Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

kamil.i

Špinavý trik ma ozaj príjemne prekvapil. Charaktery a motivácie postáv kormidlujú nevyspytateľný príbeh. Niekedy máte pocit akoby ste sledovali vynikajúce, presvietené divadlo a nie film. Taký dôraz kladie Russel na postavy. Sledujete herecký koncert v retro štýle, ktorý vás nadchne. American Hustle je jeden z najlepších filmov, aké vznikli v danom roku a jeho scenár je jednoducho perfektný. Čas ukáže kvalitu tohto filmu. ()

arcticsky

Sestava herců skvělá. Škoda nesmyslné stopáže, kdyby se to zkrátilo o 20 minut, hned by se onen celkem zajímavý scénář projasnil. ()

voresprut

Mohlo to být super retro ve stylu Dannyho parťáků. Škoda že Russel do toho hodil linku milostného trojúhelníku (čtyřúhelníku) kde absolutně nefunguje psychologie postav. Tyhle dva tipy dohromady nefungují a ta druhá ,které je tam podstatně míň, brzdí tu první. Ale uznávám že se na to pěkně dívá. A ještě bych doporučil stříhat a to hlavně scény s Lawrencovou., ()

Wardan

Je to možná přeci jenom trochu příliš dlouhé na to co se tam děje. Ale jinak je tohle filmařská high school s výbornou režií a hlavně špičkovými herci, kteří si své role hodně užívají (Jennifer Lawrence by mohla mít z fleku nominaci na oscara a Jeremy Renner jakbysmet), a lahodnými dialogy. American Hustle je prostě povedená, trochu odlehčená gangsterka. Kult se z toho fakt nestane, ale zabaví dostatečně. P.S.: Ty nominace na Oscara kromě hereckých kategorií jsou absolutně mimo. ()

ashtangi

Pěkně natočený film, který převážně dost nudí a nezachrání ho ani Bale i Lawrence, kteří jsou skvělí. Nepochopitelné jsou pro mě tak všechny ty nominace, protože letos vzniklo nejméně 10 filmů, které jsou 100x lepší. ()

Pavlinenka

Ústřední obsazení nezklamalo!!! Hlavně tedy úžasná Jennifer Lawrence! A skvělý soundtrack! Jinak ale bohužel nic moc...roztáhlé a relativně nudné - bohužel! ()

KOZEL84

Sem příjemně překvapený a skoro až nadšený.To hlavně ze skvělého obsazení,které nezůstáva nic dlužné svým jménům a i ze zajímavého (a vůbec ne nudného) scénáře.Nejvíc se mi stejně líbil Baleův pupkatý přehazovačka.Takový George už by za to měl oscara v kapse.Parádně umírněný výkon.To Cooper jede v dobrém smyslu pravý opak.A taky už definitivně vím,že Amy Adams je HOT.Sem si doted' nebyl jistý.Stejně mi ale pořád připadá,že nejhorší na filmech Davida Russella,je David Russell.Nula osobytosti krom oblíbených herců.4aPůl ()

theSaint

Dle hodnocení a vlažných recenzí jsem čekal něco velice průměrného a dostal jsem kvalitní a vyvážený nadprůměr. Christian Bale válí, jeho fyzické proměny jsou vskutku obdivuhodné a herecký talent nepřehlédnutelný. Začátek si mě okamžitě získal a mou pozornost už snímek neztratil. Pro někoho nezáživné, vleklé, bez akce a šťávy. A pro někoho inteligentní filmařina, která nikam nespěchá. V mnoha momentech jsem se přistihl, že si film vychutnávám více jak "Scorseseho vlka". 10 nominací je zřejmě přehnané číslo a nemyslím, že by film vůbec měl nějakého plešouna dostat, ale rozhodně je jedna věc jistá- na CSFD je film velmi podhodnocený. ()

Mona-Lisa

Strašná nuda. Taková, že se mi ani nechce psát tento komentář. Vůbec nechápu nadšení nad dílem, kde Christian pobíhá zadýchaný z jedné scény do druhé a za ním Amy hlídajíc, aby ji něco nevypadlo. A Bradleyho labilní psychopati mě začali nudit už v polovině Silver Linings Playbook, kde to zachránila Jesicca. I zde byla jedním z důvodů, proč se nepřestat dívat už po prvních deseti minutách. Tedy Jessica + soundtrack = 2 a 1/2 hvězdy. ()

sebo9629

Vynikajúci film s brilantným scenárom a úžasnými hereckými výkonmi. Bale sa zase transformoval a zrobil všetko pre svoju rolu, Amy nebola nikdy príťažlivejšia a je to zatiaľ jej najlepší výkon, takisto zatiaľ najlepší výkon Bradleyho a o Jennifer ani nehovorím, tá bola zase úžasná. Film má skvelé tempo, réžiu a aj atmosféru 70-tych rokov. Podľa mňa úplne zaslúžených 10 nominácii na Oscara, len škoda že žiadnu nepremenili, ale v podstate nemali ktorú a asi jediná kategória v ktorej mali reálnu šancu bol scenár. Hodnotenie: 9.0/10 ()

warrenur

Znacna nuda. Naviac, Bale a hlavne Cooper mi pridu ako past na oko. Cooper naviac posobi az otravne. Jenniferka ako prosta zenuska celkom fajn, Amy ako vzdy atraktivna. Vnimal som znacnu stopaz a moc som sa nebavil. ()

simon84

hodne smisene pocity. Nechapu, jak je mozne, ze v tak dementne napsanem scenari se sejdou tak skveli herci, kteri jeste podaj tak kurevsky dobre vykony... Amy Adams chci za zenu!! :-) za ni davam jedni hvezdu, tu druhou za dokonalou Jennifer Lawrence, protoze tak paradni blbku jsem dlouho nevidel. ()

joudas

Hodně rozporuplný film. Dokázali sesbírat nevídaný herecký ansámbl (Louis C.K. taky potěšil), který ani v nejmenším nezklamal, vyhráli si s výpravou, kostýmy, výstřihy, účesy, hudbou a tak, ale k čemu to všechno, když mě to prostě nebavilo? Je tam několik opravdu dobrých momentů, to ano, ale jako celek bohužel zklamání (byť jsem s tím už počítal). PS: Jak sakra skončila historka o rybaření a jaká byla její pointa? ()

edie sedgwic

Co k tomu povedat? Hrrrrba velkych mien, ktore vlastne aj hraju ako o zivot ale...ale...nejak tomu celemu chyba stava, ten film sa vlastne nema o co opriet. Stale cakate, ze sa to nejako zvrtne, ale ono je to vlastne len plejada slusnych hereckych vykonov v "dobovych" kostymoch. ()

vtelenie

nespravodlivo nizke hodnotenie, podla mna je to dost podareny kusok, dokonca som sa uprimne smial, čo sa mi nestava často. ()

ProfesorJJ

Tentokrát Christian Bale přibral na svou roli a opět předvádí parádní výkon , včetně svých hereckých kolegů. Ovšem film nebyl tak dokonalý jak tomu nasvědčují oskarové nominace , ale i přesto mě snímek bavil. ()

studo

Oproti SLP mierne sklamanie, hlavne po oslavných recenziách z poza veľkej mláky. Russel tento raz vytvoril len mierne nadpriemerný film s dobrým scenárom a s dobrými hercami. Bohužiaľ takýchto filmov je za rok 20 a tak sa v tejto plejáde môže strácať, čo je škoda, lebo táto partia mala na oveľa viac. 7/10 ()

Folky

Mnoho výborných scén a herci, které své zábavné postavy zvládají skvěle (kromě Rennera jsou všichni nesympatičtí ale nevadí, naopak mě bavilo přemýšlet na čí straně vlastně scénář je). Bohužel je to ale zbytečně dlouhé, takže je ve filmu mnoho hluchých míst. Být to o půl hodiny kratší, s klidem bych dal čtyři hvězdičky. ()

finn

Zase jednou vypadal po Oscarech pomrkávající film tak kurevsky dobře z trailerů a přitom kde nic, tu nic. Zbylo jen luxusní obsazení s nevyužitým příjemným soundtrackem. Fighter i SLP jsou na rozdíl od AmHu v rámci žánru nadprůměr. Největším problémem je skládání příběhu, který je buď pomatený a nesmyslný nebo ke škodě průhledný. A Jennifer je (pro změnu) nesnesitelná. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky