Jiří, živící se prodejem drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je prostě hodnej, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura. HANY drze, s nadhledem a cynickým humorem zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty. I z tohoto důvodu se tvůrci rozhodli film odvyprávět v jednom kontinuálním záběru. (CinemArt)

Straspytlik

Technicky výborné. Obsahově by si ale snímek zasloužil víc než prázdné kecy, bandu samolibých kavárenských intelektuálů a jednoho superkokota, kterého bych tou fábkou přejel ještě na zpátečku. Ač chápu, že to je vlastně pointa existence tohoto díla. S trochu sympatičtějšími, vyzrálejšími charaktery by to byl film, na který bych se díky opravdu kvalitnímu a neotřelému zpracování, hereckým výkonům i prostředí noční ulice, podíval kdykoli rád znovu. ()

Simushkas

Viděla jsem mnoho českých béčkových filmů a převážně se vždycky snaží vytvořit dojem jakéhosi hlubšího smyslu, což se jim ale nikdy nedaří. HANY se o nic takového nesnaží. Nehledejte v tom příběh se skvělou zápletkou, promakané dialogy a hlavně žádný hlubší smysl. Ano, je to béčko. Ano, dialogy jsou občas prázdné. Ano, nemá to žádný velkolepý příběh. Prostě se jen dívejte. Nechte se unášet obyčejným večerem, který určitě mnoho z nás taky zažilo. Snímek má nádhernou atmosféru, stačí mít jen otevřené oči a dívat se! Hrozně moc si užívám kameru a obdivuji, jak plynule mění lokace pomocí náhodných kolemjdoucích. Jak tu někdo zmiňoval, že jsou scény tmavé a nic není vidět, tak si dovolím oponovat, naopak mi přijde, že na to, že je celou dobu noc, je vše nasvíceno skvěle. Vidím za tím vším ohromný kus práce, aby všechno klaplo jak má. Herci jsou také super, Egon mě zabíjí už od začátku a Jiří mě prostě hrozně moc baví. Skvělý film na nenáročný večer, kdy chcete vypnout, dát si víno a užívat si krásný vizuál. Myslím, že nikdo to neviděl víckrát než já. ()

Peospopletos

Nápad je totálně peckozní (myslím tím osudy lidí z jedné ulice či hospody na jeden záběr). Chvílemi jsem si připadal, jako kdybych opravdu seděl mezi nimi, velice realistické. Básník Egon topový. Ale takhle ten film posrat tím čůrákem co furt dokolečka jenom patlal samý hovna - nějaký ten drogový dealer a završení jeho čůráctví velkou kalbou, kde se ohromně předvedl, to je strašný a ubírám za to dvě hvězdičky. Konečná scéna v tom okně - paráda, ale film měl být tak o půl hodiny kratší. Asi by nejlepší bylo, kdyby to ukončili tak, že do hospody vběhnou vandalové (bohužel film nepodal vysvětlení, co tam dělali) a všichni by tam pochcípali, mělo by to daleko lepší efekt. Fakt. Kdyby nebylo té poslední půl čurácké hodiny, dal bych plný počet. ()

Korpy22

Velmi zvláštní, táhlý film z prostředí kolem jedné hospody, kde se setkává řada postav. Je zde spousta charakterů, spousta situací, kde nad všemi vyniká hlavní postava Jiřího, který je v podání Jiřího Kocmana naprosto skvělou postavou. Námět sice není zcela nosný, ale kamera a hercké výkony to silně kompenzují. ()

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (více)