Před dvaceti lety byla Země zničena nukleární apokalypsou. To, co zbylo z lidstva, se ukrývá na Měsíci - který se ale rozpadá úplně stejně. Jedinou nadějí lidstva je vyslat malý tým do středu Země a získat mýtický svatý grál. Vše, co jim stojí v cestě, je starověká rasa ještěrovitých humanoidů a armáda dinosaurů. (valmez79)

VanTom

Přes záměrnou brakovou přepálenost (Hitler na dinosaurovi, iSekta :-)) se film tváří nečekaně vážně, s mnoha seriózními momenty, které nepřekvapivě nefungují. Přímočará zápletka (nedávající moc smyslu) vystačí sotva na hodinu a půl včetně 10minutových titulků, přičemž odlehčeně pobaví především dobrodružná výprava do duté Země s roztomilým špičkováním postav. Jako triková sci-fi jednohubka s nejistou režií (v akci či při vedení herců - nezkrocení "skečových" výstupů) ale uplyne svižně. ()

Jaro.Krafcik

Ten začiatok, to bol zly pokus napodopniť star wars ? Fínsko ale opäť ukázalo že vie natočiť dobrú komédiu, síce po sľubnom prvom filme to už je iba slabší odvar. Ale tak paródie na Apple a Nokiu3310,Jurský svet pobavili. Inak slušný priemer. Ktorý nenadchne a neurazí. 3* ()

kenkaku

Čekal jsem regulární pokračování a hromadu nekorektního humoru jako v #1... tady jsem se dočkal všeho všudy 3 max 4 vtipných momentů, jinak to byl takový zvláštní slepenec něčeho co jsem nepochopil. Přišlo mi, že autoři ohromeni úspěchem #1 vypustili trailer který navnadil na rozvinutí zápletky (nacisté krom toho, že osídlili měsíc si osvojili i klonování a-la "jurský park") a pak jim došlo, že ani neví o čem by to mělo být a tak udělali divný restart celé myšlenky a vzniklo tohle... veškeré kouzlo bylo rázem pryč a dokonce i popřeli sami sebe (našel jsem několik rozporů oproti #1). A ten závěr (Rusové na Marsu!?) ten vše jen potvrdil. ()

666Carnage

"Sieg Heil, Motherfuckers" Těmito slovy nastupuje Hitler sedící na T-Rexovi na měsíc. Je to horší než první díl to určitě protože ten byl zajímavý a vtipný. tohle je taková slátanina a i když jsem se párkrát zasmál bylo to prostě odfláklé dobrodružství z měsíce do středu země a zpět. Víra v apple byla taky vtipná. 40% ()

iXtr3m3

Čo sa týka vtipnej stránky, tak je to o dosť slabšie ako prvá časť. Čo sa týka technického spracovania, pokrok jasne vidieť a je to také "zvláštne" prepojenie Voyage to the Moon a Journey to the center of the Earth a k tomu uletená sci-fi náckovská paródia šmrncnutá applom, nokiou atď. Tú tretiu časť by som ešte zvládol. ()

Kienast

Totální blbost, ve které je však úplně všechno. Jako když pejsek s kočičkou vaří dort. Bohužel jednička o něco lepší. Efekty super, nápady trhlé, cením tvůrce, kteří to dostali až do kin, ale zároveň nevím jestli bych chtěl něco takového vidět i do třetice, vzhledem k otevřeným vrátkům "RUDÉ planety. 5/10 ()

Junglista

Tak rozpočet evidentně nabobtnal, ale na scénáristy už asi nezbylo. Ve zkratce, takovou hovadinu jsem dlouho neviděl. Jobsiáni jsou jeden z hodně mála důvodů, proč tomuhle nestřelim odpad. Zlatá jednička. ()

Warle

Hergot to byla pitchovina. :D Naprosto ujeté béčko, u kterého nevíte, jestli zaslouží odpad za to, jak neskutečně stupidní je a jak moc nedává smysl a je plné kýčů, klišé a příšerných hereckých výkonů, nebo plnej počet za tu odvahu narvat do jednoho filmu Hitlera, Stalina, papeže, Margaret Thatcherovou, džihád a další nespočet osobností bez ohledu na to, jestli je čeká žaloba za užití, nebo ne. Narážky na Apple a Donalda Trumpa ale bezvadné. :D Příběhové slabší, herecky a muzikou též, ale jako jednohubka za mě solidní ujeťárna. Díky tomu, že se film zřejmě nebere nějak extra vážně, tak asi kolem 55%. Kdyby to ale nebylo myšlené jako satira, tak by to bylo o pár procent méně. ()

Mauric

Too much guilty, too little pleasure. Až příliš to tlačí satiru na moderní dobu - každá narážka je pro jistotu zopakována třikrát, hlavní herečka je povětšinou otravná a nudná a přišlo mi, že se tvůrci snaží vypointovat každou jednotlivou scénu na úkor přirozeného plynutí příběhu. Zatímco jedničku si s radostí pustím někdy znovu, na Coming Race raději zapomenu. ()

TERRORDROME

Nedobré zvesti teda neklamali a druhý Iron Sky vážne stojí plus mínus za prd. Prvý diel mal jednoduchý a úderný námet s nacistami na mesiaci, na ktorý sa potom navešala spoločenská a politická satira. Dvojka má nukleárny holokaust, mimozemských reptiliánov žijúcich vnútri dutej zeme, dinosaurov, svätý grál, uctievačov Steva Jobsa a podobné chujoviny, ale ukrutná preplácanosť neznamená automaticky aj zábavu a film je z väčšej časti iba nuda plná rádoby vtipov ktorým by som sa smial len ak by som nemal viac ako 6 rokov. Digitálne efekty to má veľmi pekné, len ten scenár je tak strašne tupý a naivný, že chce po mne aby som sa smial na veciach ako keď ten plešatý búchač zomrie na alergickú reakciu a neskôr vstane z rakve s tým že sa mu to stáva často, nehovoriac o absolútne nevtipných prekáračkách hrdinky s tým rusom. Je rozhodne maximálne divné keď musím o filme plnom uletených nápadov povedať že je vlastne bez nápadov. Jediné dve scény ktoré tomu zaistili nejakú hviezdičku je naháňačka na vozoch s bin Ládinom, Pápežom a valiacou sa slnečnou guľou a potom nástup Hitlera na T-rexovi s hláškou "Sieg Heil Mutterfickers!" Ostatne, Udo Kier si to celé asi dosť užíval, ale ani zbytok obsadenia vlastne nebol márny, keby nemuseli surfovať na tom dementnom scenári. Za mňa teda nanešťastie tragicky zabudnuteľná záležitosť s pár podarenými vložkami ktoré to však k vyššiemu hodnoteniu nemôžu dotlačiť. ()

Prochy38

Ježíši, co tady blbnete? Stejně jako jednička si film dělá prdel stejně ze sebe jako z diváků. Tady se víc vrazilo do efektů a výpravy a výsledek je znát. Hodně se trefovalo do dnešních problémů a myslím, že fakt povedeně. Líbily se mi herecké výkony, málo známé tváře se celkem předvedly... no ona to musela být asi i zábava tohle točit... za mě super. A rád bych vyzdvihl hudbu!! ()

Milky. odpad!

První Iron Sky miluju, ale tohle bylo vyloženě zklamání roku. Naprosto prázdný, nudný, nebavící film s pitomým scénářem a veškerým dějem tak plochým a nezábavným jakoby pocházel z nějakých devadesátek na Nově. První díl měl absurditu jako klad a guilty pleasure, tady už je to ale jen odbytý film se kterým si tvůrci prostě nevěděli rady. Bez napětí nebo čehokoliv, člověku je úplně jedno co se děje. A veškeré cool scény byly už v trailerech, takže se člověk nemusí na film ani dívat. Jediná opravdu dobrá věc byl nástup na scénu "Sieg Heil, Mutterfickers!!!" Zbytek stál za vyližprdel. Smutné ()

simply

Ani nedokážu spočítat kolikrát jsem viděla trailer...tolik promrhaného potenciálu až se mi z toho chtělo brečet. Některé scény pobavily (hlavně Jobsiáni), ale prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky ()

KM Phoenix

Zatímco jednička mne bavila hodně, tento sequel se moc nepovedl. Příběh byl dost mizerný a pravděpodobně si to mysleli i tvůrci, jelikož ho většinu času ignorovali a film je tak plný nenavazujících scén s dost doslovnými pokusy o gagy. O hercích, krom Udo Kiera, prakticky ani nemá smysl hovořit, v různých amatérských počinech by člověk našel mnohem lepší výkony. Na jedno letmé podívání asi OK, škoda že dvojka tak daleko zaostala za jedničkou. ()

majec4

Priznam sa, ze jednotku si pamatam velmi zbezne, no mam pocit ze toto nebolo ovela slabsie, ak vobec. Bavil som sa neskutocne na tom ako to cele kombinovali. Samotneho humoru tam vela nebolo, ale mna pobavil ako skombinovali kazdu znamu teoriu. Svaty gral, duta zem, jastery, proste masaker. Chybalo uz len nieco pre plochozemcov, no to by sa asi tazko kombinovalo s tou dutinou. Ak dokazes byt nad vecou, tak urcite vhodny film. Bolo tam par miest kedy si clovek uvedomi, ze toto nie je Holywood, ale who cares? ()

Israha

Je to možná nepředstavitelné, ale po zhlédnutí The Coming Race si člověk uvědomí, jak bylo první Iron Sky ve vší své absurditě uměřeným a pohromadě držícím filmem. Tady se na nějakou pevnou dějovou kostru a sofistikovanější satiru zcela rezignuje a Vuorensola to do diváka pálí all-in v Sharknado stylu, tzn. dělá si prdel ze všeho a ze všech, a scénář mu slouží jen jako lineární pojítko mezi jednotlivými humornými pasážemi. Totálně přehnaná magořina, která ale (stejně jako jednička) disponuje téměř áčkovým vizuálem a precizním balancováním na hraně sebeparodie a absolutní trapnosti. V jedné chvíli se to se zlomyslným úšklebkem strefuje do nešvarů moderní doby, jako jsou konspirační teorie, závislost na technologiích či sociální sítě, a pak dojde na wrestling akčního hrdiny s trojicí raptorů a akční naháněčku, kdy protagonisté prchají před reptiliánskými verzemi papeže a Bin Ládina v povozu, taženém triceratopsem, zatímco se na ně valí hroutící se umělé slunce. Totální grindhouse (i když nikterak brutální a násilný), který se ani nijak zvlášť nepokouší to skrývat. Každému to nesedne, ale milovníci pokleslé zábavy, která umí ukázat chytrost, ale ve většině případů je záměrně dementní, budou nadšeni. ()

papaguy

Tak to byla hlína. Takhle nízká hodnocení téhle povedené parodie? Za co? Asi horlivá klika všech uzavřených systémů. :-) ()