„PROČ TO PROSTĚ NEZABALÍ…“ /// Žádný vleklý válečný tažení. Poslední dny války, Amíci před Berlínem, Němci bojujou s parchantama nejen z nacistický střední školy, ale i školky. S biblickým songem projedeme základní tábor a Bredovým okem mrknem na důsledky zvěrstev, který dělá člověk člověku (ve válce). Příchodem zobáka (k tanku) zase povídaj něco vo tom, že i na válku si musíš zvyknout. Naši samozřejmě vyhrávaj, všechny čtyři tanky berou útokem les, město i dům a vobčas to zapáchá patosem nebo laciností. Mladej řeší co je (a není) správný, rodinný scéně moc nerozumím (kromě toho píchání), a film tak pomalu (ale jistě) ztrácí tempo. Všechno má napravit závěrečnej souboj Fůrie proti všem, kde si konečně užiju kus tý pravý války, ale jak je Ayerovým zvykem, emočně spíš odrazuje a místo abych ,,cejtil“, tak su spíš zklamanej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože u mě válka nepotřebuje příběh. Stačí pár scén, jako u „péčka“. 2.) Zjistím, jestli by Pitt mohl nahradit Gustíka. 3.) Thx za titule ,,nex_M4rKy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(26.1.2015)

Nářezová válečná řežničina, jaká tu nebyla snad od Band of Brothers. Ayer si po dementní Sabotage hodně rychle napravil reputaci.(3.12.2014)

Fajn závan staré školy, ve kterém špína, drť a krev nejsou jen slovy házenými do větru. Jen škoda, že Ayerovu zručnost za kamerou obklopuje ryze generický scenáristický produkt, který nepřináší absolutně nic nového a nikdy nevystřihne prvoligovou scénu, na kterou by se dalo opravdu vzpomínat. Skopčácký oběd k tomu má nejblíž. Škoda, že to jeho druhá půlka totálně zazdí.(12.11.2014)

Zachraňte vojína Tanka. Ale bez dementního děje.(16.11.2014)

Reálný pohled na válku z průzoru pancéřované krabice na pásech. Ayer natočil ojedinělý válečný snímek, kde je jakákoliv naděje zašlapána do bláta a vítězství znamená jen možnost bojovat další bitvu. Žádné vyhlídky na přežití, žádný příslib domova. Takhle syrový, skutečný a ryzí snímek si všichni tankáni už dlouho zasloužili. Nejčastěji se vychvaluje letectvo a pěchota, na tanky se zapomíná až příliš snadno. Už nebude. Pittův Wardaddy není variací na Tarantinovského Aldu, právě naopak. Zničený muž, kterému chybí civilizace, ale vzdal se jí pro dobro své posádky, schopný velitel bojující už příliš dlouho. Celá posádka je správná banda. Vyniká Bernthalův vidlácký humusák, nenáviděný Grady, v posledních momentech přece jen správný chlap. Nemytý Shia překvapivě dospělý, cituje bibli s takovou vervou, že sám začal věřit. A teď to hlavní - hrdina, smrkáč Logan Lerman, kdysi srandovní klučina se v Ayerově a Wardaddyho péči stává chlapem a regulérní zabíjecí mašinou. Tak jako si získává respekt u posádky, získává si ho i u diváka. Celá otec-syn linie funguje na výbornou a v té válečné stoce je to jediné k čemu se dá upnout. Fandil jsem do poslední chvíle, byl jsem v tanku s nimi a každá rána, každý záškub mnou projel do morku kostí. Pokud jste za mlada listovali válečnými knihami a oči vám přitahovaly železná monstra jako je Fúrie, je tohle film pro vás. Zde jsem, pošli mne!(23.11.2014)

• Brad Pitt

• - Tank Tiger byl jeden z prvních modelů, který byl nasazen proti spojencům v Tunisku. Během boje obdržel zásah pod hlaveň do ložiska věže. Zásah způsobil zablokování věže a lehce zranil velitele. Osádka, přesto, že Tiger nebyl vážně poškozen, stroj opustila. Ten poté spojenci ukořistili a ve Velké Británii důklaně prostudovali a získalimnoho cenných informací. Po skončení války byl darován do muzea.Díky tomu je tento "Tiger 131" z větší části původní, motor musel být vyměněn. (R3d_F0x)

• - Několik záběrů poté, co Grady Travis (Jon Bernthal) vylije sklenici na Normanovu (Logan Lerman) hlavu, jsou jeho vlasy a obličej úplně suché. (Maulincio)

• - Shia LaBeouf se během natáčení přestal sprchovat, zcela se odloučil od štábu a vytrhl si vlastní zub, aby se lépe vcítil do své role a aby se ztotožnil se životem v zákopech. Tímto chováním si ale znepříjemnil vztahy s ostatními herci a dalšími členy produkce. (Maulincio)