S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

neo93

Tak tento film mě naprosto minul. A to jsem na něj i těšil. Ale nemůžu prostě jinak. Dva nejlepší kamarádi, kteří se znají už dětství, právě dospívají, jsou do sebe zamilovaní až po uši, ale nechtějí si to vlastně připustit, že by právě oni mohli být spolu, a proto oba nechávají prostor pro jiné vztahy, a ne pro svůj vysněný společný život. To je vše. Jenže od začátku je nám jasné, jak to přesně skončí. A než se tak stane, odehraje se až příliš přehnaných rozhodnutí a události v jejich životech, které postrádají nějaký smysl. Na to, jak často se potkávají a jak se k sobě chovají, vyznívají tyto scény naprosto směšně v celém kontextu snímku. Lilly Collins v hlavní roli je sice relativně příjemná herečka, ale někdy mě její postava docela vytáčela, to samé se dá říct v podstatě o jejím filmovém partnerovi, v podání Sama Claflina. Film je brán i jako komedie, ale já jsem se za celou dobu snad ani jednou nezasmál, a pokud některé pasáže mohli být vtipné, mě přišli až příliš banální či trapné. A samotný konec mě v tom jen utvrdil. Ve výsledku tedy zklamání. ()

balcazar

Rozhodoval som sa medzi tromi a štyrmi hviezdami, ale... Film je svieži - svieže vzťahy, svieži humor, svieži príbeh a svieže odsýpanie minutáže. Musím sem vsunúť poznámku, že mi nevadí, keď film spracováva niečo, čo sme už v iných filmoch videli. Ak to robí lepšie a baví ma to, nemám s tým žiadny problém. Problém, ktorý zráža túto vec do priemeru, je, že sa príbeh začína postupne veľmi naťahovať, jednotlivé zvraty vo vzťahoch sa opakujú a žiadny extra posun nenastáva. Takže film mohol byť o 15 minút kratší, alebo sa mal viac vyhrať s príbehom, kde by priniesol niečo netradičné, čo by ho zmenilo, alebo by ma prekvapilo, aby som nevedel, čo bude nasledovať alebo ako bude vyzerať záver. ()

Judy24

Sympatická ukázka, že i romantickou komedii s předvídatelným závěrem jde udělat vtipně, originálně, chytře a s nadhledem. Christian Ditter si bere od Cecelie Ahern maximum z jejích vyšperkovaných konverzací a situací a neobaluje to cukrovou vatou. Je to takové krásně...neamerické. Stárnutí postav by šlo udělat realističtěji, některým scénám by slušela delší stopáž a využít víc toho nádherného Irska by taky nebylo na škodu, ale v základě jsem spokojená, jako už dlouho ne. "Hello, I'm Dick." "Of course you are..." ()

Čejkyn

Nic převratného to není, a vše jede podle klasické romantické šablony ( rozdělení-návrat-rozchod ve zlém-happy end). Přesto jsem se bavil, herci jsou sympatický, a tak nějak mi to celý přišlo milé,upřímné až skoro ze života, ale kapesník jsem tahat nemusel 75% ()

viviak

Džizus krajst! Takto doprznit mnou dlho ocakavany a oblubeny žaner romantikuš/komedia? Ale teraz vazne, dost som sa tesil an tento film, aj napriek tomu, že uz samotny trailer mi naznacil, ze tam bude niekolko veci, ktore mi budu rozhodne vadit, ale že to nebude mat ani hlavu ani patu?! Mohol to byt pekny "ohrany" cukrikovsky film ale ujo dííter sa rozhodol, že mi potesenie jednoducho nedopraje. Dejovo je to uplne dierave, posuny casu, kedy herci nezostarnu ani o den(čož nenavidim) a v tomto pripady bolo naozaj na kopacku do hlavy, apson ze poslednych 20 minut ich nastajlovali a vyzerali aspon o cosi starsie predsa len. Samozrejme vobec film nejde do hlbky ale len po povrchu a všetky dejove linky, ktore by mali byt dolezite sa vzdy udiali v priebehu 5 minut, jednoducho hercom ani filmu sa neda uverit absolutne nic, všetko je len umelo vykonstruovane/dosadene, jednoducho povedane nic sa v tom filme nedeje prirodzene. Kliše je tu plna kopa a tam kde sa snazil byt fillm menej klisoidny, prisla este viac uboha scena. A keby am byt aj konkretny, to by bolo na dlho, jednoducho na tento film a nokiu 3310(srsly?:D) chcem rychlo zabudnut, a tomu prepalenemu hodnoteniu opat nerozumiem. Jedine co by som dodal, ze hlavne herecke duo bolo ako take prijemne a pozeralo sa na nich fajn, aj ked sa medzi nimi prakticky nic nedialo...takže dufam, že nabuduce sa lily objavi v nejakom lepsom filme. 50% 2* 3 nedam uz len preto lebo aj to čo chcelo byt vtipne bolo trapne... ()

Mrs.Vader

no jako upřímně, kdyby v tom nehrála Collins, tak to u mě stěží dosáhne na jednu hvězdu, takový potenciál to mělo ale né, oni to museli dosrat trapnýma scénama, kde chcíply všechny pokusy o právě se rozbíhající chemické reakce vedoucí k nějaké té více či méně sexuální situaci a navrch se přidává nepochopitelná touha obou hlavních postav činit veškerá důležitá rozhodnutí na základě jedné nevyřčené věty, zapomenutého vyznání lásky nebo postrádajících koulí. ono se chce říct, že to je takové ze života, na čemž možná bude trocha pravdy, ale když už chcete tvrdit, že ste nejlepší kámoši, tak si kurva nebudete x desítek let lhát do očí o vpodstatě každé důležíté události nebo emoci ve vašem životě, to ste potom kamarádi jak hovado. Navíc asi nenechám nejlepšího kamaráda uvalit se do svatby s nějakým kokotem jen proto, že sme oba dostateční srabi na to, aby sme si přiznali, že celou dobu stejně tajně toužíme toho druhého ojet :) p.s. třetí hvězdu dávám za malou Katie, která je prostě skvěle obsazená a za těch pár docela dobře vtipných momentů ()

RAFT

No co k tomuto filmu jenom dodat.Takže je to ,takový příjemný oddychový romantický film ,nic víc ,jako u každého romantáku.Herecky dobře zahrané,krásně zpracované .Za mě 70% ()

playboy_05

Romantarnam neholduji a obvykle jim vysoke hodnoceni nedavam, ale tady s klidnym sedcem udelam vyjimku a rad ho i trochu prepalim. Neokoukani herci, inteligentni britsky humor a nadhled a hlavne zadne sklouzavani do typickeho (a 100x videneho) americkeho patosu. Tady vsechno funguje na jednicku a i neemotivniho cloveka to proste bavi a ustredni dvojici drzi cely film palce i u nohou. ()

hekla

Nádherný film o dvou lidech, kteří spolu od mala vyrůstají až se stanou dospělými, milují se, ale mnoho let jim trvá, než k sobě najdou cestu. Výborná hudba, střih, obsazení hlavních hrdinů. U filmu se upřímně zasmějete, ale i rozpláčete, a to se bude střídat až do konce filmu. Ještě dlouho na tenhle příběh budete myslet. Chytí vás za srdce a už nepustí... ()

viky13

Love Rosie je krásný romantický příběh o tom, jak se lidé mohou celý život míjet. Mám ráda Lily Collins i Sama Claflina, takže jsem se na tento doják docela dost těšila. A měla jsem proč. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělý happy end a skvělá hudba. ()

Bezmenny

Manuál v mnohom aj pre dnešnú mládež...zábavné, vtipné, romantické..takže relatívna spokojnosť. Bonusom je, že z Veľkej Británie. ()

touchud

Hvězdička navíc za dokonalý český dabing :) :) Něco tak směšně tragického jsem ještě neslyšel, jednu ženskou roli snad daboval chlap. ()

qbic

Dlouhé, překombinované, chybí spád - od půlky filmu jsem si říkal "ať už je happyend". Jinak hezky natočené, sympatická hlavní hrdinka, dobrý soundtrack, nic nerušilo, kromě hrozného cz dubbingu vedlejších rolí. ()

Emafera

Když to šlo před lety do kin, myslela jsem, že to bude další přihlouplá romantická komedie, ale film mile překvapil. Navíc Lily Collins je v tom úžasná. Jeden z mých oblíbených filmů, které se neomrzí. ()