• KevSpa

Jedno velké WTF.(18.1.2015)

Ayer je i ve WW2 stejně sugestivní a syrový jako ve svých moderních policejních eskapádách, jen tentokrát nepobral do ruky digitál, ale jede pěkně po staru. Opět je to jasně načrtnuté, úderné a nehrající si na nic víc, než to je. Tedy řež se solidní psychologií a vynikající hereckou základnou. Ty emoce tam jsou a atmosféra a vizuální zpracování je přímo vymazlené. Některé dialogové pasáže připomenou okrajově to standartní z Tarantina a zbytek není nic víc, než poctivá filmařina. Spousta špíny, zkažených zubů a ustřelených končetin. Škoda toho příliš velkolepého finále, které tam nutně pro diváka musí být, ale vzhledem k nastolenému konceptu filmu tam vůbec nepasuje.(10.2.2015)

Snaha o to, aby se Tanková patrola stala živoucím pomníkem pro vojáky druhé světové, sice slibuje hodně, ale dostává na frak ve chvíli, kdy Ayerovi začnou mlátit žánry mezi sebou. Uvěřil bych jak neporazitelné posádce Fúrie, tak slzám při opilých doznáních, ale jakmile se tyhle nálady potkávají a pravidelně střídají, je konec. A je to škoda, protože Pitt i Lerman dokážou bez mrknutí oka rozehrát každou sebemenší vedlejší linku až na samou hranu.(13.11.2014)

Film „Čtyři z tanku a Pitt“ jednoznačně boří zažitá klišé o tankistech. Tank tu již není útulným a vyvoněným místem ovládaným partičkou čistých, sympatických a za všech okolností kamarádských pšontků. Ne, je to hnusná, smradlavá a klaustrofobická kobka, kde se chčije a sere do plechových beden, s posádkou, na níž by si nejeden psychiatr s úspěchem udělal atestaci, ve složení jeblý Mexičan, vypatlaný a agresivní bruklynský vrah, transka jménem Šejla a hnusná, iritující neherecká mrdka Percy „JaxekurvamohdostatdofilmusPittem“ Džeksn. A tak jedinou sympatickou postavou je opět jen ten dvounohý miláček žen, dětí a mnohých mužů, za všech okolností rozkošný, přesličný a zářící Bret v roli Šaryka. Je to v podstatě úplně o ničem a s koncem, u kterého má jeden neodolatelnou chuť kopat se do koulí za zvuků Emejzink grejs, avšak tankisté naprosto splňují požadavky na ně kladené, tedy ovládat tank a kosit Wehrmacht, a natočeno je to až úděsně sugestivně a realisticky. No, realisticky… Na vojně ani ve válce jsem nikdy nebyl, rovnou od lučištníků jsem byl převelen do zázemí a jsem ten hodný strýček, co se v případě mobilizace důkladně postará o zabezpečení týlu a bude vám s nasazením šukat manželky a přítelkyně, aby nebyly mrzké, kdybyste se náhodou ze zákopů nevrátili v pytlích. Takže co já můžu vědět, že? Nicméně bylo to působivé jaxviňa a vůbec celkově úžasné.(29.11.2014)

Není to v žádném ohledu vyloženě špatné, ale mohlo to být o tolik lepší, kdyby se to dokázalo rozhodnout, zda to chce být nekompromisní špinavou (proti)válečnou ukázkou hrůz a nesmyslnosti válečného bytí i bití se, tankové porno poplatné desítkám miliónů hráčů World of Tanks či stylizovanou akčňárnou "nás málo, jich mnógo", která je někde na pomezí Třístovky a sovětských propagandistických válečných snímků let padesátých. A aby té rozháranosti nebylo málo, tak to v polovině předěluje tarantinovská patnáctiminutovka, která působí jak nepoužitá scéna z Hanebných panchartů. A v každém z těch stylů to tu více tu méně funguje, ale dohromady to jako jeden celek neštymuje ani na chvíli.(16.11.2014)

• - Českou verzi anglického titulu Fury zvolil distributor filmu v ČR Falcon. Obecně proces výběru lokálního názvu podléhá poměrně náročnému schvalovacímu procesu a zároveň možnostem, které zahraniční držitel práv filmu nabídl anebo umožnil i v jiných zemích po světě. Z těchto možností vyplynuly v podstatě jen tři cesty. První byla variace na doslovný překlad slova "Fury", tedy "Zuřivost", "Odhodlání", popřípadě "Zuřivec", "Odhodlaný" v jednotném či množném čísle, nebo slovní spojení jako "Banda odhodlaných" apod. Další možností bylo ponechat titul v původním originálním názvu i pro českou distribuci. Poslední možností bylo vybrat z odlišných titulů, které již zahraniční partner schválil v jiných zemích, v tomto případě mimo jiné Ocelová srdce nebo Železná srdce. Nutno podotknout, že jednou z důležitých součástí volby lokálního titulu zahraničního filmu je i komerční hledisko. Společností proto byla zvolena 3. varianta. (Zdroj: Falcon) (Maulincio)

• - Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt) používá jako osobní zbraň revolver Smith & Wesson M1917 ráže .45ACP (11,43 mm). Jedná se o revolver z roku 1917, tedy zbraň z první světové války, která byla pro svou oblibu používána i v dalších válečných konfliktech. Norman (Logan Lerman) používá ve filmu samopal M3A1 zvaný pro svůj tvar "olejnička", kterou připomínal. Jednalo se o jednoduchý samopal vyráběný od roku 1943, který měl nahradit složitý a drahý samopal Thompson M1A1. (Kirman)

• - První záběry z natáčení a z filmu se představili na veletrhu počítačových her a videoher E3 na stánku hry "World of Tanks". (Maulincio)