fandalehy

Ten scénář a dialogy jsou až na pár vtípků dost průměrné, ale co na tom záleží...když uvidíte jak se bílý taxík Peugeot 406ka řítí nadpozemskou rychlostí ulicemi francouzské Marseile tak vás to vtáhne do filmu stejně jako kdysi mně a občas se vám z té rychlosti možná i zatočí hlava podobně jako místní policii a pronásledovaným němcům. ()

Slavomír

Nadýchaná atmosféra Marseille, jednoduchý príbeh s dobrými fórmi , milo tupí policajti ("...to vieš, so štvorkami na maturite ťa zoberú len k fízlom..."), nádherná Marion Cottilard ( ktorá na chvíľu ukáže bobra:-) a samozrejme dynamická kamera umocňujúca nadupané naháňačky - v protismere, cez medzery do ktorých sa nedá napchať. Európsky oddychový akčný film, ktorý nesklame, ale poteší. "Fotku! Fotku!":-))) ()

HonzaMag

Tak tohle bylo parádní překvapení od nastupující nové francouzské vlny. Akční vtipná komedie s excelujícím hláškujícím Samym Nacerim a přitroublým nemotorným policistou Diefenthalem (s opravdu předlouhým vedením- ze kterého pramení několik vtipných okamžiků). ()

dEst28

Pirát silnic, povoláním taxikář v Marseille Samy Naceri a jeho nadupaný peugeot, kterého by chtěl asi každý, kdo vlastní řidičák . K tomu ještě poměrně neschopný policejní sbor, což znamená spoustu neskutečných situací při životě na stanici i při pronásledování němců jakožto hlavní cíl policistů. ()

BDMarty007

Příjemná komedie s rychlými vozy. Tyhle komedie francouzi prostě umí, myslím, že kdyby to samé natočili v hollywoodu, bylo by to trapné. Vždyť už jen volba Peugeotu 406 jako superauta je legrace. Pár výborných vtípků a skvělý back-flip na skůtru na rozvor pizzy! ()

Camarro14

... příjemná, zábávná, nenáročná, svěží akční komedie na francouzský způsob ... vždy se na ní rád podívám, už jen kvůli několika málo hláškám, viz.: "Pokud se ten váš frajer do minuty neobjeví. Dávám kafe, cígo a hajzl." či "Óó, já ho nasral, No to mě mrzí!" :)) ... ()

Sign

vyborna akcni komedie, ale dvojka je rozhodne lepsi, a rozhodne bych zaloval Tima Story za znesveceni tohodle originalu ()

Armin82

Samy Naceri jako šikovnej driver,co brázdí v natuněný 406tce ulice Marseille a má nejradši zákazníky co mají naspěch. A ty jsem měl já taky nejradši,protože ten ušmoulanej Peugeot konečně vypadal trošku k světu...francouzi ty komedie umí a tohle byla zábava --->80% ()

Chip89

Viděla jsem všechna čtyři díly a nijak moc velký rozdíl v tom není, ale každopádně pořád baví. Vtípky, vtípky a vtípky a kdo by se nezasmál?:-) ()

Franc1s

Bezkonkurenční nejlepší Taxi na světě :) Bavil jsem se od začátku do konce, nic nenudí, vše klape jak má. Výtečně Francie!!8/10 ()

Hunadarik

V mojich 10rokoch som tento film videl ešte na starom videu a čo môžte očakávať od filmu s názvom "Taxi" .. klasika , "francie" sa ukázala a námet nemá konkurenciu. Veľmi dobré spomienky na moje decké časy.Taxi bol jedným z mála filmom ktoré si pamätám dodnes .Všetky časti ešte stále mám na VHS-kách . ()

ZnalecH

Film taxi mě zaujal už na začátku. Čekal jsem od dalších dílů ale více. Na první film to stačí - rychlé auto atd., ale na 4 díly by to chtělo něco více. Proto má první díl 4* a ostatní méně. ()

ER

Dopadlo to přesně dle popisku na obalu a pokud k vytuněnému Peugeotu přidáte sestavu úsměvných scén,pak není co řešit. ()

GTS_PUNK

Prvý diel pomerne bohatej filmovej série prenáša divák do Marseille - mesta, ktoré Daniel (Samy Naceri) pozná ako na dlani. Po tom, čo prestal rozvážať pizzu na skútri, sa zamestnal ako taxikár a vďaka svojmu vylepšenému Peugeotu 406, ktorý je schopný dosiahnuť neskutočnej rýchlosti, si veľmi rýchlo vybuduje povesť a náhodou narazí na pomerne neschopného policajta Emiliena (Frédéric Diefenthal). Ten mu prisľúbi, že mu vráti vodičský preukaz, ak miestnej polícii pomôže s chytením nemeckého gangu vykrádačov bánk. Divoký príbeh, prvý zo štyroch, sa tak môže začať. A to, že je naozaj divoký, sa má divák možnosť presvedčiť hneď v prvých minútach filmu a na podobné momenty môže narážať prakticky až do jeho konca. Otvorene si však treba povedať, že rovnako ako je príbeh divoký, takisto je aj stupídny. Hoci sa jedná o akčnú komédiu, v porovnaní s inými filmami podobného žánru sa tu nevyskytuje aspoň trochu lepšie prepracovanejší príbeh a tvorcovia vsádzajú všetko iba na jednu kartu - kartu situačného humoru. Avšak ten nie vždy funguje tak, ako by mal. Niektoré scény síce dokážu diváka úprimne pobaviť, väčšina však, bohužiaľ, pôsobí do istej miery až silene, ale hlavne nezábavne. A práve zábava je to hlavné, čo divák od takéhoto snímku očakáva. Ak by bol dej totižto plný skutočne dobrých a šikovne vložených vtipov, tie by dokázali odpútať diváka od toho, aby sa nezameriaval vo veľkej miere iba na čisto príbehovú stránku filmu. Tá je rovnako slabá ako snaha o humor v nej, postavená na základoch francúzsko-nemeckého podpichovania sa, v tomto prípade zobrazeného ako súboj polície z krajiny galského kohúta a nemeckých gangstrov. Že by však scenár Luca Bessona dokázal diváka skutočne zaujať, to sa nedá povedať ani zďaleka. Film má však aj svoje svetlé stránky, ktoré mu pridávajú niekoľko kvalitatívnych bodov. Tou prvou je dozaista výprava do prístavného Marseille so všetkými jeho bulvármi, uličkami a zákutiami vytvárajúcimi svojskú atmosféru, ktorá na diváka z filmu dýcha. Ďalej možno vyzdvihnúť celkom dobre zvolenú hudbu pasujúcu k dynamike rýchleho Peugeotu hlavnej postavy. Jej predstaviteľa Samyho Naceriho, rovnako ako aj Frédérica Diefenthala či pôvabnú Marion Cotillard, pre ktorú je toto jeden z jej prvých snímkov, takisto treba zaradiť k tomu lepšiemu, čo film ponúka. Taxi v globále nie je iba prvým snímkom pomerne pestrej filmovej série. Jedná sa hlavne o dielo, ktoré, dá sa povedať, priam už zľudovelo. Diváci si naň zvykli, obľúbili si ho, ale pri tom všetkom prehliadajú jeho nie príliš vysokú kvalitu. Slabý príbeh, snaha o humor, ktorý nie vždy vychádza a nie príliš dobrý základ pre ďalšie pokračovania. V skratke by sa to dalo zhrnúť nejako takto. Pozitív má film pomerne málo, ale raz sa táto jazda predsa len absolvovať dá. ()