Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

elizabetth

Film jsem si pustila na doporučení kamarádky a nedá se říct, že bych jeho shlédnutí vyloženě litovala. Od prvního okamžiku jsem byla vtažená do děje, film mě ale nebavil a byl velice spletitý a podivný, ačkoli se postupně vše vyjasňovalo. Nejsem fanouškem filmů, kde je od počátku jasné, co a jak se stane. Tohle stojí však zhruba na pomezí toho, co jsem ještě ochotná sledovat - svou logiku to mělo, ovšem stejnou měrou ji to i postrádalo. Výkony herců byly dobré, uvážíme-li všechny skutečnosti, které v průběhu filmu vyplynou na povrch. Milovníkům dramatu a mysteriózna však jistě doporučuji. ()

Danie

Tešila som sa na tento film hlavne kvôli hereckému obsadeniu. Musím povedať, že som čakala oveľa viac a veľmi ma to sklamalo. Predpokladám, že s týmto názorom nie som jediná. Po pol hodine ma film začal nudiť a pocitu, že to pozerám aspoň 4 hodiny som sa nedokázala zbaviť do jeho konca. Herecké výkonu sú síce skvelé, ale príbeh sklamal. Hviezdičky sú hlavne za hudbu, Jennifer Lawrence a kostýmy. ()

JakuBBukaj

Čekal jsem boom, kterej by mě posadil na zem, bohužel se to nestalo, stopáž mohla být o půl hodiny kratší, i tak hodnotím kladně. 80% ()

hujerita

Tešil som sa a sklamaný som. Očakával som viac. Keby herci nehrali tak super tak by bolo ešte o jednu hviezdu menej. A keby bola Jennifer ukázala kozy a bobra, alebo trebárs celú zoo tak by som prižmúril oči a boli by štyri :) ()

Veny

K tomuto filmu mám snad jediné slovo - zklamání. Po Silver linings playbook jsem čekal od Davida O. Russela daleko víc. Scenáristicky velké sousto, děj se neustále proplétá sám do sebe, až se v něm ztratí i scenárista samotný. Film drží nad vodou pouze herecké výkony ( fantastičtí Cooper, Bale, Adams, Lawrence). Jedná se pouze o nablýskanou kriminálku s chabou pointou, skvělým režisérem, který si ovšem zapomněl svůj potenciál, skvělým obsazením a nepochopitelnou Oscarovou nominací. ()

danny79

Uz po dvou minutach jsem se obaval ze jsem si nepustil dobry film, po dalsich trech minutach mi bylo jasne, ze jsem mel pravdu. Pribeh, namet neni spatny, ale scenaristicky je spatne zpracovan. Dlouhe nudne pasaze o nicem, zadne napeti, nedotazeny zaver. Vypravecsky styl je otravny. Reziser a scenarista si muzou podat ruce a herci by je meli nakopat, protoze ti odvadeli dobrou praci. Obzvlaste Jennifer Lawrence z Hungergames predvedla, ze umi byt i vtipna a nebude asi spatna herecka. Urcite by si zaslouzila vice prilezitosti. Tak ted jsem se docetl, ze to je natoceno na zaklade skutecnych udalosti. O to tedy dalsi minus pro scenaristu. A uvedomuji si, ze to jiz jiz treti nebo ctvrty americky film natocen nedavno na zaklade skutecnych udalosti a jako vsechny predesle absolutne promarnil svuj velky potencial. - Iceman, Pain and Gain, Empire State ()

Edwin44

Řekl jsem si sakra takový herecký obsazení v čele s Cooperem a režisérem Fightera a Terapie Láskou, jak to, že je tu tak špatný hodnocení. Tak jsem to nevydržel a film si pustil a ..... bohužel musim souhlasit, větší A-čkovou ptákovinu jsem už dlouho neviděl. Nudný dialogy, naprosto nelogickej příběh, strašný kostými a masky (přehazovačky) a opět tak dlouhááá stopáž filmu kde se jen kecá. Nemyslel jsem si, že v nějakým filmu může Jennifer Lawrence vypadat ošklivě, ale tady se to povedlo bohužel. To stejný platí i o Amy. Naprosto nesympatický postavy, za celou dobu jsem nezačal fandit vůbec nikomu, snad jen Louisovi C.K. aby už kurva dopověděl tu blbou historku... No víc už psát nebudu jak jsem rozčilenej, tohle fakt ne. ()

Danny71

Špinavý trik je vcelku zajímavý film o párku podvodníčků, kteří mají dopomoci bizarnímu agentovi k ulovení velkých ryb z oblasti politiky. Film je výborně obsazený, herci ze sebe vymáčkli co se dalo, ale přesto se to celé ukrutně táhne, takže rozhodně nechápu nominaci filmu jako takového na Oscary, protože tu nominaci si zasloužili pouze hlavní protagonisté, bez nich by šlo o podprůměrný kousek. ()

RonnieR

Strašná blbosť! Otázka znie takto: Ako mohla takáto chujovina získať toľko nominácii? Odpoveď: Akademici sa museli úplne zblázniť! 22%. ()

Upswing odpad!

Neuveriteľná blbosť ! Ako to mohlo mať toľko nominácií na Oscara ? To nevie hádam ani Russell. Čo všetci vidíte na tej Amy Adams ? ... bieda ! Dopozeral som to len vďaka hudbe, tá ma vždy prebrala z nudy, režisér si s ňou až príliš pomáhal. Tak soundtrack už mám a film smeroval rovno do koša. ()

Purish

V podstate je pre mňa problémom vyjadriť sa k tomuto kúsku. Je to niečo ako "dobrý-pokazený" film, ktorý sa neskutočne dlho naťahoval. Niekde v polovici som dokonca premýšľal, či to radšej neukončím. Je to škoda, pretože začiatok bol veľmi slušný. Možno stačilo, aby bola dĺžka filmu okolo 90 minút, aby sa nestratil náboj a dynamika. Takto žiaľ nemôžem dať viac ako tri hviezdy. ()

Iron_Man

Na první stránce komentářů čtu samé 2, 3 hvězdy, že nuda, že fraška atd. Proč? Bale je super, Jennifer Lawrence je herecký dort a Ultra HOT Amy Adams, kterou bych na těch záchodech okamžitě přefiknul, je třešnička na něm. Jedinej kdo mě opravdu se*e je Bradley Cooper. Za 4. ()

Kubi

Podle mě příliš dlouhý příběh na tak jednoduchý závěr, ale fungoval podle mě dobře. Soundtrack byl podle mého výborný stejně jako kamera a o Baleovi ani nemluvím. Režie se také vydařila a Russell dokázal, že má svoje botky hodně pohodlné a umí v nich dobře chodit. ()

majorzeman13

Zábavná retro podívaná se skvělými hereckými výkony a jako bonus Robert de Niro ako Victor Telegio !! Přeceněný film a 10. Nominací na OSCARA ? ani náhodou !! ()

mirika39 odpad!

Zbytočne dlhý a neskutočne nudný film. Ak by sa zostrihal na polovicu, o nič z deja by divák neprišiel. Aj tak ma prekvapuje, že poniektorí tak dobrí herci boli ochotní hrať v tomto "filme". No možno podľa scenára sa nedalo určiť, čo za sprostosť z toho vzíde. Zvyčajne mám rada filmy podľa skutočných udalostí, ale toto sa naozaj nedalo pozerať. Úloha Jennifer Lawrence mi na ňu sedela najlepšie, zdá sa, že prihlúple škatule vie zahrať geniálne. ()

feszani.cz

Poněkud pomalejší rozjezd tohohle filmovýho skvostu nečekaně nakopne Robert De Niro v ideálním věku pro roli mafiánskýho superbosse. Christian Bale a Bradley Cooper v životních rolích. Pecka pro fetišistický milovníky seventies... naprosto neuvěřitelnej film... Verbale se svým vykastrovaným stupidním hodnocením se můžeš jít nechat vyfotit, třeba až si půjdeš pro sociální dávky ty fašoune... ()

Anask

Film na mě působil zajímavě jen do té doby, než jsem si ho pustila. Na začátku jsem nevěděla, co mám přesně čekat a již po 10. minutě jsem se příšerně nudila. Film se neuvěřitelně táhnul, děj neměl nijak rychlý spád. Jediné co bych ocenila, jsou skvělé kostými a Jennifer Lawrence v roli manželky fiflenky. ()

Saigon

Najväčšou devízou tohto filmu je výborná muzika a skvelé umenie Balea a Coopera. Samotný film je tak trošku nemastný neslaný, rozbieha sa veľmi pomaly a zdá sa mi, že vrchol vôbec neprišiel. Páčila sa mi dobre zachytená atmosféra 70s, toto v Holyvúde vedia dobre. Celkovo na mňa film pôsobil dosť sterilne, dá sa to pozerať, ale stačí 1x. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky