V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

rigby

Výborně natočený film, který má atmosféru a herecký potenciál. Bohužel všechno se hroutí na velmi slabém scénáři. Sledovat dění na plátně se stává pro diváka utrpením a není jednoduché vydržet až do konce tohoto filmu. Vzájemné vztahy nefungují, vše se rozpadá přímo pod rukama a na konci zůstává jen velký otazník nad hlubokým prázdnem. ()

barikhartlik

Když jsem si přečetla autora předlohy, tak jsem film pouštěla s velkým otazníkem a spíš už dopředu jsem byla zklamaná. Ale dost jsem se spletla. Pěkně to ubíhalo, zápletka dobrá, herecké výkony výborné, kamera a barevnost filmu super. Ale co bylo příšerný, ale fakt příšený, to byly neustále reklamy!!! Ty byly tak okaté, že jenom hodně slabomyslný jedinec by si jich nevšiml. Proboha proč zkazit slušně našlápnutý český film neustálými záběry na platícího bezkontaktní platební kartou nebo nedejbože chytrým telefonem a podobými hrůzostrašnými záběry?!?!?!?! ()

EddieIron

To asi nejsem úplně v pořádku, když se mi líbí něco, co napsala Nesvadbová. :-) S čím mám ale problém, to je obsazení Macháčka. Nějak odmítám věřit, že zrovna kvůli němu budou blbnout ženské typu Geislerové a Herzigové. ()

zigy

Změť všeho možného, která nedrží pohromadě....a na vině je zejména trapný scénář. Některé věci jsem ani nepochopil. Herzigová sice není herečka, ale s takovým scénářem nic neudělají ani větší hvězdy, tj. její kolegové. Možná tam nějaká romantika je, ale kladu si otázku: čemu je drama, které není dramatické? ()

Delmondo

Na Pohádkáře jsem byl vážně zvědavej, protože takovouhle mediální masáž jsem u českýho filmu dlouho nezažil. O to víc mě mrzí že ve mě vyvolané nadšení nenaplnil. Ono se na to dobře kouká má to dobrej vizuál, herecky je to spolehlivý hlavně Matěj Hádek je zde bezesporu nejlepší, ale celou dobu je to takový nemastný-neslaný...já pořád čekal že se stane nějakej pořádnej, nečekanej zvrat a ono nic, film si po půl druhý hodině uplynul a prakticky nic převratnýho jsem od něj nedostal. Opět jeden z příkladů kde forma vítězí nad obsahem. ()

Neymar11

Občas zbytečně zmatečné. Vysvětlí mi někdo tu reklamu na MasterCard? Několikrát ve filmu úplně zbytečné scény. Čekal jsem o dost víc. 45% ()

hony23

Dobrý režisér, skvělé obsazení, solidní příběh... je mi záhadou, proč to v případě Pohádkáře nezafungovalo. ()

MarketaA85

Nečekala jsem příliš, i proto asi nejsem vysloveně zklamaná - nicméně film bych zařadila jako televizní, v kině by mě zklamal určitě. Hodnotím na 50%, s přimhouřením snad 3*. Dvě hvězdy za "příběh", který byl jiný, než jsem čekala v prvních chvílích (a byla jsem ráda, že to nebyla klasická kriminálka), ovšem ani ničím vyloženě nepřekvapil, spíše dal nakouknout do osudů postav, které jsou vlastně víceméně průměrné, ale proč ne. Třetí hvězdu přidávám za herecké výkony, které byly solidní - na Hádka, Macháčka, ale i Geislerovou, Herzigovou a Linhartovou se mi koukalo příjemně. Film, který nenadchl, ale ani neurazil, a v porovnání s tím, co obvykle běží v TV, dobrá volba. Na všednodenní večer, proč ne... ()

Ironhead

Docela hezky se na to koukalo, urcite plus za kameru, ale co se scenare/pribehu tyce... naprosto sem nepochopil cim to melo byt zajimave... vlastne sem vubec nepochopil proc nekdo za nemaly penize toci zrovna tenhle naprosto nezajimavej a bezpointovej "pribeh" .... Aha uz asi chapu v cem je u tohohle filmu hlavni pruser, teprve ted sem se docet, ze je to na motivy knizky Nesvadbove... uz nemusim asi nic dodavat, ze ;) ()

trigan

Tolik slibných jmen, a výsledkem 90 minut nudy. Netušil jsem, že hodinky můžou jít tak pomalu. A těším se na okamžik, kdy v CZ vznikne film s nenápadným product placementem. Tady to bylo jako sekerou mezi oči... ()

johnnie78

Michálek se hodně snažil, ale z Nesvadbové se zkrátka film udělat nedá. Od odpadu to zachraňují některé herecké výkony. Jinak škoda vůbec mluvit. ()

Lykr

A já si hned řikal "nečum na to nečum na to nečum na to". Film je naprosto o ničem. Jo vlastně je, je to jedna velká reklama na Mastercard. ()

mstychov

Jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení. Může mi někdo vysvětlit ten konec? Každopádně slušnej propadák. ()

pold

Proč se pan Michálek, režisér nezapomenutelného Zapomenutého světla, Sekala, nebo Babího léta, spustil k adaptaci předlohy od paní Nesvadbové, jejíž díla by byla hodna spíše talentu Víta Olmera, mi jasné není... ()

blezg

Zajímavé. Kdybych se podíval na hodnocení, nikdy bych film asi neviděl. Dlouho už mě novější český film tak nezaujal. To hodnocení českých filmů obecně je tady velmi zvláštní. Aspoň vím do budoucna, nebrat zřetel na davové pohrdání. ()

LencaN

Jedna hvězda za herce, druhá za celkový feeling filmu, hezky napnutá atmosféra. Ale zbytek utek. Celý film je akorát o sexu. O tom, jak jeden chlap pendluje od jedné ženské k druhé a zase zpět. Ty časové flashbacky mi dělaly trochu problém pochopit. Do toho se motal Hádek se svými komplikacemi s bývalou ženou a synem. A konec to úplně zabil. Vlastně jsem se nedočkala žádné pointy, žádného rozhřešení, co vlastně znamenala ta mrtvola na začátku. Film úplně k ničemu. Macháček a Geislerová jsou právem jedni z nejvytíženějších českých herců. Herzigová se taky snažila, ale její hysterický ječivý výlev emocí na Macháčka v koupelně jsem jí teda nezbaštila. Zase další povídání akorát o tom, jak se dá krásně využívat lidi a jako budižkničemu akorát jen proplouvat a mít se i tak dobře. ()

BarGoldstein odpad!

Komu vlhne slimák z Macháčka a chce vidět, jak jeho idol většinu filmu mrdá, hraje si s mrdkou a šťourá se v konečníku, ať si to pustí. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble