10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

netahlo

Predvidatelne a nepuvodni, ale to nikdo (normalni) od Janaka necekal. Ja cekal pohodovou oddychovku a tu jsem dostal. Matous Ruml celkem prekvapil. ()

herr_carter

Příjemná komedie, obsahující překvapivě na české poměry posledních let inteligentní humor. Lehce jsem se obával, aby zde Donutilova role nedopadla podobně katastrofálně jako tomu bylo například v Románu pro muže, ale obavy naštěstí nakonec nebyly na místě. Mladí herci hrají hezky a vtipně a role zkouřeného Dolanského byla fakt výborná - sečteno podtrženo zatím asi nejlepší Janákův kousek............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku

Česká klasika, až to bolí... nic jiného se o filmu napsat nedá. Děj je naprosto průhledný a kopíruje milionkrát viděné. Tedy jediné čím měl film šanci zaujmout je humor. A v tomto směru se mu to podařilo napůl. Ano, párkrát jsem se opravdu zasmál (originální gag s šátkem je jeden za všechny), nicméně velice často jsem také obracel oči v sloup (prakticky cokoliv se zhuleným Dolanským). Opravdu nechápu proč v KAŽDÉM filmu kde vystupuje hulič marijány je prezentován dle úplně totožné trapné šablony. No nic. Co napsat dál? Potenciál Miroslava Donutila trestuhodně nevyužit. Každá pipka, která ve filmu promluví mluví slovensky (nebo se slovenským přízvukem) !? To jako čehůni nemaj vlastní herečky? Matouš Ruml sedí do hlavní role perfektně (trochu jsem se bál, že bude hrát ve stylu Lexa z Comebacku, ale nekonalo se) a celkový dojem tedy zůstává spíš na průměru... ()

insurgentes

To splnilo celkem přesně moje očekávání - blbinka, u které jsem se místy bavil, místy jen nenudil, která mě ale nesrala nějakými rozplizlými rádobyromantickými momenty (samozřejmě až na závěr, ale to už je tak nějak jedno). Zábava sice prostá, ale ne nevkusná. ()

Soweek

Když Vám dojdou všechny filmy, na které byste se chtěli podívat, tak se musíte uchýlit k televizní nabídce. A pokud si máte vybrat mezi 10 pravidly na TV Nova a Sezn@mkou na TV Prima, tak si asi vyberete ta pravidla. Nakonec jsem nebyl tak zklamaný, jak jsem očekával. Ano, toto je tuctová romantická komedie pro masy, která probíhá přesně tak, jak byste čekali. Na druhou stranu, ani Hollywood by tady asi neudělal nic lépe. V rámci žánru se Janákovi povedlo nic vyloženě nezkazit, herecké obsazení je sympatické, takže ty tři hvězdy si film prostě zaslouží. ()

bari68

Ale áááááno, prečo nie? Film ide síce podľa jasných ,,pravidiel a liniek,, , je predvídateľný, všetko je tu viacmenej už storazy ohrané, ale s novým obalom a sympatickými hercami (hlavne Donutil a Dolanský) baví. ()

-Dawe-

Ruml by měl více hrát ve filmech a vykašlat se na seriály, protože má podle mě obrovskej talent a zrovna tady působí dost důvěryhodně. Všechno funguje jak má. Paráda, asi nejlepší film od Janáka. 85% ()

korndaddy

Na české poměry průměr, zprzněný předvídatelným dějem, aneb jak je u tohoto žánru (bohužel) zvykem. V celkovém měřítku je to hovno, které ani Donutil nezachrání ani kdyby hrál sebevíc. Pravdou je, že zde byl i přesto zbytečný a jeho part by zahrál kdejaký moula z okresního divadla.... ()

joora1

Pořád čekám na dobrý český film, který by přeměnil můj názor - že dobrý český film je tak max 1 z 10 natočených. A zde to bohužel opět není. Klasický televizní film, který není moc vtipný a kde Karel Janák ukazuje, jak je režisérské řemeslo v jeho podání šablonovité a předvídatelné. ()

honzii

Hezká práce pana Šurkaly a body za snahu o trochu zasněnou romantickou komedii pro mladé. Scénář, dialogy ale i hudba, herci a režie však příliš často balancují na hranici snesitelnosti a Karel Janák tak stále selhává v tvorbě opravdu sympatického filmu. ()

Seti

No jo, bez buchty je ten život prostě na hovno. Nebo se nás o tom alespoň snaží přesvědčit tvůrci této české komedie, která je bohužel opět spíše křečovitě trapná než vtipná. Scénář šustí papírem až hanba a většina situací je tak vyumělkovaných, že jsem snad ani jednou za celý film neměl pocit, že jde o skutečný svět se skutečnými lidmi. České užívání product placementu pak ani nemá cenu komentovat. ()

klukluka

Karel Janák patrně naznal, že desítky hollywoodských filmů na obdobné téma jsou málo a udělal česko-slovenskej remake s naprosto všemi americkými atributy daného žánru. Nemohlo se mu tudíž podařit natočit něco nového. Mohlo se mu ale podařit natočit něco enormně vtipného. Snaha byla jasně patrná, leč komu není dáno... Silnější zbraně, než je humor, to postrádalo úplně. Tři hvězdy jsou fér, dnes budu hodnej. ()

dopita

Převapivě příjemná romantická komedie. Překvapivě proto, protože tenhle žánr u nás neumíme a taktéž proto, protože to natočil Karel Janák, kterej si to u mě posral hned Snowborďákama, Rafťákama to ještě zhoršil a filmem Ať žijí rytíři tomu nasadil korunu. Nevim jestli konečně dostal rozum, nebo upsal duši ďáblu či co..., ale 10 pravidel jak sbalit holku se mu docela povedlo. Je to šmrncovní romaťák, kterej nepostrádá humor i atmosféru a především je prost hluchých míst a trapných scén (na rozdíl od výše jmenovaných filmů). O nic jinýho v tomhle žánru nejde řekl bych, takže spokojenost. Skoro si říkám, že by nemuselo bejt uplně od věci, podívat se na film ještě jednou. ()

patrikus

Zcela upřímně: Trailer filmu mě vůbec nezaujal a proto jsem na to do kina nešel (odradil mě i Prachař). Film jsem si nakonec pustil pouze z povinnosti k českému filmu a byl jsem příjemně překvapen. Jak to, že podle traileru nejde prokouknout, že se jedná o dobrý film? Janák nepatří mezi mé oblíbence, i když dělá českému filmu dobrou službu. Tohle se mu ovšem zdařilo výjimečně. Asi proto, že předloha nebyla špatná a scénář stál za to, ho natočit. Matouš Ruml stále dokazuje, že je výborný herec a že má našlápnuto na Českého lva. Prachař by to takhle dobře vůbec nezahrál. I když na roli ubožáka byl vybrán dobře. I slečna Svarinská nebyla marná a oddechl jsem si, když ve filmu nebyla tradiční kýčovitá milostná scéna. Z Donutila neměli dělat takového nabarveného mladíka, působilo to trapně a směšně, až mně bylo pana Miroslava líto. Hudba nijak nevynikala, takže vůbec nevím, co tam hrálo, málo se tam s ní pracovalo. Ve scéně u lomu režie fungovala báječně, potěšilo mě i srdce z lampiónů. V rámci českých komedií je to nadprůměrné dílko. Prostě taková občasně vtipná oddechovka, která vás ničím ani moc nenaštve. I přesto, že nemám rád tak krátkozraký humor, film hodnotím velmi pozitivně. Tři a půl hvězdy! ()

ZdenoLo

No už sa aj do Čiech dostal ten trápny marihuanový humor okopírovaný z amerických prepadákov?! No to je veľmi smutné. Všetky tieto romantické komédie ako má plachý chlapec zbaliť dievča je akoby písané cez kopirák, takže samozrejme záver filmu je očividne jasný už od začiatku. ()

Ledkodlaq

Velmi rozporuplný snímek. Část záběrů je dobrá, ale je pospojovaná scénami nudnými, trapnými, nezajímavými. Lexa tu nevyužil ani polovinu svého potenciálu, donutil neměl zase moc možností, jako nejlepší herecký výkon tak hodnotím Dolanského, který potenciál postavy vyždímal do mrtě :-) ()

Hanys_

Až na ten dost nesnesitelný product placement (fakt budou studenti fyziky používat jako vyhledáváč seznam a všichni v okolí jezdí značkou KIA?) dost dobrý. Ruml jako looser uvěřitelný a jeho kořist hodně povedená. Bude dvojka s fotrem? 6/10 ()