Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

n_n2

Herci od začiatku do konca chrlia vyčerpávajúci, nikde nekončiaci prúd (kecov) z ktorých ak aj je niečo podstatné a filozoficky hodnotné, nestíham postrehnúť čo. Broadwayské divadlo pôsobí ako labyrint, v ktorom beháme veľkou rýchlosťou stále dokola - odporúčam vziať si pred pozretím kinedryl. Znaky kvalitného filmu to však každopádne vykazuje. Ak by bola Čierna labuť šesťdesiatnik s pleškou, bol by to Birdman. ()

jarkor

Jeden dlouhy zaber plujici divadlem a nahlizejici na vyhasleho herce co se chce vymanit ze sve nejpopularnejsi filmove role...Jeden z nejoriginalnejsich filmu roku...ktery kope do Hollywoodu co to jde..a filmovi kritici a akademici mu to zerou..A velmi dobri herci,kterym vevodi M.Keaton.. Velmi prijemna a nevsedni zalezitost. ()

codyak

Skutečně nevím, co si o tom filmu mám myslet. Na jednu stranu skvělé herecké výkony a skvělá kamera. Na druhou stranu ... no o čem to vlastně je?? Asi jsem málo zasvěcenej do divadelního prostředí a nevidím do hlubin herecké duše. Ale Norton a Keaton jsou super.. ()

Antonymi

Tohle je Iñárritu v nejlepší formě. Servíruje divákovi intenzivní látku s výbornými herci a především úžasnou formou, která nikdy nepřebije vlastní obsah. Příběh v sobě kombinuje řadu silných osobních dramat jednotlivých postav a je občas škoda, že není dostatek prostoru se jim všem věnovat do větší hloubky. Celá hutná atmosféra je pak posílená provokativním hudebním doprovodem bubnů, které budete zpočátku nenávidět, a úchvatnou kamerou, která nechává scény prolínat se mezi sebou s takovou elegancí, že divák žasne, čeho je dnešní technika schopná. Celkový dojem z filmu byl velmi hořký, protože přes všechny výborné vedlejší linky, je Birdman v jádru smutným příběhem jednoho muže, který na prostoru dvou hodin bojuje s předsudky i svými démony a snaží se zoufale dokázat všem, ale především sám sobě, co ve skutečnosti dokáže. ()

zekon

Snůška nudných keců o ničem. Mě to prostě nebere takové rádoby umělecké filmy. Zábava opět nikde a navíc 2h??? Ono chce být napozoru když to chtělo tolik oscarů. A ty bicí jako podkreslení, to je humus, který hraje tak akorát na nervy a ne že něco podbarví. ()

hanca.uh

Za mně teda dobré a plný počet. Naprosto úúúúžasná hudba - bubny od A.Sancheze, které se průběžně více či méně hlučně prolínají celým dějem - divadla, kulis a postav - ty bubny mě úplně vtlačily do sedadla. Příběh a děj není sice tzv. úplně čistě "Alejandrovsky" typický, na který jsme zvyklí, ale to mě až tak nevadilo. Výborný herecký představitel Keaton i samozřejmě i Norton. Film, kde se kloubí absurdita+humor+psychokonverzace+plus divadelní zákulisí+kamera.....no občas jsem nevěděla, jestli je to jakože fakt nebo prdel :-)), ale mám ráda, když není film...jednoznačný. Ocenění jako nejlepší Oscarový film roku 2014. Vidím zde rozporuplné komentáře našich "milých oblíbených agresorů" Verbala a RedAKa.......tož k tomu jen dodám: to chce prostě vidět! :-) ()

NeverEver

Pripadala jsem si jak na odposlesich u hereckeho cvokare. Nekolik komickych situaci tam bylo, ale jinak jsem se bohuzel moc nebavila. Cerna Labut byla prvni a taky ji zustane. Tohle je americka Cerna Labut a pro me se utopila v jezere sebelitosti, malosti a patosu. Zadne city to ve me nevyvolalo. Keaton hraje fakt dobre, ale to je asi tak cele. Zklamani a 3***. (PS uzasne bici - ta hudba byla 10xlepsi nez ten film!) ()

Epco

Na tento film clovek asi musi mat naladu ci dusevne rozpolozenie. A ja som mal a film ma dostal, sadol mi ako rit na serbel. Neskutocne som si uzival hercov ktory mozno hrali sami seba alebo su proste taky dobri. Tak isto som si uzival formu akou je to natocene. Akurat mi zazitok zrazilo, ze na konci sa film stava presne tym comu sa snazil cely cas vysmievat. ()

ollie24

Tento fascinující příběh zkrachovalého herce, který sahá po svém "znovuzrození" je skvěle natočený, a pokud se do něj aspoň trochu ponoříte, tak vás naprosto pohltí. Je tu skvěle podán nelehký úděl herce, který není hercem, nýbrž jen pouhou zaprášenou celebritou. Ve své hlavě občas i polemizuje s nadnesenou myšlenkou, že vlastně není vůbec. Neexistuje. Tváří se jak kdyby nic kolem něj neexistovalo a přitom on sám je možná příčinou situace ve které je. Kam až tohle může eskalovat? Kéž by podnázev "The Unexpected Virtue of Ignorance" byl názvem hlavním... Birdman je rozvrstvením jednoho psychologického profilu - ale za to mistrně provedeným. Oscarová nominace je na místě. ()

turkish44

Čím viac európskych filmov mám za sebou, tým menej ma bavia tie americké. Birdman nie je výnimkou, hoci ňou chcel byť, snažil sa a na začiatku sa aj tváril, že ňou bude. Ale opadnutí úvodného očarenia z úžasnej kamery a skvelých hereckých výkonov, sa zmenil na film, ktorý ma už ničím nedokázal očariť. Kríza stredného veku a problémy vo vzťahu otec-dcéra, aké originálne. Jediné dve veci, ktoré ma na filme bavili a to tak, že veľmi, sú Edward Norton a kamera. Film, ktorý dostane Oskara za najlepšiu snímku, si predstavujem rozhodne ináč. Aspoňže Lubezki dostal toho zlatého panáka s mečom za kameru. Zaslúžil si ho. ()

Hypnocrocus

Každému z vás se určitě už stalo, že mu nějaký podle všeho kvalitní film nesednul... Tak přesně tohle jsem zažil u Birdmana. Od začátku mě to strašně nudilo, pomalé tempo, dlouhé dialogy a já čekal, tak dlouho čekal že se to rozjede a ono nic. Bojoval jsem s tím asi do poloviny filmu, pak jsem nevydržel a musel jsem to vzdát. Nemůžu to hanět, nedokoukal jsem to a tak nemůžu ani hodnotit. Popravdě asi bych ani nevěděl co tomu dát... ()

Pignon

To co jsem čekal, se nekonalo. není to film o nové naději, ale celou dobu se brouzdá v nějaké podivně formulované nespokojenosti. Jednoduše hollywoodské podání životní krize (o krizi středního věku nemůže být řeč:)) Ve střední fázi jsem si dokonce přidřímnul. Jediné, co mě udržovalo v napětí byly bubny, to jediné za něco stálo. Davide Žáku, ahoj nebo sbohem! ()

rime

Úžasná záležitost. Nenechte si to ujít, ale pozor, zdá se že film vyžaduje značné naladění na dané téma. Pokud si připadáte , že všechno šlape jak má, případně se cítíte jak sluníčko, tak nedoporučuji. V opačném případě vyjděte do kina a nebude litovat, vynikající kamera, výborní herci, našlapaný scénář, režie na jedničku, stačí se do toho ponořit a vnímat emoce. ()

Wedzie odpad!

119 minut deprese, vleklosti a nikdy nekončící nudy. Je to otravné a předvídatelné, žádná hloubka ani emoce, jen čistá nuda, víc bych se bavila i na třídenním semináři o perspektivě svačinového sáčku. Upřímně jsem čekala alespoň nějaký šok na závěr...no závěr byl šokující asi jako zjištění amerických vědců, že ruskou ruletu si užívá pět lidí z šesti. ()

mavin

Nudné, nezajímavé. Vidím to tak, že čím víc ocenění, sošek za to a támhleto, oskarů, lvů a jiných trapáren, tak tím větší krávovina se dá od snímku očekávat, viz naše cesta ven, no nad tím kritici asi i masturbovali nebo co. No a vidím že se to začíná stávat pravidlem i na ČSFD, čím víc hvězd, tím větší volovina. ()

RadushM

Z tohoto filmu, točí se mi hlava. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, co chtěl básník říct. Pak jsem to pochopila. Schizofrenní post-umělec chystá comeback a to, jestli se to podaří či nikoliv ale vůbec nezáleží na něm. Ubíjející pro mě byla první polovina filmu, ve které se vše odehrávalo v ponurém zákulisí divadla, tohle opravdu nemusím. Předpokládám, že abych pochopila gró myšlenky, je třeba shlédnout tento snímek ještě několikrát s odstupem času a s nasbíranou notnou dávkou životních zkušeností. Výborná je scéna na počátku filmu- bar, Birdman, Mike a kritička. Dialog kritička x Mike, dost působivé. Další silná scéna Birdman na střeše. Největší plus dávám ale kameramanovi, ten střih, který skoro není, hustý. Na to, že je to ale snímek vychválený až do nebes.... no nevím. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka