Reálný pohled na válku z průzoru pancéřované krabice na pásech. Ayer natočil ojedinělý válečný snímek, kde je jakákoliv naděje zašlapána do bláta a vítězství znamená jen možnost bojovat další bitvu. Žádné vyhlídky na přežití, žádný příslib domova. Takhle syrový, skutečný a ryzí snímek si všichni tankáni už dlouho zasloužili. Nejčastěji se vychvaluje letectvo a pěchota, na tanky se zapomíná až příliš snadno. Už nebude. Pittův Wardaddy není variací na Tarantinovského Aldu, právě naopak. Zničený muž, kterému chybí civilizace, ale vzdal se jí pro dobro své posádky, schopný velitel bojující už příliš dlouho. Celá posádka je správná banda. Vyniká Bernthalův vidlácký humusák, nenáviděný Grady, v posledních momentech přece jen správný chlap. Nemytý Shia překvapivě dospělý, cituje bibli s takovou vervou, že sám začal věřit. A teď to hlavní - hrdina, smrkáč Logan Lerman, kdysi srandovní klučina se v Ayerově a Wardaddyho péči stává chlapem a regulérní zabíjecí mašinou. Tak jako si získává respekt u posádky, získává si ho i u diváka. Celá otec-syn linie funguje na výbornou a v té válečné stoce je to jediné k čemu se dá upnout. Fandil jsem do poslední chvíle, byl jsem v tanku s nimi a každá rána, každý záškub mnou projel do morku kostí. Pokud jste za mlada listovali válečnými knihami a oči vám přitahovaly železná monstra jako je Fúrie, je tohle film pro vás. Zde jsem, pošli mne!(23.11.2014)

Tyvole Bratrstvo se skoro vrátilo! Špinavé, naturalistické a návykově akční. Třešnička v podobě znepokojující dramatické "Tarantinovy" scény v kuchyni tam sedne jak granát do ruky.(3.11.2014)

Mohlo to byt mierne nadpriemerné dielo, nebyť záverečnej scény, ako vystrihnutej zo sovietskych filmov o oslobodzovaní ródiny ... Preexpirované hrdinstvo (takmer) nehynúcich us soldiers(30.1.2016)

// Distribútor: Sony , Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,313 // Otvárací Víkend v USA: $23,702,421 //(26.12.2014)

Rozpočet $68miliónovTržby USA $85,817,906Tržby Celosvetovo $211,817,906Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,261,866 //počet predaných kusov 568,969Tržby za predaj DVD v USA $10,460,044 //počet predaných kusov 588,134║ tak toto režisér David Ayer zvládol a náramne, opäť si našiel svoju pravú šálku kávy, je to drsné, kruté, nadmieru akčné, výbušné a v rámci danej doby a tankových súbojov to má silný atmosferický nádych, je veru na čo pozerať, má to dobré postavy dokonca aj taký herecký mišung ako Logan Lerman si tu našiel svoje miesto a prvý krát ma svojou hereckou akvizíciou nezhnusil a tak si odbil asi životnú úlohu,... záver mierne prehnane hrdinský ale dobre, beriem, bol to zážitok /90%/(14.12.2014)

• - Když se "Bible" (Shia LaBeouf) baví s Donem (Brad Pitt) o "Bibli", knize "Izajáš", citují kapitolu 6, verš 8. "Potom jsem uslyšel hlas Panovníka, jak říká: Koho pošlu a kdo nám půjde? Řekl jsem: Zde jsem, pošli mne!" (Kuny27)

• - Režisér Ayer scénář psal několik let. Až když mu jeho přátelé, kteří s ním pracovali, řekli, že je to jeho nejlepší scénář, začal s přípravami a natáčením. (Maulincio)

• - Režisér Ayer se při natáčení snímku inspiroval skutečnými fotografiemi z fronty. (Maulincio)