Zhlédnuto v kině. David Ayer se mi začíná čím dál tím víc líbit a Fury je další parádní zářez na jeho pažbě. Nejen proto, že se rozhodl vydat trošku jinou cestou (podstatná část filmu se odehrává v malém tankovém prostoru a stejně to není nuda) ale hlavně, že mu to krásně vyšlo a dal dohromady tak skvělý casting. Každému herci jsem tu postavu vojáka věřil a dokonce jsem i zapomněl, že se koukám na Brada Pitta. Přesně tak, pokud obsadíte takovouhle celebritu do válečného filmu, tak se musíte postarat, ať nepůsobí rušivě na diváka a to (alespoň u mě) vyšlo. Nebojím se napsat, že pro mě se tento film stal jedním z nejlepších filmů roku 2014 a rozhodně nejlepším válečným filmem od roku 1998, kdy vznikl takový malý snímek jménem Saving Private Ryan. Jak říkám, pan Ayer se mi líbí čím dál víc. 100 %.(29.11.2014)

Železná srdce jsou vlastně sledem několika scén před samotným finále. O nějakým ucelenějším příběhu nemůže být řeč, ale to nevadí. Válka není jen o příbězích, ale i osudech, takže se dočkáme: kontrastu válkou nepoznamenaný zelenáč vs válkou otřískanej veterán, romantickýho minirománku, solidní takový bitvy, mnoha prázdnejch řečí, mála plnejch řečí a veleakčního finále. Dočkáme se taky dobrých hereckých výkonů. Brad bude prostě charismatickej chlap i když by hrál masařku natož šéfa tankový posádky. Trošku mě zklamal Shia, hlavně že si během natáčení jen tak vytrh kleštěma zub. Ještě se vrátím k tomu finále, nejsem expert na válku, ale přišlo mě divný, že snajpr se několikrát po sobě netrefí přesně. Němci opět běhaj proti kulkám, jak kdyby to byly jejich maminky s upečenou bábovkou, ale nechám toho. Technicky jsou ty scény natočený kvalitně, přehledně a třeba tanková bitka jeden proti třem přišla do filmu přímo z lahůdkařství.(11.11.2014)

Mačkal jsem se dvě hodiny v Shermanu, všude smrděl střelný prach a chtělo se mi čůrat, takže jsem patrně podlehl atmosféře snímku. Jenže mně se tam nelíbilo. Já se totiž nerad mačkám ve smradu, sleduji přitom neprůstřelnost amerických zachránců světa a uhýbám před výstřiky propagandistického hrdinství "těch správných". A tady nic víc nebylo, tedy kromě vynikajícího chlapáka seržanta Colliera a skvěle dezinformovaného kapitána Waggonera, který mě svými nepříliš přesnými rozkazy dost bavil. Nicméně zbytek posádky zábavnosti moc nepobral, Mašinu Normana si troufnu označit za vyloženě nudného chcípáka, skvělé radiové spojení za jakýchkoli podmínek za pitomost a střelbu při bitvách za další díl Star Wars. Prostě to bylo trošku divné, ale ono skryté chlapáctví to ve mně alespoň trošičku probudilo.(9.12.2015)

S ničím se to nesere a je to drsné jak šmirgl. Škoda pak té finální bitky. Němci tam z níčeho nic chcípaj, až moc ochotně a muška se jim oproti předchozímu dění ve filmu zhoršila tak o 200%. Stejnak ale velká spokojenost. Scéna u dvou Němkyň v bytě u mě kraluje.(24.1.2015)

Okružní jízda americkým tankem po cílové rovince druhé světové. Pohodová chlapácká žánrovečka s dobře zahranými sympatickými postavami, ze které dýchne špína i hrůza války, která napne, dojme i rozesměje a není v ní nouze o patřičně drsnou a zábavnou akci. Spokojenost.(18.11.2014)

• - Prvý celovečerný film od druhej svetovej vojny, v ktorom je použitý skutočný tank Tiger. (ambron)

• - Natáčení sklidilo kritiku kvůli natáčení scény na Den památky, který se od 1. světové války slaví ve všech státech Commonwealthu, kdy měl na sobě kompars celý den nacistické uniformy. Za incident se Ayer a Sony omluvili. (Maulincio)

• - Shia LaBeouf se během natáčení přestal sprchovat, zcela se odloučil od štábu a vytrhl si vlastní zub, aby se lépe vcítil do své role a aby se ztotožnil se životem v zákopech. Tímto chováním si ale znepříjemnil vztahy s ostatními herci a dalšími členy produkce. (Maulincio)