Mimoni 2: Padouch přichází

• USA Minions: The Rise of Gru (více)

V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život. (CinemArt)

Torgal

Toto bolo takmer k neprežitiu. Definitívne musím konštatovať, že moje telo už v prítomnosti uvrešťaných žltých zemiakov spúšťa autoimunitnú reakciu. Tie filmy sú stále o tom istom - pišišvori blbnú, bľabocú a robia bordel, ale je to je tak zábava pre malé deti, ktorým stačí aby to bolo farebné a blikalo to. Bohužiaľ, čomukoľvek inteligentnejšiemu sa tvorcovia vyhýbajú ako čert krížu a tak miest kde by som sa bavil ja tu bolo žalostne málo. 3/10 ()

aquiver

Předpremiéra byla skvělá! Pokud jste měli pocit, že vrchol geniality série proběhl v Já, padouch 2 a pak přišla slabší chvilka u prvních Mimoňů, Padouch přichází vás vrátí zpátky nejen dějově, ale tentokrát i kvalitativně - já dospělý i můj 13 letý doprovod jsme se shodli, že ze všech pěti celovečerních mimoních filmů byl tento hned druhý nejlepší. Tahounem byl díkybohu povedený scénář a zvýšené množství nápaditého mimoního humoru. Že se smály děti kolem mě, s tím se počítat dalo, ale paní ve 3. řadě ani nemohla zastavit smích :-D 80 % ()

corpsy

Mimoni ma bavili v pôvodnej ( zatiaľ ) trilógii o zloduchovi Gruovi. Ich prvé sólové celovečerné dobrodružstvo, ma ktovieako neoslnilo a tak som v tomto prípade nijako nezdieľal menšinové nadšenie nad pokračovaním. A ako už neraz, ak nič nečakáte, o to viac sa potom možno zadarí a prekvapí. A stalo sa. Nič geniálne, ale veľmi zábavné. ()

silentname

2 roky čakania kvôli pandémii sú za nami a "Minions: The Rise Of Gru" sa konečne dostalo do kín, aby sme si to všetci mohli pozrieť? Stálo to za to? Podľa mňa áno. Je síce pravda, že môj najobľúbenejší projekt od Illumination je séria "Sing", ale mám rozhodne rád aj "Despicable Mesériu. Pravdou ale je, že prvý film "Minionsma veľmi nenadchol. Málo dobrej komédie, prišlo mi to miestami trápne a hlavne to neprinášalo zloducha, ktorého by som chcel sledovať. Vo výsledku pre mňa málo zaujímavý film, ktorého sledovanie som celkom aj ľutoval. No na druhú stranu som bol zvedavý či príchod nášho obľúbeného zloducha Grua veci vylepší. A pravdou je, že áno. Komédia je lepšia, akcia je lepšia, príbeh je podľa mňa zaujímavejší a hlavne vidím konečne aj postavu, ktorá mi počas predošlých filmov priniesla veľkú dávku zábavy no rovnako aj srdca. Bez Grua to nefungovalo. S ním je to oveľa lepšie. Zloduchovia v tomto filme sú podľa mňa tiež zaujímavejší. Minimálne svojimi schopnosťami. Nemáme možno dosť času na to, aby sme ich spoznali, ale viem si predstaviť, že by mohli dostať niekedy svoj seriál alebo vlastný film "Vicious 6", aby sme mali možnosť o nich vedieť viac. Čo sa animácií týka, Illumination tu ponúka tak trošku svoj štandard. Vo finále je pár solídnych efektov, ale nič čo by som už inde nevidel. Každopádne platí, že na tomto filme som sa úprimne pobavil oveľa viac než naposledy. Dokonca aj viac ako na "Despicable Me 3". Takže v tomto smere som rád, že Gru je späť a dal tomuto filmu presne to, čo mu minule chýbalo. Hodnotenie: B ()

lykan9

U Padoucha přichází se mi stalo prakticky to samé, co u prvních Mimoňů. Po shlédnutí traileru jsem byl natěšen na velmi vtipný animák, od kterého mě bude bolet pusa smíchy, ale ve výsledku jediné vtipné části, které ve filmu jsou, byly právě ty z traileru. Tudíž buď se divák nesmí podívat na trailer a pak si užije vtipné části ve filmu nebo stačí si ten trailer pustit a film je zbytečnost. Vzhledem k tomu, že je film zaměřen na hodně malé diváky, tak se jedná o čistý průměr. ()

• Mezera mezi vydaným prvním trailerem a premiérou samotného filmu je přesně 877 dní (skoro dva a půl roku). Z tohoto hlediska se jedná o nejdéle propagovaný animovaný film v historii. (PaTeXx)
  • První v kinech uvedené pokračování animovaného prequelu a animovaného spin-offu. (KGBelik)
  • Viackrát sa zdôrazňuje čínska symbolika draka a oslava nového čínskeho roka. Dej filmu je tak zasadený na začiatok roka 1976, ktorému vládlo práve znamenie draka. (giaruj)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)