10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

duritka

Nejhorší na tom celém filmu ale je to, co vychází z pusy té mladé Šiškové. To není ani řeč, ani čeština, ani slovenština... Bože! ()

spock76

Jakoze jsem k ceskym filmum vseobecne skepticky, tak tohle prekvapive nebylo uplne blby. I jsem se zasmal... Lehky podprumer (45%) ()

KasaK

Jak si Dolanského vážím, tak tady trapně přehrává - moc vymaštěná ubohost obšlehlá od toho magora z Gymplu (kdo ho vlastně hrál? Není podstatný). Pan Donutil, pan herec, tečka. Ale sám to neměl šanci utáhnout, málo prostoru a postava byla nudná. Má to své chvilky, je jich však málo. Které vlastně? Ne moc originální téma, z kterého se však dá stále něco vymáčknout. Nemačkalo se. ()

Merenre

Je to samozřejmě ukrutně pitomé, ale v rámci otřesné české tvorby posledních cca 15 - 20 let aspoň ne nějak urážejícím způsobem, ale spíš takovým roztomile toporným a stydlivým způsobem. Ruml tam perfektně sedí, Donutil tomu dává drajv a Prachař je taky na místě, zbytek ansáblu je ovšem celkem pecka mezi oči, hlavně ženské role a ten vyhulenec. Nicméně z toho vychází celkem příjemná, rozpačitá jednohubka, která dokáže na chvíli zabavit. Jde přitom o prakticky přesnou kopii jakéhosi italského filmu stejného jména - a to včetně účesů hlavních postav. ()

tomino28

Je vidět snaha tvůrců o pohodovou komedii od začátku až do konce, ale občas to více, či méně drhne. Scénář jednoduše není tak nabitý, aby to byla taková jízda, jakou Karel Janák předvedl například ve Snowboarďácích. I tak ale není potřeba snímek zatracovat, občas si divák přijde na své a Donutil jako vztahový guru celé dílo pozvedává o úroveň výš. Jen je škoda občasných hluchých míst a některých nepřesvědčivých hereckých výkonů. ()

Kozlowski8

Příběh se celý točí okolo toho, jak se partička lidí snaží pomoci svému kamarádovi - velice sympatickému a inteligentnímu, avšak v navazování vztahů absolutně nemožnému - získat dívku jeho snů. Komedie sice pitomně bláznivá, v některých momentech i lehce stupidní a - hlavně v druhé polovině někdy až příliš přepálená, ale na druhou stranu není nouze o vtipné situace a dialogy, u nichž jsem se od srdce zasmál. Základní podstata komedie (vtip a humor) byla tedy vcelku obstojně naplněna, a proto si film ty 3* zaslouží. 55%. ()

Aquila

Hodně nenáročná komedie, děj nepravděpodobný, i spojení astrolog-fyzik je velmi nerealistické. Ale díky Rumlovi, Svarinské, Nvotové, Donutilovi a Prachařovi to tak nějak docela funguje a jsou schopni uhrát i scénář s téměř nulovou originalitou. ()

Lilith03

Fajn komedie, Rumla mám ráda a Dolanský mě tady neskutečně bavil. Janákovi se to povedlo, nevybavuji si jedinou komedii z posledních deseti let, která by za něco stála, tahle je tedy příjemnou změnou. ()

Amazonas

O tomhle filmu jsem měla spoustu pochybností. Zprvu protože s českými filmy to není nijak slavné a potom protože Lexa dosud neměl žádné filmové zkušenosti. Nicméně trailer mě přesvědčil, že bych mu měla dát šanci. Přece jen herecky je to obsazené docela slušně. Těch sto minut uteklo jako mávnutí kouzelným proutkem, bavila jsem se, nejednou se i chechtala na celé kino, zejména u scén z Márova privátu, protože to není nepodobné privátům kamarádů, či jiným, co jsem zažila. Neříkám, že nejsou zajímavější, zábavnější či inteligentnější filmy, ale když nemáte chuť zrovna u snímku přemýšlet a jen se tak vznášet na oblaku marihuanového kouře, tak je to docela bžunda. ()

Martin_L

Tento film patří k těm, u nichž dopředu víte, jak to dopadne (jinak, než šťastně to zkrátka dopadnout nemůže), ale nevadí vám to. Baví vás to hlavně proto, abyste se dozvěděli, jak se k tomu konci film dopracuje. Karel Janák za deset let od natočení Snowboarďáků přeci jen vyzrál a 10 pravidel je určitě jeho nejlepší film, jaký dosud natočil. Některé scény jsou vtipné (třeba králíkárna místo kuchyňské linky), jiné jen k pousmání, ale trapný pocit jsem neměl nikdy. Víte, že to je crazy a podle toho také hodnotíte bláznivost situací (útěk se sádrou, auto v lomu), tak proč v tom hledat něco, co tam není a ani být nechtělo. V rámci žánru jde o dobře udělaný film, potěší soundtrack a kamera. Zamrzí místy slabší herecké výkony, i Miroslav Donutil jakoby chvílemi neměl co hrát a některé nesmyslné detaily (jestli v autě dojde benzín téměř bezprostředně pro rozsvícení signalizace, tak to není pro Kiu dobrá reklama :-) Až na korejskou automobilku a rádio Evropa 2 ani nikde neobtěžuje přehnaný product placement a i to se cení. Pro mě zkrátka nadprůměrně dobrý čtyřhvězdičkový film. ()

cinies odpad!

Ou, tohle nebylo dobrý. Ačkoli mám ráda Prachaře, Dolanskýho i Buchtu, tady mi přijdou jako kýčovitá trojka absolutních neherců. O hlavním "mimoňovi" ani nemluvě. A co se to sakra stalo s Kristínou Svarinskou, která v Love působila jako andílek a tady umělá přežilá čtyřicítka? Veskrze nadějný začátek mě pohřbil už po pár minutách. A nevzkřísil mě ani jindy zábavný Donutil. Amen. ()

Neezy

Dvě hvězdičky málo a tři moc. Tak trochu český Hollywood, který bohužel od svého amerického ,,rivala" okoukal jen ty neustále omílané fráze. Tak trochu marná snaha hrát, nicméně snaha se snad počítá, či co. Nepochopila jsem ani postavu vyhula, který měl nejspíš přilákat a pobavit hlavně ty méně náročné diváky. Na mě ale působil jako naprosto ubohá snaha o vtipnou postavu, která tomu dodá šmrnc (no vážne??), ale ve výsledku působí dost trapně. Nicméně očekávala jsem ještě méně. A proto to více shrneme na dvě a půl hvězdičky. Třetí dávám jen a pouze za účast Petra Buchty. ()

dubacek

I český film si zaslouží uznání. A zde se to nabízí. Žádné přehnané nereálné scény. Herci dobře odehrané. Příběhu není co vytknout. Vůbec nelituji, že jsem si zašel po dlouhé době do kina na český film. Pokud nejsi náročný divák, doporučuji. ()

HMTD

Musím uznat povedená česká komedie, námět mi připomíná něco zahraničního, ale myslím, že charakteristické herecké výkony našich herců, dodávají filmu na zajímavosti. ()