V žánru válečných filmů z posledních let se Železná srdce pokoušejí obracet se k některým postupům, jež nepatří ke standardní výbavě filmařských voleb. Snaha nahrazovat potlačení některých možná atraktivních prvků však v důsledku směřuje převážně k volbám jiných možná atraktivních prvků. Z žánrového experimentu tak vznikl spíš žánrový mutant potlačující jedněmi svými vlastnostmi účinek jiných svých vlastností... více si můžete přečíst zde.(15.11.2014)

Jistě, je to strašně hrdinské, ale z hlediska použité špíny, bahna a hudby hoši odvedli dobrou práci. Navíc mě překvapilo, jak herecky Shia dozrál. Není to špatný film, ale pokud máte za sebou již víc jak deset válečných filmů, neoslní vás to. I tak příjemné pokoukání, s vtipnými i silnými scénami (jsme ve válce, tam prostě takové scény být musí). To všechno má ale jedno velké ale, které se neobejde bez SPOILERU. to tam vážně museli šoupnout usměvavého nácka, kterému právě zmasakrovali půlku jednotky a on si vlastně jen: "Hey, bro, you all were so cool I probably let you live. Ok? So, see ya" To jako vážně? Slabší 4* (aneb jak zaznělo - z milosti).(11.11.2014)

|| Scenár: David Ayer | Hudba: Steven Price | Distribúcia: Columbia | Štúdio: Le Grisbi, QED, LStar Capital, Crave | Rozpočet: 68 miliónov $ | Tržby: 211,8 milióna $ | Ocenenia: Hollywood FA - Strih: Jay Cassidy, Dody Dorn. Spolu: 4 výhry a 14 nominácií || Film, ktorý pôsobý heroicky, až kým sa nad ním nezamyslíte. Keď tak ale učniníte, zistíte, že sa postavy chovajú nerealisticky vzhľadom k okolnostiam. V priebehu samotného filmu som to ešte ale neriešil, pretože film strhol svojou primárne vážnou témou a skvelým obsadením, kde interakcia medzi postavami fungovala na jedničku. Bez aktívnej mozgovej činnosti určite nadpriemer. 78% | FullHD, THX, EN DTS |(1.5.2015)

// Distribútor: Sony , Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,313 // Otvárací Víkend v USA: $23,702,421 //(26.12.2014)

Já vám říkám, že se něco brzo semele. Ne nadarmo natočili amíci tak nákladnej náborák. Určitě jim někde zase zabili strejčka, tak chtěj někomu dát přes držku. Tihle čtyři z tanku a Pittbulem nakonec ale (BOJLER) zkapou, tak mi to krapet rozbíjí mou teorii o náborovém videjku. No, každopádně IS se už klepe strachy, až to kluci roztočej jak za Hitlera. Nic, krapet jsem se nechal unést. Film je zajímavý hlavně v postavě Dona Colliera. Povedlo se jim zkrátka neukázat druhého Aldo Rainese a to právě Pittovým herectvím. Stejně se ale srovnání s Pancharty dalo najít. Pobyt v bytě německých soudružek mi přišel jako vyšitý z Tarantina. Ale dál. Dobovost je tradičně precizní a na filmu se vám bude líbit asi nejvíc. Samotné bojové sekvence si pochvalu zaslouží zrovna tak. Finále by bylo na dlouhé povídání a určitě bych musel šáhnout po silných výrazech. Každopádně, kdo nefandí amíkům, bude se tlemit od začátku do konce. Ano, přesně těm okamžikům, kdy hrdina na jeden výstřel odbachne deset nácků do hlavy, dalších deset přijde o nohy, tři začnou hořet a pět jde k zemi radši též.(11.12.2014)