Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

ostravak30

Ať už vzpomenu na film Václav, Účastníci zájezdu nebo Ženy v pokušení, všechny tyto filmy mám rád. Jiří Vejdělek točí filmy vskutku něžné se starým, skoro bych až řekl, že dnes už nemoderním, laskavým, jemným humorem. Ale něžné vlny jsou opravdu až moc něžné. Tak jako tak mám rád zrzky, takže jsem si přišel na své. Ocenit lze i herecké výkony a částečně hudbu. Nemyslím, že by scénář byl špatný. Přesto tento film mezi mé oblíbené patřit nebude. Nebyl špatný, párkrát jsem se zasmál od srdce, ale častěji pousmál nad některými paradoxními a ironickým situacemi, do nichž se hlavní hrdina dostává. Je to typická komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. Nebyl jsem zklamaný, ale Jiří Vejdělek mě již potěšil jinými filmy a na ty se rád zase podívám. ()

Arkagas1989

Další z českých filmů, který neurazí, ani nenadchne. Hezky se na to dívá, ale asi tak v polovině mě to přestávalo bavit a dokoukala jsem to vlastně na sílu s knížkou v ruce. Hynek Čermák v roli tatínka a scéna, kdy se k němu dostala apatie mě sice pobavila, ale nutnost vidět film vícekrát nepociťuji. Obrazově líbivé, hudba příjemná, příběh ne úplně špatný, ale přesto tomu něco chybí.. Je to prostě taková typická další Vejdělkovina, víc k tomu asi nemám. ()

George8

Letní komedie Jiřího Vejdělka v hlavní roli s Táňou a Hynkem. Vtipné pasáže, ale i občas takové ty zívací momenty v průběhu filmu, znáte to... Neurazí to, ani nenadchne. Přesto 3 ⭐️ hlavně kvůli Hynkovi Čermákovi! ()

hrumsrt

Kdo mě v tom filmu baví je "dospělé" osazenstvo, obzvláště Hynek Čermák, který stojí za velkou částí humoru tohoto snímku. Naopak hrozně mě štvali mladší herci, respektive až po tom časovém skoku. Chápu, že milostná linka by -asi- mezi dětmi nefungovala, ale takhle mi to přišlo příliš násilně vložené. Ale jinak česká pohodovka, až mi přijde, že na ty kvanta rádoby romantických komedií, které se z Česka v posledních letech valí, jde o silný nadstandard. 65% ()

Anjunja

Z tohoto filmu by nikdo neměl mít panický strach =)) Dle mého soudu je to plnohodnotná komedie, se skvělým hereckým výběrem, obstojnou dějovou linkou, krásnými záběry malého, sympatického městečka a nádherné přírody kolem. Začátek mi trochu připomněl Amélie z Monmartru (vypravěčův hlas provadí svým životním příběhem od OPRAVDOVÉHO začátku). Dlouho jsem se takhle nezasmála u českého filmu - myslím, že Vejdělek hezky pokračuje v podobném humoru jako u "Účastníci zájezdu" což je dle mého názoru také povedená záležitost. Hrdý nicméně výbušný otec, talentovaná krasná maminka - která ze svého syna chce mit také umělce, přestože otec by na něj chtěl být pyšný jako na zdatného sportovce. Vše to korespondovalo s malým městem, kde se každý zná. Díky tomu, že ústřední dvojce byla hereckými objevy pana režiséra na mě místy film působil i jako zahraniční produkce. Zkrátka za mě rozhodně spokojenost. ()

ruzmim

Žádný velký trhák. Asi spíš film do televize, ale neurazil. Za mě 65% . Dal bych tři * ale ta čtvrtá je jako kompenzace za ty kteří dávají 2 a méně- zas tak špatné to nebylo :) mimochodem skvělý výkon Čermáka - ten mě bavil ()

route60

Je neděle nemám co dělat (to je docela luxus že?) a tak jsem šel do kina a pán J.Vejdělek mě zase nezklamal, tuto výbornou oddychovku si užijí hlavně generace hlavnímu hrdinovy nejblíže (což jsem hrdě já sám) jedna narážka za druhou a cit pro výpravu příběh až po výběr hudby je prostě na jedničku a ať si říkají kritici co chcou je to výborná zábava a odraz doby v které tehdejší generace vyrůstala, Jiří Vejdělek jen prokázal že právem patří k nejlepšímu co současný Český film vyprodukuje, scény se spartakiádou, Černobylem a jeho výplodem (houby) nemají chybu nebo včely patří k nejlepším atd. krásna kamera V. Smutného nebo hudba Miloše Krkošky je též jeden z důvodu si na Něžné vlny zajít z hercú byl výborný především Hynek Čermák v roli táty hlavního hrdiny nebo jako vždy J. Hartl a J. Budař a celkem nikdo vyloženě nezklamal. 100% pro Český film. ()

avonetka

Moc hezký, nenáročný, oddychový film, kdy se konečně zastavíte, zasmějete, zavzpomínáte a zamyslíte zároveň. Nevím, co by si kdo přál občas ještě víc v tom kině zažít. A mně se Robert Cejnar líbil moc. Nehodnotím jeho herectví, ale myslím si, že přesně takto to mělo vypadat. Nesmělý, neprůbojný, milý, hodný, něžný, skromný............ To z něho čišelo, a za to může on, ne jen režisér. A pro Jana Budaře deset hvězdiček. A těším se, až to uvidím podruhé, že se konečně díky němu zase zasměju. A berte ten film prosím opravdu s humorem. ()

petr137

Pohodová letní komedie při které vám bude zkrátka fajn. Prostě zrzky kdo by je neměl rád, že ? Nebo radši štípete dříví ? ()

krumlajs

Do kina jsem šel z donucení ale musím uznat, že jsem se docela bavil, samozřejmě jelikož je to dobrá komedie musela se odehrávat před rokem 89. Film se určitě řadí mezi ty lepší české komedie ale i tak je to bohužel jenom průměrná komedii ale v naší zemi plné Trošků a Mangusků dobrá práce. ()

mai

Příjemná letní oddychovka. Nemám moc co bych filmu vytkla, ohodnotila jsem ho tedy 4 hvězdami. Musím jen podotknout, že velmi oceňuji výběr herečky Natálie Halouzkové, je Lucii Šteflové natolik podobná, že jsem dokonce ze začátku zkoumala, zda to není nějak upravené... moc pěkné! :-) ()

tonton78

výýborně jsem si u toho filmu orazil, musím říct že už dlouho jsem neviděl tak pohodový snímek..a to jsem, podotýkám, zarytý odpůrce všeho zrzavého...vyjma Jana, samozřejmě ()

Lex Luthor

S podobnými filmy se poslední dobou roztrhl pytel. Evidentně je doba vzpomínání a strachu dívat se před sebe, ale je pravda, že se na to dobře dívá. Asi tak na stejně úrovni jako Probudím se včera, jen s tím, že casting na hlavní mužskou postavu se zrovna moc nevydařil. Dyk taky působí dojmem, že tam tak úplně nepatří, ačkoliv je jinak sympaťák. Baví mě ale Lucie Štefflová, protože zrzky se mi prostě líbí, takže jedna hvězda navíc je hlavně pro ní. Každopádně oproti tomu, co se v ČR v poslední době natáčí, je to hodně příjemná podívaná. ()

AARONN

Průměr průměr..šeď šeď. Rozmixovaný, předestilovaný, odkapaný a týden sušený Forrest Gump a Justin Bieber. V začátcích vypadá film jako slušná oddychovka, ale ať se tvůrci snaží sebevíc, tak těch trapností a klišé je moc. 47,5% ()

srolyma

Nevím, co mě to vůbec napadlo koukat se na film s takhle debilním názvem, leč stalo se. A bohužel, jaký název takový film. Téma dospívání za sociku už natočil snad každý, takže je už natolik obehrané a vyčpělé, že už to ani není sranda. Povedl se závěr se 17. listopadem, ale jinak je to o ničem. Sice vyloženě neurazí, ale ani nijak nezaujme. ()

PamelaJJK

Příjemně něžná, letní romantická komedie, která mile překvapila. Obsazení parádní a i díky tomu to Něžné vlny dotáhly skoro až na vrchol. Naštěstí Vica Kerekes se filmem jenom mihla, jinak by mi asi zkazila výsledný dojem. Ve filmu kromě první něžné zamilovanosti je krásně vidět klasickou českou malost a závist v podání pánů Budaře a Kopty. Když se k těmto dvěma zmíněným pánům připočítá kvarteto Pauhofová, Čermák, Dyk a Hartl, tak není o čem debatovat. Mile pobavilo i překvapivé propojení se sametovou revolucí. To se, myslím, hodně povedlo. Takže závěrem tři slova - povedený český film. ()

HrudkaJ

Nemohu si pomoci, ale Něžné vlny jsou ze všeho nejvíc přehlídkou zastydlého maloměšťáctví. Pěkné, nicméně tak hloupé, až to hezké není. ()

blondboss

Skvelá a svieža romantická komédia od našich západných susedov. Príjemne som bol prekvapený najmä z hereckých výkonov a aj z celkového light prístupu k nežnej revolúcii, na ktorej pozadí sa odohrával príbeh. Táňa Pauhofová je naozaj krásna žena a už len kvôli nej sa oplatí isté filmy vidieť. Toto nie je ten prípad, lebo tento film sa oplatí vidieť aj kvôli viacerým elementom. Hlavným je asi ten, že sa nesnaží na nič hrať, ale že je to jednoduchý a milý pohľad do dôb nedávno minulých. 80 % ()