Pinocchio

• USA Pinocchio

Pinocchio studia Walt Disney je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. Nyní vychází Pinocchio ve Speciální edici - s dokonale vyčištěným obrazem a zvukem tak, jak jste ho ještě nikdy nemohli vidět! Nemá asi cenu připomínat, že hlavním hrdinou je malá dřevěná loutka, která si ze srdce přeje stát se opravdovým chlapcem. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslí. Připomíná mu to na každém kroku i cvrček Jémine, jeho nerozlučný společník. A kdykoli Pinocchio zalže, začne mu růst nos - vždy o kousek víc a víc.

Příběh o Pinocchiovi okouzlil celé generace dětí dokonalou klasickou animací i hudbou, za kterou byl dokonce oceněn prestižním Oscarem. (oficiální text distributora)

Němi

Pinocchio mozna prinesl do animovaneho sveta novou techniku malovani na sklo v nekolika oddelenych vrstvach, ktere ruznym posuvem vytvarely "realnou" perspektivu, ve vsech smerech ale jako druhy celovecerak zaostava za Snehurkou. Primitivne zjednoduseny pribeh, prumerna animace (jen v porovnani prave se Snehurkou, samozrejme) bez spetky atmosfery, otravne a trapne charaktery... atd atd. Je toho hodne, co ulhaneho drevaka srazi dnesnim pohledem az k neskodne detinske zabave. V mnohem neoddiskutovatelna revoluce, ale pribeh prosel obrizkou k posrani. ()

Pedestrian

Příběhová část na Pleasure Islandu je skvostná (v kolika Disneyho animácích uvidíte děti kouřící cigarety a pijící alkohol), závěr s obří velrybou slaboučký. I tak moc hezká a rozkošná pohádka o síle lásky a neutuchající naději ve sny. Já ale radši depresivního Dumba. ()

Chrustyn

Klasický ale jeden z těch slabších kousků legendárního studia, které přineslo řadu nesmrtelných pohádkových klasik. ()

Stanislaus

Pinocchio je disneyovská klasika, která si i přes nespočet dekád drží stále třpytivý punc kvality a zábavy. Nadčasový příběh o loutce, která se chtěla stát skutečným chlapcem, zná každý z nás a je hezké vidět, jak takový skvost nestárne. ()

BMW12

Hezká pohádka pro děti. Příběh je hezký a také poučný, takže si z něj děti něco vezmou. Musím také ocenit animaci, protože na to, že to je z roku 1940, tak je to skvělé. Líbilo se mi to daleko více než třeba Sněhurka natočená o 3 roky dříve. ()

Deschain

Pekná rozprávka, len má na začiatku zbytočne pomalé tempo a je rozťahaná. Piesní tu nie je toľko ako v neskorších Disneyovkách, hudba je príjemná. Škoda, že pre mňa tu nie je ani výraznejšia obľúbená postavička. Najlepšia je asi scéna s veľrybou. Je to niekde medzi 3 a 4, ale 4kové animované filmy ma bavili oveľa viac ako tento. ()

duklak2

Tak líbezně krásné, jako jeho nos:) Dojmy z této pohádky jsou doslova omračující. Člověk si říká, proč to není skutečnost? ()

Marek1991

Toto je rok 1940? Neuveriteľné! Tipoval som tomu 60. roky, ale toto je pre mňa prekvapenie, je až neuveriteľné, čo Disney vyprodukoval. Ľudia, ktorí sa na tom podieľali stvorili detailistické a farebné dielo, ktoré je svojím obsahom priam nadčasové. Pre deti je veľmi poučné, neklamať, nevyvádzať a pritom sú tam aj také motívy ako podvodníci, predajcovia ľudí, je tam určitý fantasy príbeh o oživení neživého, čo je troška divné, ale veci o nesebeckosti, spravodlivosti, úcte a pomoci dokázané v činoch ma presvedčili. Taktiež dôležité, čo tam bolo spomenuté bolo, že život nie je len o užívaní, že žijeme len raz, to by nastal kolaps. Časť o hovorení a chodení po morskom dne bola hlúpa, naviac som si všimol, že závažie, ktoré malo cvrčka držať pod vodou, v ďalšom obraze nebolo vidieť, ale beriem to tak, že možno trochu plával, ale následné vcucnutie veľrybou a život v jej útrobách boli hlúpe, beriem to ako starý fantasy film pre deti, ktorý bol milý, s hodnotami, nebol nejak komerčný, bol to príbeh, ktorý stal za to. ()

corpsy

Kúzla a čary nedokázala len Modrá víla, ale aj pracovníci štúdia Walta Disneyho. PINOCCHIO je toho dôkazom. ()

Kryton

Animovaná klasika , která ani po bezmála 70 letech na ničem neztrácí a leckteré 3D animované pohádky by se měli ještě hodně co učit! ()

Cimr

Je to roztomilé, zábavné, originální a na rok vzniku skoro neuvěřitelné. Ale přesto tomu kousek chybí, aby to bylo tak nezapomenutelné, jako třeba Sněhurka. Zhruba v půlce mě Pinocchiovy eskapády nějak přestaly bavit - začalo být totiž jasné, že o kontinuální příběh úplně nepůjde, spíš o taková nesourodá dobrodružství. Možná by se mi víc líbilo, kdyby to byly tři krátké filmy, než jeden celovečerní. No a taky mě zklamalo, že to, co máme s Pinocchiem nejvíc spojeno - to jest zvětšování nosu - se tu objeví jen jednou! ()

MikO_NR_1909

Pinocchio spĺňa tie najprísnejšie kritéria konceptuálnej skladby. Množstvo nápadov, kvalitnej hudby a strihových frekvencií. Z osobnostného hľadiska divák až pohladí do duše a súcití s existencionálnym utrpením hlavnej postavy. A pritom všetko končí veľmi veselo so zadosťučinením v rámci boja za osobné šťastie. Deťom ponúka táto vec ďaleko viac ako 70-80% všetkých animákov. Vždy keď si na Pinocchia spomeniem, hlavou mi prechádza krásna kamerová three-strip technika. Táto technologická kreácia obrazu je v mojich očiach vôbec tou najrevolučnejšou a najprínosnejšou vecou v animovanej histórii. ()

kaylin

Studio Walt Disney může mít, jaký chce přístup k předlohám a k příběhům obecně, může být hodně bázlivý v tom, co zobrazuje, hlavně v posledních letech, ale prostě se mu nemůže vzít, že v minulosti vytvořil takové animované filmy, na které se prostě nezapomíná. A "Pinocchio" je jedním z nich. Krásný příběh převedený do krásné animované verze. ()

..Lucas..

Klasická Disneyho pohádka, kterou jsem možná viděl jako malý, ale teprve teď jsem ji viděl pořádně. A musím říct, že jsem očekával mnohem více. Pořád je to hezký příběh pro děti, ale něco tomu chybí. Ale úvodní When You Wish Upon A Star je krásná, i proto, že se pak stala hymnou Disneyho :) ()

swed

Animovaná odysea za hledáním mravních pravd možná neohromí propracovanou zápletkou, zato může nabídnout vizuálně nádherné obrazy i nezbytný sentiment (úvodní čtvrtina je skvostná), který už tak nějak k Disneymu patří. 7/10 ()

Roberto Benigni bude Geppetto

Roberto Benigni bude Geppetto

29.10.2018

Oscarový herec a režisér Roberto Benigni (Asterix a Obelix, Život je krásný) si zahraje Geppetta v nové verzi Pinocchia od italského režiséra Mattea Garroneho (Dogman). Benigni má už s kultovní… (více)