Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Figu

Zamotaná kriminálka se zajímavým rozuzlením a báječným Christianem Balem, ovšem přes zákeřnou moc nudy moje průměrný hodnocení ani tyto dva silný články filmu nepřemůžou... Nemá cenu nic okecávat - je to prostě šíleně dlouhý a člověk se během těch 138 minut může v klidu jít vychcat, zavolat si a zacvakat na svoje tamagoči čudlíky, aby aspoň ono neumřelo nudou... 50% ()

Sandstorm

Russell se pokusil natočit stylovou gangsterku a z části se mu to povedlo. Příběh je zasazen do 70. let minulého století a retro atmosféra je tak příjemným prvkem filmu. První hodina nám toho příliš nenabídne. Příběh se rozjíždí pomalu a nejprve se seznamujeme s charaktery jednotlivých postav. Upřímně je to nuda a nebýt hereckých koncertů hlavních protagonistů, nebylo by na co koukat. Ve druhé hodině se rozjíždí klasická podfukářská hra, kdy každý může "podělat" každého a snímek začíná mít i slušné tempo. Tato hra se postupně stává zábavnou a zajímavou. Nicméně nečekejte velkou originalitu ani invenci. Russell až příliš okatě kopíruje Scorseseho. Chvílemi sem si fakt myslel, že koukám na Martyho film. Někteřé scény, jakoby byly vystřiženy z Casina či Mafiánů. A scénář, ať se snaží být překvapivý a "cool" sebevíc, tak znalce podobných filmů až tolik nepřekvapí. Prostě tohle už tady bylo Davide a jestli je to tohle candát na Oscara, tak je asi něco špatně. Z herců se mi nejvíc líbil Christian Bale a Amy Adams. Klidně bych dal čtyři hvězdy, ale za ten nudný začátek a především za příliš velkou inspriraci ve Scorsesem, dávám tři. ()

Streeper

Čekala jsem to horší. Nakonec to docela ušlo. Rozhodně bych filmu Oscara nedala a doufám, že akademie také ne, ale herecké výkony byly dobré. Hlavně Amy Adams a Christian Bale. Trochu mi ve filmu lezla na nervy Jennifer Lawrence, ale i ta se dá přežít. Myslím si, že film by mohl být kratší a né tak dlouhý, ale jinak to ušlo. Má to myšlenku a koukat se na to dá. Určitě se na to někdy v budoucnu ještě párkrát podívám. ()

Rocky88

Ty vole, to nemá žádnej tah na bránu, řekl jsem si po hodině. Pak jsem ale zjistil, že neuběhla hodina, ale dvacet minut. Pak jsem si to s tím volem a bránou řekl v průběhu filmu ještě asi třikrát, než jsem se dočkal konce. Bale a Adams jsou skvělí, scénář má asi dvě světlé chvilky, ale jinak je to rádoby zvratová, ve finále překombinovaná a nudná... ani nevim co. Tak mě to uondalo, že si jdu dát dvacet. Nebo rovnou hodinu. ()

bourec

Myslim ,že těch 61% je ještě až dost.Na krimi je to absolutně nezajímavý,bez nějakýho momentu překvapení,pointy,prostě nic.Jako drama se to ale netváří už vůbec.Spíš hystericky ukecaný slovní cvičení.Což vo to,obsazení hl.rolí je parádní,ale to je asi vše,co se dá na týhle děsný,cenama ověnčený,nudě vyzdvihnout.Lawrence hrála dobře,a asi proto byla zralá na kopačku do obličejové strany kokosky.D.O Russella nebudu zatracovat,protože jeho předešlý filmy,který sem viděl,byly skvělý.30%. ()

dezorz

kazdy z hercov sa predvadza o co najdokonalejsie získaného oskara, ale je to len spinavy trik, ani jeden z nich nie je na to dost dobry. ()

Crawler-D

Proč to má Zlatý glóbus za komedii? To už je to spíš muzikál podle jedné scény, v níž Jennifer Lawrence zpívá. Russell se ještě pořád může opřít o herce, ale tady hlavně o Amy Adams, škoda že nastupují sedmdesátkové účesy a kriminální nadsázka, které brání bezprostřednosti a působivosti. Švindl dvakrát poutavý není a zájem tak budí hlavně výměna rolí, kdy se z policajta stává ambiciózní a neskromný blb, zatímco podfukáři pragmatismus velí zabrzdit. ()

wohna

David O. Russell znovu nezklamal. Tentokrát s retro krimi filmem, který se rozhodně neztratí! Několik nominací na Oscara mluví za sebe. Sice neproměnil ani jednu, ale i samotná nominace je úspěch. Skvěle doplňující se postavy. Nelze říct, kdo vyčníval, kdo propadl, podle mě se všichni tak famozně doplňovali, že z toho vznikly herecky vyvážené výkony. Nádherné Amy Adams a Jennifer Lawrence, charismatický Bradley Cooper, Christian Bale je kapitola sama o sobě, kapitola která nikdy nezklame. A Jeremy Renner jako třešnička na dortu. Kostýmy taky nádherné. Výprava taktéž. Rozhodně žádný propadák, ba naopak. Po několika ne úplně kladných recenzí jsem se bál, ale po zhlédnutí jsem si řekl, že nebyl důvod se bát. ()

C0r0ner

Strašně moc to připomínalo skvěle vykonstruované scénáře od Scorseseho (Skrytá identita), ale logicky to bylo o poznání horší. Partie to však byla rozehraná mistrovsky a i přes delší stopáž se člověk nenudil, protože bylo pořád na co koukat. Pro mě škoda, že mě to téma politiky až tak nezajímalo, což ve výsledku ochladilo moje emoce. 80% ()

danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Amy Adams, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jennifer Lawrence + nominace (4) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Christian Bale, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bradley Cooper, Nejlepší režie - David O. Russell, Nejlepší scénář - Eric Singer, David O. Russell ()

Gabbo

Ach jo, film jako celek je takový nějaký mdlý, a přitom námět není zlý. Některé scény a dialogy se vážně povedly a herecké obsazení je skvělé. Christian Bale s jeho příčeskem zahrál opravdu výborně, Bradley s trvalou byl taky dobrý a výstřih Amy Adams zařídil tu čtvrtou hvězdičku, když jsem se nemohl rozhodnout. ()

Pajky3

Hvězdné obsazení a mnoho, ať už proměněných nebo neproměněných, nominací na ceny ještě nezaručuje úspěch. Že to takhle funguje už vím delší dobu a American Hustle je jeden z těch případů, které vás o tom přesvědčí. Pro mě to prostě bylo docela dlouhý, místy dost nezáživný a jediný na co jsem vlastně čekal, bylo to jakým trikem se z toho vlastně dostanou. Jak zde bylo vtipně napsáno, pro mě zůstane film filmem, kde hlavní roli hraje výstřih Amy Adams, přehazovačka Christiana Balea a trvalá Bradleyho Coopera. Nic víc, nic míň ()

campix

David O. Russell se tentokrát netrefil a i tak mu to přineslo spoustu nominací na nejznámější filmové ocenění. U jeho předchozích dvou filmů - Fighter a Terapie láskou se to dalo určitě pochopit, ale tady se jedná pouze o zbytečný hype ze Severní Ameriky. Jinde ve světě film docela pohořel a musím říci, že i já mám proti němu jisté výhrady. V hollywoodu prostě neumí dělat hustle filmy. Posledním dobrým byl tak možná Podfuk. Závěr opravdu není nijak kvalitní a cesta k němu nejenom že trvá poměrně dlouhou dobu, ale není skoro nijak zajímavá. A co se týče hereckých výkonů, které jsou vynášeny do nebes. Tak tam si také nejsem úplně jistý. Všechno to působí strašně uměle a přestylizovaně. Pouze Bale se svým pupkem snesl nějaké výraznější měřítko. Musím říci, že na mě American Hustle působilo hodně hloupě a uměle. ()

sulimo

Přestylizovaná povrchní onanie nad retro kostýmy, účesy a líčením, která by jako parodie byla dokonalá, problém ovšem je, že to parodie neni. Ty dvě hvězdy jsou zde za skvělé herecké výkony jinak mizerně napsaných hlavních postav plácajících se v tupém příběhu filmu, kterej si během celý svojí stopáže nedokázal rozmyslet, co je vlastně za žánr. ()

Martrix

Tak tento film je velmi zajímavý minimálně z toho pohledu, že je v něm spousta výjimečně dobrých momentů, ale výsledný dojem je nic moc. Vynikající herci, nad kterými ještě vyčnívá Jennifer Lawrence, která využila potenciálu její postavy na 120%, se potácí dějem, který není nijak složitý, ale přesto je tak nějak hůř stravitelný, provoplánovitě vykonstruovaný, nepřekvapivý...je to jako slovní hříčka, kterou se někdo snaží prezentovat jako skvělý vtip. Je otázka, jestli je chyba režiséra, že nedokáže udělat z divného scénáře divný/zajímavý film, nebo je to chyba scénáristy, že to napíše tak blbě, že to nejde natočit zajímavěji. Nicméně protože David O. Russell má prsty v obojím, tak ja jasné, že zodpovědnost za rozpačitý výsledek padá na jeho hlavu, resp. obě hlavy. Myslím si, že jen v několika málo případech filmu prospěje, když si scénárista sám zrežíruje film a to samé platí i naopak, tj. když si režisér sám píše scénáře. Když se spojí talent dvou lidí, většinou to bude pořád víc. Špinavý trik je toho vynikajícím dokladem. ()

necisty

Špinavý trik se vedle Dokonalého triku (na který trapně český název naráží), Podfukářů, Dannyho parťáků a podobných skutečně propracovaných filmů ztratí v propadlišti dějin. Nejen, že se tu ke konci nedostaví žádný zvrat, který by mi otevřel pusu a donutil nevěřícně kroutit hlavou, ale v podstatě to skončí z ničeho nic a bez špetky nadšení mého i hereckého. To mi přijde po dvou hodinách útrap bez napětí, dost nevhodný trest. Ani se kua nedozvím jak skončil ten bratr na ledě! Mělo to potenciál jak prase, díky námětu a hlavně díky herecké elitce, kde tentokrát bohužel Bale hraje zatím pro mě nejméně sympatickou postavu a to mu přitom stačilo nedávat to panděro - zbytečné, s dějem nijak nesouvisející. Takové fiasko jsem fakt nečekal. ... Souhlas s Malarkey. ()

Juto

Film sa pohybuje elektrickým tempom a skáče z jednej postavy na druhú rýchlym tempom, ale našimi hlavnými hrdinami sú odvážni podvodníci Irving Rosenfield (Christian Bale) a Sydney Prosser. (Amy Adams) Ich aféra je srdcervúca a ich výkony sú fenomenálne. 7/10 ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky