Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

Dvyt

Značné zklamání, vleklé, podivné prázdné dialogy a celková nuda, klidně by stačila o 45min. kratší stopáž. ()

Great.Gatsby

Dosť odlišný Iñarritu než na akého som zvyknutý ale nebolo to zlé. Výborné herecké výkony(Norton s Keatonom boli v spoločných scénach úžasní), trocha vnútorného boja, trocha záujímavej kamery(strihač sa asi natrápil), trocha dosť vtipu, trocha zmiešané pocity. Pocta filmovej aj divadelnej práci - čo oceňujem, prišlo mi to naozaj reálne. Už len mohli nechať mená hercov nezmenené a bolo by to dokonalé. ()

oceanic6

Veľké plus za vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených a občasný vydarený vtípek, ale zvyšok je podaný formou, ktorá je vyčerpávajúca a na mňa až príliš artová a divná. Vrátane miestami až neznesiteľného bubnového soundtracku. Dopozerané s veľmi veľkým sebazaprením. ()

(fun)tomas

V prvej polovici filmu je Rigganov strach zo smrti a z toho, že už nič výnimočné za sebou nezanechá, vykreslený najmä skrz vedľajšie postavy – jeho bývalu ženu, abstinujúcu dcéru, právnika a dvoch hlavných hercov v jeho pripravovanej hre na Broadwayi (Naomi Wats, Edward Norton). Druhá polovica filmu sa plynule začne sústredovať už len na hlavného protagonistu a jeho stále sa zhoršujúce preludy a vidiny. Tie sú podané tak, aby sme nedokázali rozlíšiť či ide o skutočnosť alebo len fantáziu, a týmto spôsobom sme sa mohli lepšie vcítiť do Riggana Thomsona / Birdmana, ktorý je na tom úplne rovnako. Na začiatku filmu kričí na svoje alter ego: “Stop saying we! There is no we!”, no neskôr sa s ním stotožní a stanú sa jedným. Práve kvôli scénam s preludmi mi film miestami pripomínal fenomenálnu Čiernu labuť. No natočenú mexickým režisérom v Amerike, čo filmu dodáva šmrnc. ()

commit

Melancholické drama o ničem. Zajímavější příběh prožiji, když si dojdu na pravidelnou depilaci. Jenže to už není příběh o starém povislém ptákovi. ()

HugoIX.

Když jsou ambice člověka větší, než čeho je ve své nedokonalosti schopen dosáhnout, přičemž si onu nedokonalost bolestně uvědomuje, pak ho to může dovést až na hranu jeho duševních a fyzických sil. Film připomíná až jízdu na horské dráze, jednak, že je natočen na jeden dlouhý, rozhoupaný, zdánlivě nepřerušovaný záběr, jednak kvůli střídajícím se vzestupům a pádům hlavního hrdiny, které někdy divák čeká jako při pomalém výstupu na vrchol oblouku roller-coasteru a jindy ho kopnou jako skrytá zatáčka během plynulého sešupu. ()

harpsychord

Chá chá. V tomto případě je hodnocení jednoduchý. Skvělý artový hovno! Kdo nemá vlastní schýzu v kedlubně, nepochopí. Ten, kdo si blábolí sám se sebou, to jistě dá. Ambice, sny, touhy, přání... ach... všichni je máme, jen... aha? Budeme si je plnit, nebo se jich vzdáme? Ustřelíme si v zájmu věci část těla? No, já ne. Jsem sralbotka. ()

Edrik

Ano, tak takhle by to mohlo vypadat. 9 nominací a všechny, podle mého, oprávněné. Výborná kamera. Dokonalá hudba. Herecké i režisérské výkony na maximu. A opět můžeme vidět, že netřeba zeleného plátna a mega výbuchů. Další důkaz, že to v dnešní záplavě konkurence jde udělat s grácií. Doporučuji všem. Závěr: Konečně vtipné drama, které diváka nenechá zamhouřit oka. Klobouk dolů. ()

006.Trevelyan

Když už divadelní prostředí tak rovnou Broadway a když už bych si mohl vybrat herce tak Edward Norton. Ohledně Birdmana jsem nečetl nic dopředu a čekal jsem komedii ve stylu "Super". To se nestalo, ale stalo se to, že jsem byl od první scény vtažen do zákulisí divadla, natěšeně jsem se seznamaval s novými postavami a žil jsem s nimi jejich hektický život. Hned od začátku si divák všimne neskutečně dlouhých kamerových záběrů, které snad nikdy nekončí ( né,že bych si t opřál ) a obdivuje herce, s jakou bravurou to vše zvládají. Michael Keaton, Edward Norton, Naomi Watts i Emma Stone jsou famozní a nedovedu si za ně představit někoho jiného. Těším se na druhou projekci. ()

OuterFawn

Něčím neskutečně iritující příběh a ... neočekávaná ignorace v naprostém slova smyslu. Úplně rozporuplné pocity. To je vlastně úplně krásné. ()

Mraxis

Birdman.... Co říct o Birdmanovy? V podstatě je to jako naprosto zcestně, artově natočený dokument, plný metafor a kdejakých nesmyslů o zákulisí jedné divadelní hry a bandě narušených jedinců, kteří ji hrají. Ta forma... Pane bože, ta příšerná forma, kterou se film rozhodl vyprávět tenhle komorní příběh to tlačí dolů až na samé dno. Mohlo to být zajímavé. Mohlo to sdělit i dobrou myšlenku. Místo toho se člověk v jednom kuse ptá... "Co to sakra je?" Kamera je otřesná, poselství filmu je zcestné a postavy jsou těžko stravitelné v tom stavu, jak nám jsou servírovány. Skutečně banda pošahanců, hrajících nějakou filozofickou divadelní hru ze které jsou vidět dvě scény... Hudba... o hudbě se nedá mluvit protože ve filmu v podstatě neexistuje. Celou hudební vložku představuje znovu a znovu se opakující nahrávka několika úderů do bicích nástrojů s občasným momentem něčeho jiného, ovšem stejně nezajímavého. Jako komedie se to taky neprosadí, protože za celé 2 hodiny jsem se jen mírně pousmál a to přesně 3x. Na celém díle jsem našel jenom dva klady. Jednak je tahle artová, blbůstka skvěle zahraná a obsazená. Druhak mě zaujala myšlenka o kriticích v konverzaci mezi hlavní postavou a New York Times divadelní kritičkou.... Mám rád Michaela Keatona a respektuju ho jako herce. Pokud mu tenhle film pomůže získat nějaké zajímavé hlavní role, tak pro mě bude jeho existence ospravedlněna... Nesnáším filmy, které nechávají na divákovy, aby si metaforický děj sám vysvětlil a pak honil kládu s ostatními v kroužku, porovnávaje s nimi svoje vysvětlení a pochopení. Proto dávám 15% a pokládám se ještě za dobrotivého. ()

JCS

nevím, jestli jsem neměl já den, nebo Alchandro, nebo Gonzáles, nebo Iňarytu, ale mně to teda moc nesedlo, pár dobrých pasáží, ale takový top, jako se o tom mluvilo, ani nižší top, ani vlastně vůbec top to není. Nicméně se nedá upřít zajímavý nápad a herecké výkony nejsou k zahození ... Celkově to však na mě nefunguje. HOWK ()

Mates Hradecky

Po odchodu z kina byl jsem rozhodnut film rozsekat po vzoru zapšklé divadelní kritičky z tohoto filmu. Zážitek z filmu je srovnatelný se švédským stolem. Člověk se večer na rautu natláská vším možným, v noci mu je blbě a teprve další dny vzpomíná na jednotlivé pochoutky. Poctivá filmařina, ovšem dějově jaksi rozpolcené jak hlavní hrdina. Jak při brazilském karnevalu střídají se jednotlivá vystoupení, film přeskakuje prudce ze žánru do žánru. Jen těžko se dá odhadnout co nás čeká v další scéně (viz. kuřácká pauza). Míšu Keatóna jsem nikdy moc nemusel, ale tady v podstatě hraje sám sebe a svůj problém a je v tom zatraceně dobrej! Pořekadlo "není malých rolí" je zde ověřeno v praxi. Galifianakis dokázal, že neumí hrát pouze opilého troubu v komediích a vystřihl si dramatickou roli producenta změněn k nepoznání. Výborný Norton, výborná dcera hlavního hrdiny Emma Stone - herečka s ksichtem přes celý obličej. Nadějně začatá dějová linie Lesley (Naomi Watts) a Laury (Andrea Riseborough) ovšem po necelé minutě končí - třeba bude Birdman 2. Shrnutí: obrovský potenciál režisérského talentu, hereckých výkonů a dobrých nápadů měl být vrhnut na úplně jiný scénář. Nechápu takový počet oscarových nominací - patrně akademici stejně jako já nevěděli, jak se s tímto zážitkem poprat, tak raději vydali vysoké hodnocení, aby nebyli za blbce. ()

Johny24

Jsem velký fanoušek filmu. Denně dám 2 filmy a všechny dodívám až do konce. Na tento flim sem se díval 2x a 2x sem usnul nudou. Mě tyhle filmy kde se furt jen kecá a vlastně se nic neděje prostě nebaví. Každý ale ať zhodnotí po svém. ()

sarianna

Od Birdmana jsem nic moc nečekala. Spíš jsem si myslela, že to bude umělecké úchylárna. A ono to tak vlastně bylo, nicméně já jsem se skvěle pobavila. Edward Norton byl naprosto úžasným způsobem na pěst, Michael Keaton byl dobrej a jeho slipová procházka mě fakt rozsekala. Nebude to sice film,který bch chtěla vidět vícekrát,ale rozhodně zaujal. ()

Mangus

Zaujimava kamera s plynulymi prechodmi, dobre herecke vykony, prenikave bubny vytvarajuce zaujimavu atmosferu. Ale akosi vysledny efekt sa u mna nedostavil, co je skor problem s obsahom ako formou. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka