Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

io.

Přes to, jak to všechno bylo dobře udělané, připadá mi tohle dílo z padoušské trilogie nejslabší. Ale i tak nás mimoni v kině pobavili. Akorát nevím, jestli nejsem nějaký přecitlivělý nebo co, ale toho střílení ... Kdyby z toho udělali bondovku a Kevina by hrál Daniel Craig, asi by to nikomu nevadilo - byla by to průměrná a možná i lepší bondovka. ()

PORTER44

Docela koukatelný animák u některých scén jsem se dost pobavil,nechtěná likvidace padouchů byla vtipná,příběhově to ušlo,animace dobrá. ()

Dzoko

Trailer prezradil toho viac, než by sme chceli. Tak to dopadlo i vo finálnom dôsledku. Super rodinný animák pri ktorom sa zabavia aj dospelý, avšak mimoňovia u mňa nezažiarili v samostatnom celovečernom filme. ()

pokyy

Jako doplněk jsou mimoni good, ale stavět na nich celý film...nevím, nevím...asi se musela zaplnit "díra" než vyleze Despicable Me 3..za mě 2* ()

allthistime

Asi už jsem na takový pohádky stará (ehm, 20+ ), a proto asi nedokážu dost dobře ocenit celou tu propagandu a šílenství kolem. Pro mě je to, vzhledem k očekávání, propadák roku... ()

Major776

Zcela nevhodný animovaný film pro děti, jehož obsahem je násilí a i když je animované, pořád je to násilí, kterému se děti možná smějí, ale nevím proč by měly sledovat exploze, zbraně a ostatní "animované" násilnosti, když je pro ty "mrňousy" lepší snít o motýlcích na louce a medvědech co baští med atd...atd. Z pohledu dospělého možná zábava upadlého druhu a prapodivně překrouceného násilí. Tato historie Mimoňů se prostě povedla jen minimálně. ()

Esty

Já padouch byl velký, ale opravdu velká boom. Všem se Mimoni líbili, ale samostatný film s nimi? Ne, to už víckrát ne, doufám, že nebude dvojka, ale, že bude pokračování Já padouch. Zklamalo mě to, čekala jsem víc, větší zábavu. A navíc mi to přišlo jako docela brutální pro děti :D. ()

Novik

Mimoně mám hodně rád, ale bohužel přišli v době kdy se jím každý druhý "přejídá". Kdyby přišli době kdy po "Já, padouch" byli bezkonkurenční, udělali by nejlíp. Film už nemá ani tolik co nabídnout, než kdyby tomu bylo před 3-4 lety. Jistě, pořád tu jsou vtipné scény u kterých se člověk zasměje, ale třeba u jejich epizod se člověk pobaví víc. Mnohem lépe jim sluší vedlejší role, tam vládnou. Ale abych jen nekritizoval ... příběh je fajn, dabing ucházející, akční sekvence povedené a Mimoňi právě prožívají komerční hit, proč by ne, já jim to přeju ale tohle mělo přijít už dávno. Viděno v kině. ()

kecal

Jak vidím zdejším kritikům humor mimoňů nesedl, asi přehlédli, že nejsou cílovka. Nicméně je to profesionální práce a dostanete 110% toho co vám ten film slibuje. Producenti dostali dokonce mnohem víc jak 110% , takže se zdejším názorem asi nesouhlasí :) Takže se usaďte s dětmi u tv a hurá na to. ()

L.O.T.R

Presne toto sa stane, keď zoberiete celosvetový fenomén a dáte ho na veľké, filmové plátno. Otázka znie, stojí to vôbec za to?Pre človeka čo nevidel trailer a ide na do kina bez toho, aby vedel kto sú Mimoni, to môže byť veľmi zábavné. Ja už som ale vedel čo očakávať. Po výbornom Ja zloduchovi 1 a 2, sú Mimoni postavený na plátno, hlavne sami za seba a aj keď sa tam nájde pár dobrých gagov, v konečnom dôsledku sa dočkáme, len pekne vyzerajúcej, priemernej zábavky s opakujúcimi sa vtipmi. Osobne by som radšej uvítal krátke 4-6 minútové videá s Mimoňmi na youtube, ale deckám sa očividne táto vec páči. Na mňa to ale nestačí a preto len slabší priemer 55% ()

Final

Roztomilé a hravé kreatůrky z úspěšného animáku dostávají svůj stejnojmenný film. Proč? Protože se dětem ve filmu líbili, což je důvod, proč by děti měli chtít vidět i tenhle prázdný a nucený prequel. Nejde o děj, ani o scénář a už vůbec nejde o rozšíření původních postav o nějaké to důležité info. Kdepak. Tady jde pouze o to, že malé žluté zrůdičky budou hodinu a půl pobíhat na plátně se svým nesmyslným žvatláním, vyvádět jednu blbost za druhou a děti se tomu budou smát. Bohužel, žádné jiné ambice tenhle animák nemá. Oproti původnímu Já, padouch, nemají Mimoni ani snahu zakrýt, že je to pouze animák pro ty nejmenší a nejtupější děti. Mimoni by se možná chytli jako krátkometrážní přídavek o délce dvaceti minut, který vlastně divákovi nesdělí nic jiného, než že Mimoni dělají blbosti, smějte se. Ovšem jako celovečerák selhává ve všech směrech. To už mi byli milejší Tučňáci z Madagaskaru. ()

JaninaM

Tak jako Tučňáci z Madagaskaru, Spongebob, Mrňouskové,Ovečka Shaun dostali šanci ve filmu, tak i Mimoňové byli vtaženi do tohoto pokusu. Bohužel snad jen pro děti povedeným pokusem. Já usnula nudou. Ze začátku nebyl žádný děj, jen si to tak plynulo spolu s pár vtípky a gagy. Po celou dobu vnímáte vypravěče,který je velmi otravný a po nějaké době i hatlamatilka mimoňů leze na nervy. A když nakonec film se dostane do určitého děje, začíná nuda. Připadalo mi to, jako by v půli filmu scénáristé vyhořeli a rychle rychle se snažili to dokoulet dokonce. První půlka filmu by bohatě stačila. Opět zklamání a zatím na špici za mě vede ovečka Shaun :) ()

SandroCZ

Ćekal jsem od toho víc ale zas tak špatný to nejni. V Já padouch jsou mimoňi příjemné zpestření tady je jich až moc, to že je 3/4 filmu jen žvatlání taky nejni moc velkej přínos. ()

anna.ure

Ten, kdo miluje Já padoucha ať vyrazí do kina. Jinak radši zůstaňte doma..Mimoni vás pobaví, ale není to nic, co byste museli vidět víckrát. ()

majorzeman13

Průměrný,dobrý,slušný a dokonce i celkem zábavný animák . Kevin ,Stuart a Bob jsou skvělí. Samozřejmě ,že děti budou přímo nadšení a budou se královsky bavit,ale ono to padání a gagy,humor po čase omrzí. Rozhodně nedosahuje kvalit filmů Já padouch 1,2 !!................ ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)