S ničím se to nesere a je to drsné jak šmirgl. Škoda pak té finální bitky. Němci tam z níčeho nic chcípaj, až moc ochotně a muška se jim oproti předchozímu dění ve filmu zhoršila tak o 200%. Stejnak ale velká spokojenost. Scéna u dvou Němkyň v bytě u mě kraluje.(24.1.2015)

Na Fury jsem se dlouho těšil. Těšil jsem se na to stejně tak, jako na nový film Davida Ayera, který mě film od filmu potvrzuje, že je skvělý režisér a jednou na něj budeme ještě vzpomínat. K druhé světové se dlouho nikdo nevyjádřil a tak jsem neváhal a na film vyrazil do kina. Celou hodinu a půl jsem si pak užíval jeden z nejsyrovějších filmů z druhé světové války za posledních dvacet let. Líbily se mi především nápady s jednotlivými záběry, které mě překvapily například u Bratrstva neohrožených a nebo u pradávného ruského filmu Jdi a dívej se. Stačil prostě jeden záběr, aby se Vám udělalo blbě. A to se nejednalo o nic krvavého. No a z tohoto pohledu to tenhle film zvládal na jedničku s hvězdičkou. Jenže ke konci nastane problém, kterej Brad Pitt vyřeší po svým - blbě, nelogicky a tak, že to skončí přesně tak, jak jsem si myslel. Heroicky po Americku, čímž mě nasral celej film a z pěti hvězdičkovýho rajónu jsem spadnul na čtyři. A nebejt tak dobré první půlky, šel bych i níž. Zkrátit film o 35 minut, udělal by režisér líp.(17.11.2014)

Konečně Ayere!! Ayer je jeden z mála režisérů, kterému se povedlo mě zaujmout každým filmem pouze na 3*, ovšem zde se mu povedlo prolomit ledy a rozsekat mě válečnou parádou v čele s perfektním Pittem. Fury je velmi ponurý, depresivní, neúprosný, slušně krvavý, vhodně a sprostě vyhláškovaný vojenskýma slengama a perfektně zachycuje hrůzu druhé světové války. Při sledování filmu jste svědky té nejzazší a viscerální představě zranění, jak výbušné tak střelné. Highlightem je rozhodně akce proti Tigrovi či samotné heroické finále, při kterém dozajista budete lapat po dechu. Byť je film zaměřen spíše na psychiku postav ( není to nonstop akční jízda, akce jsou pouze 4), tak si film udržuje slušné tempo a baví. Za mě nepochybně jeden z nejlepších válečných filmů a zvuky děla z kina mi znějí v uších ještě teď. 95%(19.11.2014)

Čekal jsem (těšil jsem se!), že to bude tankové porno. Prostě Bratrstvo neohrožených meets World of Tanks. No, možná tak v první polovině filmu, jak běžel filmový čas, rozum si bral postupně volno. V druhé polovině filmu (zhruba od příjezdu k rozcestí) už jsem rozum musel vypnout úplně, přehršel patosu a sprška biblických citátů. Prostě Fury meets Rambo III aneb jak jeden mrtvý americký tank sestřelil (skoro) celou divizi SS...(13.11.2014)

Toto bude samozrejme veľmi individuálne, ale u mňa až hysterické nadšenie a jasný film roka. Najlepší Ayer (zďaleka), najlepšia druhá svetová od Zachráňte Ryana, možno najlepší film na tému "vojna je odporné krvavé svinstvo... a o to viac sa cení občasný záchvev ľudskosti". Scenáristicky bez zaváhania, herecky ani nevravím, všetci sú tam skvelí, vrátane zmrda Lehrmana, ktorý ma konečne presvedčil, že z neho niečo bude. Pri všetkých akčných scénach som bol až v kŕči, ako som ten tank šoféroval s nimi a hľadal každú ďalšiu škatuľu munície. Ani si nepamätám, kedy som naposledy tak veľmi držal hrdinom palce.(13.11.2014)