Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Dzvandzi

Velice dobře nabitý film,kterému nemám v podstatě co vytknout,mě to sedlo parádně.Výborná akce,např.scénka v kostele,závěrečné scény,všechno do sebe krásně zapadalo a já se dvě hodiny bavil a koukal na super filmek.Co bych ještě vyzdvihnul jsou herecké výkony,obzvlášť tedy ten mého oblíbeného Colina Firtha,kterého bych si dokázal po tomhle snímku představit v roli Bonda.Takže závěr je takový,že tento Tarantino-Bondovský film mi sednul a těším se na další promítnutí. ()

gemi

Naprosto kouzelná ptákovina s jednou z nejbrutálnějších scén, jaké jsem kdy ve filmu viděl (kostel). Takhle nějak by to vypadalo, kdyby se Bond nebral smrtelně vážně. (Pak by se na něj i dalo dívat.) ()

Likan7

Vaughn není špatný režisér. První třída je stále neskutečná pecka, která nastartovala X-meny jako nic na světě a Kick-Ass je neskutečný akční nářez, který skvěle pojí prvky komedie a akce. Kingsman chtěl být podobný, ale Vaughn tady ztratil míru a celý to přepálil. Jsou tu skvělý momenty, to jo. Scény, který si budeme pouštět na Youtube furt dokola. Scéna v kostele je třeba absolutní nářez, která je tak neskutečně přepálená, až je dokonalá, ta funguje fakt skvěle. Fungují občas i humorný momenty ale bohužel jsou většinou dost mimo, rozuzlení s princeznou je vyloženě trapný. Dávám to za důvod tomu, že mi už není 20. Táhne mi na 30 a Kingsman je evidentně film pro puberťáky, který budou z toho určitě šílet. Pro mě to je ale už moc ustřelený film, který sice má několik skvělých momentů, ale většinou to je přes míru. ()

balcazar

Asi filmu pomohlo, že som si na začiatku povedal vetu: toto bude hrozné. Po nízkych očakávaniach sa mi dostal fajnovučký zážitok. Svieže, vtipné, dramatické, akčné, komiksovsko-hrdinovské. Niekedy len vtipné a len akčné, často sa to parádne miešalo. Páčil sa mi výcvikový tábor na nového člena Kingsmanov, takéto veci ma dosť berú, k parádnemu Colinovi Firthovi sa pridal Taron Egerton. V druhej polovici filmu začal akoby dochádzať dych (preto tá jedna hviezda dole), ale v závere to opäť rozbalil naplno a opäť som sa dokonale bavil. K piatim hviezdam nechýbalo veľa. ()

Luckyman

Akurát včera to išlo v telke. Podľa ukážok to vyzeralo veľmi dobre a som rád, že ma film nesklamal a predčil moje očakávania. Malo to všetko - spád, zaujímavý dej, veľa akcie aj vtipných scén. A pritom to zbehlo celkom rýchlo a záver tiež poriadne prekvapil. Vidieť Colina Firtha v inej polohe ako zamilovaného chlapíka v Bridget Jonesovej je tiež len plus. Užil som si to náramne a neskutočne sa nasmial. ()

Hashirama

Geniální pastyš, který si na každém kroku utahuje z žánrových klišé a přesto je Vaughn se suverenitou naplňuje, aniž by na tomhle tenkém ledě, na kterém ještě musí jet slalomem, byť jen zaškobrtnul. Skrze různá kreativní řešení - výstřední charakter záporáka, bizarní sidekick, finále v obří základně - vzdává Vaughn touhle sebevědomou moderní rekonstrukcí hold staré éře bondovek, aby si z nich v každé dialogové výměně mohl utahovat. Ani sebevětší fanoušek Seana Conneryho si to ovšem nevezme osobně, protože Vaughn dokonale kinetickou akcí splní veškerá přání diváka prahnoucího po atrakcích. Navíc celá tahle bomba je zabalená v britsky stylovém hávu, který celou moderní špionážní vlnu nebývale osvěžuje. Jeden z výstavních kusů žánru. ()

Inozuka

Scéna s kostelem, jedna z nejzábavnějších, co jsem poslední dobou viděl ... boží království vaří! I zbytek stojí za to, přestože mi chvilku trvalo než jsem se na film naladil. Ve výsledku svěží odlehčená verze agenta 007 odkazující na šílenější období této ságy, kde se to jen hemžilo extra úchylnými padouchy a jejich bizarními poskoky. Zdejší jeblý miliardář Vince a jeho Gazela jim skládají velikou poklonu, stejně jako celá organizace Kingsmanů ... Trefa do černého. ()

rublik05

Jelikož jsem se z neznámých důvodů dostal k prvnímu Kingsmanovi až nyní, působí na mě doslova jako zjevení. Na první dobrou mě upoutal podmanivý vizuál a kvalitní kamera, což už je samo o sobě poloviční vítězství. Dechberoucí akce a svěží humor jsou další dvě silné stránky, vše je podpořeno vhodným soundtrackem, dialogy mají hlavu a patu, scénáristy nelze nepochválit. Příběh je svým způsobem klasický, přesto v mnoha ohledech originální, díky svižnému tempu a postupné gradaci ani na chvíli nenudí. Herci jsou bez výjimky senzační, každý svou roli zvládl na výbornou, hlavní postavy jsou správně sympatické a charismatické, vedlejší taktéž zaujmou. Ať se snažím, jak se snažím, žádnou výtku nalézt nemohu. Kingsman: Tajná služba je zkrátka drsná, nekompromisní, ale také zábavná, stylová a nápaditá bondovka, která absolutně nemá konkurenci. Klepu si na čelo, jak mi to mohlo tak dlouho unikat. 10/10. ()

Nix

Takový trochu jinak špionážní akční odlehčený film. Narukování bylo super, stejně tak jako plnění určitých úkolů, ale co mne fakt bavilo byli akční sekvence. Jenže měl jsem problém to Colinovi věřit. Mám ho zafixovaný v paměti v daleko jiných žánrových filmech a na mne působil prostě jako robot, ale takový, který se umí sakra ohánět. Každopádně i přes tento můj pocit je to velice odpočiňkový film, který se mi líbil. A Taron mi nevadil. ()

junxi91

Skvělá dobrodružná špionážní komedie o jedné velice vymakané elitní tajné zpravodajské službě, která bojuje proti hlavnímu záporákovi, jenž se rozhodl vyřešit klimatickou krizi tím, že nechá miliardy lidí se navzájem pozabíjet. V roce 1997 se tajný agent Lee Unwin obětuje, aby zachránil svého nadřízeného Harryho Harta. Harry si to nikdy nepřestane vyčítat a po návratu do Londýna dává jeho synovi Garymu „Eggsymu“ medaili s vyrytým číslem nouzové pomoci. O sedmnáct let později je Eggsy typický hezoun a vzpurný puberťák, který se vysral na výcvik u Královského námořnictva, ačkoliv byl inteligentní a pohybově nadaný – ovládal gymnastiku a parkour. Eggsyho provokují v hospodě týpci z gangu, který řídí jeho nevlastní násilnický otec, pěkný zmrd. Vysmívá se mu, že píchá jeho matku a jeho kumpáni se přidávají. Eggsymu se to nelíbí, ale nakonec ustoupí a s kamarády opustí lokál. Při tom však vezme týpkovi klíče od auta, které mu společně s kamarády ukradne, ale nakonec je dopadne policie. Kamarádi utečou a Eggsy je nenahlásí. Eggsyho propuštění zařídí Harry, a poté se vydávají posedět do stejné hospody, kam opět dorazí gangsteři. Tentokrát si s nimi Harry velice elegantně poradí a neutrpí ani škrábanec. Následně vysvětlí Eggsymu, že je členem Kingsmanů, soukromé zpravodajské služby, které byla založena britskou elitou ještě před první světovou válkou. Tato elita ztratila ve válce své dědice a všechny peníze dala na ochranu světa. Organizace se jmenuje podle krejčovství Savile Row, které organizaci slouží jako krytí pro jejich operace. Harryho krycí jméno je „Galahad“ a nominuje Eggsyho, aby nahradil agenta „Lancelota“, kterého zabila jedna asijská mrcha jménem Gazelle při pokusu zachránit před únosci profesora Jamese Arnolda, který se zabýval změnou klimatu. Operativec technické podpory „Merlin“ zjistí, že Arnold dále pracuje jako by se nic nestalo. Hart se jej pokouší vyslýchat na univerzitě, ale v jeho krku exploduje mikročip, který ho zabije a uvede Harryho do kómatu. Detonaci zaznamená zaměstnavatel Gazelle jménem Richmond Valentine, což je miliardář a filantrop, který všem na světě nabízí SIM kartu s bezplatným telefonováním a internetem. Hart se po probuzení z kómatu vydává za filantropa, který se setká s Valentinem. Eggsy se skamarádí s Roxy, praktikantkou Kingsmanu, a společně procházejí náročným tréninkem. V noci se jejich ubikace zatopí vodou a oni musí uniknout. Skáčou z letadla a jeden z nich nemá padák. Nebo jsou připoutáni ke kolejím a musí prozradit, pro koho pracují. Zlatým hřebem je pak rozkaz zastřelit psa, který jim byl svěřen na začátku výcviku. Eggsy odmítá svého mopse zastřelit, a tak je novým „Lancelotem“ jmenována Roxy. Harry se dozví o Valentinově spojení s nenávistnou fašistickou a anti-vědeckou náboženskou skupinou a vydává se do jejich kostela v Kentucky se svými brýlemi, které obsahují video přenašeč. Eggsy sleduje Harryho záběry, a Valentine aktivuje SIM karty uvnitř kostela signálem, který způsobí, že se všichni farníci a Harry stanou vražednými násilníky. Harry je tam všechny díky svým bojovým schopnostem pozabíjí a je jediným přeživším. Pak ale vyleze ven a Valentine jej střelí přímo do obličeje. To je dost hnusný dějový zvrat. Zdrcený Eggsy se vrací do ústředí Kingsman a všimne si, že Chester King, vůdce Kingsmanů s kódovým jménem „Arthur“ má na krku stejnou jizvu po implantaci jako profesor Arnold. King odhaluje Valentinův plán vyslat na Silvestra signál do všech SIM karet s cílem vyvolat násilí po celém světě a vybít většinu lidstva, aby se odvrátilo jeho úplné vyhynutí kvůli globálnímu oteplování. Valentine pro svůj špinavý plán naverboval světovou elitu a vůdce, kterým byly implantovány čipy, jež je chrání před signálem. Někteří to ovšem odmítli a jsou proto vězněni v zajetí v jeho bunkru, včetně krásné švédské korunní princezny Tilde. King otrávil Eggsyho číši s whisky a aktivoval jed pomocí propisky, ale Eggsy je chytrý a číše vyměnil, a tak King po stisknutí cvakátka chcípne, ale ještě stihne Eggsymu pořádně vynadat. Eggsy, Merlin a Roxy tak mají za úkol zastavit Valentinův šílený plán. Roxy pilotuje výškové balóny, aby zničila satelitní síť, a Merlin letí s Eggsym za Valentinem na Silvestrovskou párty do bunkru v horách, ale je odhalen neúspěšným rekrutem Kingsmanů jménem Charlie. Přichází tedy boj o přežití lidstva a pokud se Eggsymu povede lidstvo zachránit, tak jej nechá princezna zprznit svou prdel. Nakonec to dobře dopadne a z Eggsyho se stane Harryho nástupce, který si to s gangem jeho nevlastního otce vyřídí ve stejné hospodě a stejně elegantním způsobem, jako Harry. Byl to fakt super film, nenudil jsem se ani chvilku, celou dobu jsem se skvěle bavil, a prožívat dobrodružství Kingsmanů a také mě občas trochu mrazilo, protože to chvílemi vypadalo, že s lidstvem bude skutečně amen. I když někdy si myslím, že bychom nějakou tu zkázu potřebovali, ale nesměli by přežít jen ti vybraní z kruhů boháčů a vůdců. A Samuelu L. Jacksonovi jdou ti záporáci hrát dost dobře, má na to ten typický zlověstný obličej. () (méně) (více)

VojtechAllen

Kingsman: Tajná služba (2014) je jen dalším důkazem že Matthew Vaughn prostě umí. Výborné, ale fakt výborné akční pasáže s kotlem nápadů, které jen doprovází skvělý hudební podklad a parádní atmosféra. Humoru je zde tak akorát, a povětšinou jsem se dost smál, což je taky velké plus. Jediné asi menší mínus jsou postavy, které nejsou vyloženě špatné, a v rámci možností jsou napsány velmi velmi dobře, jen mi tu žádná tolik nepřirostla moc k srdci, což je trošku škoda. 9/10 ()

quorra

Už jsem si myslela, že moderní akčňák musí být řidká polívčička složená z příběhu, který vydá na dvacet minut sotva a spousty "akčních" scének, kterýma se musí ten chatrný děj nastavit aby to vydalo na kinostopáž, neboť divák si to žádá. Nežádá a Kingsman je toho důkazem. Jako, kdybych se nad tím chtěla zamýšlet, tak by se tomu dala vytknout fůra ideologických protivností (kterak lůza porazí zlé snobáky, ale až po tom, co přejme jejich způsoby - manners make the man, žejo a jak holka sice může být rytíř, ale ne bez podpory skutečného rytíře, takže chlapa, protože manners make the MAN, kapišto?), akorát že tohle prostě není that kind of movie, nad kterým by se člověk zamýšlel. Oceňuju, že film šlape nejen díky střihu a kameře (to už dneska umí, kromě teda Megatona, kdekdo), ale i díky ději, který pořád sviští dopředu i bez různých vedlejších dějových linek (jako jsou tam, ale nevzbuzují dojem nadbytečnosti). Film by chtěl být moderní bondovkou, což se mu daří mnohem líp než většině moderních bondovek a, co si budem povídat, i spoustě těch starých. A je tam ten kostel! A ta princezna!! A hlavně ten ohňostroj!!! ()

dwbmb

Úplně na slepo koupený lístek, bez shlédnutí trailerů či čtení obsahu. A nejspíš jsme dobře udělal, protože když se dívám na popis a ukázky nyní, asi bych na film vůbec nešel. A přitom to byla taková prdel! Film, který je více vtipný než akční (akční scény tam sice jsou, ale působí na mě, že tam jsou jaksi navíc, jen aby se neřeklo) a kde za humorem nestojí fekální hlášky, ale promyšlený střih, drobné detaily a lehce tmavší britský humor. Tenhle snímek si rozhodně neoblíbí každý, ale mě dostal. Těším se, až se na tu světelnou a šišlající (Samuel L. Jackson je prostě boží) párty budu moci podívat znovu :) ()

vetsinezobri

Několik fórů se nepovedlo, většina z nich ale ano. Hlavní výrostek byl sympaťák, což není běžná věc. Jedinou výtku v hereckém obsazení mám jenom k Jacksonovi, moc mi tam nepasoval. Celkově je to film nabitý nápaditou akcí a nápady, navíc je to natočené dynamickou kamerou, která snímá akční scény jediným záběrem. Super zábava. ()

comicsJan

Tohle je naprostý důkaz dokonalého filmu, perfektní herci, režie i scénář, sympatické hlavní postavy a děj který skutečně po dlouhé době opravdu nenudí. Rozhodně špičkový film posledních let. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě