo podle plánu a dva hrdinové se dostanou do mnoha vtipných situací. Samozřejmě se tu jeví srovnání s Boratem, nicméně tvůrci šli svou cestou a nutno podotknout, že to z větší části funguje. Film začne ve velkém tempu, bohužel toto tempo začne postupně ztrácet, Zatímco první polovina doslova útočí na bránici, ve druhé se nachází spousta hluchých míst a chvílemi jsem se poměrně nudil. Hlavní představitelé podávají solidní výkony a rozhodně potěší krásná Isabelle Funaro. Každopádně se jedná o zdařilou bláznivou komedii, která neurazí a rozhodně patří k těm lepším, co země galského kohouta v posledních letech vyprodukovala. Moje hodnocení 60% ()

klose182 odpad!

Po pěti minutách se mi chtělo zvracet, po deseti jsem se chtěl zastřelit, po patnácti jsem si chtěl pustit Jak ukrást Dagmaru, po dvaceti odešla televize. ()

korndaddy

O dvě třídy níž než Zohan a deset tříd níž než Borat. Naprosto trapná parodie na problematiku terorismu. Tak trapná, že dokoukání bylo naprosto nepřípustné. Snad jindy. ()

provitamin

V kine nás bolo len 5 a možno by sa nakoniec ani nepremietalo, ale dve holky povedali že prišli až z Komárna, čo je skoro tak ďaleko ako Tabulistan odkiaľ pochádzajú obaja hlavní predstavitelia filmu, tak sa teta našťastie zľutovala a vpustila nás do kina. Teda neviem či našťastie alebo nanešťastie, lebo keď je komédia zúfalo nevtipná, humor je silený a založený na výzore a prízvuku dvoch akožeteroristov, tak asi sa niekde stala chyba. V prvej polovici to bolo utrpenie pozerať, našťastie potom prišlo pár momentov, ktoré to aspoň vytiahli z kaluže do blata. Jednak francúzština ako jazyk sa mi páči a niekoľko francúzskych pesničiek bolo celkom fajn a taktiež záver keď sa už trojica vrátane reportérky blížili k Eiffelovke nebol až taký zlý. ()

Hanys_

No je to blbost, co si budeme nalhávat. Pár vtipných gagů se tu sice najde, ale jinak tu boduje jenom fakt hot Isabelle Funaro. ()

Litvicek

Nemůžu říct, že bych se bavil tolik, jak při sledování traileru. Čekal jsem víceméně stejnou nebo podobnou komedii jako bylo Oui, šéfe (nemyslím stejnou dějově ale v humorném stylu), ovšem nedostal jsem ani z poloviny to, v co jsem doufal. Jaká škoda. Film uplně špatný není, ovšem na komedii jsem se zasmál až příliš málo, i když děj měl rozhodně co nabídnout. ()

Gogo333

Trhlá komedie o dvou teroristech. Semtam nějaký vtípek ušel, ale bylo jich málo a celkově spíš trapné. Rozhodně doporučuji spíše sáhnout na ostrovy po Four Lions. 40% ()

Marina111

Film, ktorý sa nevyhol istým žánrovým chybám a ktorý sa zrejme nevyhne ani večnému porovnávaniu s Boratom - inak je to však solídna komediálna bomba, ktorá ťaží najmä z rozdielnosti a špecifickosti dvoch kultúr; našej, európskej (špeciálne francúzskej) a arabskej. Niektoré vtipy pôsobili lacne, iné ma úprimne rozosmiali, aj som sa zamyslela, a aj som sa tešila, ako sa to celé nakoniec vyvinie... Za veľké plus považujem aj skvelo zvolenú temperamentnú hudbu, ktorá ma roztancovala už skoro v samotnom kine, a aj pomerne vtipný dabing. U mňa zdvihnutý palec a smajlík :-) ()

laepus

Skvělá komedie - opravdu jsem se jen neusmíval, ale mnohokrát se od plic pořádně zasmál nebo vyprskl smíchy. A to se počítá. Tenhle film nikoho neuráží - není tady nic o žádném náboženství, jen touha malého Tabulistánu po troše pozornosti. Když se k tomu přidá i trocha exkurze po krajích francouzských, mám největší chuť strávit letošní dovolenou na francouzském venkově. ()