Jiří, živící se prodejem drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je prostě hodnej, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura. HANY drze, s nadhledem a cynickým humorem zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty. I z tohoto důvodu se tvůrci rozhodli film odvyprávět v jednom kontinuálním záběru. (Cinemart)

Fifer

Dávám tři za odvahu a za tu skvělou atmosféru a kameru- tedy záměrně lehce nadhodnocuju. Jak bylo řečeno, scénář je bez zápletky a jednotlivé fragmenty nejsou bohužel dostatečně zajímavé, aby absenci zápletky obhájily. Natočit takový film je ale hodně těžké, takže ono se to potom lehce kritizuje. ()

Trojkol odpad!

Vzhledem k tomu, že má být tento snímek generační výpovědí, předpokládám, že o mé generaci, když je mi něco přes dvacet, tak nás hluboce lituji. Je mi líto, že vedeme jen dementní dialogy bez souvislostí, je mi líto, že jsme afektovaní omezenci, co umí jen debilně a sprostě kydat. Je mi líto, že nemáme žádné hodnoty, žádnou soudnost a že jsme taková generace žen, které jsou s partnerem deset let jen tak, protože je chudák tak hodnej! Je mi nás líto a mrzí mě, že Mirkovo drama zajímá jen Dušana, protože všichni ostatní musíme v noci běžet shánět fet! ()

Ham.and.eggs

Na jednu stranu celkem chápu pocit strachu a chaosu z dnešní doby a společnosti, jaký režisér má a jaký se snaží předat dál (ten strach tu byl v každém období civilizace, jen je pokaždé v jiné formě). Film Hany toho ovšem spoustu nakousne, ale (téměř) nic nedojí. Místo toho zvrací otravné kecy nesympatického Jiřího v "hlavní" roli a několika dalších vedlejších postav, které ve výsledku neřeknou vůbec nic. Jakékoliv hlubší poselství filmu se uplně ztrácí. Bohu(žel/dík) mám slabost pro experimentální filmy a outsidery, které tady výborně reprezentuje Sieczkowski (jeho čeština je famózní), navíc hudba byla taky super, a proto nebudu moc prudit. Takže 4/5 hvězd, 79/100 procent nebo 2/3 bludišťáků, jak chcete... P.S.: Nevim, proč se nám furt podsouvá ta lež, že to bylo točený na jeden záběr. Kdo ví...snad Markýz?! ... ()

maxXxic odpad!

Do Prahy jezdím jen velmi zřídka. Pokud však někomu nechcete ukázat jak to v Praze vypadá, tak mu pusťte tento "film" s jedním střihem... nic jiného než bezdůvodnou zhovadilost v ulicích Prahy totiž film neukáže... ()

agassi68 odpad!

No to sme pekne dopadli! To si môžem aj ja zobrať kameru a natočiť zopár máničiek v akejkoľvek krčme a vydávať to za zrkadlo doby.. ()

Rockerman odpad!

Má to nějaký smysl? Spousta minipříběhů, dialogů a scén během jediné noci. Vše je jakoby vytrženo z kontextu a my se nikdy nic konkrétního nedovíme. Musíme to vědět? Nevím. Pokud to má být výpověď o současné mladé generaci, tak to nás potěš pán Bůh! Nelíbilo! ()

Olík

Cynická generační výpověď?...ale jděte strejdo! Tady se spíš někdo snažil zapsat do dějin něčím jiným, něčím šokujícím formou, něčím bourajícím hranice, něčím artovým, něčím co se zřejmě mělo stát kultovní záležitostí jedné generace....to něco se však během několika minut stalo ničím. Co se nám zmatenou snůškou událostí asi snažil Michal Samir sdělit?!?!?! Že nadšení dokáže zvítězit nad realizací? Že je lepší dvakrát měřit, než se pustíme do řezu samotného? Že mu ježíšek místo tradičních ponožek nadělil tvůrčí křeč? Možná se nevezeme na stejné intelektuální vlně, ale tohle je ozajstné plýtvání filmařským materiálem. A co ta scéna pouličních nepokojů?.....buďme gentlemany a tvařme se, že jsme si žádné nevšimli :D ps: pobavil jsem se na jedním ze zdejších komentů: " Tak to je snad nejhorší film, který jsem viděl...a to jsem viděl i Twilight" ()

Kissak

Hezká Plzeň, film bohužel tak nějak o ničem. Dobrej pokus natočit film skoro najednou, proto dávám dvě hvězdy za kameru. ()

anitae

Já to asi nepochopila., ale od začátku mě dvojice Vagnerová se Schneiderovou tak děsně štvala a celkově mě to nějak znervózňovalo, nedokoukáno. Zbytečný film. ()

stratocasta

Michal "Gaspar Noé" Samir a český gimmick film roku 2014, na který nikdo nepřijde, protože neví, co je to kur*a "Hany". "Matěj Chlupáček uvádí..." je pak takovej zvláštní mix směšnosti, sebevědomí a pousmání nad tím, jak si chce dvacetiletej kluk splnit sen a stát se Lynchem. A tyhle tři věci vlastně celkem výstižně charakterizujou celej film. ()

Romanstekl

Jedna hvězda za Plzen,díky níž jsem film dokoukal do konce,rovněž za excelentní kameru,takřka bez střihu...nevídané a obdivuhodné...film sám o sobě je brak bez děje,nebo s dějem,který jsem nepochopil ani vzdáleně ()

0811

Koncept ok, vizuál ok. A to je všechno. Zbytek je lokální, rádoby šokující baron Prášil bez fantazie a hrozivě nevyužitej potenciál. Chápu režisérovu fascinaci zápornym hrdinou, ale takhle ploše to fungovat nemůže. Umučila mě strojenost a samoúčelnost, stejně jako amatérský předčítání scénáře místo dialogů. Doufám, že se na to všechno (bohužel kromě neuvěřitelně přehrávajícího hlavního hrdiny) dá časem zapomenout... Omlouvám se, ale musel sem to napsat. ()

ForGump

Zatraceně šilená záležitost, která v podstatě je o ničem. Jsem ale naprosto ohromen, tím zajímavým a zábavným podáním. V českém filmu nevídaném. Kamera jede pořád jeden záběr celý film (samozřejmě nejede, ale já to sežral), scénář a v něm dialogy, které jsou sice přesně tak duchaplné jako když opravdu sedíte někde podnapilý. Čili žádné, což je do jisté míry autenticity někdy ovšem až příliš bezduché, ale beru to jako lehkou vadu, obzvlášť pokud se stejné kecy vedou v podobné věci, což myslím později natočenou Laputu, protože zbytek funguje skvěle. Herecká sestava, kde si tedy hlavně Kocman užívá naprosto otravnou postavu, jede naplno. Ohromně zvládnutá bitka atd. Žádný český film mě v posledních letech neupoutal jako tento. Absolutní těžce popsatelný zážitek. Nemohu se dočkat Polednice. 70% ()

Don82

A víte co? Mě se to jistým bizarním způsobem i líbilo. Maximální snaha o malý český "artíček" z toho jen čiší: plovoucí dynamická kamera, žádný střih, emocionální přepínáky, roztahané dialogy o ničem a nebo naopak věty nasekané podle kadence mluvčího. Téměř žádný příběh, mnoho nápadů zhuštěných do pár ulic a několika interiérů. A co hlavně: nesnesitelné postavy chrlící jedno moudro za druhým. Zážitek, který se tak podobá přednášce z alkoholové filozofie při pařbě s kamarády. Klasická situace v jakémkoli městě v pátek v noci. Ač se to nezdá, film je jistým způsobem ukotven v známé realitě. Tu si celkem znatelně ohýbá k svému stavění emocí a dalo by se říci k účelnému zhnusení diváka. To byla myslím i primární motivace tvůrců. Film nemá žádný hlubší přesah, nemá pointu, nepracuje se zde s celkem. Naopak stěžejní jsou jednotlivé scény a nálada v nich. Občas jde o sekundy zachytit to, co tvůrce myslel tou a tou scénou. Zřejmě nejlepší je poslední třetina filmu kdy se ten celkový kolotoč nálad a dialogů ne jen houpe a kymácí, ale nakonec se utrhne a pár lidem z toho nebude úplně nejlépe... a nakonec tam není konec! Všiváci jedni! Škoda, že tam není nějaká důmyslná gradace s brutální pointou na konci, ze které by vám vybuchla hlava. Takže raději zůstanu u tří hvězd. Na druhou stranu, vážně si cením odvahy tvůrců jít do něčeho takového, na české poměry hodně experimentálního a sehnat do toho kvalitní herce a techniku. Ten film je fakt jiný a pro mnoho lidí asi nekoukatelný, ale pro některé, kteří si v tom našli svoje je to zajímavá podívaná. (Mimochodem, toto je můj 800. hodnocený film na ČSFD.) ()

Joiner

Neříkám, že je film kdoví jak dokonalej a už vůbec, že je líbivej a s nějakým jasným dějem. Hodnotit jej ale jako "odpad" mi připadá jednoduché a povrchní. Tenhle počin se určitě nestane trhákem, ale za shlédnutí stojí i když jen jednou, jak psal dr.fish. Zbůsob snímání, které ukazuje prostor ze všech směrů a nepoužívá střihu, takže jste všemu jakoby přítomni a postupný sled událostí podpořených výraznou hudbou dělá z tohoto filmu neobvyklé dílko. Apropo, to, že to zde někteří hodnotí jako nehoráznou kravinu a v zápětí přidají, že je neskutečně vytáčel Jiří - hlavní postava, je důkaz toho, že tvůrci odvedli svou práci dobře ;-) ()

Daertelon

Během čtyř let jsem se na to koukal třikrát. A musím tedy nakonec opravdu přiznat, že ne každý artový kousek je na pět hvězd. Umělecká hodnota Han je možná vysoká, výpovědní hodnota ale vázne. Snaha určit a ukázat prázdnotu přeplněných životů je fascinující, ale skutečný výsledek dost zaostává za očekáváním. Škoda je, že se tvůrci neudrželi a přece jen tam pár střihů museli dát. Markýzova alegorie je patrná a slouží jako vodítko k rozuzlení zápletky. Konstrukce spojení dílčích součástí městských sfér v jednolitou strukturu života působí velmi inspirativně. Vesměs ale nezáživné a neplnící účel. 50% ()

PamelaJJK odpad!

Co to jako mělo být? Že by si to chtělo hrát na umění? Intelektuálské umění?? Intelektuálské umění pro snoby??? Absolutně chybí nějaký příběh, dějová osa. Je to jen snůška (asi rádoby) filosofických blábolů, které nám autoři nutí jako generační výpověď, ale jsou to jen kecy, kecy a zase jen kecy o ničem. Jiskřička naděje na "něco lepšího" se zažehne s příchodem Ondřeje Malého. Po jediné "vtipné" scéně však i tato jiskřička pohasne aniž se rozhoří a dál se brodíme v tom stupidním bahně, které by se nestalo uměním ani kdybych vyhulil a vyšňupal kompletní obsah batohu hlavního hrdiny... Ani ta vychvalovaná hudba není zrovna to, co mě zaujalo. Obsazení je tragické. A to i včetně mých oblíbenkyň Hany Vagnerové a Jitky Schneiderové. Celé to postrádá aspoň náznak nějaké logiky. Ta jediná hláška O. Malého, která mě rozesmála, nestačí ani na tu jednu hvězdu, Tady i odpad je lichocením a neskutečným nadhodnocením. Průser... ()

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (více)