10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

Mrkvič

Čekal jsem to teda mnohem horší. Ve srovnání s americkýma romantickýma komediemi tomu chybí propracovanější děj a nebo více vtipu, ale místy to potěší takovou českou nekonfliktností. Párkrát jsem se lehce zasmál, párkrát se cítil za tvůrce dost trapně, ale většinu času je deset pravidel nemastných neslaných, ale naštěstí pozornost drží ne moc okoukaní herci. ()

Lachtaan

Nebudu lhát, že Svarinská mě dostala jako ještě dosti neprokouklá herečka spíše vizuálně než herecky, Ruml zase zůstal tak na půl v roli uťápnutého Lexy z Comebacku. Je pravdou, že místy ta chemie fungovala spíše trapně, ale i tak jsem si tuhle nevinnou českou romantickou komedii napoprvé užil doopravdy hodně a největším přínosem pro mě nakonec nebyl hlavní milostný trojúhelník, ale otec taktik s tváří Miroslava Donutila a správná Tereza Nvotová. ()

Sfinkter

Žádný průšvih, Janák přestal tlačit na pilu a film působí mile a zábavně. Dolanského návrat do Perníkové věže potěší. ()

venison

Česká komedie, která se lehce snaží dostihnout tempo USA teen komedií o lásce a sexuálním napětí.. Na "Snowboarďáky" to nemá, ale úplně blbý to taky nebylo.. Jen bych ubrala na vyhrocování situací - za mě by stačilo, kdyby se v následujících 10 minutách stala jedna komicky vyhrocená situace a ne pět.. Potom už to není vtip, ale znásilňování diváka.. Donutil tam byl tak nějak navíc a jeho postava se dala obejít i jinak, ale budiž.. ()

geklon

Průměrná levná zábava, která stojí a padá s hereckým obsazením. Typický komediální model, typická klišé a vývoj postav a děje. Pár milých momentů povyšují tento průměrňákov na příjemnou jednohubku. Janák ví jak udělat průměr, tak, aby se z toho sám nemusel poblít. ()

Terzeus

Milý oddychový film, ktorý by pokojne mohol zapadnúť do bežnej hollywoodskej produkcie romantických komédií jednak v rámci formálnej stránky ako aj tej hereckej. Rozosmeje na vychytaných nápadoch, má to skvelý soundtrack a sympatické obsadenie skutočne aj hrá (predovšetkým skvelý Donutil a Dolanský) a, čo je na dnešné české a slovenské filmy zriedkavé, ani sekundu nenudí. Škoda len toho predvídateľného scenára, ktorý zážitok ochudobňuje o rozmer prekvapenia. 65% ()

hroubek

Kdyby většina českých komedií vypadala takhle, tak bych se vůbec nezlobil. Karel Janák má z podobně laděných filmů dost zkušeností, takže moc dobře ví kdy přidat a kdy ubrat. Vtipy jsou trefné a správně načasované a jejich pointy mají smysl, což se o spoustě českých komedií nedá říci. Navíc má film fajn postavy, kterým lze fandit a bavit se s nimi. Občas se stane, že Janák zbytečně moc tlačí na pilu, nebo si odškrtává věci, které chce ve filmu mít, ale to mě tak moc netrápí. Největším kladem filmu je obsazení. Matouš Ruml je sympaťák, kterému přejete aby uspěl. Miroslav Donutil hraje to co umí nejlépe elegantního pána, který je nad věcí. Kristína Svarinská jako objekt touhy není vůbec špatná. Jakub Prachař je celou dobu na facku, což je myšleno klad. A zbytek party je taky fajn Dolanský, Nvotová a Buchta, mají suprové hlášky, komické vsuvky a skvěle pomáhají v gradování určitých scén. 10 pravidel jak sbalit holku je dobrá česká komedie, která pobaví a hlavně neurazí. ()

Master19

Pěkně dlouho jsem si říkal, odkud toho cápka znám, než mi došlo, že z Comebacku. Vůbec mě nenapadlo, že by mohl hrát i jinde a dokonce hlavní roli v celovečerním filmu! :-) Ve snímu jsou k vidění i vtipná místa, za nejlepší považuju scénku se slepcem a potom kolem uloveného kapra. Jinak to ale dře. Jak mám Donutila rád, tady mi vůbec neseděl, ne jeho chybou, hrál prostě wtf postavu. Naopak se mi líbil Honza Dolanský a výborný byl i Ladislav Županič. Na Janáka slušný standard, ale žádný zázrak to není, Snowboarďáci i Ro(c)k podvraťáků zůstávají nepřekonáni. ()

Roseinka

Mám takovou zásadu, kterou jednou za dlouhý čas poruším. Nechodím na český filmy do kina. Tohle mě lákalo a naštěstí tedy nejsem ani trochu zklamaná. Skvěle jsem se bavila. Po většinu času jsem měla úsměv na tváři. Matouš je naprosto super a strašně se mi líbilo, jak hrál (i když jsem pořád trošilinku musela myslet na Lexu :D). Jeho "kořist" je moc pěkná slečna, která se do filmu perfektně hodila. Prachař i Donutil mě dost pobavili, což jsem neočekávala. Vždycky říkám, že Češi by měli totiž tenhle styl komedií, tohle nám jde. Super oddych, nelituju, že jsem svou zásadu porušila. 8/10 ()

Autogram

Ja viem, že to nie sú čisté štyri hviezdy, a možno nie sú ani štyri. Ale tá kombinácia Donutil, Svarinská je pre mňa vražedná. Presne takto pobaviť som sa dnes potreboval a film mi na to skvele poslúžil. Je samozrejme na jednorazové použitie, opakovanie gagov by nebolo smiešne, obstáli by asi len repliky Donutila. Desať pravidiel som si nezapísal, ale niečo som si zapamätal... –––– Nemám šanci, vždyť je tu superžena. –––– Potřebujem odpálit tvoje děti. Teda bombu s tvýma dětmi. –––– Podává se pošírovaná hruštička ve vanilkovém sirupu. ()

Guzo

Celkem příjemné překvapení na poli českých komedií, které poslední dobou opravdu za moc nestojí. Některé scény jsou ve filmu až moc přes čáru, ale hlavní dějová linka je neokoukaná a herci sem docela sednou. Vyčítat snímku nějaké nelogické zvraty/chování postav a podobně si odpustím. Přeci jen je to komedie a nehraje si na nic jiného. 65 % ()

ghatos odpad!

Supervýstižná charakteristika od RedAK: "Bázlivý frustrant, jemuž dívky říkají pouze "uhni debile", se marně snaží vyšukat umíněnou slovenskou pipku, která dělá mnoho povyků pro mrd." Ten typ nejzbytečnější nevtipné kokotiny...týpek pořád jen blbě čuměl. 20%. ()

Georgex

Příjemná česká komedie, která není ničím originální, na druhou stranu ani neurazí. Musím přiznat, že jsem podle hereckého obsazení očekával něco ve stylu "hvězdné české seriály" ve filmovém provedení, ale výsledek mě mile překvapil. Má to tempo, zdařilé herecké výkon a příjemný humor, který sice je sice založený na tisíckrát viděném, přesto tvůrci zbytečně netlačili na pilu a skvěle to funguje. Za vyzdvihnutí určitě stojí výkon Matouše Rumla, který hraje takového stydlivého Lexu, ale skvěle mu to sedlo, stejně tak Janu Dolanskému role notorického huliče. Škoda, že mimo obou zmíněných a Miroslava Donutila, jsou všechny další postavy nevýrazné a spíše do počtu. Tvůrci se také mohli daleko více odvázat v základní dějové lince, aby to nepůsobilo jako romantické klišé třetí kategorie. Na druhou stranu se i tak jedná o jednu z nejlepších českých komedií za poslední léta, jelikož konkurence nebyla vysoká. Moje hodnocení 65%. ()

tommmy89

Stále tajne dúfam, že ma naša tuzemská tvorba niečim ešte ohúri, pretože nieje zlá, dokáže byť dobrá a veľa krát ma poteší a ohúri, no zas som šlapol do hovna (a celkom smradlavého podotýkam). Jakub Prachař nieje zlý herec, no mal by sa vrátiť do "Česko Slovensko má talent", tam mu to ide lepšie. No neviem, Kristína Svarinská pre mňa nie je herečka, je to skôr nájdený talent ala casting Súdna sieň, alebo "Panelák"ová prebierka hercov. Akosi neviem ani ohodnotiť našich mladých hercov, pretože raz sú a raz niesú. Pokým nedostanú nejakú hviezdnu rolu, tak sa dlho neudržia nad vodou a spadnú tak hlboko, že si ďalej sotva zahrajú, to sa týka aj Pociskovej (i keď tu nehrá :D). No ale ona je iná šálka kávy, ona bafkala na správnych miestach, má to proste v kapse ! :D Film je slabý priemer a scenár je 5x prepísaný komiks z americkej tvorby. (o tom sme už počuli). 2* ()

jefff

Především herecké výkony jsou v tomto filmu jedinečnou záležitostí, neboť něco tak děsného jsem dlouho neviděl. Jak je možné, že i jindy suverénní Donutil tady působí jako komparzista? O Matoušovi Rumlovi, který mimo jiné předvádí raptora, snad ani nemluvě. Janák asi nikdy nebyl vytříbený režisér, ale přišel s něčím novým. Tento námět sice špatný nebyl, ale hlubokou myšlenku nemá, chybí větší kadence humoru a díky zmíněným hereckým výkonům lze film s klidem označit za pitomost. ()

zolo23

Typická americká komédia na český spôsob. Čakal som katastrofu, našťastie to zachraňuje aspoň duo Donutil - Nvotová. Bože!! a ten predvídateľný dej... ()

Norfice

Další snímek, který nám neříká nic jiného, než to, že češi už neumí natočit nic smysluplného a vyrovnat se tak světovým trhákům. Působí to tak levně! ()

venca163

Starej Janák se nikam k novejm kouskům neposouvá, koukam...tak snad to aspoň nějak vydělává. Tři plus jedna Donutil to tam sází jak Baťa cvičky a to je pořád stejně parádní. Stejně, jako je Prachař pořád stejně příšernej. Půvabná slovena, trapasy, zakřiknutý hlavní hrdina, nedorozumění...deset důvodů, proč nebalit holku originálně, ale pěkně na jistotu. (60%) ()