Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

nash.

Copak to asi bude, říkal jsem si v prvních minutách. Noví Hoši od Bobří řeky nebo snad nová verze Pána much? A ono ne. Jen nová nuda, sestavená z tradičních subžánrových klišé. Něco mezi Ztracenými a Kostkou, ovšem bez napětí, bez postav, které by zaujaly, bez dialogů, které by měly logiku, bez jediné scény, která by stála za zapamatování, zato s pointou, která nedává smysl. ()

silentname

Keď som sledoval "The Maze Runner" tak som mal pocit, že som videl schopných hercov, ktorí sa snažili priniesť nejakú charizmu a uveriteľnosť do tohto príbehu, rovnako ako aj dobré režisérske schopnosti, z čoho výsledne vzniklo celkom dobré a pozerateľné dielko, ktoré má zaujímavé nápady. A práve to je to, čo robí príbeh zaujímavý. Jeho nápady a spôsob, akým tento svet funguje. To je však to, čo je zaujímavé asi na všetkých týchto fantasy príbehoch pre tínedžerov, podobne ako aj napríklad "Divergent". A to je podľa mňa to, čo film najviac ťahá dole. Máme tu postavy, ktoré poznáme a videli sme ich milónkrát predtým. Príbeh je vcelku ľahko predvídateľný a človek vie odhadnúť, čo sa stane nabudúce a trafiť sa. A okrem toho musím povedať, že efekty nie sú zrovna najlepšie. Nie sú podľa mňa hrozné, no rozhodne to nie je niečo, čo by vyzeralo nejako svetoborne. Sú v pohode, ale mohli byť lepšie. Celkovo si ale myslím, že film je celkom v pohode a som aj vcelku zvedavý, kam sa séria rozhodne postúpiť. Hodnotím to ale čisto ako film samostatne bez toho, aby som poznal knižnú predlohu. Hodnotenie: C+ ()

Ratemus

na večer docela pohodovej film, chápu, že to je pro teen, jako kolega všech těch post adult movies to funguje. Občas jsem se nudil, je to klišé a předvídatelné, opravdu stačí jen jedno shlédnutí, prostě průměr, který neurazí. Jinak na tolik hošanů moc málo gayů, ne? ()

Claw odpad!

Zase další ohraný vysokorozpočtový flick, který bych nazval "The Lost meets Divergence/Hunger Games"... Takže na ostrov se dostanou mladí haranti, kteří si nic nepamatují, je tam labyrint, ve kterém běhají digi-příšerky, a hlavně je to další "sociální pseudo-studie" a fungování skupiny v postapokalyptickém světě ve stylu vydementněného seriálu "The Walking Dead". Takže když si sečteme všechny tyto filmy, seriál a žánry, máme z toho dokonalou sračku, kdy od třetiny, kdy divák pochopí, o co tady ZASE do prdele jde, jde to všechno do háje a trapnost s nudou hrají poker ve vysokém stylu... Prostě ne, tohle ne, další mainstreamový kousek pro mládež, nepřístupný náročnému divákovi, který toto hodí rovnou do koše. Počet hvězdiček v místním hodnocení je krásný ukazatel míry demence jednotlivých hodnotících, tedy čím víc, tím víc... Bohužel, svět už je takový... a lidé propadli kulturním a "uměleckým" odpadům na plné čáře... /5%/ ()

eLeR

Bavila som sa celkom slušne. Zaujímavý námet a páčilo sa mi aj spracovanie, no a Dylan mne herecky celkom sedí. ()

Chrustyn

Podobně jako "Hunger Games", "Divergence" a další podobná díla pro puberťáky, i Labyrint jede v podobně nevýrazném tempu, kde je vše hrozně napínavé, ale vlastně je to ku*evská nuda. Oproti zmíněným filmům se zde v hlavních rolích ani těch zásadnějších nevyskytují dívky, takže další mínus. ()

klerik

Vďaka pár monštrám a akčným pasážam sa to dá dopozerať, ale všetko ostatné je dvestokrát videná otrava, kde sa postavy tvária, že v živote nevideli žiadny film, televízny seriál a nečítali knihu o izolovanej skupine preživších... ()

SeBig

Tohle jsem rozkoukal třikrát a vždy jsem utoho usnul nebo spal, mé vlasy už to viděli hodněkrát.. tentokrát jsem se odhodlal to dokoukat a nakonec to nebylo takový utrpení.. fakt jsem se snažil se do toho filmu vcítit, vžít prostě hodně.. dalo to spoustu námahy a jeden hrnek kafe abych měl sílu. Verdikt: je to nudná sračka pro týnejdžerky, s promarněným námětem a strašně nataženou stopážííí.. konec se mi celkem líbil a ten fight v tom bludišti stim pavoukem nebo co to bylo, ale jinak tohle jde fakt mimo mě. Poulter až vyroste, tak role čůráku mu pujdou fakt slušně. ()

korbitch22

Sci-fi puberťáci prostě frčej.Tábor dospívajícíh bukvic uprostřed ohromného labyrintu plného podivných pavouků trápí několik věcí.Za prvé netušej, proč je tam kdo hodil, za druhé si na nic nepamatujou, za třetí netušej, jak projít labyrintem a za čtvrté nevědí, proč se musejí navzájem laskat bez podpory nějaké té sexy prcinky (to je teda vlastně spíš moje otázka).Dlouho jsem neviděl tak dobře odvedenou práci s mladejma hercema, režisér perfektně buduje napětí a já se fakt ani minutu nenudil, v bludišti se dočkáte dokonce i náznaků hororvý atmosféry a dokonce se po hodince dočkáte i slušný prcinky, která neskutečně vypadá jak Katty Perry (ano i proto bylo mé vzrušení hned několika násobné).Bohužel jakmile se začali vysvětlovat otázky, nechápal jsem toho čím dál víc.Hlavní smysl vám unikne a vlastně ta otázka proč přesně jako, zůstane tak nějak buď do dvojky, nebo je schována v knížce, jenže tu já bych neotevřel ani kdyby mi na hajzlu došel toaleťák a tak jsem tak trochu smutnej, že to předchozí napětí a budovaní atmosféry vyšlo trochu naprázdno i když finále opravdu navnadilo na druhý díl.Taky vám neunikne taková jako trochu debilita, že si za tři roky z těch stovek stromů nesprsknout žebrík a nevodkráčej po vrchu do prdele.Na druhou stránku, po obrovském zklamání Hunger Games s pořadovým číslem tři tu máme našlápnuto na opravdu povedenou sci-fi trilogii o mladých pro mladé.Fajn oddychovka.70%: ()

rollman1

Než jsem se dostal z labyrintu uteklo pár dní, ale už jsem zde abych Vám přinesl názor na tento vyjímečný kousek. Další filmík podle knižní předlohy, který se ale v něčem od těch ostatních liší. Od Hunger games například tím, že je sofistikovanější a temnější. Od Divergence tím, že zde na nás nezvrací scénaristé romantiku ze všech koutů a tak není čas na dialogy typu „miluji tě a chci abys byl můj první“. Na to zde není prostor a tak jsem vtažení do kolonie plné chlapců, kde každý má svou roli a platí tam určitá pravidla. Vizuál je perfektní, takže celý fiktivní svět působí značně přitažlivě. Dále obsazení je výborné a každý herec zvládá svou postavu dokonale. Tento film ve mně zanechal velký zážitek a chuť vidět co nejdříve další díly. Ikdyž zde není gore, děcka zde umírají a je na co koukat.Taktéž labyrint je velice povedený a každá obklika či roh byli svým způsobem pěkně zpracované. Jo, tohle mě docela dostalo. ()

heyda

Takový ten film, který rád překvapuje každých 5 minut a člověk nikdy neví, co má očekávat, ale když se dostane až k závěrečnému rozuzlení a začne zpětně přemýšlet o všech faktech, najednou mu tam začne něco skřípat. Takže ano, na první zkouknutí působivá napínavá podívaná, která si drží tempo od začátku do konce, ale zpětně už tak nadšený nejsem a vidím tu hromadu logických děr v příběhu i chování postav. Film má to štěstí, že se trefil do mého oblíbeného žánru, takže dám 4 hvězdy, ale je to s odřenýma ušima. ()

Stanislaus

Labyrint: Útěk funguje podobně jako Hunger Games - příběh je situován do blíže neurčené budoucnosti a hlavní hrdinové se musejí potýkat s realitou, která funguje podle pravidel někoho zvenčí, resp. někoho zeshora. Děj pěkně gradoval do samotného finále, které odhalilo nápaditou pointu všeho, co se v celém filmu dělo, a tím se připravila i rovněž živná půda pro další pokračování. Herecké obsazení bylo vesměs dobré, kvalitních lekaček bylo sice pomálu, což je zvláštní, když se vezme v potaz situování do středu labyrintu, ale koneckonců nešlo o nějaký horor. Zkrátka film, který je dalším z celé řady rozličných sci-fi snímků, ale rozhodně si nedělá ostudu a drží se nad průměrem. ()

Flego

Postpubertálna zlátanina, ktorá akosi postráda zmysel. Sprvu sa to javí ako zaujímavá záležitosť, časom sa príbeh utápa vo vlastnej neschopnosti ponúknuť niečo originálne, Nejde o žiadnu tragédiu, dá sa na to jedenkrát pozrieť, ale teraz už viem, že trailer a námet sú lepšie ako celý film. ()

sharky

73% Sice je to taková přihlouplá blbůstka, ale má to opravdu extrémně dobré tempo a timing a není tam žádná zbytečná vata. Navící technické provedení je velmi precizní, zejména prostorovost zvuku. Prostě jsem se dobře bavil a někdy to stačí... ()

Darneth

Ztraceni a Hunger Games splácaný dohromady a Bůh ani netuší co ještě :D Nějako už mě to neba. Solidní průměr na teen adventuru, nesympatickej hlavní hrdina a to je asi celý. ()

BMW12

Jojo já prostě tyhle filmy miluju! Labyrint je skvělý snímek, ve kterém je parta mladíků roky zavřená v jakémsi Labyrintu a nic si nepamatují, neví jak ven, jenom přežívají. Ale pak přijde Thomas a začnou se dít věci. Příběhově je to tedy fajn, pořád se tam něco děje, neustále postupně něco odhalujeme, prostě jako kdybychom tam sami byli. Potěšil i výběr herců, mnoho z nich si pamatuji z dětských rolí a bylo fajn je vidět v dospělejších rolích. A sympatický byl i hlavní hrdina Dylan O'Brien, který mi hrozně připomínal mého oblíbence Logana Lermana, takže s ním jsem byl v tomto filmu spokojen. Těším se na pokračování. ()

honajz

Jako napoprvé, ze začátku, to bylo zajímavé, tajemné. Ale stále více se vkrádaly různé otázky, ta teengerská statečnost - dnes tak obvyklá ve všech filmech - mi přišla občas přehnaná, konec mne zklamal, a zpětně jsem si uvědomil spoustu nelogičností a děr ve scénáři. U skoro každé scény by se člověk mohl zeptat proč nebo jak. Nakonec se mu nechtěně vybaví schéma Kostky, jen ve větších kulisách a s trochu jinými (a méně) triky a smrtícími pastmi. Nepochopil jsem, proč v táboře byli samý kluci, a žádná holka. Až teprve na konec, což mi zase přišlo divné, že se klukům nevzbouřily hormony po tolika měsících sexuálního postu. Celé je to zkrátka vnitřně nedomyšlené, a jen rádoby pro vnější efekt. Připomíná to poněkud nekonečné seriály, kde snahou tvůrců v podstatě není kdy sdělit divákům, oč jde, protože to sami nevědí, ale prostě to držet napínavé, dokud to bude mít návštěvnost a výdělky. - Btw, kluci jako jednu z možností vyloučili vylézt na zdi labyrintu, protože popínavé rostliny tak vysoko nevyrostou. Přitom v táboře mají strážní věž a u ní vyrobený žebřík. --- Btw2: když slunce sežehlo planetu a lidi mají virus, kdo do prdele postavil (a kdy to stihl?) všechny ty labyrinty a potvory v nich? --- Btw3: Fakt nevěřím, že by kluci měsíce vedle sebe žili tak idylicky jako by šlo o Rychlé šípy. ()

anais

Docela fajn. Film nenudí, ani v ničem nepřekvapí. Uteče rychle. A ty biomechanické potvory vypadají skutečně dobře:) ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu