MI-5: Vyšší dobro

• Velká Británie Spooks: The Greater Good (více)

Když uprchne terorista během rutinní předávky z vyšetřovací vazby, bývalý agent Holloway se musí spojit se zdiskreditovaným šéfem protiteroristického oddělení MI5, aby vypátrali uprchlíka dřív, než dojde k teroristickému útoku v Londýně. Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn legendární šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce (Peter Firth). Nikoho proto nepřekvapí, když zkompromitovaný Harry, který byl donucen k rezignaci, skočí jedné noci z mostu do Temže... MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington známý ze seriálu Hra o trůny) zpět z Moskvy, jen aby odhalil šokující pravdu - že Harry je stále naživu. Zdiskreditovaný šéf porušil všechna pravidla a teď potřebuje Willovu pomoc. Zatímco Qasim chystá svůj zničující útok na hlavní sídlo MI5 v Londýně, Will se musí rozhodnout, zda Harryho nahlásí, nebo riskuje všechno tím, že mu bude důvěřovat. Zkažený, nebezpečný mistr špionů ho totiž už v minulosti jednou zradil. (HBO Europe)

Kamil111

Pokud někdo čeká více než jeden delší díl seriálu, tak je vedle. Ale s tímto vědomím sedí 4 hvězdy přesně. ()

Kodousek

Příběh je celkově nevyužitý, přijde mi že bristký filmový průmysl prostě postrádá drajv a určitě bych tomu také nedala více jak 60%. Upřímně na film jsem se podívala jen proto, že jsem byla zvědavá jak Kit zvládne jinou roli než Jona Sněha v Trůnech a přesvědčila jsem se o tom že jsem měla pravdu, jeho prvoplánový trochu nedbalý vzhled ho opravdu tvrdě ukoval do role Sněha, jako agent mě nepřesvědčil ani na 5 vteřin, škoda další zaškatulkovaný herec ani Daniel Craig nedošel dál než ke svému Bondovi a těžko si ho představit jinak než jako 007 ... ()

chosan

Pro mě film obrovským překvapením, dobrá akce, nenudíte se připadá vám to chvilemi jako kdybyste se dívali na slavných 24 hodin na Jacka Bauera - mě se tyto filmy líbí. Hlavně žádná nuda za mě poctivých 75%. ()

Mrdada

zajimavy spionazni film ktery nenecha cloveka vklidu a stale ho zamestnava zapletkama ja se nenudil a verim kdyz nekdo nedava poradne pozor tak se potom ve filmu nevyzna ()

JB001

Neurazilo, nenadchlo. Na sobotní podvečer v televizi dobrý, ale na Jacka Reachera v Posledním výstřelu to nemá ani náhodou ()

mad.dog

Hlavní housle v tomhle thrilleru není zdaleka Kit, jak si člověk myslí podle plakátu. A není to ani britská odpověď na Jacka Reachera. Tohle je komorní špionážní thriller, kde hlavní postavou je Peter Firth, který dokonale ztvárnil starýho psa z MI5, který ví, že pro dobro země se musí chladnokrevně jednat i za cenu zničené pověsti. Takže jediný, co mi vadilo, bylo naivní, všude běhající štěně v podobě Haringtona, kterýmu palice nebrala to, co je základ každý organizace. Že pro vyšší dobro je nutné jít přes mrtvoly a že svět není černobílý. ()

dedavena

Čarnoskury pravi, že emipět je zbytečna a fleki tež němaju iste. Sfrhnitě sfojich vladcuf. Zrobimy lepši sfět. Němaju to ti agenti lechke. Bo ti terorystyčti parchanti se vubec ničeho něščiti. A ešče se do teho montuju amici. Jak do fšeckeho. Nikomu a ničemu nevěř. Nakoněc se ukazuje, že vlastně Frenk je ten dobry. Realistycki snimek, kery ukazuje, jak to je ftym dnešnim sfětě zadupane. ()

kecal

Je to scénáristická fušeřina. Rejža je totální poleno a kameraman předtím natočil nanejvíš pár pohřbů, ale jako celek je to celkem pohodová oddechovka :) ()

H3D_kRu

tak tohle je něco strašnýho, ohraný klišé s levnými hereckými výkony chtěji autoři zachránit Sněhem z trůnu ... u mě to teda nefunguje, takhle jsem se dlouho u filmu nenudil. ()

JerryPilsen

Svěží vítr z ostrovů nám sem zavál solidní bondovku bez Bonda.Na vlně aktuálního strachu z terorizmu byla i slušná akce a docela logický děj.Nikdo není úplně černobílý,ani nejchytřejší.A i pro mě neznámí herci se činili,takže slušný zážitek. ()

Tempter

Vyžvýkaná žvýkačka na zalepení díry v čase. Na poblití to není, ale chuť to nemá žádnou. Apropo, kdyby toto měl být reálný obraz zpravodajských služeb chránících naše životy v demokratických zemích, beru rodinu, stan, spacáky, pistoli a nějaké ty náboje a mažu na Špicberky nebo kamkoliv, kde nepotkáte živáčka bo člověk fakt nikdy neví a ani netuší... ()

hujerita

Kto kde s kým ako prečo načo začo koľko kedy kde ale hlavne celkom fajn. Atmosféra super, špióni neokukaný a našťastie hneď na začiatku sa nedalo odhaliť kto je tá sviňa, a či vlastne tá sviňa nás neodrbkáva hneď od začiatku. Trošku viac výpravy a bolo by to úplne super. Nečakal som super film, ale v rámci možností a žánru celkom fajn. ()

tompolicky

Příjemná špionážní podívaná v Anglickém stylu v produkci HBO. Neokoukaní herci dodají filmu na autentičnosti, potěšili mě bity, kde dostanete pěstí a prostě jdete k zemi. Scénář místy trochu děraví, ale i tak konec mile překvapil. Takový trochu mírnější a uvěřitelnější James Bourne po anglicku. Jo, film se mi líbil. ()

r3musko

Aj napriek evidentnej snahe, o triedu slabšie ako Bondovia, Huntovia a Bournovia. Harigton mi tam vôbec nesedel, inak sa nato dá pozerať. ()

dalia

Příběh byl napínavý, měl spád, přinášel řadu dějových zvratů a momentů, kdy se ukáže, že "všechno je jinak", obtížných chvil volby mezi větším a menším zlem a pro Spooks typických morálních dilemat a v tomto myslím navázal na seriál důstojně. Potěšilo, že Harryho role nebyla tak malá, jak jsem se obávala, a také účast Malcolma. Ani Kit Harington, kterého ve Hře o trůny moc nemusím, nebyl nakonec špatný. Chyběla mi alespoň krátká zmínka, co se stalo s Dimitrim a zda Tom splnil svůj úkol z konce poslední epizody 10. série. Potěšilo by mne i začlenění charakteristických hudebních motivů z původního seriálu. Z pohledu dlouholeté fanynky seriálu mne ale asi nejvíce překvapilo znovuobjevení Olivera Mace, po událostech z 5. série bych očekávala, že (je-li ještě naživu), bude žít pod falešnou identitou co nejdál od Anglie. Najednou ho beze slůvka vysvětlení vidíme zpět ve službě a v pozici ředitele??? WTF? Nicméně Spooks je prostě moje srdeční záležitost, vidět Petera znovu jako Harryho bylo skvělé, film jsem si užila a méně než čtyři hvězdičky tudíž dát nemůžu... ()