Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (CinemArt)

Sarkastic

Neviděl jsem jinými komentujícími často zmiňované filmy Kostka, Dárce či ty všude dokola omílané Hunger Games, takže nemůžu porovnávat a možná také nebudu tak kritický (nebo ano?), jako kdybych s výše jmenovanými snímky měl tu čest. Nicméně, Labyrint mě docela mile překvapil (čekal jsem totální slátaninu). Jistě, je plný klišé a do značné míry předvídatelný, přesto mu nelze upřít 2 podstatné klady: slušnou dávku napětí a dobrou atmosféru, která dokáže člověka vtáhnout do příběhu (a to natolik, že ho některé do očí bijící skutečnosti zase tak moc neiritují…tedy jak koho, že). Když bych pominul řadu nelogičností, mám největší problém s koncem. Tvůrci divákovi nabídnou určité „rozřešení“ a příslib (do)vysvětlení v dalším díle. Osobně si nemyslím, že v pokračování přijdou s nějakou smysluplnější pointou, na druhou stranu už budou mít určitou zpětnou reakci a možnost se o ni částečně opřít. Tak či tak, závěr (tak jak ho vidím teď bez znalosti dalšího filmu) je pro mě osobně hloupý a rozuzlení silně nedořešené. Zatím nevím, jestli najdu odvahu na dvojku, mám trochu obavy, že jedna z mála překvapivých věcí (nekoná se velká romantika!) půjde nakonec do kytek, tenhle film sám o sobě však hodnotím čistým průměrem. ()

Segrestor

Já vám říkám, že třetí díl bude na obrovským parníku uprostřed oceánu... A jestli ne, ať se propadnu do pekla obrovského bludiště. Jen nevím, které je horší. Běhat uličkami a nechat se nahánět robotími "rmuty" nebo si hrát na plácku s klukama. Přiznám se, že bych těm pitomcům nejdříve vytmavil, proč za ty dva roky postupně nevysekali zářezy do betonové zdi, po kterých se pak dá vyjít z bludiště ven jedna radost, než aby tam furt běhali jak blm blm blm mik mik kukačka kohoutí. A kdyby přece přišli se seriozním vysvětlením (což se ve filmu nestalo), pak teprve bych chápal, proč se před pavoučími terminatory schovávají v slaměných chýších. A tak je to s celým filmem. Nic nedává smysl, ksichtí se to lacině a už od začátku víte, že to bude průser... nebo pochvala. ()

Gilmour93

Juvenilní dystopické postapo (tak to zní sofistikovaně, že jo?), jenž je stejně primitivní jako dřevěný žebřík, který mládežníci zarputile odmítali použít. Ti hoši, přepečlivě nafintění a představující paletu všech barev, vůbec byli jacísi divní. Spousta drobných náznaků a především ta jejich netečnost směrem k dívce naznačovali, že po večerech se v proutěných chýších nehrálo jen sudoku a dáma, jenže tady o hledání sexuální identity nešlo a co je horší, o alegorii už vůbec ne.. Chvíli hra na strunu záhadnosti, pak už jen honění s robotickými pavoučky a pointa, která je stejně trapná jako když máte poluci na školním táboře a dozvíte se to až jako poslední ze třídy. Dávno nejsem cílová skupina, ale i kdybych byl, Ballovo bloudění v aktuální popularitě teen-survivalů by mě nechalo chladným. William Golding by hleděl, jakým směrem se vše stáčí. A Pán much? Ten si nad tím dole spokojeně mne ruce.. ()

TeeAge

|| Scenár: Noah Oppenheim, Grant Pierce Myers, T.S. Nowlin | Hudba: Jon Paesano | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Gotham Group, Temple Hill Entertainment | Rozpočet: 34 miliónov $ | Tržby: 340,8 milióna $ || Nečakane napínavé dobrodružstvo, ktoré bolo pre mňa pokazené jedine otvoreným koncom s potenciálom pre pokračovanie. Takto sa z toho stala neplnohodnotná jednorázovka, so síce ohranou konštrukciou príbehu, ale slušnou výpravou a nápadmi. 65% | FullHD, THX, EN DTS | ()

genetique

Zaujímavý námet, ktorého koncept tu už bol (série Saw alebo Cube), napriek tomu sa všemožne snaží o čosi nové. Všetko je to umocnené akciou a pár zvratmi, ale nie je toho toľko, aby to udržalo moju pozornosť počas dvoch hodín, najmä ak to celé zráža na kolená podradný twilight-ovský casting. Celé herecké obsadenie teda nadmieru toporné a aj vyhrotené scény tak vyznievajú ako totálny preexponovaný gýč. Stopáž je naozaj prehnaná a počas trvania filmu sa okrem štipky (kvalitnej) akcie deje toho naozaj málo. Ak mal byť prvotný cieľ prvého filmu trilógie o budovaní vzťahu k postavám, tak si mali tvorcovia určiť priority ešte pred castingovým náborom. Každopádne nemôžem odoprieť snahu o budovanie atmosféry tajomna a mysteriózna, záverečné (ne)rozuzlenie ma tiež zaujalo a takisto dávam palec hore za zmenežovanie takéhoto snímku za "smiešnych" 30miliónov. 60%. ()

Eliott

Nejlepší z trilogie a také jediný na který se v budoucnu možná podívam znovu. Bohužel však nesmyslné navazující filmy znehodnotily kvalitu i tohoto díla a nejraději bych proto udělil pouhé dvě hvězdy. 50% ()

zelvopyr

Kingdom, Kingdom for a logic!  P.S. tři roky tam pitomci byli zaseklí, přitom vyrobit horkovzdušný balón bylo plně v jejich moci, a netrvalo mi to vymyslet ani 10 minut, během kterých probíhal tutorial této nesympatické postavy počítačové hry, co vás stavila do pozice NPC.  (P.S. nebo žebřík, že) ()

Ainy

Snad svůj koment napíšu tak, abych nijak zbytečně nespoilerovala. Je fakt, že jsem příliš nepochopila smysl toho, proč přesně je tam zavřeli a nechali svému osudu. Snad se víc dozvím v pokračování, přesto cítím, že mě tím bližším neobjasněním jejich situace trošilinku rozladili, ale co už no ... To, co jsem na plátně viděla, bylo vcelku napínavé, tajemné, dobrodružné ale i smutné, kdy tím rozezněli mou citlivou strunu. Nikde jsem nenašla nudné místo, dokonce mě překvapili i tím, že tam zbytečně nenacpali sladkou romantickou zápletku tak obvyklou u amerických filmů. To je příjemné plus! Taky obsazení mladých herců se povedlo. Labyrint je jedním z mála teenagerovských filmů, který mě bavil. ()

Botič

Z letošní dystopické trilogie Dárce, Hunger Games 3 ½ a Maze Runner je ten poslední zmiňovaný sice jednoznačně nejlepší, ale pořád to není kdo ví jaké vítězství. ()

hellstruck

Jak se po Stmívání roztrhl pytel s vamp romancemi, tak po Hunger Games přicházejí post-apokalyptické světy s teenagery v hlavní roli a je to jen logické. Každopádně, co si budeme říkat, už trochu nudí ta neoriginalita tvůrců. Zatímco dříve co film, to unikát, dnes je to samý prequel, sequel, remake, filmová adaptace, kopie vedle kopie. Neměla jsem tedy valná očekávání, když jsem si pustila Maze Runner. A o to jsem byla překvapenější. Vůbec se nestydím říct, že ten film je daleko lepší než (filmový) první díl Hunger Games. Nenávidím dlouhé nicneříkající úvody, takže tady si mě příběh získal ihned, když šlo okamžitě do tuhého bez jakýchkoli vytáček a řečí kolem. Po celou dobu si udržel strhující tempo a já musím říct, že takhle jsem se už dlouho nebavila. Je to první film za dlouhou dobu, který jsem v průběhu nepauzovala. A to mluví za vše. Čeho jsem se však obávala je, jak si poradí s rozmotáním zápletky - a mé obavy byly naplněny. Konec si mě zkrátka příliš nezískal, připadal mi opravdu přitažený za vlasy a zkrátka jakoby vystřižený z jiného filmu. Plný počet přesto dám, už jen kvůli osvěžující absenci romantické linky. Ale je to s opravdu odřenýma ušima. Snad to už příště bude bez nich. ()

Kaka

Ze začátku výtečná práce s atmosférou a skvěle rozehraný scénář plný solidně gradovaného napětí, zásobující nás mraky otázek a nutící přemýšlet. Bohužel to vydrží cca do půli filmu, kdy začne velmi efektivně platit pravidlo "pokud jsi viděl vše, už není o co bojovat" a jde to jen a jen kvalitativně dolů a to samé se dá říct o napětí a dobrém pocitu z relativně nápaditě se tvářícího komorního projektu s neokoukanými herci. Pointa hrůza. ()

Spiker01

Zprvu jsem na film vůbec nechtěl do kina jít, ale nakonec jsem mu šanci dal na popud ohlasů diváctva. Nakonec bych snímek definoval jako mírný nadprůměr, jelikož sliby v určité odlišnosti oproti divčím hrdinkám typu Hunger Games a Divergence (jedná se v podstatě o ten samý žánr, knižní předlohy jak přes kopírák) se ve mně nepodařilo naplnit. Klišé střídá klišé, tempo kolísá a příběh se alespoň trošku slibně rozjede až ke konci, aby (ne)velkolepý začátek trilogie zakončil - cliffhangerem (a to skoro až tím brutálním). Alespoň, že to obsazení nepříliš známých herců je ku prospěchu věci, hlavní hrdina Dylan O'Brien je celkem sympaťák a i na toho týpka z Millerových na tripu si zvyknete. Čekal jsem možná trošku víc, ale faktem je, že tyhle dětský romány teď jedou a to nejlíp tak, když se od sebe moc neliší...60%...[28.9.2014_Cinema City_Nový Smíchov] ()

Nevka

Opravdu velice povedený film. Trailery strašili, že se bude labyrint věčně pohybovat ve dne, ale byl jsem vděčný, že v tomhle ohledu se jednalo pouze o přidání jedné akční scény, která tak moc nenabourala systém zavedený v knize. Herci v pohodě a příběh ač trochu pozměněný dával smysl. Grafické pojetí labyrintu bylo hodně dobré, ale trochu zamrzela nevýrazná hudba. Nevím jak ostatním, ale já myslím, že bylo všechno dostatečně vysvětleno a dalo se to pochopit. Celkově dobrý film a myslím, že hodně lidí včetně fanoušků knižní předlohy zaujme. ()

castor

Zlaté Hunger Games. Vědecko-fantastická zábava pro mládež se rozpíná nesympatickými směry. Z post-twilightovské éry pro teenagery se nám už několikrát udělalo solidně zle, tady se dá hovořit o lehce dospělé látce. Mladí hošani netuší, co se s nimi děje a už jsou v robinzonovském prostranství obehnaném ohromnou betonovou stěnou. Skupina nesourodých mladíků vytvořila poměrně fungující komunitu, bojí se, pěstují, přežívají, umírají, ctí pravidla. Labyrint, který na prostranství ústí, je zřejmě jedinou cestou ven. Ono velké tajemství mě nelákalo, otázky jsou bez odpovědí, citová vazba na postavy chybí, že je v téhle grupě život drsný, jsem necítil, stejně jako tíživou atmosféru. Nepulsovalo to, nevěřil jsem. Objevit se mezi bandou náctiletých bruneta s tváří Kayi Scodelario, nedospala by bez poskvrny. Akce nestrhne, palce držet nenutí, nohy jí navíc podráží zmatená kamera i střih. Místy přesto působivé, to bych zase tvůrcům křivdil, dvojka mě ovšem i tak neláká/nezajímá. ()

kulyk

Zatímco páter noster vyvrhl do prostoru vyvaleného Thomase a nad klecí si hicující obyvatelé plácku nasazují na klacíky gumopryž, protože jsou nebetyčně uvědomělí a nákazu riskovat neradno, jukněme se na údajné postapo z odstupu. Svět nám zase dostal na prdel, tentokrát nějakým mozkomorem, co odrovnal naprostou většinu pracovní síly a tím pádem není co žrát. Proto je trošku překvapivá existence korporace, co má dostatek zdrojů na stavbu desítek prolézaček, složitějších než Gabčíkovo-Nagymaros, hraní her, hravě schovaných v jiných hrách a tvorbu robohmyzu. Ale pojďme zpět k našemu Tomíkovi. Ten se již seznámil s osazenstvem pionýrského tábora, svou neschopností se vypracoval až na velkého Vonta (to je pro tyto pubi filmy vážně příznačné, role náhody, hrající zásadně ve prospěch největšího polena) a na scénu vstoupila žena krásná natolik, až by snad bylo lepší, kdyby tam ta klucká zůstali sami. Samozřejmě je možné, že to časem začne dávat smysl, neříkám! ()

PinokKio

Z tohohle filmu je evidentně vystřižena jedna veledůležitá scéna. ..... Běží 45. minuta. Rozezvučí se signál, že přijíždí výtah a k překvapení všech v labyrintu uvíznuvších kluků se v něm objevuje poprvé holka. Vypadá to, že je omámená, ale ještě stihne hlesnout moje, pardon, Thomasovo jméno. Kluci na sebe zmateně pohlédnou. STŘIH. Krasotinka leží na posteli, nejspíš pořád spí a pár kluků nad ní debatuje (kamera takticky zabírá jen jejich horní půlku těla). STŘIH. Kluci jsou před chajdou nějak podezřele vysmátí, dívčina se probouzí, nic si nepamatuje a film běží unyle dál. A já se ptám: Co se klukům odehrávalo v hlavách, když zjistili, že před nimi leží bezbranná omámená samička? Jakým stylem se o ni losovalo? Dávali si pozor? Zažil si tohle každý nově příchozí do labyrintu? Bolelo to i Jana Tleskače? .. ()

Hild

Bavila jsem se, film výborně buduje napětí, všechna tajemství divák odkrývá spolu s hrdiny a nemá potuchy, jak to vlastně dopadne. Film mě velice překvapil, konečně se zde nevyskytuje žádná romantická linka, ale jde jen o holé přežití hlavních hrdinů. Debutující režisér Wes Ball odvedl dobrou práci. Škoda těch několika logických děr, které až moc bijí do očí a taky mě mrzelo, že se závěr už nedokázal více vygradovat, závěr totiž rozhodně není vrcholem filmu. Nic to ale nemění na tom, že po všech těch ostatních pokusech, které se snaží zopakovat úspěch Hunger Games, je tenhle jednoznačně nejlepší a větší úspěch by si zasloužil, už i kvůli velice sympatickému obsazení a snaze se přece jen v rámci žánru odlišit. 70% ()

Wacoslav1

Everything is change. I Wacoslav1 is change. Ano ano už tomu tak bude. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že vyrazím do kina na film plný náctiletých zasranů a ještě ho ohodnotím, tak jak jsem ho ohodnotil asi bych se dotyčnému vysmál, ale ono to nebylo vůbec špatný. Už trailer byl slibnej a samotnej film je příkladem snímku jakej mi osobně vyhovuje. Máme tu rozehranej zajímavej příběh kterej vtáhne do děje a donutí diváka přemýšlet, ale zároveň to na konci do sebe pěkně zapadne a dozvíme se co se děje a proč. Pravda ten konec není až tak šokující, a nepředvídatelnej a taky je tam jasnej prostor pro pokračování, ale ušlo to. Pravda hlavní hrdina byl ok a s tím zbytkem náctiletých blbečků z nichž někteří byli až extrémně nesympatičtí se nějak nedokážu ztotožnit, ale zase když už mě tu nějaká postava vyloženě srala, tak vzápětí chcípla což se mi líbilo. Jinak film má slušnou atmosféru a opravdu kvalitní zvukový efekty. Jenom škoda, že ta akce je zase strašně zběsilá a nepřehledná, ale tak takhle už se dneska točí skoro všechno. Nicméně jako celek dobrý. Líbilo se mi to.70% ()

Davies182

Když už do kina každý rok nezavítá nový Harry Potter, je občas zatraceně těžké, vybavit si onu čirou dávku dobrodružství, kterou warneři pravidelně nabízeli. Takže díky nejen za to, ale i za chlapácký konec a skutečnost, že dvojka může pracovat s úplně jiným schématem. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu