Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

honajz

Terence Hill tentokrát bez svého vousatého parťáka, ale přece jen na Divokém západě. Podle mne však jde o nejnudnější jeho film. Jak mám ty dva kluky, a samozřejmě Terence Hilla, rád, tady se modroočko pěkně seknul. Chtěl natočit jakousi nostalgickou spgahetti western komedii o konci období zlatého Divokého západu a nástupu vědy a techniky. Jenže celé je to prostě nudné. Kde dříve zachraňoval některé situace jeho kumpán, zde jsou kumpáni hned tři, avšak natolik nevýrazní, že Buda Spencera nenahradí. Stejně tak příběh je na dvouhodinový snímek hrozně jednoduchý - na farmě a jednom pozemku žijí tři pistolníci, k nimž dorazí syn jejich čtvrtého, nedávno zemřelého kumpána. Jenže syn z Anglie chodí v oblečcích, nosí holiny, bičík, sáčko, koupe se často a jedině ve vaně... S podobným postojem zde na drsném Západě má jistý problém. A navíc se zamiluje a ještě ke všemu po něm jde pistolník konkurence. Musí se tedy naučit vše, co neuměl - prát se i střílet. Což odbyde ve zhruba deseti minutách a dalších deset minut je věnováno závěrečnému souboji a konec filmu... Mezitím kecy, vata jako výplň, a humoru minimálně. Ani ta kamera nijak nekouzlí. Nu a DVD nekouzlí vůbec - krabička je sice v papírovém kartonu, ale disk načne protipirát, trailery na úvod, v hlavním menu na pět jiných filmů, ale jinak lautr nic. Ještě že film je v původním anamorfním formátu 2,35:1, i když český dabing je jen stereo a anglický dabing v mono. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 31.12.1977, réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK COUFAL+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 15.2.2014, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = ? (8.2.2009) ()

HellFire

Western s Terencem Hillem v hlavní roli v topce CSFD? Popravdě nevím, díky čemu si toto hodnocení vysloužil. Ano, najde se pár vtipných scén, z nichž určitě vede tak, kdy se Tom napije whisky. Zbytek je ale nudná výplň, u které jsem se nebavil. ()

SOLOM.

Osobně tento film řadím mezi tři nejlepší filmy, které Hill natočil „single“ bez svého parťáka. Už v dětství jsem si ho pouštěl pořád dokola a dodnes se na tuto westernovou komedii podívám vždy znovu rád. Blonďatý mladík se musí doslova protlouci drsným životem na Západě a k tomu mu dopomáhají tři kumpáni jeho otce. Nechybí zde slušné bitky, zábavné hlášky, pěkná dívka ani humor. Vše je namixováno přesně tak, aby ty dvě hodiny prostě nenudily a hlavně aby se divák bavil od začátku až do úplného konce. 80% ()

Ištván87

Asi nejlepší film Terrence Hilla, kde absence Buda Spencera vůbec není na škodu - spíš naopak. K tomu připočtěme nesmrtelné hlášky, úžasnou trojici Tomových "strýčků", dva smolařské lovce odměn a naprosto geniální český dabing a máme tu westerno-komediální klasiku. ()

Morholt

"Jak se to chováš ve svatostánku, čuně?" Nestárnoucí film nacpaný hláškama, skvělou muzikou a parádním českým dabingem. A i kdyby stál celý film za starou bačkoru, tak by stačila jen samotná závěrečná scéna, abych dal plný počet. ()

Gary

Terence Hill jako "Angličanův" potomek je vážně dobrý. Ale bohužel na Západ přišel ten ostnatej drát a železnice a dnes už se takový filmy netočí. ()

Lacike

Asi najdivnejsi western, ktory som videl na ktorom ma najviac stvalo, ze Terence Hill tu hra naivku, ktory sa nevie bit. Takze si ho pod kridla zoberu traja kriminalnici, ktory sa snazia z neho urobit poriadneho chlapa. Ovela lepsie by film fungoval, keby Terence spolu s Budom a dajme tomu este niekym tretim hrali tych troch kriminalnikov, ktory maju na starosti toho neschopneho naivku. Vdaka Hillovej ucasti som cely cas cakal, kedy sa film rozbehne a rozputa sa poriadna bitka. Tej som sa dockal az v polovici filmu, ale stala za to. Je spickovo prevedena, obsahuje aj viacero doslova martial arts chvatov. Az mi to pripomenulo Jackieho eskapady z filmu Project A. Bohuzial okrem tejto bitky sa dalsej dockame az vo finale, ktore aj ked je znova skvele prevedene, tak mi uz pripadalo prehnane natahovane. Väcsinu filmu sa film sustredi na humor a jemne narazky na westerny. Z postav za zmienku stoji este dvojica pistolnikov so svojim vlastnym hudobnym motivom, ktory idu po krku nasim kriminalnikom, ale zakazdym to pre pistolnikov dopadne zle. Takze z vysledku mam zmiesane pocity. Mozno za to môze to, ze som ocakaval iny typ filmu alebo za to môze DVD dabing, ktory vraj nie je taka pecka ako pôvodny dabing. 6/10. ()

Terva

Miluju westerny, které začínají záběrem na jedoucí vlak, přidejte k tomu nádhernou country hudbu a je vyděláno na slušnou zábavu. Hudbu k tomuto snímku dělají, jak jinak u filmů z této doby, Guido and Maurizio de Angelis. Kameru ovládá Aldo Giordani a některé krásné záběry natočil v národním parku Plitvice lakes v Jugoslávii. ( kde taky asi natočit wester ). E. B. Clucker si k režii připsal i scénář. Nebo obráceně ( záleží na úhlu pohledu ). A když přidáte i ten drsný západní humor, máte o zábavu postaráno. CITÁT - Jednou přišel, měl hlad, nezaplatil. Nechal jsem ho naštípat dříví, jenže dostal hlad, znovu se najedl. A od tý doby jsem furt jeden talíř fazolí před ním. Ve filmu mě trochu vadí ti dva lovci v černém, trochu nedodělané někdy až trapné chování u kterého jsem se moc nesmál. Jinak to vše bez černých lovců je docela sranda a příjemné pokoukání. Komediální western z klasickým šarmantním Terence Hillem, tentokrát v roli Sira Thomase Fitzpatricka Philipa Moreho vikomta z Essexu a britského šlechtice, který získá podivné dědictví kdesi na západě. Je rok 1880, pokroku neuniknete, západ už není. CITÁT - Bůh tě ochraňuj před královnou. ()

Marek1991

Povedal by som, že krása tohto filmu sa skrýva v detailoch, nie je to tak výrazná komédia ako napríklad niektoré diela zo série Taxi zo súčasnosti, no tieto staršie komédie, je jedno či už na tému westernu alebo nie proste niektorými slovnými hračkami a ľahkým humorom na mňa občas zaberajú. Mimochodom tie bitky v krčmách, to ja nechápem, že niekto niečo také vymyslel a ešte sa to stalo akoby klasikou, ale tu som sa proste smial jak blázon a zabralo to na mňa. Ani sa mi priam nechce veriť, že aj tu ide o európsky film. Ak chcete vidieť Terenca Hilla vtipkujúc na britsko-americké rozdiely a na to ako sa z nemotorného gentlemana stane pištolník, tak si to určite pozrite. ()

corpsy

Nádherná klasika italo komédie s vynikajúcim Terence Hillom. Pobaví o 100 % lepšie ako väčšina dnešných komediálnych výplachov. ()

Pishin

Stalo se me presne to stejne co Golfistovi, dlouho jsem si nemohl vzpomenout, jak se ten film jmenuje a vzpominky na nej, jak jsem jej za mlada videl snad tisickrat, me nedaly zapomenout. Tato komedie je proste uz tak nejak spjata s mym mladim takze nemuzu jinak nez za plny pocet coz si urcite zaslouzi. ()

fannah

Jedna z nejdokonalejších komedií, jaké byly kdy natočeny. Pan Alberto Grimaldi může být pyšný, že produkoval takový film. Zábava je naprosto originální, dialogy i v českém dabingu jsou kouzelné, a hlavní hrdinové jsou také perfektní. Není co řešit - 5* ()

agentmiky

Film, který v sobě skrývá nefalšované kouzlo i po uplynutí skoro půlstoletí. Již úvodní titulky na mě uvalily velký nával nostalgie, ta úvodní písnička se z hlavy prostě a jednoduše nevymaže. Osobně tohle řadím mezi ty nejpovedenější tituly, kde se neobjevil po boku Hilla i Budd Spencer, tady se Terence herecky vyřádil. Nutno podotknout, že bez původního českého dabingu film působí polovičně, pokud jste film doposud neviděli, tak vám radím pustit si tuto variantu. Bill, Kazatel a Opičák super postavy, párkrát jsem se zasmál upřímně od srdce, tato italská komedie je nahláškovaná dost slušně. Příběhově to asi nemá čím překvapit, ale v tomto ohledu budu na film s hodnocením mírný, jako odlehčená zábava to funguje na jedničku. Určitě si časem snímek zase pustím, protože za to stojí. Toť vše. Za mě 8/10 P.S. Morton boží :D ()

Historik

Příjemný film, ve kterém ještě tvůrci udrželi na uzdě "primitivní" hillovsko-spencerovský humor. Větší uměřenost humoru tohoto filmu spolu s kvalitním dabingem činí z této westernové komedie velmi stravitelnou záležitost. Bylo to pro mne docela překvapení. Tohle je skutečně povedená westernová komedie. ()

Wysch

Nejen nejlepší film Hillovy sólové kariéry, ale pro mě i jeden z nej spaghetti westernů italské produkce vůbec. ()

Pierre

Nejsem sice kluk z města.  Není mým snem být Tramp a mít vedle sebe ráno o šišku víc, ani nechci být Cowboy.  Takže nejsem úplně přiznívec   westernového žánru. ale v komediálním kabátu ho dokážu snést, notabene s Budem Spencerem nebo Terrence Hillem, který si zde zahrál lehce netradiční roli. Sice je pořád úsměvavý sympaťák s jiskrou v oku ale místo drsňáka jde o vzdělaného uťápnutého mladíčka, který se musí za pomoci tří typických divokozápadových kovbojů teprve naučit. Jenom tato konfrontace je poměrně vtipná, parodická a přináší příjemné odhlečení. Konečně mají chlapi z westernového světa s tabákem v puse a potem na čele nějaký protipoĺ. Toho bych se asi v Leonettiho westernu nedočkal. Když už tady byl takový dobrý náběh, chtělo to ještě více přidat opravdových vtipů a nesázet jen na výchozí motiv a příjemně odhlehčnou spaghetti atmosférou. Nejde o nic důmyslného a na tempu, humoru a tahu na branku šlo trochu přidat. Ale jde o poměrně pohodovou a milou podívanou, která probudí minimálně menší úsměv a když mohu u westernu alespoň pomýšlet na nadprůměrné hodnocení, nemůžu toho nevyužít, i kdybych měl mírně nadhodnocovat. ()