10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

kajas

"Vlasy?" "Hnědý." "Oči?" "Dvě." Janákovy komedie mi nikdy nevadily, i když je pravda, že svým zpracováním dokázaly zaujmout a pobavit pouze a jedině cílovou skupinu, tedy teenagery. "10 pravidel" se od zábavy s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem poněkud liší. Vtipy nepůsobí tak prvoplánově, povedené herecké výkony najdeme jak v hlavních (sympatický Matouš "už ne Lexa", roztomilá Kristína), tak i ve vedlejších rolích (chvála pana Donutila je nošení dříví do lesa, skvělí ale byli i herci ztvárňující přátele hlavního hrdiny). Věřím, že se z této veskrze milé komedie stane na televizních obrazovkách stejný evergreen jako třeba z "Rafťáků". Po druhém zhlédnutí snižuji na průměrnější hodnocení, úplně mi nesedla doprovodná hudba, po několika hodinách si nevybavuji žádnou zapamatovatelnější scénu. Další repríze se ale bránit nebudu. ()

Skip

Obával jsem se nějaké trapárny, ale ta se naštěstí nekonala. Nicméně něco extra dobrého to taky není. Spíš docela průměrná komedie bez nějakého nápadu. Takže zkouknout se to dá, ale rychle to zas vyšumí do nenávratna, aniž by zanechalo něco zapamatovatelného. ()

Aleee89

Bylo to takové nemastné neslané. Filmu chyběl vtip, emoce, uvěřitelnější příběh, kvalitní herecké výkony... K postavám si najít cestu bylo těžké. Ale zase na odreagování na večer, no, co by člověk chtěl. V tomhle to jakž takž obstálo. ()

L_O_U_S

Prostě česká vztahová komedie s obligátní Slovenkou, kterou řidiči dálkových autobusů pouštějí osazenstvům zájezdů. Nic víc. Na rozdíl od těch Vejdělkových hnojů mi to aspoň nelezlo na nervy. (1 212.) ()

Linda.csfd

Já chtěla dát trojku, nevím, proč mi ruka nakonec skočila na čtyřku, ale neva. Celkem fajn oddechový film se zajímavým obsazením. O vtipné a nečekané momenty tu nebyla nouze - většinu z nich obstaral Matouš Ruml, který jako nesmělý a zanícený geek / nerd prostě nedokáže sbalit holku. Na pomoc je spolubydlící Terezou Nvotovou přivolán taťka Miroslav Donutil. V ten moment film dostává rychlý spád, začne se zamotávat a zase rozmotávat až se dostane k samotnému poctivému konci. Hudba Miroslava Chyšky jako vždy nemá chybu - magnifique! ()

maverick10

Tolik prostoru se zajimavym nametem mel Janak s bandou scenaristu, kteri prave zvladli posledni pismeno abecedy a hned se vrhli na scenare.... Ale nikdo z nich ten potencial nametu nedokazal vyuzit. Vemte si jenom postavu Dolanskeho, ktery mel delat ve filmu prave tu komedialni linii, avsak scenariste o nej pouze opreli kolo humoru a nenechali ho na nem svezt. Jaky potencial mela scena na narozeninovem vecirku snobu vs. zhulenec Dolansky (ktery jediny si zaslouzi chvalu), ale nebylo z toho vlastne vubec nic vtipneho. Tak ja nevim, ma dnes vubec cesky filmovy tvurce fantazii? ()

ilemas

Nevím čím to bylo, zda alkoholovým opojením, nebo po dobrým výletě v dobré náladě, ale mě se ten film hrozně líbil. Vůbec Janákovy filmy se mi moc líbí, ať už to byli Snowboarďáci, Rafťáci, Rock podvraťáků - vždy se skvěle bavím. Janák točí velmi příjemné komedie, které mě vrátí do mého mládí a zanachávají hřejivý pocit v duši. ()

TheDon

Toho vola z Comebacku už mu prostě nikdo nikdy neodpáře, ať se snaží sebevíc. Na druhé straně je ten děj odvyprávěn v solidním tempu ,bez větších zádrhelů a na rovinu, už sem dlouho neviděl nějakou, jakoukoliv, podařenou českou teenage komedii. Příjemný překvapení. 60% ()

Petrasuvicka

Vařili Češi kašičku, na zeleném rendlíčku, až vytvořili po dlouhé době komedii, která pobavila, dalo se na ni koukat, a jejíž kvalita rapidně stoupla, když po skončení titulků se v televizi objevili ukázky na pokračování sprosté debility pro burany Dědictví atd... ()

honajz2

Mohlo to mít něco do sebe a mohlo to být i vtipné, jenže nebylo. Zase nějaká velká trapnost to taky není, zasmát se tu dá máločemu, ale aspoň u něco je. Příběh klasika, žádná překvapení se nekonají, ale neurazí to. No nic, 2*. Ještě že pak na jiné stanici dávali Soumrak mrtvých, u toho jsem se pobavil i na podruhé. ()

zbyshek

Karel Janák umí, to už prokázal několikrát. Tady to opět můžu potvrdit. Za poslední léta jedna z nejlepších komedií, co byla natočena na české scéně. Humor, kterým tento film oplýval se dá považovat jako vysoce nadprůměrný. Nespočet vtipných scén dráždilo mou bránici prakticky neustále. To bylo přesně to, kvůli čemu jsem navštívil biograf. Ruml, Svarinská, Prachař, povedené akvizice. Toto si zaslouží ohodnotit procentuálním hodnocení rovných 80. ()

M.i.k.e

já mám tyhle neškodné Janákoviny docela rád.Je to sice stále na jedno brdo a je dopředu jasné,jak všechno dopadne,ale člověk si u toho solidně odpočine a co víc,dokonce se i zasměje.I 10 pravidel tak neochvěně kráčí ve stopách všech předchozích ďáků a ťáků,jen už tady není duo Kotek/Mádl.Bez mučení ale přiznávám,že mi 10 pravidel nadočekávání sedlo a i když jsem smíchy nebrečel,smál sem se celkem často a to se mi u české komedie dlouho nestalo.Může za to i dobře vybrané obsazení,kde prim hrají vedlejší postavy (Dolanský,Donutil,Prachař).Ne snad,že by Matouš Ruml neobstál,ale prakticky tady hraje Lexu z Comebacku,což je poloha,která nemá moc čím překvapit...70% ()

Havaj8

Tak už jenom název filmu dokáže přilákat k týhle český tvorbě, navíc v pohodě obsazení, Donutil, badass Prachař, bombová slovenka a nic moc hodící se do role Ruml. Na český poměry se to dost přibližovalo USA klišé, což není úplně špatně a moc se to tu nevyskytuje v těhle romancích. Nepřeplácaný, dokáže zabavit, občas i pobavit. Co mě zaujalo, tak původní Italská verze, kde brali námět a podle Galerie je to na tuty to samý, co do postav a detailů, ale tam to až takovej úspěch asi nesklidilo... ()

Aljak

Síce úplne klasická šablóna, ktorá sprevádza väčšinu filmov žánru romantických komédií, ale svojim spôsobom to bolo aspoň pútavé a dokázalo ma to zaujať, miestami aj trochu rozosmiať vďaka prítomnosti milého dôvtipu, ktorý na moje prekvapenie nebol ani až tak strašne prehnaný a trápny. Horšie to už bolo s absurdnosťou niektorých situácií, ktorá následne ťahala film dosť dole. No napriek tomu podľa mňa aj tak vydarené, dokonca aj postavy celkom zaujali, aj keď ten trápny zhúlený debilko mi išiel dosť na nervy a bez toho by som si tento film celkom rád predstavil. Svarinská tiež nepatrí medzi tie herečky, ktoré by prekypovali mojimi sympatiami, ale tak celkom sa dala, hoci pre tú postavu by som si vedel predstaviť aj inšiu a sympatickejšiu herečku. Nuž, nevadí. Aj tak solídne 3 hviezdičky za celkový dojem, ktorému dopomohla aj výborná hudba. ()

rakovnik

Tak už máme díky panu Janákovi "balící" komedii i u nás. Od začátku je jasné, jak film dopadne, dočkali jsme se i několika klišé (budou spolu - nebudou - budou - nebudou, usmíření) a dokonce i několika vtipů. Bohužel, když nebyl na scéně Miroslav Donutil, koncetrace humoru poněkud poklesla. Herecké obsazení bylo nečekaně slušné, ale do hlavních rolí se mi ani jeden z protagonistů moc nehodil, respektive se nehodili k sobě, respektive i u nás máme hezké (nebo hezčí) holky, ve srovnání se Slovenskem (nemyslím to zle). Mimochodem, studenta astrofyziky bych vyhodil ze zkoušky už jen proto, že se hrabe v astrologii! Je s podivem, že pan režisér obsadil svou milou do neviditelné role, možná by byla lepší v té hlavní. Celkově - až na pár hloupých scén - slušná jednoduchá zábava. ()

Martin741

Karel Janak a jeho dalsia pseudokomedia. Svarinska je nadherna, Prachar vadi, Donutil to este ako-tak ustoji, obcas sa da zasmiat : 40 % ()

carlos 2010

Na súčasnú českú kinematografiu celkom pozerateľné, aj keď komediálny potenciál príbehu je málo využitý. Herecky priemerné, Svarinská slabučká, Dolanský OK, Donutil absolútne nevyužitý, Prachařovi som to neuveril. Sponzori CANON, KIA, SAMSUNG - filmári nám tie logá pchajú rovno pod nos. Ale úprimne: úspešný vydavateľ a syn zbohatlíka predsa nejazdia na aute značky KIA!!!!!! Aj tá hudba mohla byť lepšia, ale to sú naše klasické slabiny. ()