Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Ruda.neck

Nějak jsem se do příběhu nemohl dostat, prostě to nedrží pohromadě. Dvě hvězdy za pár dobrých scén a především herecké výkony. ()

PanIncognito

Moji favorité Jennifer Lawrence a Robert De Niro jsou hlavním důvodem, proč se mi snímek líbil. Také se mi líbí, že je snímek inspirován skutečností. Pravdou však je, že se mi snímek zdá poněkud táhlý a chce to tedy kratší stopáž. Ovšem výjimečně mezery ve scénáři odpouštím, neboť výsledný dojem zachraňuje dobová autentičnost a vhodná hudba... :) (viděno s 2. dabingem) ()

JC_Gucci

Skvělá vizuální podívaná díky nádherným prostředím, kostýmům a hlavně úchvatným hereckým výkonům. Obzvlášť Bradley Cooper v roli agenta FBI je naprosto skvělý a v průběhu filmu předvede takovou plejádu výrazů a pohledů, že jsem ani nevěděl, že je něco takového možné. Film bohužel drží zpátky celkem ubohý scénář, ve kterém se marně čeká na nějaký zásadní zvrat. Příběh by se dal shrnout do jedné holé věty a obzvlášť pro lidi milující filmy o podfukářích ve stylu "Dannyho parťáci" kteří se nechají nalákat na název a stylový trailer budou z filmu zklamaní. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Něco z toho se skutečně stalo." Fiktivní snímek inspirován skutečným případem úplatkářského skandálu, jemuž se kvůli nastrčené postavě arabského šejka začalo přezdívat Arabský podvod. Vychytralý tlustý podvodník Christian Bale s přehazovačkou, se na východním pobřeží USA seznámí s Amy Adams, která ho naprosto učaruje, počemž se stanou se milenci a společně rozjedou byznys, spočívající v slibování půjčky peněz. Od zákazníků vezmou pět tisíc dolarů za zprostředkování, které dotyčný, stejně jako půjčku pak už nikdy neuvidí. Jejich podnikání znepříjemní až agent FBI Bradley Cooper. Je to plné podvodů fíglů, manipulací, lhaní a tajných her! A má to výborné masky, kostýmy, účesy, soundtrack, retro stylizaci 70. let a parádní herecké obsazení. Špinavý trik je tedy inteligentní zábava, kterou Amy Adams svými odvážnými výstřihy dotahuje k dokonalosti. - 100%. ()

Rocky75

Nechápu zdejší nepochopení a hodnocení jen 61% ???. Tento film je naprosto skvělej. Za mě v top 5 za posledních minimálně 10 let! ()

McGuffin

Žádná z hlavních postav nemá problém udělat Špinavý trik, American Hustle, a žádná z ostatních nemá problém na něj skočit. Protože se jeden dva ambiciózní policisté rozhodli pomoci svým kariérám chycením úplatných politiků. Tak jim nastražili past prostřednictvím dvou podvodníků, kterým nastražili past dřív. Jenže v obří pasti mohla s politiky skončit i mafie, což už není legrace. Proto dva podvodníci nastražili svou past na policii. A když všechny pasti sklaply, mafie vyvázla, politici se chytili a oběma podvodníkům zůstaly státní dva miliony. Které vrátili vyměnou za nízký trest pro kamaráda chyceného politika. Eric Warren Singer a též režírující David O. Russell publiku na závěr vnukli, že politici se nechytají, neb jsou malé ryby a pouze chtějí lepší život, pro své voliče, takže podvodům je konec a správné bude otevřít si galerii. Asi to tak v Americe chodí. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky